Jump to content
PirateClub.hu

Windows XP-vel kapcsolatos kérdések


Niet
 Share

Recommended Posts

sziasztok srácok. Lécci segítsetek:

sp 2-es xp volt (van) a gépemen, de én sp 3-at szeretnék.

De úgy szeretném azt felrakni, h előtte formázzam azt a partíciót, amelyen az előző oprendszer volt.

aza baj, h nekem nem bootol a gép a cd-ről. Miért?

Tegyek fel először win 98-at?

Előre is nagyon köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

2 megoldás van.

Boot közben nyomogatod az F8 billentyűt, pont mikor a DEL-t kell megnyomni, hogy a BIOS bejöjjön. És kiválasztod a CD-ROM menüpontot.

 

vagy:

 

biossetup.JPG

 

BIOSt ugye a gép bekapcsolása után a DEL billentyű nyomkodásával tudod előhozni.

 

Ha beállítottad, akkor az F10-el tudod menteni ha minden igaz.

Link to comment
Share on other sites

Hali.

 

Feltettem egy XPSP1-et egy P1-es gépre

 

hardver: CPU 133, RAM96 MB, VGA 2MB

 

Kérdésem, hogyan tudom gyorsítani az XP-t, egyébként egészen jól megy.

Találtam butított xp telepítőket, de sajna ami tetszene az angol. Ezért próbálnám a

meglévőt gyorsítani, esetleg, hogyan tudom nlite-vel megfaragni a telepítőt?

Link to comment
Share on other sites

hali. lenne 1 olyan gondom hogy leszedtem innen a windows xp blacksheep-et de nem isoba volt hanem csak sima mappába. most ezt hogytom kiirni hogy boottoljon róla a gép? mer adatba tuti nem lesz jó. aki tud segiteni az lécci irjon. thx

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Letöltöttem innen egy XP black editiont de nem is a black editiont rakta fel hanem egy normál XP-t csak ráadásul ez nem is magyar. Legalább a nyelvet visszatudom állítani valahol?

 

de hiába állítom ezt be, mégsem bootolja a cd-t!

A sorrendre figyeljél! A First Boot Device-nél mindig a CD-ROM legyen, utána legyen csak a HDD. Ugyanis ez a sorrend azt jelenti, hogy először megvizsgálja, hogy van-e CD? Ha nincs, akkor átmegy a Second Boot Device-re, és azt is megvizsgálja. Ha azon sincs bootolható dolog, akkor továbbmegy a következőre.

Link to comment
Share on other sites

Hali Srácok!

Egy kérdésem van! Mi lehet ami a hibát okozza? : Be bootol a gép betöltenek a Software-ek majd összecsuszik a kép,betűk minden,majd fekete képernyő lesz ,visszavillan és jo ezt 3* megcsinálja utánna jo lesz.Van olyan hogy amikort ezt csinálja akkor ujra indul. (Proci nem hevül tul).2. ujraindítás után tökéletes és ezt mindig a Win betöltődés után csinálja.XP ujra install után is. Valamelyik szofware a hibás?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Egy olyan problémám lenne, hogy digi-s internetem van, csatlakozom, de körülbelül néhány perc után kiír egy üzenetet valamilyen hibakóddal, hogy a win32 hibát észlel és leáll, és bontja a helyi kapcsolatot és nem tudok netezni. A vírusírtó is talál valamit de nem tud vele mit kezdeni. Mi lehet a probléma, vírus ami bontja a kapcsolatot, vagy mi?

A gép újraindítása után tudok ismét csatlakozni, de ugyan ez a hiba fellép.

 

Mi a problem, és mi lehet a megoldás?

 

Köszi.

 

Link to comment
Share on other sites

Hello, lenne néhány kérdésem a Win XP Exten. Edit. Cod. Simplicity kiírásával kapcs.. Olvastam már ezekről a dolgokról, de én inkább biztosra akarok menni, hogy semmi gubanc ne legyen :) . Tehát van a (nálam 45 db) letöltött RAR file, ezek küzöl az 1-esre végződőt megnyitom, és kicsomagolom belőle a 3,06GB méretű ISO-t. Ezt megnyitom az UltraISO-val (Fájl/Megnyitás), az így kapott dolgok közül a $OEM$/Drivers mappa tartalmát törlöm, (annak érdekében hogy ne vesszen el a boot file)(a teljes tartalmat? nem lesz ettől semmi baja? Fontosak azok a driverek?) aztán mentem a változtatásokat (Fájl/Mentés másként). Ezt pedig kiírom Nero-val CD/DVD menüpont (az nem elég ha a DVD menüpontot választom? :P ), mentés/egy CD/DVD-kép lemezre írása. És alacsony seb. felkarcolom a DVD-re. Így működni fog?

 

 

Lecci valaki igazolja vissza hogy jól írtam-e le a procedúrát/van-e benne valami hiba, bármi!!

 

Előre is kösz a segítséget :D:D

Link to comment
Share on other sites

elvileg a laptopunkhoz kaptam az xp lemezt fujitsu-s.Microsoft windows xp home edition sp-2.

szóval ennek az op rendszernek kéne egy regisztrácios kod mert megint lejár azt telepithetem ujra.ha lehet olyan kod kéne amivel tudok biztonságosan is frisiteni legalábbis azt hiszem jol gondolom nem?

 

Elörre is nagyon szépen megköszönöm aki tud segiteni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok nekem lenne egy sürgősen megoldásra váró problémám. Mikor elindítom a gépet alindul minden egészen az üdvőzlő képernyőig és onan a "Windows indítása" feliratig és ott minden megáll(egér mozok numlock múködik)csak nem megy tovább deh mikor ki veszem a 160GB-s HDD-t((2 HDD-m van 1 160GB-s S-ata és egy 40GB-s ATA enzen vannak a programok)) akkor tökéletesen elindul nem tudna valaki segíteni nagyon fontos lenne(nem szeretném leformázni/újra partícionálni egyiketsem mivel elég fontos dolgokat mentettem le) a válaszotokat/segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

üdv mindenki!

 

A következő a gondom:

Asztali gép bekapcsolásakor a következő hibaüzenetet kapom:

 

A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem talalható:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

 

A Windows eredeti telepítő CD-jéről a telepítőt elindítva megkísérelheti a fájl kijavítását.

A javításhoz a nyitó képen válassza a 'j' parancsot.

 

Elindítottam telepítő cd-ről a javítókonzolt, de nem találom a fájlt. :( Jó lenne újratelepítés nélkül megúszni a dolgot.

Valami ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Ide írhattok minden Windows XP-vel kapcsolatos kérdést :)

Hali!

Nekem az a kérdésem és egyben egy kis segítség is elkelne, tehát és Windows Last Xp V1.7-tes rendszert használok és angol de nekem magyar kellene! Létezik magyarul vagy nem? Ha igen és tud valaki segíteni hogy letölthessem a magyarítást vagy a teljes verziót!?

Elöre is köszi!!

Link to comment
Share on other sites

Hali.

 

Feltettem egy XPSP1-et egy P1-es gépre

 

hardver: CPU 133, RAM96 MB, VGA 2MB

 

Kérdésem, hogyan tudom gyorsítani az XP-t, egyébként egészen jól megy.

Találtam butított xp telepítőket, de sajna ami tetszene az angol. Ezért próbálnám a

meglévőt gyorsítani, esetleg, hogyan tudom nlite-vel megfaragni a telepítőt?

ha átálítod a témát az nagyon gyorsít rajta

de sztem ezen a configon 98at kéne futtatni

mert nekem 512MB ram és a proci csak 1,5ös és az bizony kílodik vele néha a filmek megnyitásánál :S

Link to comment
Share on other sites

sziasztok

leszedtem a freedom 3-at amit telepítettem is.mindaddig tetszett amíg egy *.reg nevű fájlra rá nem kattintottam és azt írta ki hogy " Az adatbázis szerkesztését a rendszergazda letiltotta!". a futtatás-regedit parancsra ugyanez a válasz. hogyan lehet ezt megszüntetni? kérlek segítsetek!

 

....bocs idővel rájöttem

sziasztok!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...