Jump to content
PirateClub.hu

Webkamera problémák,megoldások!


Roland77
 Share

Recommended Posts

Nah olyan gondom lenne, hogy a régi gépem ki lett cserélve. És ha msn-en használok kamot, akkor kiírja a kedvenc kis kék képernyőnket

 

dsc05001zj0.jpg

 

Nah ezek után azt mondták a számtech boltban, hogy a kamera a rossz.... mondom hülyék vagytok lehetlen. De azért adtak egy másik kamot, hogy próbáljam ki azzal, most is kaptam kék képernyőt kicsit más írással

 

dsc05005bj3.jpg

 

Nah szóval, én arra gondoltam, hogy vagy a BIOS beállítása rossz a memóriának

vagy a memória vagy alaplap gyári hibás, és azért írja ki mindig a kék képernyőt. Plííz help me :D

 

már nem tok mit cisnálni ezzel a szarral :D

Link to comment
Share on other sites

Hy! Az egyik ismerősömnek is volt ilyen gondja, csak ő ha elindított valamit, akkor kékhalál!!!!(ami neked is volt), [neki laptopnál csinálta, de sztem ez tök mindegy]

Nah szóval a lényeg, neki a Winyója halt meg, és ezért írta ezt ki állandóan, szerintem neked is ez lehet a gond, mert ugyanezt írta ki neki is.

Link to comment
Share on other sites

Ha jól veszem ki az írásodból, akkor csak a webkameránál (ha használod) jön elő a kék halál.

Ha igy van próbáld eltávolitani a telepítést és egy másik usb csatlakozóhoz telepítsd fel.

 

Ha ez se jön be, akkor próbálj meg egy más típusú webkamerát a géphez.

 

Ui.: ha a géped teljesítménye kicsi (P3)akkor várható, hogy telepítés után bajok adódnak. Nézd meg, hogy a kamerához milyen konfiguráció kell (értem ezalatt: Windows XP, CPU minimum 750mhz, 250-es memó)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Juuuj..ugyanez van velem..néha,hogyha nem kapcsolom be a webcamot és úgy akarom msn-en elindítani akkor fogja magát...bejön a kék képernyő...de csak kb 2 mp-ig és indul is újra magától :lol:<_< De nem mindig...mostanában nem...nem vágom.

De amúgy olvasom fent h vinyógondok...nekem vadiúj a vinyóm szal elég elképzelhetetlen :mellow:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hi all.

 

Nemrégiben vettem a Eur.ics-ban 1k ért egy webcamerát.

A típusjelzése M-TECH 6 ledes fényérzékelős elméletben 1.3 MPixeles.......

 

A problémám az volna vele, hogy ha msn-en video-hívás zajlik, akkor 1 percen belül random kék halál.

 

Valamikor valamilyen sys fájl száll el valamikor csak a memória tartalom.

A sys fájlok között komoly összefüggés nincs. Random hogy melyik fordul be.. az alaplap illesztőtől a videokártyáig bármelyik.

 

Külön a video megy órákig. Külön a Microfon ugyszintén.

Ha a kettő összetalálkozik romba dől a gépem.

 

Amiket próbáltam:

Szűz új windows frissítések elött és után...

Gyári és egy korábbi letöltött driverel.....

MSN verzóváltással

Noise supression kikapcsolás (Logitech camera hiba)

Webcam. globális beállítás változtatása... felbontás és tsa.

 

Hardverazonosító: USB\VID_0ac8&Pid_307b&Rev_0100

Ebből ez a fontos : 0ac8:307b ---> Z-Star Electronic Inc. ::: Usb WebCam v1.1

 

Ha valaki tud valamilyen mo-ást akkor THXXXX

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Intel Core 2 Duo 3.GHz 2.GB Ram, XP szervizcsomag 3.

NVIDIA Ge Force 8600 256.Mbyte

1,3 mp Logitech QuickCam usb.

Ez van a gépben, ha használom a camerát, akkor nem folyamatos a kép, hanem szaggat, darabos. Próbáltam már az összes

felbontást, de az sem segített. Kábel internetem van, és 4882 Kbit a sebesség. Föleg skype nél használnám, de élvezhetetlen a kép.

Ha csak a kamerát használom net nélkül akkor is ugyanez a helyzet. Hol lehet a bibi?

Légyszi, ha valaki tud segítsen,előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Köszö, hogy segíteni akarsz, de ez a kamera egy 15 ezer forintos kamera, és a kategóriájában elég jónak mondható. Eddig bárkinek elmondtam azt felelte

ennek jónak kell lenni ilyen feltételekkel,és mégsem úgy működik ahogy kell.

Ezért kértem segítséget.

Szerinted melyik a jó kamera?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ennyi pénzért pedig tudnia kéne a 30FPS/s-t.

Ha tudod a pontos nevét akkor a gyártó oldaláról tölts le hozzá drivert:

 

http://www.logitech.com/index.cfm/webcam_communications/webcams/&cl=hu,hu

 

Kiválasztod a tiédet és utána jobb oldalt a Letöltésekre kattintasz.

Link to comment
Share on other sites

Tettem egy próbát letöltöttem a legutolsó drivert hozzá, szépen fel is raktam és a kép nem változott semmit.

Ilyenkor mit lehet csinálni még?

Lehet hogy szárnyakat kell neki adni? Azért várok még hátha lesz valakinek használható ötlete, vagy esete.

Mindenesetre köszönöm a tanácsot.

 

Bocs a név azért változott, mert a másik gépről írtam. König

 

Egy kérdés még. Ezeknek a külső csatlakozású kameráknak úgy kellene működni, mint a laptopba beépített kamera.?

Tehát folyamatosnak kellene lenni a képnek. Mert ez nem folyamatos, hanem mintha lassítva lenne, később indul el a kép mint ahogy az ember beszél tehát a száj mozgása nem eseményszerű. Hátha ez a leírás segít a hiba okának megállapításában.

Köszi könig.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Császtok! nekem segíccség kéne mer vettem a médiába egy webkamerát "1.3 Mega USB2.0 Web Camera (CP-B04)" <- ez a tipusának a neve és amit kaptam hozzá cd-t nemviszi a gép mer szar az olvasónk, a driver-t próbáltam már keresni a google-be de sehol nemtuttam leszedni, kéne erre vmi megoldás, aki tud segíteni lécci irjon mer sürgős lenne!! előre is kössz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...