Jump to content
Sign in to follow this  
asdfgy

3Ds Játékot szeretnék de hogyan?

Recommended Posts

Sziasztok

Én egy 3d-s busz szimulátort szeretnék csinálni, csak nem tudom milyen nyelven vagy progival kéne ezt csinálni. Nyelvet még nem kezdtem el tanulni, direkt ezért mert nem tudom melyik kellene hozzá.van ötletetek? mellesleg nem szeretnénk egy full grafikás játékot csinálni.

Neked azt tanácsolom, hogy először tanuld meg a vezérlési szerkezeteket, definíciókat, tételeket... és utána ELŐSZÖR 2D-ben programozz és utána térj csak át a sötét oldalra!

Ha szimulátort akarsz akkor sajnos rengeteg ellenőrző eljárásra, függvényre, számolásra és fizikai modellezésre lesz szükséged. :(

Rendben, köszi a választ. A modellezéssel nem lesz gond de a többivel igen. Nem tudsz egy programot, vagy programbnyelvet amelyikkel a legérdemesebb lenne csinálni?

Mivel játék ezért gondolom a C++ lenne a legmegfelelőbb OpenGL-el a többszálúság miatt, de mielőtt nekikezdel a C++-nak végy egy C könyvet (simát) és azt tanuld meg. Nem kell (nem fontos) a BGI grafikát használni, de a C-ben jó ha megtanulod a OpenGL eljárásokat stb...

Rendben. Köszi a segítséget!

Hellósztok, a segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik programmal érdemes 2d-s játékot írni, amiben van alap grafika, pl emberke, vagy fák, stb...

Tapasztalataim:

Fél év pascal.

Fél év java.

1,5 év C#.(visual studioban)

Ötleteket várnék. :)

Szerintem program nélkül, valami Formos alkalmazásban gondolkodj. Biztos van Canvas szerű komponens a C#-ban.

Hellósztok, a segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik programmal érdemes 2d-s játékot írni, amiben van alap grafika, pl emberke, vagy fák, stb...

Tapasztalataim:

Fél év pascal.

Fél év java.

1,5 év C#.(visual studioban)

Ötleteket várnék. :)

ha másfél éve foglalkozol a C#-el, akkor érdemes lenne a GDI+ -t választanod!

http://www.google.hu/search?source=ig&hl=hu&rlz=&q=gdi%2B&meta=

Meg ha valaki nagyon faján akar programozni, akkor ajánlom neki az Egyetemnek nevezett oktatási intézményt. Ott megtanítanak rá. (én már csak tudom :D)

Visual C++ 2008 Express és Dark GDK. Elég egyszerű, de hatásos és jól bírja a 3d-t (DX9-es grafika, PS2/Wii szintű játékokat össze lehet dobni vele). Ami pedig a legjobb : ingyenes!

Én Delphi-t tanulok, de ha a Delphi-t tudod, akkor szinte az összes programozó szoftvert el tudod kezelni. Hajrá

Amúgy én már próbálkoztam térhatás keltésével Pascalban alap unittal :D Kegyetlen egy dolog, de egyszer kéne összedobnom egy egységet és minden OK lenne.....

elvileg dark basic-ben lehet játékot irni

Én csak azt nem tudom miért akar mindenki játékot írni úgy, hogy egy source code-ot földönkívüli írásnak néz...

A programok írásához programozni KELL tudni. A játékokat csapatok írják nem 1-1 ember.

Az egyetem jó megoldás a tanulásra, de az igazán jó programozó GYAKOROL!!!

Soha az életben nem született még olyan ember aki gyakorlat nélkül profi valamiben.

Grafikát el kell felejteni addig amíg a karakteres dolgokat nem tudja kezelni az ember.

Hiába van egy baromi jó tapétázott falad ha nem tudod eltárolni az adatait....

Mi van ha pl memória túlcsordulást okoz a programod???? Akkor nézel bambán hogy MIVAN ?!

Ha tudsz programozni akkor meg találhatod az esetleges hibákat(, kivételeket) és kijavíthatod.

Egy alap programban egyetlen váltózó is befordíthat egy több-10ezer változós cuccot. Ilyenkor KELL a programozási ismeret!!!!

Ha valaki máshogy gondolja, annak szíve-joga

Sziasztok Nem tud valaki OpenGL tutorialos oldalt/könyvet Magyarul??

Meg ha valaki nagyon faján akar programozni, akkor ajánlom neki az Egyetemnek nevezett oktatási intézményt. Ott megtanítanak rá. (én már csak tudom :D)

Igen?? Melyik az? :D :D :D Nekem valahogy úgy tűnt, hogy ott már csak követelik a programozást zh-kon és egyéb alkalmakkor. Én úgy mentem oda, hogy majd megtanítanak...Lehetett volna, tényleg. Napi négy óra programozást ajánlottak...csak azt felejtették el megmondani, hogy melyik órák helyett :P:P Mert két nap voltam 8-tól 8-ig, többi nap is voltak órák azért...Amúgy volt egy kis Pascal ismeretem, de fizikával vettek fel,nem infóval :)