Jump to content
PirateClub.hu

Radeon HD 2400 / 2600 kártyák!


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nekem 1 olyan kérdésem lenne hogy szerintetek melyiket vásároljam meg a Sapphire Radeon HD 2600XT 256MB DDR4 PCI-E vagy Sapphire Radeon HD 2600XT 512MB DDR3 PCI-E??? Jelenleg 1 Geforce 7300GS 512Mb DDR2 van .

Ui.:A DDR4-es az mennyivel jobb vagy roszzab mint a DDR3-as???

Link to comment
Share on other sites

Hello.

Ezek közül egyiket sem,a gddr4-el szerelt változat semmivel sem gyorsabb mint a társa.Az 512mb memória pedig ennél a kártyánál teljesen felesleges,nem tudja kihasználni.

Ezért a legjobb választás a Sapphire Radeon HD 2600XT 256MB DDR3 PCI-E lenne.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

MSI ATi Radeon HD2600XT-m van, nemrég vettem meg a másodikat, mivel az alaplapom támogatja a CrossFire-t. Hallottam hogy vannak olyan ATi-k, amikhez nem kell a CF-híd/kábel, hanem a PCI-e-n keresztül működik rendesen. Ugye ezekhez a típusokhoz kell? Nekem hidat még nem sikerült beszereznem, a windowsom felismeri az eszközkezelőben mind a 2 kártyát, a Catalyst Control Centerben pedig látszódik az összes lehetséges monitor. Miben lesz jobb ha megveszem a hídat?milyent kell vennem? és hol lehet ilyet kapni?

 

Link to comment
Share on other sites

hát, nem hinném hogy annyira megszívtam volna, mivel a szimplával simán fullos graifkán végig tudtam tolni a COD4-et, a Gears Of Wart és az Assassin's Creed-et... A Crysis meg high-on ment... és tudom h lehet venni külön hidat, csak az lett volna a kérdésem h tudtok e vmi olyan helyet, ahol ezt be tudom szerezni...

Link to comment
Share on other sites

Végre van egy hely ahol leírhatom a tapasztalatomat a HD2600-al kapcsolatban.

 

Rendszerem :

 

Alaplap - ASUS K8V-MX

Memória - 1.5 GB DDR

VGA - Ati Radeon Sapphire HD 2600 XT AGP 256MB, DDR3, 128bit

Hang - Sound Blaster Live! 5.1

HDD - 320GB

Operációs rendszer - Windows XP Professional SP2 32bit

Táp - 450W Codegen

 

A videókártya driver cd-ről egy halom hülyeséget felraktam, mert reflexből nyomtam a telepítő Next gombját, így aztán a VTT Timertől kezdve a Catalyst Control Centeig mindent ami csak felesleges, ráaádásul a régi videókártyám (Radeon Sapphire 9550 512MB, 64bit) driverét is fenthagytam.

Bizonyos játékok, pl.: Crysis, Jericho, Blitzkrieg2, Stalker változó időközönként gép újraindítást eredményeztek.

Természetesen azonnal elkezdtem a szokásos hibafelderítést. Meglepetésemre az ATi oldalán nem találtam drivert az a HD2600 AGP-s verziójához.

 

Sebaj gondoltam egy totális újratelepítés majd segít. Op-driverek-vírusító-frissítések-programok-játékok és ugyanaz. A legtöbb legújabb játék, már a menübe lépéskor újraindította a gépet. A VGA 2 hetes, a táp 1 hónapos, a memória és az alaplap le lett tesztelve, és semmi bajuk. Az automatikus rendszerújraindítás kikapcsolása után kék halál jelentkezett, de így kiolvasható a technikai információ hogy mi okozza a hibát. Ez pedig az ati3duag.dll volt, minden alkalommal.

 

Aki ugyanezzel a hibával találkozik ennél a kártyánál, íme a megoldás :

 

A Sapphire hivatalos oldalán van HOTFIX a Radeon HD 2600 XT-hez és a Pro-hoz is. AGP-s és PCI-E-hez, 32bites és 64 bites XP-hez és Vistához is külön-külön.

 

Sapphire hivatalos oldala

http://www.sapphiretech.com/us/support/drivers.php

 

Remélem tudtam segíteni valakinek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Elárulom, hogy miért nem volt a kártyádhoz Crossfire híd, mert a gyártók is tudják, hogy ilyen gyenge kártyát senki nem köt Crossfireba.

 

azóta már megszereztem...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...