Jump to content
PirateClub.hu

GeForce 8800!


 Share

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

igen, azt figyeld, amit tkrisz007 írt, tehét a legtöbb kártya referencia és csak az extrákban különböznek..., a tuningolt órajellel, jobb memókkal, jobb/passzív hűtéssel rendelkező egyedek drágábbak, de jobbak is (kivétel talán a passzív hűtés lehet, mivel ezek esetleg előbb túlmelegedhetnek és ekkor veszít a teljesítményből)...

 

más: a családban 3db Club3D vga van, a teljesítménnyel nincs gond, a drivereik viszont nem referenciák, tehát itt lehetnek esetleg gondok..., ja mindhárom kari gyárilag húzott 9600Pro, 4 évesek, és a legöregebben már kezdenek fáradni a memó modulok..., de ez ugye a korral jár... :)

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szépen köszönöm a sok tanácsot.

FlashHu második bekezdését nem nagyon értem :D de azé köszi.

Ja és TreeplaX-ot kijavítanám hogy ASUS igenis gyárt nVidia cuccokat. Nemtudom h jött az ASUS teljesmértékű ati-zálása :)

Na kösz MINDENKINEK!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Most nincs kedvem semmi infót írni róla, ezért rögtön a lényegre térnék.

 

Egy ilyen kártyát akarok majd venni néhány hét múlva, és az érdekelne, hogy ehhez a kártyához milyen procit érdemes venni, ami ki is használja a kártyát és fordítva.

 

Amúgy akinek ilyen VGAja írhatna róla véleményeket, hibákat, stb.

Link to comment
Share on other sites

Igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy egy 4magos intel sok-e hozzá, de már rájöttem, hogy felesleges. :)

 

Intel Core2 Duo E6750 2.66GHz LGA775 1333 4M BOX egy ilyet vennék hozzá, mert a GHz-es Core2 Due drágább mint a Quad. Ez a 2.66-os nagyon jó árban van.

 

Mennyi időt kell várni még lejjebb megy az ára?

Link to comment
Share on other sites

Ennek örülök, mert pont akkor akarnék új gépet venni.

Mondjuk nekem most se olyan drága, mert faterom nagykerben veszi és úgy jóval olcsóbb, és az ÁFA-t is vissza tudja igényelni, ezért én netto nagyker áron veszem a cuccokat.

 

Amúgy mennyire menne le az ára? Mintha 40-ről hallottam volna.

Link to comment
Share on other sites

Nekem is 8800GT-m van, gondolom megosztom a tapasztalatokat. Azt én is hallottam, hogy a referenciahűtős változatok eléggé melegednek, bár ez nem érint mivel a Gainward 8800GT Golden Sample kártyáin nagyon jó hűtés van. Szinte hangtalan és Everest szerint 40 °C fokos, a hozzá adott express tool viszont mindig 8 °C-al többet mutat, inkább az reálisabb (33%-os fordulatszám mellett). Az E6550-em 3,22GHz-en 2 GB RAM-al 14000 pont körüli értéket hoz ki belőle 3DMark '06 alatt. Nem rossz eredmény. :)

Ha nem referencia hűtővel szerelt példány akkor rosszat nem tudok mondani róla :)

Link to comment
Share on other sites

Igen, de a 8800GTX-ban kevesebb tranzisztor van és annak jó a gyári hűtése. A 8800GT-k egyslotos hűtést kaptak egy kis ventillátorral ami elég zajos, és nem hűti túlségosan hatékonyan a kártyát. De ha olcsón meg tudod venni, vagy mást nem kapsz akkor jó lesz az, max kicseréled a hűtőjét valami jobbra pl. egy 8800GT kompatibilis Zalmanra ;)

Link to comment
Share on other sites

Nekem is volt már 2 szer MSI kártyám egy GeF 4 Ti 4200, és egy GeF 6600GT. A GeF 6-os 2 év után beadta a kulcsot. Vagy túlmelegedett, vagy vmi gond lett a GPU-val, mert ha elkezdtem 3D-s alkalmazást futtatni csak színes csíkok voltak. A túlmelegedést nem tartom valószínünek, mivel már bootolásnál a post képernyő is olvashatatlan volt, mintha ciril betükkel írták volna :)

Ettől függetlenül jó márka, de biztosan jobban jársz ha nem referencia hűtővel veszed, még ha pár ezressel drágább is.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Szeretnék egy GeForce 8800 GT videókarit venni, csak nem tudom, hogy paszolna-e a gépembe ill., hogy megéri-e.

 

 

A konfigom:

alaplap: MSI K9NU Neo-V

táp: 350 W

processzor: AMD Athlon X2 4000+

RAM: 2x1 GB

HDD: 160 GB Samsung SATA II

 

A mostani videókártyám: Asus GeForce 7300 GT

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Hello.

A gépedbe passzolna a videókártya,viszont a processzorod nem igazán elég erős hozzá.Nem tudnád kihasználni teljes mértékben.A mostani VGA tól azért mindenfélaképp erősebb kellene.Illetve még gyenge pont a tápod,ezt is cserélni kellene.

Link to comment
Share on other sites

Az Asus vga-k jók nekem is Asus van csak Atiban :)

 

Amúgy meg mostanában majdhogynem mind 1 mien "gyártótól" (Asus, Msi, Inno) vásárol az ember mert mind referencia kártyák max a hűtésen szoktak változtatni meg van 1-2 különleges darab de azon kívül minden megeggyezik az eredeti kártyával.

Link to comment
Share on other sites

Inno-t nagyon nem akarok venni. ASUS-t is be tudok szerezni, úgyhogy inkább az lesz...

 

Amúgy elég jó árban van már a 8800GT.

 

http://hardverker.hu/catalog.php?category_id=134258&product_id=168705&s=Alkatr%E9szek

 

Nettó 45ért sztem simán megéri egy 8800 GT 512Mb ASUS.

 

Ez nem reklám akart lenni, csak szerintem itt érdemes megvenni. Amúgy 2 utcára lakok tőlük... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...