Jump to content
PirateClub.hu

angelscrime

Veterán
  • Pontszám

    73
  • Csatlakozott

  • Utoljára itt járt

Posts posted by angelscrime

  1. Sziasztok!

     

    Nézzetek meg engem is

    http://angelscrime.deviantart.com

    és

    http://www.flickr.com/photos/angelscrime

    Szívesen veszek minden egyes watchot/addot. :)

     

    Néhány képem esetleges kedvcsinálónak:

     

    3430578273_5a596518f8.jpg

     

    3414222639_135284b0c6.jpg

     

    3398552983_10b82e0165.jpg

     

    2698085353_9e182a98f1.jpg

     

    Egyébként amatőr szinten fotózgatok egy Fuji FinePix S1000fd kamerával.

  2. Igencsak meglepődtek a világ vezető tudósai és régészei, amikor a bosnyák származású amerikai régész, Semir Osmanagic azzal a megdöbbentő felvetéssel állt elő, hogy a legősibb bosnyák város, Visocica hegyei piramisokat rejtenek. Közülük a legnagyobb a Nap piramis, amely 220 méter magas, így az eddigi legnagyobbnak hitt Kheopsz-piramist is felülmúlja. Korát több tízezer évesre becsülik. Ráadásul alagútrendszerében magyar rovásírásra bukkantak a régészek.

     

    Ha piramisok kerülnek szóba, Egyiptom jut eszünkbe, pedig világszerte több tízezer ilyen jellegű építmény található. Semir Osmanagic ezek nagy részét bejárta, ám a világot megrengető felfedezésre szülőföldjén bukkant.

     

    1235854894.jpg

     

    Szarajevótól 25 kilométerre fekszik Visokó városa, ahol a kutatónak feltűnt a hegyek különleges formája. Kiderült: a hegy szívében egy hatalmas kőtömbökből készült lépcsőzetes piramis bújik meg.

    – Korábban talán azért nem fedezte fel senki a létezését, mert vastag föld és erdő borította – mondta a Borsnak magyarországi látogatásán Semir Osmanagic.

    – A piramis sarkcsillagi tájolású, pont úgy, mint Kheopsz fáraóé Egyiptomban. A hőkamera kimutatta, hogy gyorsabban elnyeli a hőt, mint a környező hegyek, ez arra utal, hogy üreges. Egy föld alatti alagútrendszer bejáratára is rábukkantunk. A hegyek alatt öt piramis rejtőzik, ezeket a kutató el is keresztelte: a legnagyobb a Nap, amely 220 méter magas, ezt követi a 190 méteres Hold, aztán a Sárkány, a Föld temploma és a Szerelem piramisa. Tovább borzolta a kedélyeket, hogy a Nap, a Hold és a Sárkány piramis tökéletes háromszöget zár be, oldalaik pontosan két kilométeresek. Az alattuk futó alagútrendszer mind az öt piramist összeköti. Osmanagic a terepmunkálatok során emberi maradványokat nem talált, csupán néhány tárgyat: kőkereket, amulettet és öntőformát. Előkerült egy olyan bizonyíték is, ami átírhatja az emberiség történelmét. – Egy fadarab ágyazódott be a kőtömbök közé, amit több ország tudósai megvizsgáltak, és arra a döbbenetes eredményre jutottak, hogy minimum 30 ezer éve egy árvíz öntötte el a környéket, és az alagútnak már akkor ott kellett lennie. Az iskolában azt tanítják, hogy akkoriban csak primitív népek éltek a Földön, de azok nem képesek egy ilyen tökéletes építményt megalkotni

    – magyarázza a tudós. A Nap piramis több kilométeres alagútjában egy háromtonnás kőtömbön furcsa írásjelekre bukkantak. Szakács Gábor kutató a magyar rovásírásra ismert. – A homokköveken a Tordos- Vinca műveltség rovásjelei találhatók, aminek 39 írásjeléből több mint húszat megtaláltunk a két piramisban. Például a korong jobb alsó sarkában megfeszített íjra helyezett nyílvessző van, ami egy összerótt D és N vagy NY betű. Ezt a több ezer éves írást csak a magyarok használták – állítja a régész. Semir Osmanagicot sokan támadják, számos geológus azt állítja, hogy ezek a képződmények természetes úton alakultak ki. Ő azonban tovább folytatja a piramisok rejtélyének megfejtését.

    • Thanks 1
  3. Felmérések szerint a nyugati kultúrákban, főleg Amerikában és az angolszász nyelvterületeken az emberek 8-10 százaléka hisz abban, hogy ha egy hónap tizenharmadik napja péntekre esik, az szerencsétlenséget jelent. Ez a világ egyik legismertebb és legelterjedtebb babonája, aminek eredetét a legendák olyan régmúlt eseményekre vezetik vissza, mint Jézus keresztre feszítése, a templomos lovagok rendjének felszámolása, sőt, az özönvíz, vagy a kiűzetés a Paradicsomból.

     

    Valójában a babona messze nem ilyen ősi: a péntek tizenharmadika balszerencsés mivoltáról a legrégebbi írásos említés 1869-ből való, a híres zeneszerző, Gioachino Rossini életrajzából (Rossini egyébként 1868. november 13-án halt meg, ami péntekre esett). Ezelőtt a babona legfeljebb közszájon forgott, de nem volt különösebben elterjedt. A hiedelmekkel, népszokásokkal, babonákkal foglalkozó híres Brewers Dictionary of Phrase and Fable enciklopédia még az 1898-as kiadásában sem emlékezik meg a szerencsétlen péntek tizenharmadikáról; az elátkozott 13-as szám, és a balszerencsés péntek azonban külön-külön szócikket kap benne.

     

    Péntek tizenharmadika legendája a néprajzkutatók szerint valószínűleg két egymástól független babona összeolvadásából jött létre, valamikor a huszadik század elején.

     

    A tizenhármas a legtöbb ősi kultúrában kiemelt szerepet kapott: Kínában és Egyiptomban szerencsés számnak tartották, máshol pedig szerencsétlennek, mert eggyel több, mint a tökéletesség szimbólumának tartott tizenkettes.

     

    A keresztény kultúrkörben az utolsó vacsora bibliai története bélyegezte meg a számot, ahol tizenhárman ültek az asztalnál. Kevésbé ismert, de egy hasonló történet szerepel a viking mitológiában is, ahol Odin és 11 társa tart lakomát, amit a meg nem hívott Loki, a viszály istene tesz tönkre tizenharmadikként, egy mérgezett nyílvesszővel megöli Baldrt, a szépség istenét, ami végül az istenek háborújához, a Ragnarökhöz vezet.

     

    416349_e38ad60e998aa02f01fc15204575501a_wm.jpg

     

    A tizenhármas szám rossz híre a XX. század első felében olyan erős volt [3], hogy New York felhőkarcolóinak 80 százalékában kihagyták a 13-ast az emeletek számozásából, a szállodákban nem volt 13-as szoba, a kórházakban 13-as kórterem, a színházak nézőterén 13. sor, az utcákon 13-as házszám.

     

    Az ókori Rómában (majd később például a középkori Angliában) a péntek volt a kivégzések napja, így szükségszerűen Jézus keresztre feszítése is péntekre esett - innen származhat a szerencsétlenséget hozó pénteki nap babonája. Az európai pogány kultúrákban a hét ötödik napja szent nap volt, amit az isteneknek szán az ember. Ez is magyarázhatja a babona egy részét, miszerint pénteken elkezdeni egy utazást, vagy bármilyen fontos tevékenységet, balszerencsét hoz, hiszen ezt a napot az isteneknek kellett volna áldoznunk.

     

    Az angol „friday" szó a szerelem és a termékenység viking istennőjére, Freyjára utal („Freyja's day"). Egyes történészek szerint a keresztény egyház szándékosan állította be a hívei előtt rivális vallás istennőjét boszorkánynak, Freyja szent napját pedig szerencsétlenséget hozó, elátkozott napnak, boszorkányszombatnak.

     

    A szerencsétlen péntek babonája angolszász területeken a legerősebb. A mai napig tartja magát a legenda a HMS Friday nevű csatahajóról, amivel a haditengerészet azt akarta bebizonyítani, hogy a péntekkel valójában nincs semmi baj. A Péntek nevű vitorlást pénteken bocsátották vízre, a kapitány neve James Friday volt - aztán az első útján elsüllyedt, és a teljes legénység odaveszett. Szép történet, kár hogy egy szó sem igaz belőle, legalábbis a brit királyi hajózási múzeum archívuma szerint sosem létezett ilyen nevű hajó.

     

    Ahogyan az asztrológusok sem magyarázzák meg, pontosan hogyan befolyásolják a csillagok pozíciói a sorsunkat, a péntek 13 babonájában hívőket sem érdekli, miért szerencsétlen a nap, az egyetlen érvük az, hogy a tapasztalat ezt mutatja. De tényleg ezt mutatja?

     

    Az elmúlt pár évtizedben több tanulmány is született, amelyek statisztikai adatokkal próbálták alátámasztani, vagy éppen cáfolni a babona igazát, vicces eredményekkel. Egy holland tanulmány 2008-ban a biztosítótársaságok adatbázisai alapján azt állapította meg, hogy míg egy átlagos pénteken 7800 közlekedési baleset történik, ha az a péntek tizenharmadikára esik, ez a szám 7500-ra csökken.

     

    Egy 1993-as cikk a British Medical Journalből ennek éppen az ellenkezőjét állítja, itt a szerzők a hatodikára és tizenharmadikára eső pénteki napok statisztikáit hasonlították össze, és arra jutottak, hogy 13-án 52 százalékkal több a baleset. A leginkább zavarba ejtő eredményre egy finn pszichiáter, Dr. Simo Nayha jutott 2002-ben. A 1971 és 1997 közötti halálos közúti balesetek statisztikája alapján dolgozott, és azt találta, hogy egy átlagos naphoz képest péntek 13-án a férfiaknak 2, míg a nőknek 63 százalékkal nagyobb az esélyük, hogy közlekedési balesetben meghaljanak.

     

    Abban viszont minden tudományos kutatás szerzője egyetért, hogy az átlagostól eltérő péntek tizenharmadikai adatokról nem a dátum, hanem maga a babona tehet. Ezzel pedig meg lehet magyarázni bármit: ha kevesebb a baleset, az azért van, mert direkt óvatosabbak vagyunk a baljóslatú napon, ha több, az meg azért, mert idegesít a tudat, hogy ma szerencsétlen nap van.

     

    A felmérések szerint a péntek 13 babona az 1980-as években élte a fénykorát, amikor Amerikában a 18 és 24 év közöttiek közel harmada hitt abban, hogy ez a nap balszerencsés (ennek egyik oka az lehetett, hogy ekkoriban élte fénykorát a Péntek 13 horrorfilmek sorozata). A modern pszichiátria a péntek tizenharmadikától való beteges félelem fogalmát, ez a Paraskavedekatriaphobia, aminek feljegyzett esetei vannak világszerte, jellemzően angol nyelvterületekről. Igaz, ez önmagában még nem jelent sokat, mert a pszichiátria gyakorlatilag a világ összes fogalmára ráakasztott már egy-egy fóbiát.

     

    Mára viszont csillapodni látszik a péntek 13-hisztéria, legalábbis a gyakorlat azt mutatja, hogy az emberek nem maradnak otthon a balszerencsétől rettegve.

     

    A Malév kommunikációs vezetője kérdésünkre elmondta, hogy a légitársaság semmilyen változást nem érzékel az utasforgalomban ilyenkor egy átlagos pénteki naphoz képest, és évek óta nem történt olyan sem, hogy egy utas a tizenharmadik sorba kapott jegye miatt reklamált volna. Az amerikai légitársaságokkal ellentétben ugyanis a Malév-flotta összes gépén van 13. sor (az utolsót, amin a 12-est a 14-es követte, egy Boeing 767-est pár éve nyugdíjazták).

     

    416347_c06ee04bd347ae56f9688c8f9365ed45_wm.jpg

     

    A Hunguest Hotels szállodaláncnál is hasonló választ kaptunk: a tizenharmadikára eső péntekek forgalma nem különbözik egy átlagos pénteki napétól (kivéve februárban, amikor a Valentin-nap miatt kiugróan sokan utaznak el hosszú hétvégére). A magyar szállodákban is jellemző viszont, hogy kihagyják a tizenhármas szobaszámot, leginkább hagyománytiszteletből, ugyanis ahol van 13-as szoba, ott az semennyivel nem mutat kisebb kihasználtságot, mint a többi.

     

    A péntek tizenharmadikát nem lehet megúszni, minden évben legalább egyszer és legfeljebb háromszor összejön. Idén éppen ilyen tripla év van, február után márciusban, aztán novemberben is péntekre fog esni tizenharmadika. A Gergely-naptárban egyébként egy négyszáz évente ismétlődő mintázatban követik egymást a napok és dátumok párosai, és vagy pechünkre, vagy sem, mindenesetre tény, hogy a több tizenharmadika esik péntekre, mint bármilyen más napra.

    TOP 5

    1. Duffy - Mercy

    2. Dixie Chicks - Am I The Only One

    3. Fuel - Falls On Me

    4. Seether ft Amy Lee - Broken

    5. Placebo - Every Me and Every You

  4. Furcsa, hogy az ikonokat emelted ki erről az oldalról, pedig az csak egy kisebb része. :)

    Szerintem jelentősebb rajta a fényképészet, az elektrografika és a digitális, ill. hagyományos képzőművészet. Aki közzé akarja tenni bármilyen irányú művészeti munkásságát (vagy akár Firefox kiegészítőit, komolyan, olyan menüpont is van :D), akkor mindenképpen ezt az oldalt javaslom.

  5. Az iPodtól és a BlackBerrytől a Twitterig és Wikipédiáig megvizsgáltuk, miként és kik nevezték el ezeket a híres termékeket.

     

    Kifejleszteni egy nagyszerű technológiai terméket vagy szolgáltatást csak a csata megnyerését jelenti manapság, nem a háborúét. Legalább ekkora kihívás kitalálni egy első látásra remek nevet, ami nem túl laza, vagy csak egy szűk kör számára érthető és nem foglalta már le valaki.

    A következő tíz technológiai termék gyártója jókora marketing-hozzáértésről, józan észről és humorérzékről tett tanúbizonyságot akkor, amikor érdekes, meglepő, mulatságos és néha előre megjósolható módon választotta ki kreációja nevét.

     

     

    iPod: „Nyisd ki a kompkikötő ajtaját, Hal!”

     

     

    Az Apple MP3 lejátszójának fejlesztésekor Steve Jobs, az Apple stratégiájáról beszélt: „A Mac a bázisa a többi ketyerének.” Vinnie Chieco szabadúszó írót az Apple azért alkalmazta, hogy segítsen elnevezni az MP3 lejátszót a 2001-es piacra dobás előtt. Ő ezt a gondolatot vitte tovább. Elgondolkodott azon, hogy milyen központok, bázisok, központi egységként funkcionáló dolgok jöhetnek szóba az elnevezéskor, és végül az űrhajó koncepciójával jött elő: elhagyhatod a hajót egy űrkomppal, de vissza kell térned, hogy feltankold. Az MP3 lejátszó prototípusának előlapja a 2001 Űrodüsszeia Discovery űrhajóján lévő kompkikötő ajtajaira, meg az űrkomp kerek ablakára emlékeztetett. Ez a motívum meg csak tovább erősítette a kapcsolatot. A Pod név elé került egy „i” és máris megvolt a kapcsolat az „iMac”-hez.

     

     

    BlackBerry: édes függőség

     

     

    A kanadai Research in Motion (RiM) 2001-ben a Lexicon Branding tanácsadó cég segítségét kérte abban, hogy elnevezzenek egy vezeték nélküli e-mail eszközt. A konzultáció a RiM alapítóit meggyőzte arról, hogy az „e-mail” kifejezést ne használják az elnevezéskor, lévén akkor még sok felhasználó idegenkedett volna ettől a technológiától. Ehelyett olyan nevet kerestek, amely az öröm és a nyugalom érzetét idézi fel. Valaki a csapatból megjegyezte, hogy a sok gomb a készüléken olyan, mint egy csomó mag. A Lexicon számos zöldség és gyümölcs nevét megvizsgálta, mielőtt végül a fekete szedret javasolta volna. Utóbbi ugyanis utal az eszköz színére és a gyümölcs kellemes ízére egyaránt.

     

     

    Firefox: másodszorra telitalálat

     

     

    A Mozillánál a saját bőrükön tapasztalták meg, hogy olyan nevet választani, amely kifejezi egy termék esszenciáját és még nem használja senki, nem éppen egyszerű. A Mozilla böngészőjének korai változatát még Firebirdnek (tűzmadár) hívták, de ezt a nevet már egy másik, nyílt forráskódú projekt is használta, így a Mozilla átnevezte a böngészőt Tűzrókának, ami a vörös panda egy másik neve – legalábbis az angol nyelvben. Miért? „Mert könnyű megjegyezni, és jól is hangzik, ezenkívül unikum, és tetszett nekünk” – mondták a cég nagy öregjei. No és mi a legjobb benne? Eddig senki más nem használta!

     

     

    Twitter: a digitális madárraj 140 karakteres csivitelése

     

     

    Amikor Biz Stone társalapító meglátta az alkalmazást, amit Jack Dorsey készített 2006-ban, arra emlékeztette, ahogy a madarak kommunikálnak: „Rövid információs futamok... Mindenki csiripel, és jól érzi magát.” Stone-nak támadta a névötlete „twttr”, amihez aztán a csapat hozzáadta a magánhangzókat. (Twitter: csivitelés, csicsergés.) Nehéz még egy olyan kifejező nevet kitalálni a technológia világában, mint a Twitter. Amit Stone eredetileg „triviális” kommunikációs kitörésekként írt le, óriásit fejlődött – jelentős kommunikációs formává, rövid hírek lelőhelyévé és a negyvennegyedik amerikai elnökválasztási kampány fórumává.

     

     

    Windows 7: a 7-es hatalmában bízva

     

     

    A Microsoft következő operációs rendszerének megérkezése még jócskán odébb van, de már tudjuk, hogy a cég visszatért a bevált elnevezési filozófiához. Vista? Jaj! Windows 95 és XP? Sokkal jobban beváltak! Mike Nash a Microsofttól a következőképpen jelentette be a nevet: „Hogy egyszerűen fejezzük ki magunkat, ez a Windows hetedik kiadása, ezért logikus egyszerűen csak Windows 7-nek hívni.” Mi arra fogadnánk, hogy a Microsoft vezetői abban bíznak, a hetes szám meghozza majd a szerencsét, amit el is várnak tőle. Igazán nem ártana némi szerencse a Vista után… (A 7-es számmal kapcsolatos megjegyzés a kaszinókban népszerű Craps nevű kockajátékra, ahol a játékos akkor nyer, ha 7-et vagy 11-et dob. Innen az amerikai nyelvhasználatban gyakran előforduló „szerencsés hetes”.

     

     

    ThinkPad: az egyszerűség kifizetődő

     

     

    Az elismerésre méltó noteszgépsorozat 1992-ben jelent meg a piacon. Az egészen világos és egyértelmű koncepcióval ellentétben, az elnevezésével kapcsolatban már jókora zűrzavar volt az IBM-nél. A termékfejlesztésért felelős csoport egyszerű nevet szeretett volna és tetszett nekik a ThinkPad, de az IBM „névadó bizottságának” nem, merthogy ennek nem volt száma, és minden IBM-terméknek kell, hogy száma legyen. Arról már nem is beszélve, hogy a ThinkPad hogyan fordítható le más nyelvekre? (Magyarra pont elég bénán, talán a legkevésbé szerencsétlen a gondolkodó mappa.) De a fejlesztők addig kardoskodtak az ötletük mellett, amíg a név maradt, és még a Lenovo is megtartotta, amikor 2005-ben megvásárolta az IBM PC-üzletágát.

     

     

    Android: titkolódzó, de nem izgalmas

     

     

    Azt gondolhatnánk, hogy az Open Handset Alliance új, mobileszközökre szánt nyílt forráskódú platformjának története – amelybe beletartozik az új G1 telepakolva Google-dolgokkal – meglepő és mulatságos. De nem, nem annyira! Még 2005-ben a Goggle csöndben felvásárolt egy frissen alakult céget, amelyet Android, Inc.-nek hívtak.

     

     

    Wikipédia: pont az, aminek hangzik

     

     

    A Wikipédia szerint a Wikipédia elnevezés két szó, a wiki – technológia, amelynek segítségével közösen készíthetünk weboldalakat – és az enciklopédia – azok a nagy könyvek, amelyekből szemérmetlenül plagizáltunk a házi feladatok elkészítéséhez – szavak összevonásával jött létre. Ma a srácok a Wikipédiát használják az enciklopédiák helyett arra, hogy szemérmetlenül kimásolják a házi dolgozatokat.

     

     

    Macskaszerű simulékonyság és stílus

     

     

    A Macintoshok operációs rendszerének a nevében az X nem betű, hanem a római 10-es szám, azon egyszerű oknál fogva, hogy ez az operációs rendszer tizedik kiadása. A megszállott Apple-mániások legnagyobb bosszúságára azonban mindenki csak „óesiksznek” hívja. Az operációs rendszer különböző verzióinak kódnevei mind nagymacskákra utalnak: gepárd, puma, jaguár, párduc, tigris, leopárd, hóleopárd és ha igazak a pletykák, a hiúz lesz a következő.

     

     

    Red Hat Linux: jó név, számos jelentéssel

     

     

    A társalapító Bob Young – képünkön – a Vörös Kalap Linux név több eredetéről is beszámolt már. Az egyik verzió szerint Marc Ewing társalapító, aki a nagyapja vörös Cornell Lacrosse kalapját viselte a főiskolán, ismert volt technológiai tudásáról, így akinek valami technikai problémája volt, a vörös kalapos sráchoz fordult segítségért. Egy másik változat szerint Ewing minden szoftver projektjét Rad Hatnek hívta és sorszámozta, tehát Red Hat 1, Red Hat 2 és így tovább. Amikor a Linux kifejlesztésébe vágtak, kézenfekvő volt, hogy egyszerűen csak Red Hat Linuxnak nevezzék el.

  6. A Firmenich nevű svájci cég kutatóinak legújabb eredményeiről számol be a Daily Telegraph: a genfi laboratóriumban átfogó, tudományos hónaljszagvizsgálat zajlott.

     

    A főként az élelmiszer- és a kozmetikai ipar számára dolgozó kutatók 24 férfitől és 25 nőtől vettek izzadságmintákat, miután azok vagy a szaunában töltöttek el negyed órát, vagy egy szobabicikli tekerésével. A minták elemzésekor a nőknél nagy mennyiségben találtak egy olyan kénalapú (alapállapotban szagtalan) összetevőt, amit a hónaljban tenyésző baktériumok a tiol nevű vegyületté alakítanak. A tiol egyik jellemzője az átható, hagymára emlékeztető illat. A férfiaknál az izzadságképződés kicsit másként működik, a tőlük származó mintákban egy zsírsav nagy koncentrációja volt feltűnő, amit ugyanezek a baktériumok egy másik anyaggá alakítanak át, amire viszont a sajtszag jellemző.

     

    A tesztercsapat tagjainak véleménye egyébként az volt, hogy a nőktől származó minták illata a kellemetlenebb (ők persze nem tudtak arról, hogy milyen mintákat szagolgatnak, és miért).

     

    A kísérletet vezető Christian Starkenmann szerint az eredményeik hasznosak lehetnek a kozmetikai ipar számára, speciálisan nők, illetve férfiak számára fejlesztett dezodorok összetételének kikísérletezésekor. Más tudósok már szkeptikusabbak a kutatással kapcsolatban, ők azzal érvelnek, hogy az izzadság összetétele nagyban függ a genetikai adottságoktól és étkezési szokásoktól, ezért ha megismételnék a kísérletet új alanyokkal, új helyen, valószínűleg teljesen más adatokat kapnának.

  7. Egy két évvel idősebb bátyám van, de nem tekintem a testvéremnek. Sajnálom a helyzetet, mert sok olyan barátom van, akinek jó a kapcsolata a testvérével, és irigylem is, de nálunk ez másképp alakult. Kiskoromtól kezdve csak arra játszik, hogy minél jobban idegesítsen és keresztbe tegyen nekem, és nem csak hülyeségből, hanem teljesen komolyan... :mellow:
  8. You reached 366 points, so you achieved position 1624 of 18724 on the ranking list

     

     

    You type 479 characters per minute

    You have 81 correct words and

    you have 1 wrong words

     

    Én is tanultam gépírást suliban. :) Azért mostanra már nem vagyok edzésben annyira, de régen még versenyen is voltam dobogós :D

×
×
  • Create New...