Jump to content
PirateClub.hu

Téglafal Készítése


alvin999
 Share

Recommended Posts

Téglafal készítése

 

1.Először is hozzunk létre egy új dokumentumot (File/New...) én egy 1024x768-as képen dolgoztam.

2.Most el fogjuk készíteni a hátteret, Filter/Noise/Add Noise... pipáljuk ki a Monochromatic-ot és az Amount-nak adjunk meg egy kis értéket (pl.:35%)

thumbnail_3x4j.jpg

3.Ctrl+u, pipáljuk ki a Colorize-t, Hue-val álítsuk be a színt (én kékre álítottam), a Saturation kapjon nagyon alacsony értéket (pl.:5), a Lightnes 0 alatt legyen (pl.:-35)

thumbnail_3x4s.jpg

4.Hozzunk létre egy új réteget, nevezzük el Mintának , most ezen fogunk dolgozni, Filter/Render/Clouds

thumbnail_3x4v.jpg

5.Filter/Texture/Grain..., Grain Type legyen Vertical, az Intensity kapjon magas értéket (pl.:100), a Contrast közepes értéket kapjon (pl.:45)

thumbnail_3x5a.jpg

6.Filter/Sketch/Bas Relief..., A Detail legyen magas (pl.:13), a Smoothness pedig alacsony (pl.:3)

thumbnail_3x5b.jpg

7.Most megint új réteget hozunk létre nevezzük Színnek, most válasszuk ki a Gradient Tool-t 3x6q.jpgés a színpalettán állítsunk be két egymáshoz közel álló színt, ajánlom a vöröset ugyan is ez adja a téglák szinét (pl.:#a90000 és #c02121) most pedig az egyik sarokból húzzuk a szembe lévő sarokba a színátmenetünket (lehet egy színt is használni, de színátmenettel jobban elkülönűlnek majd a téglák egymástól), most pedig az Opacity-t álítsuk egy közepes értékre (pl.:50%)

thumbnail_3x5c.jpg

8.Ismét új réteget hozunk létre, ezt nevezzük el Repedésnek, most a Brush Tool-t 3x6p.jpghasználjuk és álítuk a mintázatát a képen láthatóra, az előlnézeti színt álítsuk feketére és szétszórva helyezzünk el egy-egy kattintással foltokat.

3x5d.jpgthumbnail_3x5e.jpg

9.Most a Háttér (Backround) réteg után hozzunk létre egy új réteget amit nevezzünk el Téglának, majd az előtte lévő rétegeket tegyük láthatatlanná azzal hogy a rétegeknél elhelyezkedő kis szemre 3x6s.jpgkattintunk most használjuk a Rectangle Tool-t3x6r.jpg és húzzunk egy téglalapot, akkorát amekkorát egy téglának szeretnénk, Duplikáljuk a layerünket(Layer/Duplicate Layer...) és a másolatot húzzuk a meglevő téglalap mellé, és ismeteljük el eszt addig amíg a képünket be nem telítitk a téglalapok, aztán jelöljük ki az összes Tégla layer-t a Ctrl lenyomásával majd Ctrl+E és ezzel egy réteget képzünk a sokból (Lehet külömböző mértű téglákat is csinálni, kinek hogy tetszik)

thumbnail_3x5f.jpg

10.Tegyük láthatóva az összes réteget, majd kattintsunk jobb gombal a Minta rétegre és válasszuk ki a következőt: Create Clipping Mask, ezt végezzük el a Szín és a Repedés rétegekkel is

thumbnail_3x5h.jpg

11.Kattintsunk Jobb gombal a Tégla rétegre (vagy ha átneveződött Tégla copy 9 vagy hasonló) és válasszuk ki a következőt: Blending Options..., pipáljuk ki a Drop Shadow-ot és az Outer Glow-ot az Outer Glow-nál álítsuk a Blend Mode-ot Multiply-re a szín legyen fekete a Spread alacsony legyen de nagyobb mint 0 (pl.:5) a Size szintén (pl.:7)

thumbnail_3x5i.jpg

12.Hozzunk létre egy új réteget nevezzük Égetésnek és ennél is végezzük el a 10. pontban leírtakat, majd a Brush Tool-al 3x6p.jpgSoft Round-os ecsettel a fessük feketére a téglák függőleges széleit és álítsuk a réteget Overlay-ra

Ezzel kész is a falunk:

thumbnail_3x5j.jpg

Légyszives rakjátok fel hogy ti mire jutottatok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

gondolom te is a képfeltöltő.hu-ra dobálgattad a képeket... na ott egyszer volt egy hatalmas nagy karbantartás, szerintem az összes képet törölték, vagy áthelyezték, vagy én nem tudom, de hogy az eddig címükön nem lehet elérni őket, az biztos

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...