Jump to content
PirateClub.hu

Miért hívják a pilóta kekszet pilóta keksznek?


sólyom123
 Share

Recommended Posts

Akkor leszek az 1. hozzászóló :P

Hát azért, mert egy pilóta éhes volt repülés közben, és a försztlédi ( :D ) sütött neki egy sütit, ami olyan laktatós volt, mint egy 3fogásos ebéd, de nem tudtak neki nevet kitalálni, ezért azt mondta a másodpilóta, hogy legyen pilótakeksz, ha már a pilótának lett elkészítve :D Na elég érdekes? :D

Link to comment
Share on other sites

Volt egyszer a II. Világháború idején egy Pilóta akit egy teljes napig tartó megfigyelő repüléssel bíztak meg Franciaország partjainál. Üzemanyaga volt elég, viszont kellett valami étel ami laktató de nem foglal sok helyet. Készítettek neki finom csokis kekszet ami kicsi volt mégis jóllakott tőle. A pilóta sikeresen befejezte a küldetést és elmondta az angoloknak hogy Normandiában kell partraszállni és akkor biztos a győzelem. Elnevezte a kekszet amit magával vitt és megevett, pilóta keksznek. Így történt hogy a Pilóta keksz, győzelemre vitte az angolokat a második világháborúban...

 

Nah ez volna az én elméletem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Az én elméletem kicsit morbid szerintem kannibálok találták ki a következő recept alapján:

1. végy egy pilótát, korhoz illően addig főzd míg nem lesz omlós

2. egy nagy teljesítményű darálóval ledarálod

3. ízlés szerint cukrozzuk, adunk hozzá egy kis kakaót

4. összekeverjük és formába öntjük

5. előmelegített sütőbe tesszük és 1 óráig sütjük

Link to comment
Share on other sites

szerintem ezt már az ókori rómaiak is ismerték, latin neve : pilótusz kekilusz.

a neve a pi lotus-ból, valamint a keki lus-ból származik.

a pi egyszerű névelő volt, a lotus pedig egy ismert nővény. ezzel fűszerezték a kekszet a katonáknak a hosszú útra, amit egy keki színű buszban tettek meg. a busz szó idővel lusz-szá változott, így lett a neve pilótusz kekilusz.

ezt a találmányt később bevetették a későbbi időkben is :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...