Jump to content
PirateClub.hu

Mennyi a nemalvási rekordod?


csuma
 Share

Mennyi a nemalvási rekordod?  

279 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Mennyi a nemalvási rekordod?

    • 10óra
      11
    • 20óra
      59
    • 30óra
      65
    • 40óra
      63
    • 50óra
      29
    • 60óra
      5
    • 70óra
      11
    • 80óra
      8
    • 90óra
      1
    • 100óra
      0
    • 110óra
      3
    • 120óra
      3
    • 130óra
      1
    • 140óra
      3
    • 150óra
      16


Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gimiben mikor voltak a szerenádok, akkor egész héten Pécsen voltam (bejáró vagyok) és mindig máshol aludtam, vagy voltam éppen ébren. Szerdán reggel 6-kor keltem, csütörtök éjjel a szerenád után mentünk bulizni. Végig fentvoltam, aztán reggel suli volt, utána megint szerenád és éjjel végig fent akartam lenni, hogy ébren maradjak 72 órát, de végül nem jött össze. Mindenki becsicskult és akkor már egyedül nem sikerült fennmaradni. Mivel a többiek hazamentek, én Pécsen mászkáltam éjjel, még éjjelente elég hideg volt és egy idő után a nem megfelelő öltözközéknek köszönhetően annyira fáztam, hogy telefonálgatni kezdtem, kinél alhatnék. Egyik haverom felvette és mondta hogy mehetek hozzá. Még akkor sem akartam aludni, úgyhogy leültem nála egy fotelba és egy a falon lógó érmét bámultam, amin csillogot az utcai lámpa fénye. Ez olyan hajnal 3-kor volt, tehát kb 45 órán keresztül voltam ébren. Kicsit olyan érzés volt már így is, mintha ittam volna, az érzékeim tompultak. Haverom kérdezte, hogy akarok-e aludni, de mondtam hogy kösz nem. Reggel szól, hogy kellene iskolába menni. Kérdeztem mi történt. Azt mondta, hogy miután megkérdezett, azután kb 2 perccel felkeltem és lefeküdtem aludni. Én erre nem emlékszem, ennek fényében nem tudom elképzelni, hogy valaki 150 órát legyen ébren. Persze ez is gyakorlás kérdése, de amennyire én tudom, alváshiányban előbb lehet meghalni, mint éhen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Nekem 70+még pár óra. Vizsgaidőszakban történt. Én mindig utolsó nap szoktam tanulni a vizsgákra és általában elég is az egy nap rá. Csak ekkor elnéztem és másik tanárnál vettem fel a vizsgámat, de szerencsére hétfőn kiderült és így nem szerdán, hanem kedden kellett vizsgáznom és mellette még volt hétfőn is egy vizsgám ami miatt előtte se aludtam. Kedden úgy éresztem magam a vizsga előtt, mintha részeg lennék még hányingerem is volt. Végül egész jól sikerült mindkét vizsga a hétfői 5-ös a keddi 4-es lett.

 

Meg volt egy másik nagy nemalvási esetem ez még talán durvább volt, bár csak kb. 50 órát nem aludtam. Ez nyáriszünetben történt pár évvel ezelőtt amikor egy konzervgyárban dolgoztam, 12 órás munkaidőben. Annyira fárasztó volt a munka hogy alváson kívűl semmire se volt időm, ezért elhatároztam egy 12 órás munkanap után, hogy nem alszom délután, hogy legyen időm filmeket nézni és éjszaka elmentem ledolgoztam még 12 órát a konzervgyárban. Ez után 18 órát aludtam egyhuzamban, ez az alvási rekordom.

Link to comment
Share on other sites

Pár barátom lanpartyzott és ők kb. 4-5 napig nem aludtak leszámítva pár percet. Mesélték, hogy teljesen vérben volt már a végére a szemük. Ami pedig érdekes, hogy azt mondták, hogy úgy tudtak fent maradni, hogy aki álmos volt annak hátulról megszorították a mellkasát addig amig elájult és utánna pár perccel később felébresztették, aki ezután már egyáltalán nem volt álmos és úgy érezte, hogy kialudta magát. Ezt ők olvasták valahol és egyáltalán nem szoktak hazudni szóval én elhittem nekik. Gondolom, hogy ez azért biztosan káros lehet szóval ne nagyon próbáljátok ki, csak gondoltam leírom érdekességként. Nekem elég hihetetlennek tűnt, amikor mondták, de nagyon hihetően mondták el.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...