Jump to content
PirateClub.hu

Papír-Cerúza szerepjátékok


cerh2
 Share

Recommended Posts

Hát igen. A régi jó MAGUS-nál és D&D-nél nincs is jobb.

 

A mai mű-rpgk (Warcraft kivételével az összes MMO; Might and Magic, Baldur's Gate, Star Wars Kotor és Wizardy kivételével talán az összes számítógépes RPG) egy rakás sz**.

 

De most saját RPG-t tervezek. Besegítetek?

Link to comment
Share on other sites

én segítek, de mond hogy hol tartasz.

 

Egyenlőre ott hogy elterveztem hogy saját RPG-m lesz :D

 

De azért mondom:

 

XP és szintek

A hagyományos. Szörnyek gyakásáért XP-t kapsz, és bizonyos mennyiségű XP-ért szintet lépsz

Kasztok

A hagyományos (Harcos, Mágus, Pap, Lovag, Druida, Kósza) + 1-2 plussz kaszt, pl. Nekromanta, Sámán, Halállovag, Ninja, Barbár, Szamuráj, stb. Bár sztem a plusz kasztokat helyettesíteni fogom, és fel fogom őket használni mint a hagyományos Kasztok Al-kasztjait / Karakter kittjeit (pl. a Sámán a Druida vagy Pap alkasztja / kittje, a Szamuráj a Harcosé, a Ninja a Tolvajé, a Nekromanta a Mágusé, stb.)

Fajok

A hagyományos:

-Ember

-Törpe (eetleg lehetne 2 változat, a rendes törpe és a sötét törpe, vagy duergar)

-Ork

-Elf (ennek is lehetne 3 fajtája, Erdőelf / Erdei Elf, Nemes Elf és Sötét Elf)

-Hibrid fajok (Fél-Elf, Fél-Ork, stb.)

1-2 "átváltozás faj", vagy kiegészítő faj (ami a másik faj mellett ott van bónuszként, pl. Ember + Vámpír)

-Vámpír

-Vérfrarkas

-Lich

Mágia rendszer

Ezen még nem gondolkoztam... Asszem lehetne D&D-s, persze csakis Mannával

Fegyverek

A Larkinorból vettem a fegyverfajták ötletét

-Vágó/Szúró (Pengés)

-Vágó/Szúró (Lándzsa-fáée)

-Ütő/Zúz (Kalapács-féle)

-Ütő/Zúz (Pengés)

-Távolsági (Íj/Számszeríj)

-Távolsági (Parittya-féle)

Világ

Ezen még nem gondolkodtam

Link to comment
Share on other sites

Hát nem értek ilyen grafikus progikhoz...de én is segítek.akkor én irom a történetet...

 

Aha... majd ha fórumon is játszani fogjuk. De addig csak fejlesztés, világleirás, kasztok és fajok története, stb. De amíg az utóbbiakkal készen nem vagyunk addig kuss.

 

van Persie, sztem ez nem virtuális játék lesz, ez asztali szerepjáték(szóval ez élőben megy, körbe ültök és úgy), és azt akarnak tervezni, szóval nem kell grafikus progi :P:)

 

Hát tényleg nem kell grafikus progi :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nah, akkor ki segít be NEKEM? Cigány szerepjáték? :D

Kasztok: (persze csak a roma oldalon lehetsz) fémműves, tolvaj, ilyesmik

Persze "kasztra" jellemző tulajdonságokkal :D

Már elkezdtem a kidolgozást, az alfa-állapotnál sem tart :D

Valós helyszín (8. kerület és környéke) így csak egy térképet kell átdolgozni.

Fegyverekkel, járművekkel, KGB-vel, maffiózási lehetőségekkel :D

Aki benne volna, szóljon! PM, ha lehet :D

És persze fuj, grafikus hülyeség, egeret kattintgatni bárki tud, de egy jó KM segítségével ollyan történetet hozhatunk ki XD

Játéktesztelést is lehet vállalni, akkor a történetet regénybe foglaljuk

Link to comment
Share on other sites

Nah, akkor ki segít be NEKEM? Cigány szerepjáték? :D

Kasztok: (persze csak a roma oldalon lehetsz) fémműves, tolvaj, ilyesmik

Persze "kasztra" jellemző tulajdonságokkal :D

Már elkezdtem a kidolgozást, az alfa-állapotnál sem tart :D

Valós helyszín (8. kerület és környéke) így csak egy térképet kell átdolgozni.

Fegyverekkel, járművekkel, KGB-vel, maffiózási lehetőségekkel :D

Aki benne volna, szóljon! PM, ha lehet :D

És persze fuj, grafikus hülyeség, egeret kattintgatni bárki tud, de egy jó KM segítségével ollyan történetet hozhatunk ki XD

Játéktesztelést is lehet vállalni, akkor a történetet regénybe foglaljuk

 

LOL

 

A kasztokba el ne felejtsd berakni a Betörőt, Bankrablót, Magyar-mészárost, Buzit, Niggert és Rohadékot :D

 

Na jó, csak vicceltem.

Sztem kaztok ezek legyen :D

-Tolvaj

-Betörő

-Zsebtolvaj

-Hegedűs

-Gyilkos

-Alkoholista

 

De térjünk vissza az ÉN ötletemhez.

Link to comment
Share on other sites

Látöm ötletekből nincs hiány cerh2! Előbb saját film, most meg saját RPG?? Nem semmi...

Egyébként van egy csomó ilyen "papíros" Rpg... a legjobb sztem a Neverwinter Nights (összes része). Amit leírtál a 7. hozzászólásban, mintha az egészet abból vetted volna.

Link to comment
Share on other sites

Sztem a világ álljon 2 világból :) és egy nagy tenger válassza el őket (tudom elég wowos) na de sztem jó ötlet, és természetesen vannak teleport pontok is :) a sötét világ(keleti) egy nagy sötét erdő, de középen kiemelkedik egy hatalmas vulkán.

A jók oldala(nyugat) hatalmas mezők, persze erdők is, és a világ közepén az élet fája amely magányosan áll, de nem messze tőle a hegyekben egy hatalmas vár áll, amit beborít a fény....

Egyelőre ennyi jutott eszembe de majd előveszem a fantáziám, és szívesen segítek én is

Link to comment
Share on other sites

Látöm ötletekből nincs hiány cerh2! Előbb saját film, most meg saját RPG?? Nem semmi...

Egyébként van egy csomó ilyen "papíros" Rpg... a legjobb sztem a Neverwinter Nights (összes része). Amit leírtál a 7. hozzászólásban, mintha az egészet abból vetted volna.

 

Igazából sokmindenből merítettem. A Kasztokat a D&D-ből, WoW-ból sé Heroes of Might and Magic 2-5ből vettem.

A Fajokat a D&D-ből és az Elder Srolls 4 Oblivionból (a 3 elf fajta).

A Mágiarendszert a Heroes of Might and magic 2-5-ból és a Might and Magic 1-9ből vettem, na meg a D&D-ből :P

 

Az "Átváltozó fajok" (Az "Élőholt fajok", találóbb név lenne, mivel mind3 élőholt) egy saját ötlet, mivel az hogy emberként / elfként / orkként / törpeként / akármiként kezded, és csak amellett lehetsz vámpír, lich vagy vérfarkas.

 

De amúgy sokmindenből merítem ötleteimet. Merítek Daran Shan regényeiből is (2 fajta vámpír lesz), a Vampire Masquerde-ból (Vámpírklánok, maszkabál, stb.), és a Gyűrük Úra triológiából is. És még Warhammer Fantasy és Warhammer 40 000 is lesz benne! :D

Link to comment
Share on other sites

re!

 

Namost a fent olvastakhoz.

a wow is a béna rpg-khez tartozik (dnd kopia az is ráadásul több mint röhely nagyrésze) igy a netes rpg-ket (mmorpg) nem igen lenne egyébként szabad összehasonlítani. )

 

Nézd át az amcsi mini rpg-ket, rengeteg ötletet fox találni bennük.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Azert itt egy kicsit mar elmentunk a tematol :P

M.A.G.U.S.

1998-2001ig toltuk rendszeresen, minden hetvegen ifjukoromban, imadtam egyszeruen!

Most 8 evvel kesobb ugyanugy elveznem, mint akkoriban!

A papir-ceruza-kepzelet harmas szerintem az egyetlen, amit szerepjateknak lehet hivni es leginkabb eloben(egy szobaban es nem beoltozve meg ilyen hulyesegek).

 

Olvastam meg hallottam kartyas szerepjatekrol meg netes izekrol... azoknak semmi kozuk a szerepjatekhoz, en lineage 2-ztem, wowoztam, silkroadoztam, knight online-oztam es meg sorolhatnam, de az, hogy oljunk mint az orult nem eppen szerepjatek reszemrol :D

-bar mi az alapkonyveket is csak tajekoztatoul, iranymutatoul hasznaltuk es lehet ez a hiba bennem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Csucsok, nem hiba az :)

 

 

Mi még mindig magusozunk, a megjelent szabálykönyvek 90%a megvan beszkennelve, de általában csak a karakteralkotásnál használjuk, azután nagy ritkán van csak elővéve(kivéve, ha varázshasználó van a csapatban :D )

 

Mi a képzeletünket használjuk elsősorban, + persze a KMnéni szava szent :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...