Jump to content
PirateClub.hu

Rally


vikking56
 Share

Recommended Posts

Hali !

 

Kár lenne a Mitcuért ! Szerintem nem szerepelnek sokkal roszabbul mint mondjuk a Subaru ! Lehet hogy az autók között nincs is akkora különbség , csak hát igazán jó pilótát találni nehéz ! ...

Nos ez van, a legendás Subaru és Mitsu rally korszaknak a WRC-k között úgy néz ki, hogy vége. Hiába "vérbeli" rally autó a Subaru (közuti kocsinak is szép), most már olyan kiélezett a verseny a rally autó készítésben, hogy a Mitsu és Subaru szinte sehol sincs a legfelső kategóriában. Gondoljatok csak a magyar OB-re. Itthon is a Ford és Skoda a "mérvadó" pedig azok már "öreg" csotrogányok. Jelenleg szerintem a Citröen és Ford mindenki elött van. Hiába vannak jó pilótái a Subarunak, azzal a kocsival nem sokra mennek. Mostani német rally-n jól látható volt, hogy egy idősebb Citröen is mennyire versenyképes jó pilótával a volánnál aszfalton is (Gardemeister, Duval, Stohl). Hirvonnen is egyre jobb, szóval nem csak jó pilótának kell lenni, hanem jó kocsi is kell. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Hát igen!!!Régen tejjesen más volt a rally!!!Akor nem volt olyan hogy csak egy pilóta nyerjen!!!Akkor minden autó szinte egyforma volt, kiélezett volt a verseny!!!Most meg alig van gyári csapat a WRCben!!!Citroen,Ford,Subaru!!!Alig vannak a mezőnyben versenyzők!!Nem jósolok nagy jövőt a WRCnek!!!Most a super1600 és a super2000-nek van nagy jövője!!!PL: a skoda is a super2000-be tér vissza, pedig ugy volt h a WRCbe!!!A peugeot is super2000-be van (igaz privát csapatként, nem gyáriként)!!Ja elfelejtettem h jön az SX4 WRC!!!Kiváncsi vagyok h h fog szereplni!!Elvileg jön vissza a Hyundai a WRCbe!!!!Hát igen!!!Régen tejjesen más volt a rally!!!Akor nem volt olyan hogy csak egy pilóta nyerjen!!!Akkor minden autó szinte egyforma volt, kiélezett volt a verseny!!!Most meg alig van gyári csapat a WRCben!!!Citroen,Ford,Subaru!!!Alig vannak a mezőnyben versenyzők!!Nem jósolok nagy jövőt a WRCnek!!!Most a super1600 és a super2000-nek van nagy jövője!!!PL: a skoda is a super2000-be tér vissza, pedig ugy volt h a WRCbe!!!A peugeot is super2000-be van (igaz privát csapatként, nem gyáriként)!!Ja elfelejtettem h jön az SX4 WRC!!!Kiváncsi vagyok h h fog szereplni!!Elvileg jön vissza a Hyundai a WRCbe!!!!Hát igen!!!Régen tejjesen más volt a rally!!!Akor nem volt olyan hogy csak egy pilóta nyerjen!!!Akkor minden autó szinte egyforma volt, kiélezett volt a verseny!!!Most meg alig van gyári csapat a WRCben!!!Citroen,Ford,Subaru!!!Alig vannak a mezőnyben versenyzők!!Nem jósolok nagy jövőt a WRCnek!!!Most a super1600 és a super2000-nek van nagy jövője!!!PL: a skoda is a super2000-be tér vissza, pedig ugy volt h a WRCbe!!!A peugeot is super2000-be van (igaz privát csapatként, nem gyáriként)!!Ja elfelejtettem h jön az SX4 WRC!!!Kiváncsi vagyok h h fog szereplni!!Elvileg jön vissza a Hyundai a WRCbe!!!!

 

 

Módosította spirituell
Ne használj folyamatosan ennyi felkiáltójelet, mert ez már elképesztő!
Link to comment
Share on other sites

Ha Németország, akkor Loeb



Nem tudott nagy pénzt nyerni, aki a német futam győztesére fogadva várta az anyagi helyzetének jobbra fordulását. Megint a papírforma jött be, hiszen az eddigi német vb-k győztese, a francia Sebastian Loeb és navigátora, Daniel Elena állhatott a trieri dobogón és locsolhatta önfeledten a pezsgőt.


Ha a fogadóirodákban nem is, de a pályák mellett annál többen várták a versenyt. Már a nevezéseknél is tolongtak, hiszen idén még nem volt világbajnoki futam, ahol ennyien neveztek volna. A 129-es rajtszámot is kiosztották, ami a Monte Carlo-i negyven indulóhoz képest értékelhető igazán. Több mint 200 ezer raliőrült látogatott ki a három nap alatt a német szőlőhegyek közé, hogy testközelből drukkoljon a majdnem 130 indulónak.

Az első nap nem kis meglepetéssel zárult: hat gyorsasági teljesítése után a belga Duval állt az élen. Meglepetés azért, mert Duval több mint hat hónap pihenő után állt újra rajthoz - fél évig nem volt szerződése -, és talán az is meglepetés, hogy egy tavalyi fejlesztésű Citroen Xsara WRC-vel verte meg a teljes gyári támogatottságot maga mögött tudó, messze a legesélyesebb Sebastian Loeböt. Igaz, Duval előnye csak 1,3 másodperc volt, de ez épp elég ahhoz, hogy szenzációs versenyzésének hírt adhasson a nagyvilág, és valószínűleg a következő futamtól újra láthatjuk majd versenyezni a nem éppen megbízhatóságáról híres belgát, akit egyszer már egy navigátora is otthagyott a szeleburdisága miatt. A két Citroen után a két fordos egység következett, papírforma szerint Grönholm és Hirvonen volt még fél percen belül az elejétől. Őket Gardemaister, Kopecky, Pons és Petter Solberg követte.

Forrás: DuEn - www.duen.hu

A szombati, igen hosszú napon Duval már az első gyorson megforgott és visszaállt a normál kerékvágás, tehát Loeb és a Citroen C4 WRC került az élre. Sebastien csapattársa, Daniel Sordo már az első nap kiállt. A spanyolnak nincs szerencséje, a finn verseny után itt is megállt alatta a francia technika. Ezen a napon került sor a verseny leghosszabb gyorsasági szakaszára, a híres Panzerplattéra, ami valójában egy tankpálya, ahol a német katonák gyakorlatoznak. Itt alakították ki a harminc kilométeres szakaszt, csúszós betonlapokból, rengeteg sárfelhordással. A nap végén Loeb állt az élen, előnye 37 másodperc volt Grönholmmal szemben, a szépen felzárkózó Duval csak 50-re, míg a másik fordos Hirvonen 55-re volt az elsőtől.

Vasárnap kétszer két gyors és a városban kialakított 4,6 kilométeres Circus Maximus várt a pilótákra. Ez a kis gyorsasági igazi nézőcsemege volt, hiszen egyszerre négy autó körözött a pályán, szinte minden pillanatban történt valami. A superspeciálon igen, az élen viszont nem történt semmi, hiszen a félperces előny elég volt Loebnek arra, hogy szépen beossza és a vasárnapi szakaszgyőzelmeket átadja az ismét jól és hiba nélkül autózó Duvalnak. A belgának sikerült megszereznie a második helyet. Igaz, ehhez kellett az is, hogy a finn Grönholm az utolsó gyorson odaverje a Ford Focus hátulját, és kicsit megtépázott autóval és másfél perc hátránnyal ért célba. Így nem csak a citroenes Duval, hanem márkatársa, Mikko Hirvonen is elé tudott kerülni, néhány pontot ellopva tőle, ami év végén nagyon hiányozhat majd...
A verseny egyik pozitív meglepetése Jan Kopecky és a Skoda Fabia WRC ötödik helye.
Petter Solberg nagyon küzdött, de nem tudta megelőzni a cseh pilótát, a Subarunak most csak a hatodik hely jutott.

Forrás: DuEn - www.duen.hu

Az egyetlen magyar induló, a Holczer - Illyés kettős is célba ért, teljesítve a 19 gyorsaságit és az összesen 356 versenykilométert. A Super1600-os kategóriájú, bérelt Renault Clióval versenyző Holczer Dani elmondta a verseny után, hogy semmilyen elvárásnak nem kellett megfelelniük, egyszerűen csak egy jót szerettek volna autózni, ami sikerült is. Tavaly már rajthoz állt ezen a versenyen, de akkor nagyon az elején egy féltengelytörés miatt ki kellett állniuk. Idén minden vágya volt, hogy végigautózhasson a tankpályán, ami már 2006-ban a pályabejáráskor nagyon megtetszett a pilótának. Ez sikerült, és a 88 célba érkező párosból a 49. helyen fejezték be a világbajnoki futamot Holczerék.

A német verseny végeredménye:
1. Sebastian LOEB - Citroen C4 WRC 3 óra 27 perc 27,5 másodperc,
2. Francois DUVAL - Citroen Xsara WRC + 20,3 másodperc,
3. Mikko HIRVONEN - Ford Focus WRC +1 perc 19,1 másodperc,
4. Marcus GÖNHOLM - Ford Focus WRC + 1 perc 36,5 másodperc,
5. Jan KOPECKY - Skoda Fabia WRC + 3 perc 7,1 másodperc,
6. Petter SOLBERG - Subaru Impreza WRC + 3 perc 14,7 másodperc hátrány.

A világbajnokság állása a 10. futam után:
1. Marcus GRÖNHOLM (FIN) 80 pont
2. Sebastian LOEB (FRA) 72 pont
3. Mikko HIRVONEN (FIN) 63 pont
4. Petter SOLBERG (NOR) 29 pont
5. Daniel SORDO (ESP) 28 pont
6. Henning SOLBERG (NOR) 28 pont.

A következő futam a Rally New Zealand, augusztus 31. és szeptember 2. között.
A verseny honlapja:
http://www.rallynz.org.nz

Módosította spirituell
Tilos a direkt link az oldalon! Code tag használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

Megint Loeb és Grönholm között dől el a vb cím...

 

ez már egy kicsit uncsi. Amúgy grat Duvalnak, hogy 1. nap után 1 helyen állt, csak hát a begbízhatósága... :P

Link to comment
Share on other sites

Teltház a Barum-on


Több mint 100 versenyzőpáros áll majd rajthoz a Zlinben megrendezésre kerülő Barum Rally-n, amiből 15 csapat fogja képviselni a Super 2000 kategóriát.


Egy héttel a Deutschland Rallye után a szomszédba, Csehországba invitálnak minket egy újabb, világszínvonalú rendezvényre, a zlini Barum Rally-ra, mely az Intercontinental Rally Challenge hatodik futama és egyidejűleg az Európa Bajnokság nyolcadik futama.

A versenyre kilátogatók 1-es rajtszámmal láthatják Andrea Navarra-t, akit csapattársa, Renato Travaglia követ majd. Míg Navarra a gyári Abarth-al gurul a rajthoz, addig a kétszeres Európa bajnok a S2000-es debütálásán egy ügyfél Grande Punto-t fog hajtani.
Az Orosz ralli győztes Alen kapta a 3-as rajtszámot, aki a cseheknél szerzi első aszfalt tapasztalatait, melyet a következő szezonban tud majd igazán kamatoztatni. Őt követi a helyi menő, Vaclav Pech az N-csoportos Mitsubishi-jével, kinek neve a magyar nézők számára korántsem ismeretlen, hisz 2003-ban és tavaly is részt vett a Budapest Rallye-n.

5-ös rajtszámmal az egykori VB résztvevő, Freddy Loix lecserélte VW Polo-ját, és a Fiat-ok armadáját erősíti. A jelenlegi EB tabellavezető Dimitar Iliev következő a sorban egy N-es Mitsubishivel, kinek nem mellékesen Mauro Nocentini készíti fel autóját, akárcsak Travaglia és Tomasz Czopik Super 2000-esét.

A legnépszerűbb autó a S2000-es kategóriában egyértelműen a Fiat, amit a nevezési lista is bizonyít, hisz a felsorolt versenyzőkön kívül Corrado Fontana, Michal Solowow, Volkan Isik és Roman Odlozilik is egy-egy 070815_barum02.jpgGrande Punto-t állít csatasorba. Ezzel szemben a Peugeot hat autóval érkezik Zlinbe: Nicolas Vouilloz, Enrique Garcia Ojeda, Bernd Casier, Jimmy Joge, Marco Cavigioli is 207-est fog kormányozni, és nem utolsó sorban az Oroszlánosok sorát ifj. Tóth János egészíti ki, Bahor Beával az oldalán, 25-ös rajtszámmal. Sajnos legutóbb az Ypres Rallye-n nem tudtak bizonyítani, mivel a technika hamar közbeszólt, de reméljük a Barumon több sikerrel jár a magyar bajnokpáros. Janikáékon kívül még három magyar csapat jelezte részvételi szándékát a cseh IRC futamra, sorrendben 34-es rajtszámmal a Budaörs Motorsport színeiben Szabó Gergő és Köhler Zoltán, akik az orosz futamon megkaparintották az első magyar IRC-s pontot, 73-assal Pénzes Zsolt és Thurzó András indul a hazai bajnokságból már ismert Suzuki Ignis S1600-al, valamint Fischer Dani, Mészáros Sándor navigálásával is nevezett a Ford Fiesta ST-vel, őket 86-os rajtszámmal láthatjuk majd.

A külföldiekre visszatérve, bőven akadnak olyan pilóták, akivel számolni kell, hogy csak az egykori gyári Fordos 070815_barum03.jpgcseh versenyzőt említsük: Roman Kresta az N-es Mitsubishivel 15.-ként állhat rajthoz. Meglepetést okozhat még Simon Jean-Joseph is a Citroen C2 S1600 volánjánál, aki papírforma szerint az R3-as Honda Civic pilótáknak lesz komoly ellenfele, névszerint Dani Sola-nak és Luca Betti-nek. De nem szabad Josef Petak-ról sem megfeledkezni, aki az ex-Jean-Joseph féle Renault-val száll harcba, valamint a lengyel Grzegorz Grzyb is borsot törhet az ellenfelek orra alá. Utóbbi a Rajd Rzeszowski-n már villantott néhány nagyon jó idővel és a cseheknél is valószínűleg padlóig tapossa majd a Suzuki Swift S1600 gázpedálját.

Link to comment
Share on other sites

Hi!

A Fabia WRCt a formája,de főleg a hangja miatt a nagy kedvencem!Rendesen durrog, ugy ahogy egy igazi rally autónak kell!Közuton is birom a Skodát, csak sajna a Volkswagen-hez tartozik!Régen a rallyzone.hu csinált egy szavazást, h melyik rally autónak van a legszebb hangja!Octavia nyert, Subaru és a Fabia elött!

 

GO MAGIC MARCUS ÉS FORD!!!szép volt az ötödik hely KOPECKY!!!

Link to comment
Share on other sites

Nem csoda h az octavia nyert! :) A Turán Frici autójának pl olyan csattogós hangja van h komolyan a mellkasom fájt már tőle! Persze ez a fájdalom kellemes volt! Na meg ott van a Tagaiék autója! Sztem az egyik legszebb autó a mezőnyben! És teljesítményben is ott ha egyszer A8as gépkönyv ide vagy oda mégis a WRC-k között indulnak! :)

Link to comment
Share on other sites

A versenyre várva


Ifjabb Tóth János és Bahor Bea a hét végén az IRC-sorozat 6. futamán áll rajthoz a csehországi Zlín környékén. A korábbi abszolút bajnok páros természetesen nagyon készül a viadalra, hiszen a belga verseny már nagyon régen volt...
Ha a páros nem is, a Peugeot 207 S2000-es versenyzett az utóbbi hetekben, és nagyon úgy néz ki, hogy ütőképes a kategóriájában - sőt, "Janika" azt is mondta, lassan elhagyja a gyerekbetegségeit. A Tagai Racing egyre több tapasztalatot szerez a versenygéppel kapcsolatban és mivel szoros együttműködés van a csapat és a Peugeot Sport között, új fejlesztések is érkeztek.

"Az Ypres-ralin mentem negyven gyorsasági kilométert az autóval, két héttel később volt egy teszt, amelyen nyolcvanat - mondta ifjabb Tóth János. - Túlzás lenne azt állítani tehát, hogy már úgy ismerem, mint a tenyeremet, de az eredményei biztatóak. Folyamatosan megy és rendkívül megbízható." Az ellenfelekről ifjabb Tóth elmondta: 13 FIA B-prioritású páros szerepel a nevezési listán, ez jelzi a mezőny erősségét, no és az, hogy a 13 között még nincs ott a világbajnokságon is szerepelt Roman Kresta. Szóval nem lesz könnyű, na!
"A pályák között vannak keskeny, erdei utak és széles aszfaltutak is, a nagy részük dobálós - mondta ifjabb Tóth. - Egyelőre azonban csak elbeszélésekből tudom mindezt, hiszen a pályabejárás szerdán és csütörtökön lesz, pénteken pedig a szuperspeciálissal már el is kezdődik a viadal. Nagyon várom, örülök, hogy végre újra versenyautóba ülhetek."

A szuperspeciális érdekessége, hogy a 9.36 kilométeres pályát a városban jelölték ki, és este 21 órakor kezdődik, vagyis a mezőny nagy része valószínűleg sötétben teljesíti. A viadal össztávja: 748.77 kilométer, ebből a gyorsasági szakaszok hossza: 262.34 km
Link to comment
Share on other sites

Én a Turán Octáviájára mondtam h über hangja van! ;)

 

Mellesleg Tagai azzal h versenyez absz semmi pénzhez nem jut, hiszen tudtommal nem profi versenyző! Az pedig h olyan autókat tud bérbeadni amilyeneket (gondolok itt pl Janika IRC S200 Peugeot-jára) ahhoz nem kevés pénz kell, hiszen az autókat vmiből be is kell szerezni! Habár a TRT igen szépen hoz a konyhára, hiszen ami autó onnan kikerül az minőség!

Link to comment
Share on other sites

Én a Turán Octáviájára mondtam h über hangja van! ;)

 

Mellesleg Tagai azzal h versenyez absz semmi pénzhez nem jut, hiszen tudtommal nem profi versenyző! Az pedig h olyan autókat tud bérbeadni amilyeneket (gondolok itt pl Janika IRC S200 Peugeot-jára) ahhoz nem kevés pénz kell, hiszen az autókat vmiből be is kell szerezni! Habár a TRT igen szépen hoz a konyhára, hiszen ami autó onnan kikerül az minőség!

 

 

Én is a Turán Octaviájára gondoltam!Mert az az Octaviával Tagai versenyzett, és azt atta bérbe!

Link to comment
Share on other sites

Janikáék folytatják


Noha a szombati utolsó előtti gyorsasági szakaszon lecsúszott az útról és a két defektes kerék miatt nem tudta befejezni a versenynapot (csak egy pótkerék volt a csomagtartóban), a szuperrali szabálynak köszönhetően folytatja a küzdelmet a Barum-ralin az ifjabb Tóth János, Bahor Bea kettős.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...