Jump to content
PirateClub.hu

Radeon HD 2400 / 2600 kártyák!


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem értem az összefüggést. Megértem, hogy nincs pénzed, de az nem változtat azon, hogy a 2400 pro hulladék. Ha sok pénzed lenne akkor is azt mondanám, hogy a 2400pro gyenge.

 

"Sapphire Radeon HD2400PRO 256MB TV/DVI AGP erről mijót esetleg rosszat tudtok"

 

Ezt írtad. Mi leírtuk, hogy nagyon gyenge a kártya. Nem tehetek róla, hogy nem tudod megérteni. Egyébként meg már úgyis megrendelted akkor tök mindegy, hogy mit mondunk. Rendelés előtt szokás kérdezni.

 

"Shader 4-es,dx10 "

 

 

Ez semmit nem ér ezen a kártyán. Elindítasz egy dx10-es játékot(kevés ilyen van még) menni fog 1-2FPS-el. 30 FPS az amivel már lehetne játszani. Te ezzel a kártyával nem nagyon fogsz 30FPS-t kapni.

Link to comment
Share on other sites

Figy én nem rég vettem HD2600XT 512 GDDR3 as vidikarit mindöszsze 21 ezerért ( 16 ezer lett belőle) és volt ugyan ilyen AGP változatba is és ez a kari megéri az árát mert most Assassin's Creed el jáccok 1280as felbontásba magas textura részleteséggel és semmi szaggatás nincs.

Link to comment
Share on other sites

"mi benne a kevés"

 

Minden kevés benne. Nem játékra van tervezve, hanem filmnézésre. dx9-ben is ugyan olyan lassú. Direkt azoknak gyártják ezeket a kártyákat akik csak filmnézés miatt tartanak PC-t. Talán minimumon menni fog minden. Nem tudom miből gondoltad, hogy jó kártya.

Link to comment
Share on other sites

Én mindenből de fogadjunk hogy nem probáltad és csak tesztek alapján beszélsz oszt kész!!

 

Sapphire Radeon HD2400PRO 256MB TV/DVI AGP BOX

 

# Grafikus motor: Radeon HD 2400Pro

# Video memória: 256MB DDR2

# GPU órajel: 525 MHz

# Memória órajel: 800 MHz

# RAMDAC: 400 MHz Dual

# Csatoló felület: AGP 8x

# Memória sávszélesség: 64 bit

# Shader modell 4.0, Directx10 támogatás

# Max Felbontás: 2560x1600

# VGA kimenet: Szabványos 15-t?s D-sub

# TV-kimenet: S-Video és Kompozit

# DVI Kimenet: DVI-I

 

Ebbe neked mi a kevés?

Link to comment
Share on other sites

Én mindenből de fogadjunk hogy nem probáltad és csak tesztek alapján beszélsz oszt kész!!

 

Sapphire Radeon HD2400PRO 256MB TV/DVI AGP BOX

 

# Grafikus motor: Radeon HD 2400Pro

# Video memória: 256MB DDR2

# GPU órajel: 525 MHz

# Memória órajel: 800 MHz

# RAMDAC: 400 MHz Dual

# Csatoló felület: AGP 8x

# Memória sávszélesség: 64 bit

# Shader modell 4.0, Directx10 támogatás

# Max Felbontás: 2560x1600

# VGA kimenet: Szabványos 15-t?s D-sub

# TV-kimenet: S-Video és Kompozit

# DVI Kimenet: DVI-I

 

Ebbe neked mi a kevés?

 

DDR2: régi, gyenge

Memória: Van már 2200 MHz-es DDR4-es kártya is, tehát a 800MHz kevés.

Memória sávszélesség: Egy normál kártya 256bites. Az új Geforce 512bites lesz. Tehát 64bit nagyon kevés.

Shader modell 4.0, Directx10 támogatás: olyan mintha nem is lenne, mert semmit nem érsz vele.

Max Felbontás: 2560x1600 ezzel se mész sokra. Örülhetsz ha 800x600-ban tudsz majd játszani vagy 1024x768-ban, persze totál minimumon.

 

Tesztek nélkül is megmondom, hogy hulladék. Ne próbálj győzködni engem, mert én már láttam jó kártyát és a 2400pro az nem az. 8800GT, 9600GT, 3870 az jó kártya. 2400pro az low-end VGA, a videókártyák legalja.

Filmekre csinálták, mert HTPC-be tökéletes. Te csináltál rossz vásárt, mert nem tájékozódtál. Picivel többért már vehettél volna 2600XT-t ami viszi a játékokat mediumon élsimítás nélkül.

 

és egy kis idézet szakmai fórumról:(PH)

 

"Hát igen, ezek a kártyák nem egészen játékra vannak kitalálva, éppen még elfutnak rajta de simítások nélkül és persze nem full grafikán."

 

Driver felrakással is trükközni kell majd, mert az ATI hivatalosan nem támogatja már az AGP kártyákat. Netről kell tölteni módosított drivert.

Link to comment
Share on other sites

Majd ha lessz elég pénzem akkor majd talán veszek egy jobban összeálitott gépet addig marad ez,de ha nem támogatják az AGP-t akkor miért adják még mindig el a kártyáikat?Jó ok belátom ez nem a legeslegjobb videokarik közé tartozik de már le szertném cserélni a mostanit és most csak erre van pénzem!!Nemtudom kérhetném a segitségeteket driver ügyben? :blush:

Link to comment
Share on other sites

"de ha nem támogatják az AGP-t akkor miért adják még mindig el a kártyáikat?"

 

Az új driverek nem támogatják az AGP-t. A régebbiek támogatják.

Sokat nem érsz a cserével, mert a 9600pro csak picivel lassabb, mint a 2400pro. Annyival jobb ez a kártya, hogy elindít minden játékot, de lassúak lesznek.

Link to comment
Share on other sites

8.6 új driver tehát nem jó rá alapból. De ehhez a kártyához bőven jó a régi driver amit adnak hozzá.

 

De ha nagyon fel akarod rakni a 8.6-os drivert akkor itt van leírás.

 

http://prohardver.hu/tema/ati_radeon_hd_2600pro_xt_ii/hsz_3273-3273.html

 

Ugyan azt csináld amit ír, csak a 7.11 helyett a 8.6-al csináld.

Link to comment
Share on other sites

Hello all!!Bele lett téve a gépbe a videokari és azt szeretném megkérdezni hogy az XP csak Shader 3-at ismer fel vagy az egész Shader 4-et?mert a systemrequirementslab-on leteszteltem egy játékot ott shader 3-at írt ki,nem mintha nagy baj lenne csak érdekelne!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...