Jump to content
PirateClub.hu

Kinek hány fokos a processzora?


Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hi !

 

Csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy ne higyjünk feltétel nélkül az érzékelők és a feldolgozó algoritmusok helyességében. Nem árt néha saját testrészünkkel, vagy más detektáló eszközzel is ellenőrizni, főleg ha nem az elvárt értékkel találkozunk, ui. csodák nincsenek.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

AMD Atlon 3400+ (S754 @2.4GHz) @ 2509MHz-n max 57 fok gyári hűtővel és jól szellőző házzal... :)

 

látom nálatok se fűt rendesen a főtáv :):lol:

 

a lényeg a 16 fok max bekapcsoláskor reális, vagy egyszerűen rossz a hőmérő a lapba, mivel a szobahőmérséklet legalább 20-22-26 fok

 

Nekem alapon 16-18 körül van, terhelve viszont 30-34 között, de akkor tényleg terhelve van rendesen.

Nem sok?

Link to comment
Share on other sites

DualCore Intel Pentium E2140, 1600 MHz

CPU/ 1.mag: 22°C

CPU/ 2.mag: 22°C

 

CPU: 19°C

 

Ez sztem alapterhelésnél van (fut az msn, winamp, torrent, tűzfal, norton, meg az Everest, amivel megnéztem hány fokos)

 

Max terheléssel lusta vok megnézni :D

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ismét egy elégedetlen főtáv felhasználó... :P

 

mi is fázunk néha :D

 

Psion: az 1,5V nem sok picit..., csak azért kérdezem, mert én is tervezek majd egy c2q-t, term húzva, ahogy olvastam a Q6600 min fesz emeléssel (1,4 alatt) 3,1-3,2-t visz... (vagy Q6600 vagy Q6700 lesz, vagy ha addig bejön, akkor esetleg egy Q9450/9550)

 

a hűtésen meg én is gondolkodtam..., vagy egy ilyen Noctua vagy egy Zalman CNPS9700LED lesz (te melyiket javallod, a Noctua kb. 2k-val olcsóbb)

Link to comment
Share on other sites

Ritkán van 100%-osan letterhelve a CPU, így ez a hőmérséklet csak tesztprogramoknál jelentkezik.

Sajnos az én alaplapom nagyon nagy v-drop-al "büszkélkedhet" (Abit AW9D-MAX), 1.55V van a BIOS-ban beállítva de így kap nagyjából 1.5V-t (vagy kevesebbet) a processzor. 1.5xV még elfogadható feszültség, 1.6V felett már sérülhet a processzor.

Attól függ milyen revízó, a G0-val valószínüleg elérhhető alapfeszültségen a 3.2Ghz, B3 már nem olyan biztos. Az FPO-t is érdemes megnézni, bár nem garancia az alacsony alapfeszülttségre, de ezzel könnyebb jól tuningolható CPU-t találni.

A Zalman jobban hűt, de a Noctuna-val jobban tervezhető a levegő áramlása a számítógépházon belül. Szóba jöhet még a Asus Silent Square sorozat valamely darabja... de talán most a Scythe Infinity mellett teném le a voksom.

Link to comment
Share on other sites

hmm, terveimben egy G0-ás proci van (amúgy ezt a dobozról meg lehet állapítani???)

 

az alaplap szerintem valami felsőbb kategóriás ASUS vagy Gigabyte lesz X38 vagy (ha addig megjelenik :rolleyes: ), akkor X48-al...

 

még vmi (lehet hogy hülyén fog hangzani), ezekhez ugye 1 ventit adnak, ill. melyikre lehet 2-t felrakni (a Noctuákra tudtommal lehet), ill. hogy mi a különbség az U12F és az U12P között (5k-t leszámítva)

 

a Scythe jó árban van, úgyhogy bekerült a versenyzők közé..., az ASUS hűtési szimplán nem tetszenek/nem nyűgőznek le...

 

a versenyzők tehát:

Scythe Infinity - 10 198

Noctua U12F - 11 600

Zalman CNPS-9700LED - 12 283

Coolermaster Hyper 212 - 8 665

 

(a kérdés, hogy melyikhez van venti, ill melyikre lehet/kell még venni itt is adott)

 

Ritkán van 100%-osan letterhelve a CPU, így ez a hőmérséklet csak tesztprogramoknál jelentkezik.

 

Attól függ milyen revízó, a G0-val valószínüleg elérhhető alapfeszültségen a 3.2Ghz, B3 már nem olyan biztos. Az FPO-t is érdemes megnézni, bár nem garancia az alacsony alapfeszülttségre, de ezzel könnyebb jól tuningolható CPU-t találni.

 

Sajnos az én alaplapom nagyon nagy v-drop-al "büszkélkedhet" (Abit AW9D-MAX), 1.55V van a BIOS-ban beállítva de így kap nagyjából 1.5V-t (vagy kevesebbet) a processzor. 1.5xV még elfogadható feszültség, 1.6V felett már sérülhet a processzor.

 

A Zalman jobban hűt, de a Noctuna-val jobban tervezhető a levegő áramlása a számítógépházon belül. Szóba jöhet még a Asus Silent Square sorozat valamely darabja... de talán most a Scythe Infinity mellett teném le a voksom.

 

Link to comment
Share on other sites

FlashHU, külsőre azt hiszem sehonnan (CPU-Z természetesen kiírja milyen revizó), a gyártási idő lehet támpont és az FPO (mindkettőt a doboz alján találod a hologrammos matricán).

 

Nem tudom talán a ventillátor a különbség, a régi Noctuna venti elég gyenge teljesítményű, de szinte hangtalan (én nem használom). Viszont most van egy nagyobb teljesítményű hasonló olajnyomásos ventilátora a Noctuna-nak talán azért drágább. De ez csak tipp.

szerk.: itt is vannak:

2fan_b2l.jpg

NF-S12 NF-P12

 

Viszont ha két ventillátort raksz rá cefet hangos lesz, annyit pedig nem nyersz vele.

 

Van a ph-n egy friss processzorhűtő teszt:

http://prohardver.hu/teszt/fel_tucat_eros_processzorhuto/noctua_nh-u12p_alias_coolink_u8-120.html

 

ps.: én is az X48-ra várok... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

CPU típusa: AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+

CPU hőmérséklete: 38 °C (100 °F) //+-2 °C körül mozog//

 

tudom elég régi a procim, nem is tuningoltam, gyári hűtő van rajta, de nagyon jól bírja.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

AMD Athlon 64 2800+;

Thermaltake TR2 M6 SE;

ASUS K8N-E Deluxe (nForce3 250Gb) S754;

2x512MB Kingston DDR SDRAM;

ATI R9600XT;

linux 2.6.24-16 generic on i686

 

alapjáraton 1 GHz-en 29 °C;

terhelve 1,8 GHz-en 45 °C.

Link to comment
Share on other sites

khmm hülyén fog hangzani de 1.7 celeron hoz kéne valami progi amivel le mérhetem a hőmérsékletét... mert így csak bios ban tom és az nem terhelés alatt van... (hugi nak kéne :D )

 

egyébként nekem athlon 3000 es van nem húzvan 27-30 fok

erősen terhelve 38-40 fok

 

na találtam de azé belinkelem ha akd még ojan lusta dög mint én és itt keresné :)

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=52050&hl=everest

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...