Jump to content
PirateClub.hu

Jeskola Buzz és MPT


ALAP
 Share

Recommended Posts

Nos remélem vannak azért itt a zeneszerkesztős arcok között akik nem csak mixelnek (nem mintha lenézném ezt a fajta zenét ,de mégis biggrin.gif ) szóval vannak olyanok akik Mod Plug Trackerrel ,JB2 vel ,vagy esetleg Fast Tracker valamelyik verziójával saját egyedi zenét hoznak létre (stílus nem számít) ... szóval itt lehetne csevegni ezekkel a progikkal kapcsolatban ,esetleg zeneszerkesztéssel kapcsolatban akármi ...

hangsúlyozom nem MIXELésről van szó ,hanem zene írásról ,trackelésről...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Nagyon régen modplug tracker-rel nyomultam, majd jött a reason, és maradtam is ennél. Szerintem félreértelmezed a dolgokat; ha fruityloops-ban, reason-ben, logicban, stb. hozol létre zenét, az korántsem mixelés. Gondolom ismered ezeket a progikat, ha nem, nézz szét a neten.

 

Abban egyetértünk, hogy a mixelés (ezen azt értem, hogy több szám összeválogatása-összeillesztése) nem zeneszerzés. Az egy másik műfaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

én a mixelés alatt főleg a re masteringet és azt értem ,h új dallam ,stb. létre hozása nélkül csupán scratch illetve loop és egyéb effekteket épít be valaki ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Helloka egyet értek veled a zeneszerzésről van szó.Sőt nem kész alapokat pakolgatsz be egymás után hanem a te saját elkészitett trackjeidet.

 

Akkor én küldöm az elsőt bár ez már volt itt fent egyszer tavaly.

 

törölve

 

 

Ez teljesen saját zene saját szöveg és otthoni cuccal.

Tojástartóval hangszigetelt feléneklő helyiséggel :lol:

 

Sőt már ott járok igaz klubb zene műfajában hogy a cls records felkért csináljak még 3 zenét és megindítanak.

Még csak egy van kész sajna:(

Módosította DJ Z-Project
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hmmm ,nem rossz szám ,de ezt milyen trackerrel hoztad össze ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

En eloszor a Renois_al probalkoztam, az FT2 utan mivel az mar nem ment XP_n , de nem voltam lenyugozve.

www.renoise.com

 

Aztan megtalaltam a > Milky_Trackert < ez egy kasszasiker, teljes erteku Pro/FT2 klon es megy XP_n !

A kezelese majdnem teljesen ua. , es a bill. parancsok is csak kis mertekben ternek el az FT2_tol .

www.milkytracker.net

 

szerk : franko, meg ket 4ch xm_et is ki tudtam horgaszni az ms_dos exe_kbol + tettem hozza ModPlugPlayert !

 http://data.hu/get/941840/MPplayer.zip.html

 

Eledjen fel ez a topik, tracker chiptune NO1 ! na ez a ket XM eppen nem az, de volt 8kb_os modulom is... most ezvan

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Rátaláltam erre a topicra, ahogy a Pirate Club oldalait böngésztem. Én is írogatok zenéket, legelsőnek a Pro-tracker -rel kezdtem még Amigán, majd FT2, aztán hosszú időn át az OMPT volt a nyerő. Nagyon tetszett az a kis "free" felhasználású tracker (be is vagyok regelve az oldalukra már évek óta) de az elég körülményes plugin-kezelése miatt aztán leálltam róla. Egy barátom tanácsára kipróbáltam a Renoise-t, ami szerintem mindent tud, amit egy trackernek tudnia kell. Egyik amigás számomat át is dolgoztam vele, próba képpen és egy ilyen fotó-montázs sorozattal klippesítettem is. Saját szerzemény.

Nem metál zene akar lenni (mindig ezért ugranak nekem), hanem egy sima "műfaj nélküli" számítógépes zene. Sajnos a youtube-on történő átkonvertálás közben a minősége is romlott (mpg-ből flv), ez van.

http://www.youtube.com/watch?v=OCNJi75G0Qs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...