Jump to content
PirateClub.hu

Canon MPC190 gondok!


pmarkus
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék arra a problémámra, hogy a nyomtatóm már hónapok óta azt a figyelmeztető hibaüzenetet közvetítette felém a saját kijelzőjén: "HASZNALT TINTA TELE" és ezt az üzenetet nem lehetett eltüntetni róla.

Tegnap este még kinyomtatott 4 lap színes oldalt, majd rendesen ahogyan máskor is, lekapcsoltam. Ma reggel kellett volna még egy oldalt nyomtatnom, de a nyomtató bekapcsolása és bekapcsolás utánni zérózás után a nyomtató nem reagál semmilyen parancsra, sem arra, hogy ha az ajtaját kinyitom akkor ki kellene jönnie patroncsere pozícióba. Csendben villog magában. A scanner része működik. Fénymásolni szintén nem lehet vele.

Ha valakinek volt már hasonló problémája, vagy valamelyikőtök nyomtatószervízben dolgozik akkor a javaslatokat és segítségeteket szívesen fogadom.

 

Üdv mindenkinek: Egy csendes/üzemképtelen nyomtatótulajdonos :unsure: : pmarkus

Link to comment
Share on other sites

Semmi elektronikai hiba nincs. A tintasugaras nyomtatóknál van egy "tartály" amibe a fejtisztítás során felhasznált festéket pakolja. Ennek természetesen véges a kapacitása, és ha ez megtelik akkor blokkol a nyomtató, úgy mint nálad. Szervízben olyan 5-6 ezerért megcsinálják maximum.

Van olyan lehetőség hogy ezt a blokkolást te is felold, bizonyos gombkombinációval, de nem érdemes szórakozni vele, mert ha megtelt a tartály akkor képes a festék a nyomtatóból is kifolyni...

 

Ha más hibája nincs, de nem akarod megcsináltatni, akkor esetleg vavő lennék rá :)

Link to comment
Share on other sites

Köszi a válaszod sunyi_85!

Ezek alapján szétszedtem a gépet(ugye már nem garós) és a cső ami a "tintatartályba" megy végigkövettem. Szivacsot találtam amibe még fér bőven -festék, azután meg majd csere-, elektronikát semmit.

Ha tudja valaki azt a "bizonyos gombkombináció"-t, legyen szíves megosztani velem. Köszönöm!

Közben megtaláltam :)

 

Reset Waste Ink Canon MPC190

1) Enter SERVICE MODE.---

By pressing Menu Copy Scan Copy Copy

2) Select TEST MODE.

3) Select [8] PRINTER TEST in TEST MODE.

4) Select 3. [EEPROM CLEAR].

5) Select 0. [iNK COUNT].

6) Press the [set] key.

7) Press the [stop/Reset] key (returning to the state of 3)), and then press the [ON/OFF] key.

 

ha valakinek esetleg még segít...

 

Köszönöm a segítséged sunyi!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...