Jump to content
PirateClub.hu

Windows XP-vel kapcsolatos kérdések


Niet
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

.......

 

Na szólva több megoldás is létezik a gondodra.

1.Ez laptop függő! Be mész a biosba és a vinyódat satáról átállítod ide-re. Fel rakod az xp-t utána visszaállítód satára,hogy még is gyorsabb legyen.

2.Vagy megkeresed a sata meghajtó progit ki irod cd/lemezre (usb pen nem jó!)és az adod be a windowsnak az F6 gomb lenyomásával amikor alul kiirja az F6 .....blabla.. és megy is.

3.Fogsz egy windowst és az nlite (magyarul is tud) nevű progit.A sata drivert a progival a windowshoz adod és úgy irod ki.

4.Fogsz egy hackert windows-t és azt rakod fel pl.:Reborn.

5. Kiszeded a vinyót, be egy nagy gépbe és ccsinálsz neki egy elő telepítést. Utána vissza a laptopba és ott befejezed.

Link to comment
Share on other sites

A lelassulás alatt azt értem hogy sokkal hosszabb idő alatt jön be a windows és a programok indítása szinén lassabb.

Ezen kívül szaggatnak a videók és a játékok is.

És a programok is egyre gyaktabban állnak le és fagynak le.

Amugy nem változtattam meg semmijen beállítást azon kívül hogy a windows messengert és az internet explorert uninstalláltam.

köszi a választ

 

Az igaz hogy az SP3 nem támogatja a rootert??????

Ezt olvastam egy fórumon.

Ha valakinek van ezirányú tapasztalata akkor megoszthatná velem

Link to comment
Share on other sites

Hülyeség - szerintem.

 

Akkor a helyi hálót - LAN- nem támogatná, amire kicsi az esély (0)

 

A router átveszi a helyi hálózatba kötött szervergép szerepét, ő a kapcsolódási pont a külvilág felé, de lan szempontjából 1 gép esetén egy másik számítógépnek tekinthető - leegyszerűsítve - több gép esetén pedig switchként funkcionál - mintha az összes gép össze lenne kötve egymással csillag topológiába.

 

Szóval szerintem megcáfoltuk

Módosította Gabi89
Feleslegesen ne idéz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nekem van egy nagyon érdekes problémám.Van egy Albacomp laptop /Intel-3 GHz proci, ATI 512 Mb VGA, 1024 RAM/, újra kellett telepítenem.Már az is érdekes volt hogy majdnem három órába telt, mire kész lettem vele.Sikerült, újra felment rá az sp2.Felakartam rakni utána a driver-eket és egyszerűen lefagyott.Újraindítottam.Kiírt egy pár hibaüzenetet, hogy a windows nem talál egy két fájlt, (nekem ez már gyanús volt, mivel friss volt rajta az xp)majd belementem a c:/windows mappába és csont üres volt.Azóta többször is próbáltam újratelepíteni, de állandóan lefagy.Sztem winyó gond lehet vagy memória.Képet is tudok mutatni hogy üres volt a mappa:SLécci segítsetek!Előre is THX:)

Solya.

 

Link to comment
Share on other sites

Azért olyan csont üres nem lehetett a Windows mappa mert akkor a windows nem is tudott volna elindulni.Buherált XP-volt? Teljesen újrahúztad az XP-t tehát formáztad is a winyót ahova az XP ment fel?

Azt pedig csak remélni tudom,hogy kihúzott netkábellel tetted fel az XP-t és addig nem másztál fel netre míg nem volt vírusírtó és tűzfal a gépeden

Link to comment
Share on other sites

Hali

 

Letöltötten egy SP3-mal frissített XP-t, integráltam bele drivereket Nlite-vel.

És szeretnék hozzá még progikat is felrakni pl.: powerDVD, kodecpack stb.

Úgy, hogy a rendszerrel ezeket is telpítsem, vagy a telepítés végén egy válsztó menüből

telepítse őket. Szóval van-e ilyen program ami ezt megcsinálja, ill. más mód ?

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem lenne 1 nagy problémám Nlite-vel megcsináltam az xp-t /sima xp+sp2-ből lett egy xp ami automatán felmegy/. A gond az hogy felrakok pár progit /pl.: total commander/ és 2.-3. indításkor már nem indul el rakhatom újra fel.

Valami ötlet?

 

ui.: nlite-vel már 3 xp van, ugyan az a gond.

Link to comment
Share on other sites

Azért olyan csont üres nem lehetett a Windows mappa mert akkor a windows nem is tudott volna elindulni.Buherált XP-volt? Teljesen újrahúztad az XP-t tehát formáztad is a winyót ahova az XP ment fel?

Azt pedig csak remélni tudom,hogy kihúzott netkábellel tetted fel az XP-t és addig nem másztál fel netre míg nem volt vírusírtó és tűzfal a gépeden

 

 

Kedves gabi89!

Nem kell az embert hülyének nézni, ha nem hiszed el hogy üres volt küldök képet rola.Amugy annyi eszem van hogy nem megyek fel netre virusirto ill tüzfal nélkül...Egy pár éve azért értek a gépekhez, de ha te nem tudsz normálisan válaszolni, akkor semmi keresni valód a fórumban....

 

 

JAh ls köszönöm az ashampo-s tippet! :)

Link to comment
Share on other sites

Na most lehet pofátlan leszek,de ezért kapsz egy warnt.Nem szokásom így osztogatni,de talán nem kellett volna beszólni.

Windows mappával pedig akkor is igazam van most képzeld el ha a tv-d üres belűről akkor betudod kapcsolni? Nem ugye :D

Link to comment
Share on other sites

Tegnap kipróbáltam két gépet 4GiB rammal (dd2 800Mhz) és az egyik gépen (amd x2 4200+,asus m2n-vm dvi, xp prof. 32bit) és csak 3 GiB-ot látott az xp, nem 3,96, vagy ilyesmi, simán 3 és kész. A másik gépen (amd athlon 3500+, asus m2npv-mx, vista business 32bit) csont nélkül látta az egészet. A bios-okban mond a két gépnél 4096 az érték a fizikai memória rubrikában. A kérdés: Ha felpakolom az sp3-at az xp-hez, akkor az is látni fogja az összes mem-et?

Link to comment
Share on other sites

Sajna nem fogja látni.Összesen minden 32bites rendszer 4GB memóriát lát ,de ebbe benne van a winyó bufferje a vga memóriája stb...Szóval azért lát mindenkinél mást magánál a fizikai memóriánál.

Ha felrakod az SP3 nem változik semmi ha felrakod a Vista 32bites verzióját akkor se változik semmi.Egyedül a Vista 64bites verziója oldja meg a gondodat.64biten viszont vannak még gondok némelyik játék nagyon nem szereti stb...

Még valami 64bites rendszeren mennek a 32bites programok szóval visszafelé kompatibilis.

Link to comment
Share on other sites

19890609: nem feltétlen kell a windows alapvető dolgainak a c:\windows -ban lenniük, indíts egy parancssort és path parancs beírása után többet fogsz tudni.

Gabi89: a memória címzése nem független véletlen a többi dologtól amit írtál? De ha mondjuk belevesszük ezeket is a pakkba, akkor is a vinyó puffer max. 32MB a "vga memóriája" 256MB és ha így nézed akkor is hibádzik még nem kevés, ismétlem xp-n csak 3GB látszott!

Link to comment
Share on other sites

Egy pár éve azért értek a gépekhez

 

Akkor miért nem print screen-es képet linkeltél? Aki ért egy kicsit a gépekhez az nem szórakozik fényképezőgéppel. Arra se válaszoltál hogy milyen verziót tettél fel. Alap vagy valami herélt verziót? Meg úgy általában Gabi89 egyetlen kérdésére se. Amúgy ha azt mondod hogy szerinted RAM vagy winchester probléma, akkor miért nem ellenőrzöd? Ilyen hozzáállással milyen segítséget vársz? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

19890609: nem feltétlen kell a windows alapvető dolgainak a c:\windows -ban lenniük, indíts egy parancssort és path parancs beírása után többet fogsz tudni.

Gabi89: a memória címzése nem független véletlen a többi dologtól amit írtál? De ha mondjuk belevesszük ezeket is a pakkba, akkor is a vinyó puffer max. 32MB a "vga memóriája" 256MB és ha így nézed akkor is hibádzik még nem kevés, ismétlem xp-n csak 3GB látszott!

Jó kérdés,hogy pontosan mi is tartozik bele...annyi minden van,hogy passzolom :D bár írta itt valaki már pontosan talán davidka (nem biztos...)

Amúgy még alaplap függő is érdekes módon de végül is a lényeg,hogy bajok vannak vele.Mert általában az embernek 2gb vagy 4gb memóriája van dual miatt és a 4gb memória az már bajos 32bite oprendszernél.Bár manapság semmi nincs ami megzabálni 4gb-ot.Mire lesz valamilyen 3D-s szoftver vagy netán játék addigra mindenki vagy legalábbis sokan 64bites OP. fog használni annál meg már nem gáz.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy amit beírok google-be keresendő szavakat, azokat ki lehet valahogy törölni?!

címsort tudom hogy ki lehet, de ezt nem találtam. (IE-ről, és Firefox-ról van szó)

 

 

Shift+delete -el próbáld ki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...