Jump to content
PirateClub.hu

Milyen autót éri meg megvenni első autónak?


DriftKing
 Share

Recommended Posts

hali!

habár még messze vagyok az autóvásárlástól, azért tervezgetek, és szeretném ebben a tanácsotokat kérni. Én amennyit körbenéztem interneten, újságokban, olcsó de mégis jó kocsikat elég keveset találtam :P

ilyen a Nissan 200SX S13 (1.000.000 alatt van az ára használtan, és úgy kb 170 lóerős)

 

itt egy totalcar-os cikk róla:

http://totalcar.hu/tesztek/nissan200sx/

 

nahh, szóval ha tudtok vmi (ilyesmi) jó ár/értékű kocsit, osszátok meg velem! Kösz!

jahh, és nálam fontos szempont a tuningolhatóság (kinézet, motor, audio, minden)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ebben a témában mindenkinek más a véleménye, van aki arra megy hogy alapbol jól nézzen ki és nem akar rajta változtatni, van aki pedig arra hogy tuningolni lehessen, nézd meg a Honda Civicet azt lehet tuningolni.. hasznaltauto.hu-n néz körül, de szerintem a régebbi tipusu BMW-k vagy Mercedesek se rosszak :D

Link to comment
Share on other sites

Na ez egy jó kérdés én is pont kocsit akarok venni.Vmi 3 ajtós verdára gondoltam,max 1,9-2000 köbcisre.Mivel sokat nem foglalkoztam ezzel a témával , nem is tudom hol álljak neki kutatni.Ha valakinek van tippje az írjon ide pár szót,mert kocsi téren elég könnyen át lehetne kúrelni engem,ha akkora k*csög az eladó! :)Szóval azt sem tudom igazán hogy használt vagy szalonból kell/érdemes kocsit vásárolni!

Link to comment
Share on other sites

én is ilyesmire gondoltam (2000cm3, kupé, esetleg háromajtós)

amiket eddig nézegettem: Honda Civic, Nissan 200SX S13, Mitshubishi Eclipse (nem a legújabb), Mitshubishi Colt

 

jahh, és amit én ajánlani tudok, az a Mazda Xedos 6 (vagy 9), apám vett nemrég ilyet, és automata váltón kívül full extrás (bőrülés, elektromos tetőablak, stb.) 2literes V6 24szelepes motor van benne, ami meg tudja hajtani, de nem fogyaszt sokat, és egy millió alatt meg tudta venni.

Link to comment
Share on other sites

keress rá a hasznaltauto.hu -n a Mazda Xedos-ra, és azok se nagyon vannak 1 millió fölött

pl ez:

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1276224&command=ugras&screenwidth=1280

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hali!

habár még messze vagyok az autóvásárlástól, azért tervezgetek, és szeretném ebben a tanácsotokat kérni. Én amennyit körbenéztem interneten, újságokban, olcsó de mégis jó kocsikat elég keveset találtam :P

ilyen a Nissan 200SX S13 (1.000.000 alatt van az ára használtan, és úgy kb 170 lóerős)

 

itt egy totalcar-os cikk róla:

http://totalcar.hu/tesztek/nissan200sx/

 

nahh, szóval ha tudtok vmi (ilyesmi) jó ár/értékű kocsit, osszátok meg velem! Kösz!

jahh, és nálam fontos szempont a tuningolhatóság (kinézet, motor, audio, minden)

hali!

hallod sztem nagyon jó választás a nissan 200SX,csak az a kérdés hogy van e rá pénzed:D.ha veszel egyet akkor mindíg nézd meg nagyon jól h milyen állapotban van.haver vett 2 millióért egy ford focust és teljes fék és kipufogó rendszer csere kellett neki,az összers küszöb allul rozsdásvolt,szal olyan dolgok amiket így ránézésre nem lehet megmondani.tehát mindent jól nézz meg ha most ha a jövőben veszel egyet.

Link to comment
Share on other sites

tuti hogy megnézem, csak félek, hogy ebből is egyre kevesebb lesz, mert pár évvel ezelőtt még simán lehetett venni Toyota Supra-t, meg ilyen régebbi finomságokat, és mostanra eléggé nem lehet találni sehol, vagy azt is drágán. Ezért lenne jó, ha ajánlanátok más kocsikat is, hogy legyen miből válogatni :P:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hát nézd meg Ezeket ha a Tuning a Fő szempont: Honda Civic, Honda CRX, Alfa Romeo 145, Alfa Romeo 155, Alfa Romeo 156 :)

Ha nem érdekes a minőség XD csak a a kinézet akkor nézzhetsz vmi Opelt is de ennél számolni kell vele h nem gyorsul és hajlamos rohadni viszont szépre meg lehet csinálni kivűlről

Még esetleg Peugeot 306 ami tényleg feelinges Tuning Autó lehet :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Első kocsinak vami régibb kell!

Én nálam pl Lada :D

Teljesen faxa...Nem megy de hülyülni lehet vele.

Hangcuccot én is tettem bele és így pont jó!

Meg elsőnek szerezni kell egy kis rutint is!

 

Ez meg hogy ilyrn elsőnek ilyen "komolyabb" kocsi legyen azt meg teljesen elítélem!

Kis csipszar, csak feszülne meg minden...csak megölné magát!

Jajj most ott egy jó csaj kicsit feszülni kell neki...

 

Hülyeség...

 

Az ilyenektől vannak szinte a balesetek jórésze is!

Megy egy ember normálisan ahogy kell és akkor bejön a képbe a kis tuningbuzi gyerek 150-el oszt czaka!

A gyereknek lehet jó kocsija van, de mivan ha a másik kocsi meg egy Suzuki?

És talán megy egy család nyaralni vagy akárhova...

 

Elsőnek nem szabad ilyen kocsit venni!

Vami régi szar mert azzal nem öli meg magát, meg másokat se!

Nah meg kell egy kis Rutin is!

 

Ez a véleményem az egészröl!

Link to comment
Share on other sites

A gyereknek lehet jó kocsija van, de mivan ha a másik kocsi meg egy Suzuki?

 

Sztem meg az a legszarabb, amikor kis szar Swift-re vesz egy "pörgősfelnit", meg egy pár spoilert, a kipufogóvégre heggeszt egy kis krómdarabot, meg zászlót az oldalára, hátulra meg a Nófír matricát, és azthiszi ettől majd jobban megy a kocsi, ja meg még döngeti a zenét nehogy meghallja ha valami gáz van a motorral. És ráadásul még zúzza is neki, mintha lenne valaki, koptatja a gyári gumikat indulásnál stb. És utánna meg csinálja a balesetet, DE ilyenkor nem érvényes az hogy "az hal meg aki suzukis". Ilyenkor az érvényes hogy "Mindig a vétlen hal meg, de most az okozó is mivel menőzött a gusztustalanságig felcsicsázott suzukijával"

 

Na ez a szánalmas és a megvetendő sztem (persze ez igaz lehet más, olcsó, nem kifejezetten erre gyártott autora, aminek a fent említett noIQ söförje van, aki azt hiszi egy nofír matrica +20LE). Jó dolog a saját kocsi, de azért az erőviszonyokkal tisztában kéne lennie pár embernek. Pl. nem kezdek előzni egy X5-öst egy rozzant Skodával 100-as tempónál, mikor látom hogy 1km-en belül jönnek szembe. Még akkor sem, ha lángnyelv matrica van mind a 4 rozsdás kerekem után ragasztva a kasznira.......

Link to comment
Share on other sites

toyota celica vagy supra ha sport kocsi kell de elsőnek tök felesleges:) tankolnod is kell + teljesítmény adó... megbízható kocsit vegyél amihez olcsó az alkatrész, bmw nagyon szervizigyénes és drága hozzá az alkatrész, ha sport kell toyota, mazda, civic... bár a légzsák se árt inkább vegyél nagyobb kocsit amivel jól meg tudsz tanulni vezetni 190es vagy 124es mercit a benzinesek jól mennek és nem szervízigényesek meg az alkatrész se drága hozzá

ezek se mennek rosszul és biztonságosak is:

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1152

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1152

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1152

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1152 ebbe egész jó extrák vannak

ezeknél ne nagyon nézd h hány km van bennük 500-600ezret simán elmennek azért szeretik a taxisok is

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszönöm a segítségeteket! én nem nagyon tervezek vele száguldozást, tekintettel a magyar utak köztudottan siralmas állapotára... esetleg pályán... De mivel én is lenézem azokat, akik másokra nincsenek tekintettel, így igyekszem azért figyelni másokra... a csicsás tuningról nekem is megvan a véleményem, az én észrevételem eddig az volt, hogy azok a legsiralmasabbak, amelyikeken van Streetrac!ng hungary felirat :P én inkább később veszem meg a dolgokat, gyűjtök még, csak ne gagyi legyen... ezért is indítottam ezt a fórumot, hogy utánajárjak, hogy mi a jó...

 

a nekem ideális autó nem a legüberebb gyorsulású, de azért induljon el, ha rálépek a gázra.

inkább kényelmes, nem túl szervizigényes és megbízható legyen, és inkább optikailag, és zene szintjén szeretném tuningolni...

Link to comment
Share on other sites

Az első saját autóm (a család nevén volt, de én használtam) egy 1,3-as kocka LADA volt. Utáltam, mert nehéz volt a kormányt tekerni, a hátramenetet váltani, ráadásul nem is gyorsult az autó...csak "bőgött"! :lol: De mégis jó volt valamire...megtanított vezetni. Fater is mindig mondta, ha ezen megtanulok, más autókat gyerekjáték lesz! ;)

 

Most egy 1,4-es Astra-m van...nem egy izomautó, de elvisz bárhová, viszonylag olcsó fenntartási költségei mellett!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...