Jump to content
PirateClub.hu

Windows XP-vel kapcsolatos kérdések


Niet
 Share

Recommended Posts

nem, valószínüleg nem magyar

 

valszeg tweak-ek és optimalizációk vannak benne játékokhoz..., meg tuning progik vannak benne integrálva (valszeg)

 

felettebb: felesleges lementeni az xp adatokat, szedj le egy campus xp-t (pro), vagy használd a cd kulcsát, ezt nem kell se aktiválni, se regisztrálni és tök legál

Link to comment
Share on other sites

Szisztok!

Van egy hivatalos Windows xp home -m.(OEM) Komplett hardware csere után szeretném használni tovább, aktiváni stb.

Tud valaki megoldást, előre is köszönöm.

Próbálkozz az aktiválással!

Nekem az XP Profnál müködött a dolog!

Pár nap eltelt és tudtam aktiválni addig meg pofázott vissza!

Link to comment
Share on other sites

 

* Első lépések (Telepítés)

 

Először is miután letöltöttük a partícionált fájlokat tömörítsük ki majd daemondba elindítva írjuk ki neroval. CD-másolással lehetséges tehát a virtuális meghajtót jelöljük ki másolandó meghajtónak.

 

"Ha valamit rosszul csinálsz akkor nem fog bebootolni" Ezek után nincs más dolgunk mit nekiállni a telepítésnek. Telepítés során nem kell sok mindent csinálni mint előző windowsnál tehát nyugodtan lazulhattok közben. A Telepítés hamarabb véget ér mint az átlagos Windowsnál. Telepítés után ne lepődjetek majd meg az arab betűk láttán. Ugyanis csak arab és billentyűkiosztás van. de erre is van megoldás.

 

 

* Beállítások (Telepítés után)

 

Billentyűzet:

Töltsük le ezt az alábbi 2db rar fájlt majd kövesd az utasításokat.

 

Előszőr is töltsd le az alábbi fájlt: keyboard_dlls ( http://byteonline.uw.hu/newonline/SiCoXPfi...yboard_dlls.rar )

Miután ez megvolt látsz benne 2 dll fájlt. Ezeket a fájlokat tömörítsük ki a "C:\SICOWIN\system32\" . Ha ezzel megvagyunk akkor indítsuk újra a számítógépet. "Kötelező"

 

Másodszor töltsük le az alábbi fájlt: keyboard_reg ( http://byteonline.uw.hu/newonline/SiCoXPfi...eyboard_reg.rar )

Ezeket tömörítsük ki tetszőleges helyre majd a megfelelő sorrendben kattintsuk a fájlokra.

Sorrendben tehát: Keyboard Layout.reg, Keyboard Layouts.reg majd a végén 0000040E.reg. Ha ezekkel megvagyunk akkor ismét indítsuk újra a rendszert.

 

 

Nyelvi és területi beállítások:

 

Menjünk a Start > Control Panel > Regional and Language Optionsra.

 

1. Regional Options:

 

 

 

 

A kép alapján legyenek a beállítások.

 

 

2. Languages:

2.JPG

 

 

 

A számozások szerint csinálj mindent mert csak akkor lesz eredményes. A 3. lépésnél Hungary - Hungary legyen. "A billentyűzetnél ne a 101 gombost válaszátok!"

 

Ha mindezekkel megvagyunk akkor állítsuk át a billentyűzetkiosztás HU -ra és készen is vagyunk.

 

 

Egyéb:

Programok amiket mi ajánlunk és használunk. Ezekkel garantáltan biztonságban lesz a rendszer és nem fog belassulni sem.

 

Hamarosan... vagy ha nem tudsz várni akkor kérd el. : )

 

 

Magyarítás

 

* Sikerül megoldanunk a Windows Magyarosítását melyet innen kézbe is vehettek. A letöltött fájlt csak ki kell tömörítenünk majd az exe fájlt elindítva feltelepítenünk. Ezek után indítsuk újra a gépet és élvezhetjük a magyar nyelvű Oprendszert.

 

Letöltés: XPHUN Pack ( http://byteonline.uw.hu/hunmuipack.rar%20" target="_blank"> http://byteonline.uw.hu/hunmuipack.rar

 

"Akinek jobban tetszik az angol nyelv annak nem kötelező darab." -Mint például nekem. [byte] : )

[forrás: byte.try.hu ]

ezeket megcsiálod,akkor magyar lesz...

nekem is volt gamer editionom,nekem tetszett,mondjuk nem volt semmivel se gyorsabb,mint egy sima xp.

A "tuningprogikat" ne crackeld meg a mellékelt crackekkel,mert nem jók hozzá...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na hatalmas problémával fordulnék hozzátok, mint nemrég kiderült, az OP-rendszerem egy hulladék, teszek fel egy másikat, de: a hibasorozat úgy kezdődött, hogy az egyik felhasználó teljesen elromlott, semmi nem működött ha hozzá léptem be... Nála van az összes fontos fájlom, de nem tudom elérni őket, mert be volt állítva, hogy saját használatúvá tegye őket... Annyira még képes voltam abban a felhasználóban, hogy áthelyezzem a Dokumentumokból egy sima C:\Valami könyvtárba, de így sem tudom őket használni... Hogy szedhetném le róluk ezt a 'védelmet' vmi trükkel? Mert azért nem szeretnék 100 gigányi anyagot újra leszedni... Előre is köszi! Béke!

Link to comment
Share on other sites

Alka: próbáld ki az Unlocker nevű progit. Arra való, hogy ha "fogja" valami az egyik fájlt vagy könyvtárt, akkor azt feloldja és használhatóvá teszi az adott felhasználói fiókban. (Tipikusan arra használtam eddig, ha másik felhasználói fiók tartalmát kellene kinyerni pl másik vinyóról, és nem segít a user hozzáadása...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hello.

 

xp reinstall után vagyok, de nem jut eszembe, hogy kell a képernyővédőről levenni a jelszót. a gép több useres, és mikor visszahozom a screensaverből, mindig kéri a jelszavam. erre gondoltam konkrétan.

 

pls help, nagyon idegesítő....

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Hi all! Nekem is volna egy nagy xp-s próblémám! Mostanság mindig kiírja az xp, hogy a virtuális memória túl kicsi. Ekőzben pedig szépen elkezdi becsukogatni a futó programokat. Megnéztem és bekapcsolásnál a lapozó fájlok mérete 300 valamamennyi mb. Szépen fut a gép egyideig, majd elkezd lelassulni és volt már, hogy majdnem 2 GB volt a lapozó fájl mérete. Közben persze alig csinálok valamit. A böngészőt és a letöltést futattom. Remélem valaki tudna segíteni nekem. Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok! Friss XP prof telepítése után majdem minden indítás után jön a "Rendszer súlyos hiba után állt helyre". Vagy valami hasonló a szöveg. Tudtok vmi tippet h miért lehet ez? Vagy még jobb lenne a megoldás rá!

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Me újraraktam az XP-t de nem a sima XP SP2-t hanem ezt: Windows XP Professional Corporate SP2 Fine-tuned HUN egyik előnye,hogy az SP2 óta kijőtt frissítéseket tartalmazza nem minden de jó párat meg még van benne ez az.Na a lényeg az,hogy van vele egy kis bajom nem nagy de azért zavar :P

Szóval a kép elmond mindent:

http://images.netbag.hu/20071012/00055799256.jpeg

 

 

Jobb oldalt alul az asztalon a tálca felett kiírja az XP nevét...kérdésem az lenne,hogy szerintetek,hogy a ... lehetne eltűntetni.Az a tippem,hogy a TweakUI program ami MS.-os termék rakta oda :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...