Jump to content
PirateClub.hu

Radeon HD 2400 / 2600 kártyák!


Recommended Posts

Ezt a topikot a boltokba került (illetve ma még csak előrendelhető) középkategóriás Radeonok kibeszélésére hoztam létre. Kíváncsian várom a véleményeket, tapasztalatokat.

 

Az általam eddig olvasott tesztekből azt szőrtem le, hogy a dx9-es játékoknál a 2600XT nem sokkal jobb a 8600GT-nél, viszont a dx10-es tesztekben még a 8600GTS-t is maga mögé utasítja (nem is kevéssel).

 

Árban egyébként a 2600XT kb. a 8600GT szintjén van, így ár/érték viszonylatban jó valásztásnak tűnik ez a kártya.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

túdja a tököm a 2900-asról nem írtak valami jót.a lost planet félelmetesen szarul ment rajt a tesztben,bár lehet hogy csak driverhiba.ebből következtetek hogy a 2600-as se lehet valami jó,ugyanolyan driverrel.

Mondjuk ezt meg lehet érteni. Az nVidia a játék fejlesztését nem kevés pénzzel támogatta, ezért érthető, hogy a fejlesztőcsapat a GeForce-okra optimalizálta a játékot.

Link to comment
Share on other sites

Na, most megint dilemmában vagyok, látom ezek sokkal gyorsabbak a 7600GT-nél, amit akartam venni, nemsokára, AGP-be, és azt írták, hogy van ilyen is AGP-ben, meg most ilyen olcsón simán ilyet veszek, sztem, nem 7600-ast, csak még nemtom, hogy van/lesz-e AGP-be... Szerintetek mit csináljak, mert vagy júlis 20-30 között akarok venni... nemtom addigra megjelenik-e AGP-be, vagy mi lesz, ha tudtok segíteni dilemmámban, előre is kösz! :D

Link to comment
Share on other sites

Na, most megint dilemmában vagyok, látom ezek sokkal gyorsabbak a 7600GT-nél, amit akartam venni, nemsokára, AGP-be, és azt írták, hogy van ilyen is AGP-ben, meg most ilyen olcsón simán ilyet veszek, sztem, nem 7600-ast, csak még nemtom, hogy van/lesz-e AGP-be... Szerintetek mit csináljak, mert vagy júlis 20-30 között akarok venni... nemtom addigra megjelenik-e AGP-be, vagy mi lesz, ha tudtok segíteni dilemmámban, előre is kösz! :D

Intel Pentium 4 3,0Ghz

1GB RAM

Nvidia GeForce Fx 5200(fejlesztés alatt a VGA...)

Ez van az aláírásodban na most ehez a konfighoz hiába veszel egy ilyen kártyát a 3ghz-s proci nem hiszem,hogy mindent kifog tudni hozni a kártyából :(

Link to comment
Share on other sites

Értem, de nemtom, hogy az aláírásomban lévő proci kihasználja-e, vagy jó lesz-e egyáltatlán hozzá, de sztem elég lesz nekem ez a 7600GT... ;)

 

Akkor sztem maradok a 7600GT mellett, még azis elég jó sztem mostanába... Még PL a DIRT-el vagy a RS Vegassal azért el lehet vele játszani, sztem...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Akkor megnyugodtam, kösz a választ.

Eddig úgy volt, hogy Geforce-ot veszek, de meggondoltam magam.

Jövő hét szerdán fogom megvenni ezt a konfigot:

 

ATI Radeon HD2600 XT 512MB PCX Sapphire 26160 Ft

 

Intel Core2Duo 1800/800 2M BOX E4300 25680 Ft

 

2X 1024/800 DDRII Geil Ultra KIT 25440 Ft

 

ASUS P5B Intel965 DDR2 PCX 23760 Ft

 

FSP FORTRON TÁP 400PNF 400W OEM 9120 Ft

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Hello.

 

2600Pro

GPU: 700Mhz

Memória: 1000Mhz

 

2600Pro OC:

GPU: 700Mhz

Memória: 1400Mhz

 

2600Xt

GPU: 800Mhz

Memória: 1400Mhz

 

Tehát a 2600Pro OC majdnem egy XT, csak a GPU órajele kissebb 100Mhz-el.

Tesztek szerint viszont elmarad az XT teljesitményétől azthiszem a kevesebb feszültség miatt.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Az a problémám hogy vettem én tegnap egy ATI HD2600 XT kártyát..és adtak hozzá ugye egy telepítő CD-t..föl si tettem mindent...drivert meg mindent!Aztán láttam h már van egy újabb verziójú driver hozzá..le is szedtem az ATI honlapról(7.11 Catalyst), azonban mikor föl akarom tenni..kiírja h nincs megfelelő hardver a gépben-.-:S

 

Mi lehet a gond?:S

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...