Jump to content
PirateClub.hu

Szerintetek miből van a világon a LEGTÖBB? :)


Tamás13
 Share

Recommended Posts

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hülye, vak emberekből, akik nem látják, h mit teszünk a Földdel, magunkkal egymással, vagy annak ellenére, hogy látják, nem tesznek semmit.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem vasból, mert az az univerzum legstabilabb eleme.

 

De ha már itt tartunk, sokan emlegetik, hogy atomokból van a legtöbb a világon. Ez nem igaz, mivel az atomok elemi részecskékből állnak, azok pedig kvarkokból. Tehát kvarkból van a legtöbb a világon.

Link to comment
Share on other sites

A légüres tér is van valamiből. Szerintem részecskékből. :lol:

 

Milyen részecskékből? Az abszolút vákuumban nincsen semmilyen részecske. Tehát a mennyisége sem igazán értelmezhető.

Esetleg éppen abban a térben tartózkodó neutrínóból lehet pár. De az már nem a vákuum része és a neutrínók is kvarkokból állnak. Tehát megint csak arra jutottunk, hogy kvarkokból van a legtöbb.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Eggyértelműen légüres térből van a legtöbb!! az okosok már pontosan megmondják hogy hol van a világegyetem határa!! :huh: Durva nem???

utána pedig Hidrobénből és héliumból van a legtöbb mert az kell a magfúzióhoz!! :P SZERINTEM!

 

De a hidrogén és a hélium is áll valamiből, végső soron kvarkokból. Egyébként hélium nem kell a magfúzióhoz, az csak keletkezik. Már ha csak a hidrogén atommagok magreakciójáról beszélünk egyáltalán.

Link to comment
Share on other sites

Köszi! Oda is figyeltem, meg ilyesmivel is foglalkozom, úgyhogy érdekel a téma. :)

Szerintem a pixelek száma kevés. Ha azt vesszük, hogy egy átlagos monitor 1024x768-as felbontású. De kerekítsünk inkább felfelé 1 millió pixelre, mert most már elterjedőben vannak a nagyobb felbontású monitorok. Szóval nem tudom, hogy hány monitor van a Földön, de ha annyit veszünk, mint ahány ember van, azaz 7 milliárd, akkor szerintem felülbecsülöm. De vegyük ennyinek. Az így is 1 millió x 7 milliárd, azaz 7x10^15. Tehát 7 petapixel.

Viszont pl. 12 gramm szénben ennél jóval több, majdnem 10 millószor több atom van. És ezek csak az atomok. Hol vannak még az elemi részecskék és a kvarkok?! És ez csak 12 gramm szén. Hol van ez a 12 gramm a világegyetem teljes tömegéhez képest?! Ez szinte már felfoghatatlan mekkora számról van szó.

Link to comment
Share on other sites

Lehet talán homokszemből. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...