Jump to content
PirateClub.hu

Még 85 centi az élet.............


Szipi
 Share

Recommended Posts

Még 85 centi az élet

 

Van egy ország a világon, amelynek a puszta létezése is hajszálon függ. Lakói aggodalommal tekintenek az égre, bár amitől létük függ, szabad szemmel nem látható. A légkör melegedése, az ózonlyuk ipari méretű rombolása az ő lábuk alól rántja ki a talajt - szó szerint.

 

Tuvalú a Csendes-óceán területén található. "Klímaügyi" nagykövete hol az ENSZ-ben, hol a világban utazva keresi fel a kormányokat, és kétségbeesetten érvel: tartsák be a kiotói egyezményt, és csökkentsék a földi légkör felmelegedését. Mert ha nem, az olvadó jegek miatt felemelkedő óceán elnyeli szigeteiket!

Tuvalu már csak 85 centiméterrel van a Csendes-óceán szintje fölött. Kilenc sziget és korallzátony, összesen 27 négyzetkilométer, 10 ezer lakos. A tenger már igy is rombolja a szigetvilágot, hiszen az üvegházhatás felfordította az időjárást. Sok a ciklon,a hurrikán. Ahol azelőtt házak álltak, most semmi sincs. A lakosság a magasabb szigetekre menekül, folyamatos a költözés. De egyszer a legmagasabb szigetnek is befellegzik, ha a dolgok igy mennek tovább. Gondoljunk csak bele: ha egy különleges katasztrófasorozat miatt Magyarországot elnyelné a föld, helyén egy nagy lyuk támadna, mi lenne velünk? Ha lenne is időnk elmenekülni, hová mennénk? És ha valahol befogadnának minket, szétszórtan, mit tennénk azután? Nem lenne magyarság, nem lenne Magyarország, bár lennének magyarok. A történelemben voltak efféle katasztrófák, de azokat emberek okozták embereknek, menekülők vagy elűzöttek milliói kerestek már új hazát. De itt egy ország fizikai megsemmisüléséről, eltűnéséről van szó! És nem ez az egyetlen régló, amelyre pusztulás vár, ha a klíma tovább melegszik. Kelet- és Nyugat-Afrika partjainak nagyobb része víz alá kerülhet, és ez a sors vár Kelet-Ázsiára is. A szigetországok - Indonézia, Fülöp-szigetek és sok csendes-óceáni szigetcsoport -. ugyanolyan veszélyben vannak, mint Tuvalu.

Az ottani kormány évek óta sikertelenül kilincselt Ausztráliánál, hogy ha eljön az a rettenetes nap, amikor menniük kell, vajon betehetik-e lábukat az ötödik földrészre? Ám Ausztrália nem hajlandó befogadni őket. Nagyobb esélyeik vannak Új-Zélandon. Ott évi 75 fő tuvalui lakos bevándorlását engedélyezték. Így 130 évre lenne szükség, hogy a lakosság kivándorolhasson Új-Zélandra. Annyi ideje pedig nincs Tuvalunak, ott az élet már csak 85 centiméter.

Link to comment
Share on other sites

Ha a végszükség ugy hozza én befogadok 20-30 holland csajt. Ha csak nem szakállasak Tuvalun a csajok akkor onnan is jöhet egy pár egzotikus szépség. Most jövök rá milyen kötelességtudó is vagyok. Na látjátok ez nekik is jó de nekem még jobb :D a szállást meg majd természetben fizetik. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ezt a hírt már régebben olvastam/láttam, de akkor azt is elmondták, hogy nem kevés pénzt termel Tuvalu népének ez a helyzet! Rengeteg limitált dolgot (pl.:bélyeg) csinálnak ami egyre többet ér... ;) Minden esetre nem irigylem őket.

Link to comment
Share on other sites

Ezt nem értem (mióta tesóm egyetem ezt tanulta xD) hogy hogyan emelkedhet a vízszint. A jéghegy kiszorít egy bizonyos mennyiságű vizet...ha elolvad akk is ugyannyi lesz a magassága a víznek...Mivel a jéghegyek nagy része a víz alatt van, ami a víz felett az csekély...szal ha elolvad a hegy akk a vízszint emelkedés annyira minimális h nem is vehető észre, mivel a föld nagyrészé víz boritja és ami elolvad az eloszlik...kicsit sok lett a szóismétlés :D

Link to comment
Share on other sites

a légkörünket annyira szennyezzük, hogy én már nem csodálkozok semmin sem. sajna ez a felmelegedési folyamat már nem akadályozható meg, legfeljebb lassítható lenne a folyamat, ha mindenki tudatosan törekedne rá. de akkor is csak 1-2 fokkal lenne alacsonyabb ez hőm-et. szipi

Link to comment
Share on other sites

háááááááááát igen :o és ki az egyik legnagyobb termelő aki nem írta alá a Kiotói eggyezményt na ki???? HÁT AZ USA!!! <_<

ŐKET NEM ÉRDEKLI SEMMI CSAK A PÉNZ!!!!és a fekete arany !!! :angry:

 

+ egy kis érdekesség : tudtátok hogy az Andok pásztorai megvakultak mert akkora volt az ózon elvékonyodás, az ausztrálok persze évek óta csak pólóban mernek fürdeni stb stb....

Az amazonasról nem is beszélve :o ott akkora a káosz hogy írtózatos erdőtüzek, évi két száraz időszak ami eddig ugye nem volt, ja és a világ legnagyobb folyója néha csak néhány méteres!!!

( a románok megírtják az erdőt székelyföld mellett!! aztán a szegény székelyekre meg zúdul a víz :o )

 

 

Ui:épp ezért mi csak környezetbarátan és ügyelve a környezetre ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Nézzétek meg a Holnapután című filmet... szerintem az a film a föld valódi jövőjét mutatja be (szomoru hogy ez vár ránk) és nem a mi hibánkbó hanem mások hülyeségei miatt... a nagy felyesek elgondolkozhatnának néha azon hogy 1-1 döntésükkel nemcsak a saját országukat hanem 11 milliárd embert is veszélybe sodorhatnak... és ki vállalná a felelősséget azért ha esetleg történne valami? hát természetesen senki... majd vakarhatja az USA a fejét amikor milliárdos károkat fog okozni neki az időjárás... :(

Link to comment
Share on other sites

Ezt a klímaváltozást nem /csak/ az ember okozza, ilyen volt és lesz is, ez így természetes. Viszont az már nem természetes hogy ennyire szennyezzük a Földet és hogy ezzel csak meggyorsítjuk a folyamatot, és még egyéb negatív dolgokat is teszünk hozzá, mint pl. az ózon elvékonyodása, savas esők, szmog, élőlények kihalása, stb. Ezt az emberi társadalmat sajnos már lehetetlen pozitív irányokba hajtani. Reméljük hogy egy nagyobb klímaváltozás /jégkorszak/ majd ráébreszt minket hogy visszavegyünk egy kicsit, de ez már a jövő embereinek a feladata.

Link to comment
Share on other sites

Gondoljatok bele hogy az életterünk 510km2 se több se kevesebb. 510km2 az a hely ahol életben tudunk maradni. Sehol máshol ebben a naprendszerben. Amugy nem azzal van agond hogy most befütünk a földnek. Hanem az hogy a Földi klíma olyan mint egy húr ha kilökjük az egyik irányba az elöbb utóbb visszatér a régi, jól megszokott egyensúlyba de elöbb kileng majdnem ugyan akkora erövel a másik irányba is. Ezért van az hogy bár most jól befütünk magunknak nyárra lesz egy olyan mély pontja is a drasztikus klimaváltozásnak amikor gyorsan kevesebb mint 100 év beköszönt a jégkorszak. Azt mindenki tudja már hogy ez miért történik de talán azt még nem hogy a forgatókönyv már készen van. Visszaküldjük a légkörbe az évmilliók alatt lerakódott és megkötött szenet. Amivel tovább növeljük a Föld hömérsékletét. Mondom még valamit azoknak akik még nem értik mit tettünk. Már régóta tudjuk hogy van ez az aprócska bajunk az emberiség teljes kihalásával de azt nem hogy már rég ki kellett volna halnunk. Ugyanis bebizonyosodott hogy az a szénmennyiség amit mi a levegöbe jutattunk már ki kellett volna hogy írson minket. A tudósok sokáig tanácstalanok voltak. Majd réjöttek hol van az az irdatlan mennyiségü szén. Nem tünt el söt ujra megkötödött az Amazonas essöerdeiben. Azonban amikor kivágjuk az erdöket, amikor eltüzelünk egy fát a benne kötött szén ismét felszabadul. Amikor erdötüz pusztit mindig hatalmas mennyiségü szén szabadul fel. De ha már nem lesz hova megkötödnie... Egyébként a vesztünket talán majd az elbizakodottságunk okozza majd. Azt hisszük hogy ez egy ilyen lassú folyamat hisz évszázadok óta büntetjük magunkat. De ez a valóságban nagyon is rövid. Gondoljunk csak bele hogy a föld korához képest mi milyen kevesek vagyunk. Ha az összes embert beledobnánk az óceánba csak 0,01 mm -t emelkedne a vízszint. Minek képzeljük mi magunkat.... hisz csak tulfejlett majmok vagyunk kicsit fejlettebb aggyal mint más állatnak megadatott. Ennyi élölényt ilyen sikeresen még egy más faj sem tudott kiirtani. Egy teljes bolygóban ekkora árt még nem tudott tudomésunk szerint semmilyen más faj sem tenni. Ennyi egyedet mint amennyit min az I, II, világháboruban kiirtottunk (közel 40 000 000) még egy másik faj sem írtott ki. Ha én ezt egy másik faj testébe bujva nézném az ürböl csodálkoznék hogy még miért élnek ezek a majmok vagy én magam avatkoznék közbe és a bolygó érdekében kiirtanám öket mielött egy egész naprendszert tönkretesznek. Az ember alapjában véve tulélésre született. Én minden negatív tapasztalat ellenére bizkodó vagyok. Hiszem hogy egy nap ez a tulfejlett majom is képes lesz felismerni a saját erejét ami az összefogásban rejlik. Mert mint azt a történelem bebizonyította egyedül nem csak gyengék hanem hülyék is vagyunk. Az elsö jó gondolatra is 10 000 évet kellett várni. Az Európai uniróra. Ami ma már tulnötte európát és már tanácskoznak az uj név kiválasztásáról. Talán WorldUnion lesz a neve mind1 az a fontos hogy végre az emberiség kisérletet tesz az egyesítésre. Persze ezzel szemben olyan vészjóslataim vannak hogy pl Amerika és Oroszország meg kivánja majd örizni szuverenitását. És ki tudja milyen lépéseket tesznek majd látván az Unió elöretörését.

 

Boccs ha fárasztó vagyok :lol:

Link to comment
Share on other sites

BioHazad egyetértek veled teljes mértékben és nagyon tetszik a hozzászólásod.

Vannak emberek akik komolyan gondolkodnak, de sajnos aki dönthetne azt inkább a pénz érdekli és nem a Föld másik 6ésfél milliárd embere... ja télleg erről jut eszembe: felmerült már egyes tudósok körében hogy mennyi embert bír egyszerűen eltartani a Föld. de ez a kérdés is az igazságos elosztással kezdődik, illetve kellene hogy kezdődjön...

Sok helyen éheznek, fejlett országokban meg asztmásodnak az emberek a jóléttől, meg minden bajuk van - biztos halotta mindenki már...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...