Jump to content
PirateClub.hu

Windows XP-vel kapcsolatos kérdések


Niet
 Share

Recommended Posts

Me újraraktam az XP-t de nem a sima XP SP2-t hanem ezt: Windows XP Professional Corporate SP2 Fine-tuned HUN egyik előnye,hogy az SP2 óta kijőtt frissítéseket tartalmazza nem minden de jó párat meg még van benne ez az.Na a lényeg az,hogy van vele egy kis bajom nem nagy de azért zavar :P

Szóval a kép elmond mindent:

http://images.netbag.hu/20071012/00055799256.jpeg

 

 

Jobb oldalt alul az asztalon a tálca felett kiírja az XP nevét...kérdésem az lenne,hogy szerintetek,hogy a ... lehetne eltűntetni.Az a tippem,hogy a TweakUI program ami MS.-os termék rakta oda :(

 

szerintem ezeket a "tuningolt xp-ket" nem érdemes leszedni (ha jól vettem ki a leírásból, ez az) mert szerintem ez írta ki neked azt az izét...

 

viszont a háttered nagyon tetszik :D be tudnád ide linkelni???

 

előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Ez igazából nem annyira tuningolt mivel azokat én se szeretem.Mert ez a TweakUI ami benne van hivatalos MS program meg még a szintén hivatalos frissítések vannak még bele integrálva.Ami teli van programokkal meg ki van szedve ez meg az azt én se szeretem.

A háttér pedig:

http://images.netbag.hu/20071012/19510448227.jpeg

 

Smurf: THX a segítségért.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nekem az lenne a kérdésem hogy feltettem a Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2-öt És amikor bekapcsolom mindi kéri hogy 30 napom van az aktiválásra és nem tom sehogy se megoldani hogy eredeti legyen

lehet hogy van hozzá crack vagy nem tom ha valaki tud az segitsen köszönöm!!!

Link to comment
Share on other sites

Ha engedi aktíválni akkor oda írd be ezt a serialt: YQ7XW-QPT6C-233QF-RRXC7-VF7TY vagy ezt 76445-OEM-0011903-00109

 

Amúgy a legtisztább az lenne ha olyan XP SP2-t raknál fel ami alapból már crackelt szóval simán frissít és nem is rínyál az aktiválásért.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy turkáltam multkor a windowsban és sztem vmit elcsesztem mert eltűnt a start menüben a név melletti kis kép, tudjátok ott felül. A kérdés maga: hogyan tudnám ezt visszacsinálni? ha letöltöm az SP2-t és feltelepítem újra az megoldja a gondot? (eredeti a windowsom)

a válaszokat köszönöm szépen előre!

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Hali!Nekem az lenne a problémám, hogy ugyebár satás a vinyóm és az alaplapom jó sz*r(ASrock) és nemtudom csak a sp1-et felrakni mást nem(pl.:extended edition) mert nem ismeri fel a vinyómat, pedig van sata driverem is!Nah hogy ez mér van vagy mit csináljak?

Előre is köszi! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hali!

A sata drivert, mindenképp integráld bele az XP telepítőlemezbe és akkor menni fog a móka. Ha nagyon nem megy a dolog így sem akkor a BIOS-ban minden bizonnyal találsz a Sata beállításokat módosító opciót, ezt nézd meg hogy alapesetben milyen opción áll. Pl.: AHCI, RAID, vagy SATA IDE.

Ha RAID üzemmódban van akkor több merevlemez van a gépben és a raid drivert kell integrálnod XP-be.

Ha AHCI módban van akkor a sima sata driver integrációja elég az XP-nek és fel is kell mennie .

Ha STAA IDE módban van (ez hívhatja magát másként is) akkor mindenféle driver nélkül települ az XP.

Link to comment
Share on other sites

Hello!Nekem az lenne a kérdésem hogy a windows által letölött frissítéseket hogy lehet lementeni a rendszerről.Nem Back uo-ot meg ilyenek szeretnék,hanem a hotfixeket meg hasonlókat beleintegrálni egy telepítő lemezbe hogy mikor formázás után új rendszer teszek ne kelljen töltögetnie.Előre is köszönöm a segítségeket.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

A sata drivert, mindenképp integráld bele az XP telepítőlemezbe és akkor menni fog a móka. Ha nagyon nem megy a dolog így sem akkor a BIOS-ban minden bizonnyal találsz a Sata beállításokat módosító opciót, ezt nézd meg hogy alapesetben milyen opción áll. Pl.: AHCI, RAID, vagy SATA IDE.

Ha RAID üzemmódban van akkor több merevlemez van a gépben és a raid drivert kell integrálnod XP-be.

Ha AHCI módban van akkor a sima sata driver integrációja elég az XP-nek és fel is kell mennie .

Ha STAA IDE módban van (ez hívhatja magát másként is) akkor mindenféle driver nélkül települ az XP.

 

 

THX az infót!Meglesem! :lol:

 

helo

azt szeretném kérdezni, hogy nekem majdnem minden új játékból kilép exe hibával (pl.: ut3, kane & lynch, juiced2) ez miért van??

ja és néha még az internet explorer-ből is exe hibával

itt 1 kép is róla

 

Nah erre én is kiváncsi lennék, mert nekem ezt akkor írja ki ha belemegyek a videó mappába! :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

A probelmám a kövi.

Olvastam egy topicban,hogy az xp nem kezeli a proci l2 cache méretét,ést ezt regeditben be lehet állítni.

Edig oké,de mennyit írjak be?

Ez a procim athlon 64 x2 4000+ 2,1ghz (tehát kétmagos),és az l2 cache mérete pedig:512kb per core.

akkor most ezt hogy írjam be? 1024-nek vagy 512-nek.

És így simán,vagy még át kéne váltani?

 

Link to comment
Share on other sites

hát linket nehezen tudok adni,mert már halvány foggalmam sincsen hogy hol olvastam,de leírom hogy hogy kell:

 

Start-futtatás-regedit

Hkey_local_Machine\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SecondLevelDataCache

Na most az valószínű hogy 0-án van neked is.

 

És az a kérdés,hogy mennyire kéne állítani ehez a procihoz: Amd X2 4000+ 2,1 512KB PER CORE

na és persze a te tipusú procidhoz,mert azt sajna én sem tudom.

 

Aki tud segítsen.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hoc.hu/forum/index.php?showtopic=231

ezt ajánlom a figyelmedbe...

lőbb látogassatok el az MS oldalára eg ksi olvavsás túrára.

Aztán rájöttök, hogy ennek a témának nincs értelme.

Ugyanis az a Registry bejegyzés nincs hatással anormál működésre.

Az annó a P1/K5 procikig volt csak igaz. Onantól csak disz, hogy magyarul fejezzem ki magam. A Win annyit használ amennyi van, ezt le kérdezi szépen és kész.

Akinek meg gyorsabban pattog a Strat menüje, annak üzenem, hogy a Start menü késleltetését lehet még gyorsabbra is állitani, vagy lassabra.

Link to comment
Share on other sites

Üdv ! Lenne egy problémám : Újratettem az xp-t és hiába telepítem fel a játékokat nem indul egy se , pedig ez előtt mind ment a gépen! Nem tudjátok hogy mivel lehet a gondd? Lehetséges hogy a videókártya ? Vagy mi lehet? Ha tudnátok valami megoldást megköszönném! thx! :rolleyes:

 

 

 

Üdv!

DirectX9 telepítése? mert nélküle játék nem naon megy! szerintem az lehet a gond(föleg új xp van feltéve)

 

Link to comment
Share on other sites

Hello!Nekem az lenne a kérdésem hogy a windows által letölött frissítéseket hogy lehet lementeni a rendszerről.Nem Back uo-ot meg ilyenek szeretnék,hanem a hotfixeket meg hasonlókat beleintegrálni egy telepítő lemezbe hogy mikor formázás után új rendszer teszek ne kelljen töltögetnie.Előre is köszönöm a segítségeket.

Van egy nagyon jó magyar frissítésgyűjtemény, azt hiszem SP2 után tartalmazza az összes frissítést, havonta frissítik. Link:

http://www.msw.hu/letoltes/124/afterfixprojectxp_3_12_afpx_3_12_-_2007_december.html

Ez csak a decemberi, az újabbakat más linken kell majd leszedni.

Ha leszedted a telepítőt, kattints rá jobb egérgombbal és válaszd ki a Kibontás ide opciót (ha fent van a WinRAR), ekkor kibontja az összes hotfix-et abba a mappába és nem kell használni a telepítőt, hanem mehet az integrálás. :)

Link to comment
Share on other sites

Hello!!Nekem mindíg olyat csinál a gépem,hogy hirtelen kikapcsol. Pontosabban a monitor kikapcsol meg a pc de elég furán a hűtök meg ilyenek mennek .:S Régebben is volt ilyen csak akkor utánna pár sec után ujra indult a gép. ujra raktam az xp-t és mikor bekapcsoltam ujra előjött ez a hiba.De van mikor magátol megjavul de miért?Kérlek Segítsetek előre is thx!!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Van egy XP Home-om. A rendszergazdai fiók mellett létrehoztam egy vendég fiókot is, de azt szeretném, ha a gép induláskor továbbra is automatikusan a rendszergazda fiókba lépne be (aztán ha kell, én magamtól belépnék a vendég fiókjába külön). Tud valaki megoldást erre? Előre is köszi!

 

 

TurtLee

Link to comment
Share on other sites

Rengeteg XP-tuningoló/beállító program tud ilyet, pl. a TuneUp Utilities. A 2008-as verzió letölthető innen: (:P)

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=5851726

A TuneUp System Control-ban bal oldalt az Administration résznél ott van, hogy User Logon. Rákattintasz, majd a fenti fülek közül kiválasztod az Automatic Logon-t, itt beteszed a pipát az Enable automatic logon elé és beírod a fiók adatait. :D

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...