Jump to content
PirateClub.hu

AVI file ketté vágása


tibiole
 Share

Recommended Posts

AVI file ketté vágása

 

1. Nandub (vagy VirtualDub, amelyik tetszik) elindítása.

 

2. File menüpont/ open video file >> megnyitod a szerkesztendõ, (vágandó) filmet.

 

3. A Video menüpontban kiválaszod a Direct Stream copy menüt, illetve kijelölöd azt.

 

4. A NanDub ablakában alul van egy csúszka. Annak baloldalt kell lennie , a film elejét jelezve.

 

5. Ha a csúszka ott van, akkor alatta van egy olyan gomb, amivel ezt a kezdõpontot kitudod jelölni. Ez a gombsor jobb oldalán lévõ, balra mutató nyilacskát jelöló gomb azt a gombot 1x megnyomod...

 

6. Utána sacra kiválasztod a film közepét, és ott megnyomod a jobbra mutató nyilacskát jelölõ gombot. Itt azonban figyelni kell arra, hogy Key-Frame elötti frame-nél legyen az a pont

... A keyframe-t egy K betüvel jelüli a progi, amit a frame-k mellett egy zárójelben jelöl. a filmben a balra és jobbra nyilakkal ( a billenytyûzeten) tudsz frame-enként (képenlént haladni elõre vagy vissza.

 

7. Ha megnyomtad a megfelelõ helyen a gombot, akkor most egy szakasz, a film elsõ fele kijelölésre került. Ezután : File/ save as Avi....Megadsz neki egy nevet (xxx.CD1.avi) és a progi elkezdi a mentést.

 

8. Ha szerencséd van, akkor kb 700MB lesz az elsõ CD mérete. Ha nem, akkor kevesebb vagy több. Ilyenkor újra kell kezdeni az egészet, amiíg kb 700MB nem lesz.

Az vágási pont tehát minden esetbe keyframe elött legyen, lehetõleg olyan jelenetnél, ahol éppen nem beszélnek, illetve jelenetváltás (képváltás)van.

 

9. Ha ezzel megvagy, akkor az Edit menüben kiválasztod a DELETE FRAMES menüpontot. Ezzel virtuálisan törölted a film elejét, valójában persze nem).

 

10. Ezután a maradék filmrészletet elmented a Save As Avi menüponttal: xxx_CD2.avi néven.

Azért kellett Keyframe elött 1 frame-el (képpel) vágni, hogy a második CD is keyframe-mel kezdõdjön! Ellenkezõ esetben a 2 CD kezdése zavaros lesz.

Egy Avi file több keyframe-t is tartalmaz általában, így mindig lehet megfelelõ keyframe-t találni a vágáshoz.

Link to comment
Share on other sites

Hát én józan paraszti ésszel gondolkozva arra gondoltam hogy valami filmvágó progi muvie maker sony vegas stb. ben kéne összeilleszteni.Betallózod a két filet és a másodikat az első után barakod és enjoy

 

Elvileg jónak kell lenni mert sok filmet vágtam ezekkel a progikkal össze ugy hogy állt vagy 30 db avi filebol es egybegyurtam őket...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Kis kiegészítésként csak annyi, hogy virtualdub nem szereti a vbr hangokat, azt nandub tudja csak kezelni. A kettő összegyúrásából jött létre a virtualdubmod. Amúgy összeilleszteni is lehet vele. Az elsőt simán benyitva a többit pedig append szegmentként kell benyitni vele. És mindeszt direktstreamben lementeni.

Továbbá a virtualdubmod előnye, hogy több hangsávot is pakolhatunk az aviba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Videó vágására tudom ajánlani a (ezjoiner) nevü programot, videó egyesitésére pedig a testvérét, a (ezspitter) nevü progit! Mind a kettő kezelése pofon egyszerű, és gyors. Darabja 1,2 megabájt.

 

kösz az ezjoiner-t, de az ezsplitter-t nem találtam sehol

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

vááá, köszönöm a segítséget, éppen ezt kerestem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Tudom,hogy nem ide kellene de ezért nem akarok új topicot nyitni:

Mivel lehet 2 avi fájlt összeileszteni?

Mondjuk egy 2cd-s film esetében?Ez lehetséges 1általán?

 

Kicsit megkésve de azért leírom.. Nem kell másik prog csak az amigvel ketté lehet vágni (józan ésszel) össze is lehet vele tenni ;)

 

Betallózod a filmet (CD1) majd benyomod a jól említett direct scream copy-t... MAjd benyomod neki h Append video és benyomod oda a CD2-t... MAjd SAve as és elmented oda ahova jól esik... Kb 1,4, vagy 1,7gb-os fájlok jönnek össze.. Jó esetben! Ennyi lenne... HA nem megy írjatok PM-et hali

Link to comment
Share on other sites

Kis kiegészítésként csak annyi, hogy virtualdub nem szereti a vbr hangokat, azt nandub tudja csak kezelni. A kettő összegyúrásából jött létre a virtualdubmod. Amúgy összeilleszteni is lehet vele. Az elsőt simán benyitva a többit pedig append szegmentként kell benyitni vele. És mindeszt direktstreamben lementeni.

Továbbá a virtualdubmod előnye, hogy több hangsávot is pakolhatunk az aviba.

 

Hát nemtudom... nálam a VirtualDub nem kezeli a VBR-t, a NanDub igen, viszont a VirtualDubMod sem. Viszont vágársra és egyesítésre is ezeket használom. (mármint CBR-nél a VirtualDub-ot, VBR-nél a NanDubot :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kis kiegészítésként csak annyi, hogy virtualdub nem szereti a vbr hangokat, azt nandub tudja csak kezelni. A kettő összegyúrásából jött létre a virtualdubmod. Amúgy összeilleszteni is lehet vele. Az elsőt simán benyitva a többit pedig append szegmentként kell benyitni vele. És mindeszt direktstreamben lementeni.

Továbbá a virtualdubmod előnye, hogy több hangsávot is pakolhatunk az aviba.

 

A Nandub tényleg jól kezeli a VBR hangokat, csak nem találom benne seholsem a Compression menüt, ahol ugye be lehet állítani, hogy milyen legyen a kimenő videő (DivX, Mpeg, stb.) Pls segítsetek, hol tudnám beállítani a videó minőségét!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Olvasgattam az előző hozzászólásokat és Én talán tudnék ajánlani egy jó videó vágó programot.Nemrégiben kaptam egy tv kártyát a gépembe, és a felvett műsorokból ki szerettem volna vágni a reklámokat. Sokáig kerestem az interneten, míg végül ráakadtam a Boilsoft-ra. Ennek a szoftver fejlesztő cégnek van külön vágó és összeillesztő szoftvere.

A kezelésük nagyon egyszerű. Két program van:Video splitter és video joiner. Mind a kettő avi, mpeg, rm, és wmv file-kat kezel úgy, hogy közben nem kell átkonvertálni. Ha a gépen fennt vannak a megfelelő kodekek, akkor azokat használja és a vágás vagy az összeílesztés művelete nem tart több ideig mint egy másolás.

A VirtualDub-ot arra használom, hogy a felvett műsornál szinkronba hozzam a képet a hanggal.

Akinek van kedve az kipróbálhatja.

A két programot le lehet tölteni innen:

http://www.boilsoft.com

 

Ha valakit érdekel akkor szívesen segítek!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...
Hát én józan paraszti ésszel gondolkozva arra gondoltam hogy valami filmvágó progi muvie maker sony vegas stb. ben kéne összeilleszteni.Betallózod a két filet és a másodikat az első után barakod és enjoy

 

Elvileg jónak kell lenni mert sok filmet vágtam ezekkel a progikkal össze ugy hogy állt vagy 30 db avi filebol es egybegyurtam őket...

 

Szia 1. nem muvie maker hanem movie maker de mind1

2. Movie Maker, Sony vegas, Camtasia Studio, stb.... Ezzek roncsák a minöségét...

 

Tudok ajánlani egyet

 

Kate's Video Joiner

 

"Sokat vacakoltam azzal, hogy normálisan össze tudjak fűzni feldarabolt videókat. Ez az alkalmazás tökéletesen megfelel erre a célra és egy kis csellel sima videó konvertálónak is haszálhatjuk. Ehhez nem kell mást tenni, mint csak az adott videót betölteni. A konvertálás hossza, mindig megegyezik a videó hosszával.Forrás:

http://www.ingyenprogram.hu

Támogatott formátumok

 

Bemeneti: AVI, WMV, MPEG, MOV, MP4, 3GP, ASF.

Kimeneti: AVI, WMV, MPEG, MOV (Quick Time), VCD, SVCD, DVD

 

Miért éri meg? Egyszerűen azért, mert igyenes, és gyors, továbbá ha kell egy jó kis videóösszefűző program, akkor ez a legjobb választás

 

Kate-s-Video-Joiner_1.png

 

23435464813.png

addat__50___www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://addat.hu/500300c9/Össze-és-szétvágó.rar.html

23435414154.png

Jelszó:rapboy15

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...