Jump to content
PirateClub.hu

Panaszlevél


sapika
 Share

Recommended Posts

Ezt nemrégiben kaptam mail-ben. Gondoltam megosztom másokkal is. Ha ez igaz akkor nagyon gáz, ha nem akkor nagy poén. :lol::blink::D De ha igaz is nagyon tetszik.

 

Tisztelt Ippon Márkabolt és Szerviz!

 

Webáruházukban vásárolt garanciális (vásárlás időpontja 2009. 12. 16.) KonyHaver készülékem a mai napon a testi épségemet veszélyeztetve meghibásodott.

 

Érdeklődnék, hogy hol adhatom le garanciális javításra, illetve van-e arra mód, hogy munkatársuk előre egyeztetett időpontban lakásomban átvegye. Utóbbi azért is lenne hasznos, mert így jegyzőkönyvben rögzíthetné az addicionális károkat, melyek a meghibásodás következtében ingatlanomban és ingóságaimban keletkeztek. Ezek megnyugtató rendezésére a szervizelés mellett megoldást várok Cégüktől.

 

Várom jelentkezésüket,

üdvözlettel,

 

Hegedűs Dezső - egy rémült KonyHaver használó

*

From*: IpponShop Customer Care*

Date*: 2010/03/23*

Subject*: RE: Ippon KonyHaver*

To*: Hegedűs Dezső

 

Tisztelt Ur Hegedus,

 

Kaptuk meg panaszod, mely pontosan mi?

 

Ippon KonyHaver special Japan produkt 4-az-1-ben, egyutt funkciok csinal ido es kenyelem, konyha reggeli.

Te behoz, vagy mi kimegy, fugg problema! Mi problema?

 

Eliza Varga

IpponShop

*

From*: Hegedűs Dezső*

Date*: 2010/03/23*

Subject*: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: IpponShop Customer Care

 

Kedves Eliza!

 

Nem látom be, miért kell leírnom részletesen a problémát a GARANCIA érvényesítéséhez! Csak a meghibásodás okozta károk (lelki+anyagi) miatt vetettem fel, hogy munkatársuk személyesen vegye át a készüléket - a

későbbi félreértések végett. Gyors intézkedésüket kérem! (Esetleg Varga úr? bevonásával, gondolom, Ön

a felesége/lánya. Csak a nyelvi problémák miatt)

 

Köszönettel,

Hegedűs Dezső

*

From*: IpponShop Customer Care*

Date*: 2010/03/24*

Subject*: RE: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: Hegedűs Dezső

 

Tisztelt Ur Hegedus,

 

lehet te hibazol vezerles, nem garancia. Ezert leirni mi problema. Ippon KonyHaver osszettett haztartasbeli kutyu, Japan produkt egyszeru hasznalod ha jol.

 

Mi problema? Hallgatni!

Sajnalni Ur Varga nem van, van Tavol-Kelet. En Magyarul olvasok perfekt, nem problema.

 

Eliza Varga

IpponShop

*

From*: Hegedűs Dezső*

Date*: 2010/03/24*

Subject*: RE: RE: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: IpponShop Customer Care

 

Kedves Eliza!

 

Rendben.

 

Piritóst terveztem reggelizni, a grill-lapon megpirított sonkaszelettel, valamint frissen csavart narancs-grapelével és haboskávéval. Jellemzően ilyesmikkel indítom a napot, a rendelkezésre álló idő függvényében választva párosítást. (Pl.: dzsúz-kávé, bacon zsemlében-dzsúz-kávé, lekváros pirítós-kávé, stb.)

Ezúttal egyszerre indítottam el a kenyérpirító-grill-kávéfőző funkciót, majd mikor a pirítás a félidejéhez ért, kezdtem bele a félbevágott déligyümölcsök facsarásába. A berendezés viszont a 4-es fokozatú sütési idő lejártával - korábban nem tapasztalható módon - nem dobta ki az elkészült pirítósokat, sőt, furcsa zümmögő-kattogó hangot produkált,

illetve a narancsfacsaró forgófeje jól érzékelhetően lelassult. Az igazi problémák itt kezdődtek. A gyümölcshéj-félgömböt a facsarófejen hagyva megpróbáltam a beragadt kenyérszeleteket kipiszkálni a szorítórácsozat fogságából, miközben a fűtőszálak - bár vibrálva - továbbra is izzottak. Az addig csendesen csordogáló kávéfej ijesztő durranással kiköpött egy forró, zaccos folyadéklöketet, ami a csészéből a kézfejemre fröccsent. A sokktól önkéntelenül felfelé rántottam a zöldségtisztító késsel a kenyér kiszabadításán dolgozó kezemet. A kés hegye a fűtőszálhoz ért, minek köv etkeztében enyhébb áramütést kaptam. Az áramütéstől összerándult combizmom koordinálatlanul magasba rántotta a térdemet, így szándék nélkül alulról megrúgtam a konyhapultot. A hirtelen erőhatás következtében a berendezés is megemelkedett, majd a gravitációnak köszönhetően visszaesett a pultra úgy, hogy az egyensúlyát vesztett kávéscsésze zuhanni kezdett. Igyekeztem elkapni a csészét, de a reflexmozdulat erőteljesre sikeredett, olyannyira, hogy a szinte teli porcelánt a mennyezetig felütöttem. Balszerencsémre a tekintetem követte az eseményt, így nem kevés forró kávé fröccsent a magasból az arcomra és közvetlenül a szemembe. Eközben a facsarófej is megpördült hirtelen, röppályára állítva az őrizetlenül hagyott fél narancs héját, ami a még mindig a kenyérpirító-rácsozatba szorult kést tartó kezemet ütötte meg. Az ütés indukálta önkéntelen mozdulatom felbillentette a teljes berendezést, mi után a gyümölcslé felfogására szolgáló tégely a padlóra esett. Miközben próbaltam visszan yerni az egyensúlyomat, támaszkodó lábammal a keletkezett folyadékfoltra (narancslé és kávé elegye) lépve megcsúsztam és olyan szerencsétlenül estem, hogy homlokkal a tejhabosító csőbe fejeltem, majd fektemben magamra rántottam a teljes konyhai eszközt úgy, hogy a megfeszülő hálózati kábel mintegy 3 centiméternyire kirántotta a konyhai világítás kapcsolóival egybeépített fali aljzatot. A gépben felhalmozódott szobahőmérsékletű és forró folyadékok teljes egészében rám, illetve a még mindig izzó fűtőszálra folytak, minek

következtében a berendezés füstölni kezdett, majd hangos pukkanással elektromos zárlatot okozott. (Mint utóbb kiderült, a lakóépület teljes északi szárnyában)

 

A keletkezett kár:

- mennyezet elszíneződése

- 2 db fehér csempe (a fali aljzat körül) kiszakadása

- fali aljzat (világítás-kapcsolókkal)

- laminált padló szennyeződése

- 8 napon belül gyógyuló égés és rándulás

 

A baleset után azonnal elolvastam az Ippon KonyHaver (KitchenMate) használati utasítását, mely egyértelműen *nem figyelmeztet arra*, hogy az összes funkció egyidejű használata nem javasolt és esetlegesen meghibásodáshoz vezethet!!!

Szörnyű felelőtlenségnek tartom, hogy a gyártó nem tesztelte a fokozott igénybevétel hatásait, illetve azt is, hogy önök, mint forgalmazó, nem győződtek meg a termék biztonságosságával kapcsolatban!

Mindezek ellenére egy garanciális javítás után - immár körültekintőbben - továbbra is használnám a berendezést, illetve beszereznék további készülékeket a kompenzációként nyújtott vásárlási bón erejéig. (Mindkettőnk megelégedettségére úgy 200.000 forintnyi teljes egészében levásárolható kuponra gondoltam.)

 

Várom ajánlatukat, illetve a kollégát a készülékért (és darabjaiért).

 

Üdv,

Hegedűs Dezső

*

From*: IpponShop Customer Care*

Date*: 2010/03/26*

Subject*: RE: RE: RE: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: Hegedűs Dezső

 

Tisztelt Ur Hegedus,

 

problema nem nagyon erteni, hasnalsz szavak nekem kicsit nehez. Ami latok, te hibazol ha femet beledug futoszal, meg dobalni nem szabad KonyHaver!

Ha idehoz Serviz azert kijavitunk ha tudunk. Neked is baj esik? Mi baj esik? Konkretan!

 

Eliza Varga

IpponShop

*

From*: Hegedűs Dezső*

Date*: 2010/03/26*

Subject*: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: IpponShop Customer Care

 

Kedves Eliza!

 

Elég hosszan megírtam, mi történt!!!

És a kérésemet is! Azon gondolkodjanak, kérem! (200.000 Ft vásárlási utalvány)

 

Üdv,

Hegedűs Dezső

*

From*: IpponShop Customer Care*

Date*: 2010/03/27*

Subject*: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: Hegedűs Dezső

 

De konkretan mi baj esik, nem ertem?

 

Eliza Varga

IpponShop

*

From*: Hegedűs Dezső*

Date*: 2010/03/27*

Subject*: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: IpponShop Customer Care

 

KONKRÉTAN?!

 

Ippont dobott rajtam a cucc! Megbaszott az áram! A homlokomon még mindig van egy sebkarika, amit a tejhabosító pöcök nyomott oda! A plafon dzsuvás, a padló felhullámosodott! Ma reggel is kimentem a konyhába és úgy éreztem magam, mint egy kibaszott Gandhi a bombay-i gettóban! És még KÁVÉM SEM VOLT!!!

EZ MÁR ÉRTHETŐ?! Vagy írjak lassabban?

Vagy mondjam azt, hogy most már 300.000-nél tartunk?! MERT OTT TARTUNK!!!

Tudja mit, beviszem a gépet! MÉG MA! És nem is kell javítani! Egyre kevésbé merek megbízni az Ippon cuccokban!

 

*

From*: IpponShop Customer Care*

Date*: 2010/03/28*

Subject*: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: Hegedűs Dezső

 

Tisztelt Ur Hegedus,

 

en megertem, te megnyugodol. Ha nem bizik tovabb mit tervezel vasarolsz IpponShop?

Inkabb javit KonyHaver, hidd el rendben lesz tovabb! Lesz coffee, juice, toast - szeretsz reggel!

Lanyom olvas leveled ujra nekem, nevet kicsit! Nem haragszik? Kapsz 10% mindig IpponShopnal

kellemetlensegert, jo!

 

Eliza Varga

IpponShop

*

From*: Hegedűs Dezső*

Date*: 2010/03/28*

Subject*: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: IpponShop Customer Care

 

Nevetsz, bazdmeg?! A lányoddal együtt? Na, nem fogsz nevetni, mikor belebaszom az arcodba a cuccot, facsaróval előre! Azt fogod mondani O! Sőt, bedugom a gépet, akkor meg azt, hogy Ő! Ismered ezt a betűt? Majd most megismered KÖZELRŐŐŐŐŐL!

A helyetekben most bezárnék és Ur Varga után mennék Távol-Kelet! Kurva távol!

Az Ippon gépet meg kibasztam a faszba!

 

*

From*: IpponShop Customer Care*

Date*: 2010/04/02*

Subject*: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ippon KonyHaver*

To*: Hegedűs Dezső

 

Hogy iszik coffee akkor? Kell esetleg csak Ippon Mokka? Csinal coffee semmi mas!

Nezheted webshopban van kedvezmeny!

 

Eliza Varga

IpponShop

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...