Jump to content
PirateClub.hu

Windows XP-vel kapcsolatos kérdések


Niet
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Lenne egy nagyon fontos kérdésem!

Nyáron bedöglött az alaplapon a billentyűzet "irányítása" és csak usb-s billentyűzettel megy a gép.

Újra szeretném rakni az XP-t, de amikor boot-olásnál azt írja hogy nyomjon meg egy gombot, nem reagál a bill.

Ez azért is furcsa mert, a bios-ban működik.

Egy olyan megoldás kellene, hogy ne kelljen lecserélnem az alaplapot.

Tehát: az usb-s bill. mindíg működik, kivéve amikor boot-olna a CD és el kéne indítani!

 

Segítsetek!!!

Link to comment
Share on other sites

én is ezt csináltam .. de mégis ha elinditom elöjön egy kis ablak és kéri a nevet ,jelszot és rákell menni hogy OK

Akkor több felhasználó van létrehozva ebben az esetben (tudtommal) nem lehet kihagyni a bejelentkező képernyőt vagy ezt a másik régi windowsokból ismert képernyőt mivel ki kell választanod melyik felhasználóval akarsz belépni.

 

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Ezt találtam,talán segít:

Miért kér a számítógép bejelentkezést egyik napról a másikra, holott csak egyetlen felhasználói fiókkal használjuk azt?

Általában ez a jelenség akkor következik be, ha a számítógépre telepítve lett a Microsoft .NET keretrendszer. Ez egy futtatókörnyezet .NET alkalmazások számára, mint pl. a Centrino Hardware Control, vagy a Paint.Net.

 

A keretrendszer egy új felhasználót hoz létre a Windowsban "ASP.NET" néven, amit a rendszer az ASP.NET munkafolyamat (Aspnet_wp.exe) futtatásához használ(hat). Erre azért van szükség, hogy egy ilyen kritikus folyamat ne adminisztrátori jogosultságokkal fusson, így növelve a Windows biztonságát.

 

Ezzel azonban együtt jár, hogy az automatikus bejelentkezés kikapcsolásra kerül, ezért a belépéshez meg kell adnunk a jelszavunkat, vagy ha az nincs, rá kell kattintanunk felhasználónevünkre. A megoldás egyszerű: a Start menü Futtatás mezőbe írjuk be a következő parancsot:

 

control userpasswords2 majd üssünk entert.

 

A felbukkanó ablakban vegyük ki a pipát az "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni." jelölőnégyzetből (csak munkacsoportban elérhető, tartományba léptetett számítógépnél nincs ilyen lehetőség), majd adjuk meg az automatikusan beléptetni kívánt felhasználó nevét és jelszavát. (ha nincs, a jelszómezőt hagyjuk üresen).

 

Forrás: winportál

 

 

 

Automatikus bejelentkezés (2000/2003/xp)

============================

 

Ha szeretnéd, hogy rendszeredbe úgy lépj be, hogy ne kelljen semmit írogatni, vagy ne kelljen felhasználót

 

választani, akkor regedit-ben menj a

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/ SOFTWARE / Microsoft / Windows NT / Currentversion / Winlogon

 

mappába és az ott található "Autoadminlogon" bejegyzés értékét változtasd:1-re, ha automatikus belépés akarsz, 0-ra, ha te szeretnéd kiválasztani, hogy melyik felhasználóval lépsz be.

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok lenne egy kérdésem/kérésem

Van egy Jornada 680-as kis palmtopom, és COM1-en kéne észlelnie a gépnek hogy az fent van

Active Syns 3.5-el próbálom (amit a legtöbben ajánlanak) megnézni mivan a "kisgép belsejében" és amikor a kapcsolatot akarja megteremteni, folyton azt az ablakot dobja ki, hogy a COM1-es csatlakozó készen áll... de a Tovább gombal keres megint, és ujra ugyanezt dobja ki.

Mi lehet a baj? és már őszintén Qvára zavar és bánt hogy miért nem jó... más XP-s gépen sem műxik sajna :(

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Az lenne a kérdésem, hogy lehetne átvinni működő XP-ét másik merevlemezre, hogy működjön.

A két merevlemez egy gépbe van.

A két merevlemez különböző méretű és rajta levő partíciók is más méretűek.

 

köszi a válaszokat.

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok..lenne egy apró problémám, sajnos körülírni nem tudom, csak a történteket elmesélni:

 

Néha, kb óránként újra indul a gép a következő hibaüzenet után:

kép

..amint rákattintok a mégse gombra, bejön egy új ablak, ami visszaszámol 60 másodpercről - ennyi időm van az újraindításig. Még az eseménynapló bejegyzését tudom bemásolni, hátha az segít:

 

Hibás alkalmazás: svchost.exe, verzió: 5.1.2600.5512, hibás modul: unknown, verzió: 0.0.0.0, memóriacím: 0x00f5101c.

 

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

 

Ez az egyik, a másik:

 

A(z) Terminálszolgáltatások szolgáltatás váratlanul leállt. Ez a(z) 1. alkalommal fordult elő.

 

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

 

Nem egy alkalomról van szó - gondolom a két bejegyzés összetartozik. Várom az ötleteket!

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok. A következő problémával fordulnék hozzátok: Van egy Asus C90S notebookom, rajta eredeti XP Home SP3-as oprendszerrel. Itt kezdődnek a gondok. Ez előtt volt rajta XP Professional, nem túlságosan jogtiszta változata, amellyel a gép nagyszerűen működött, soha semmi fagyás nem történt vele. Mióta a Home van rajta (OEM változat, a Media Marktban vettem, már csak ilyet lehetett kapni) azóta az OPERA böngésző napjában többször is leáll, teljesen eltérő üzemállapotokban, van mikor egy lap betöltése közben, van mikor csak görgetem a képet és akkor fagy le. Az összes drivert a géphez adott lemezről töltöttem le, ill az ASUS oldaláról. A Pro esetén is ugyanazokat a drivereket használtam. Ez a probléma nem csak ennél a böngészőnél fordul elő, hanem Firefoxnál is. Egy érdekes dologra még felfigyeltem. A NFS Pro Street-nél (szintén eredeti) előfordul, hogy játék közben egy nagy robbanáshoz hasonló hangot hallok, ez sem fordult elő az XP Proval (viszont a géphez csomagolt Vista Home-al igen) Sajna nem vagyok nagy számtech guru, de azért alapszinten konyítok valamit hozzá. Mi lehet vajh a probléma, és mi a megoldás, hogy az oprendszer is legál maradjon? A hanggal még csakcsak kibékülnék, de a fagyások kissé idegesítenek. Esetleg még annyi, hogy az értesítési területen van, hogy kétszeresen is látható az Opera ikonja, bár ha fölé viszem az egeret, az egyik eltűnik.

 

Köszönöm, hogy időt fordítottok rám.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Néha, kb óránként újra indul a gép a következő hibaüzenet után:

kép

..amint rákattintok a mégse gombra, bejön egy új ablak, ami visszaszámol 60 másodpercről - ennyi időm van az újraindításig.

Amennyiben az svchost.exe valami miatt serult, akkor szokott ilyesmi elofordulni. Szerintem a legegyszerubb ezt winreinstallal megoldani, joval rovidebb ido alatt megvan, mint amennyit elszoszognel a problema valodi javitasaval.

Link to comment
Share on other sites

A 927891. számú frissítés az Svchost.exe folyamat újonnan felfedezett váratlan leállásaira nyújt megoldást. A 916089. számú frissítés által meg nem oldott hozzáférés-megsértések miatt a 927891. számú frissítés megszünteti az Svchost.exe folyamatban fellépő jelzett hozzáférés-megsértéseket is.-idézet a Microsoft-ol!

 

A svchost.exe fájl javítására töltsd le a javító készletet!

 

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=7a81b0cd-a0b9-497e-8a89-404327772e5a

 

Sok sikert hozzá!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy a gépem lelassul, és elkezd folyamatosan sípolni. A megnyított programok nem válaszolnak. De olyan hangosan sípol, nem zúg, hanem sípol! Hogyan tudom ezt a sípolást megszüntetni? És tulajdonképpen mi a baja? Plííz valaki írja meg! Köszi

Link to comment
Share on other sites

Hali srácok!

Nem tudtok egy olyan programot ami két gép között megosztja a sávszélességet úgy, hogy mindkét gépnek 50-50% jusson? A gondom az, hogy a tesóm sokat torrentezik és amikor bekapcsolja nálam szinte semmit nem lehet tölteni csak olyan 15-30kb/s-el, és ez akkor is így van mikor a torrent is csak nagyon lassan jön vagy csak a kliens program fut és nincs letöltés bekapcsolva csak feltöltés. Remélem van rá valami jó ötletetek, mert már nagyon idegesít a dolog. Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

nekem az lenne a gondom hogy amikor elindítom a gépet mindig kiírja hogy az érvényesítési teszten nem ment át a szoftver.Két variációt ajánl fel:Megoldásmost, megoldás késöbb.Már jópár éve fel van rakva winows és eddig nem csinálta ezt.Mit tehetek hogy többé ne kérdezze ezt mert nagyon idegesít hogy pl:mindig eltünik a háttérkép meg állandóan ezzel nyaggat a gép.

 

Üdv:julcsi8

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

A gondom úgy kezdődött,hogy újraraktam a gépet(xp sp3+driverek+egyéb progik)!Aztán mikor elkezdtem volna használni,azt vettem észre hogy mindig-a bekapcsolás után kb 15-20percel-a gép nagyon belassul!A CPU 100%-on van,és nagyon lassú lesz a gép!Ha újaraindítom,és nem pihentetem a gépet,akkor az indulástól kezdve lassú!Azt hittem valami progik összeakadnak,ezért újraformáztam és újratelepítettem,de most csak a fent említett op. rendszert és a drivereket raktam fel és a nerot!A probléma úgyanúgy fenn áll!Arra gyanakodtam hogy nem-e túlmelegszik valami,de a ventillátor megy mindenhol!Nincs több ötletem!Valami Tipp?????????

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, mivel lehet cs-ről induló Xp-t készíteni ? természetesen telepítés nélkül, tehát valami Windows Live Xp féleségre gondoltam ha ez segít elképzelni...

Valami ötlet ?

 

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

A gondom úgy kezdődött,hogy újraraktam a gépet(xp sp3+driverek+egyéb progik)!Aztán mikor elkezdtem volna használni,azt vettem észre hogy mindig-a bekapcsolás után kb 15-20percel-a gép nagyon belassul!A CPU 100%-on van,és nagyon lassú lesz a gép!Ha újaraindítom,és nem pihentetem a gépet,akkor az indulástól kezdve lassú!Azt hittem valami progik összeakadnak,ezért újraformáztam és újratelepítettem,de most csak a fent említett op. rendszert és a drivereket raktam fel és a nerot!A probléma úgyanúgy fenn áll!Arra gyanakodtam hogy nem-e túlmelegszik valami,de a ventillátor megy mindenhol!Nincs több ötletem!Valami Tipp?????????

Hali!

Konfig? Mert így csak találgatni lehet a 589 lehetséges hiba között. :) Mondjuk én a nerót már régen nem használom, eléggé fogja a gyengébb gépeket.Feladatkezelő mit mutat ,mi terheli a gépet?

 

nekem az lenne a gondom hogy amikor elindítom a gépet mindig kiírja hogy az érvényesítési teszten nem ment át a szoftver.Két variációt ajánl fel:Megoldásmost, megoldás késöbb.Már jópár éve fel van rakva winows és eddig nem csinálta ezt.Mit tehetek hogy többé ne kérdezze ezt mert nagyon idegesít hogy pl:mindig eltünik a háttérkép meg állandóan ezzel nyaggat a gép.

 

Üdv:julcsi8

Hali!

A következő műveletekhez adminisztrátori jogosultság kell (alapértelmezett fiók a telepítés végén).

 

Indítsd el a regedit-et és írd be a keresőbe, hogy wpa és a találatok közül a második vagy megkeresed ezt:

 

HKey_Local_MachineSoftwareMicrosoftWindowsNTCurrent VersionWPAEvents

 

Kattints kétszer az "oobetimer" kulcsra , és legalább az egyik számjegyet megváltoztatod (ha törölsz belőle az is elég!), mindegy melyiket, az a lényege, hogy megmásítsd, hogy a következő képernyő ugorjon fel!!

 

Futtatásba írd be :" %systemroot%system32oobemsoobe.exe /a " parancsot.

 

A felpattanó ablakban a 2. opciót választod, aktiválás telefonon.

 

A megjelenő képernyőn válaszd ki a kulcs cserélése gombot, lent.

 

A következő panelon beírod az új cd kulcsot, de figyelj, mert előtte nagybetűre kell állítani a billentyűzetet!

 

XP campus cd key:

 

D36MY-28TT4-XP48D-8VD63-RBVKB

 

Minden magyar XP verzióhoz jó!

 

Ezután restart, és már lehet frissíteni a rendszert, de ha nem frissíted akkor is jelentkezik billi szervere, megnézi az xp eredetiségét.

Nyugodtan fogadd el, és csináld végig a sablont.

 

Az egész cd key csere művelet mindössze 1 perc, a gyakorlatlanoknak sem több mint 5 perc, és nem kell semmit telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nah sziasztok gyors segítségre lenne szükségem :)

bekapcsolom a gépet, szép lassan [ami eddig gyors volt] betölt, kirakja hogy kattintsak a felhasználóra, oké. azután tudjátok jön a sima hang, hogy betöltött. de csak egy hátteret rak ki. se tálca, se ikonok se semmi. csak a feladatkezelőből tudok megnyitni dolgokat. oO [eztis most:D] és eddig gyors volt a gép, meg jó is. mostmeg.. -_-' szóval valaki segítsen gyors *szépennéz* :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Az lenne a problémám, hogy ha elkezdek valami játékkal játszani, (Mondjuk GTA4, vagy NFSUC), akkor a processzor hűtője kb 15 perc után felpörög 4400-4500 RPM -re (az a végső érték) , és hát kicsit hangosan zúg. Amúgy meg ha nincs megterhelve, akkor olyan 2500 RPM -el szép halk. Proci & Hűtő: Intel Pentium

 

Tehát hogy ez mitől lehet, egyáltalán lehet-e valamit javítani rajta ? Esetleg ventillátor csere ?

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Az lenne a kérdésem,hogy letöltöttem egy vistat és ki akartam/akarom írni cd-re,úgy,hogy belehessen bootolni,ki is írtam egyszer úgy,hogy először az ISO-t betettem daemon tools-ba majd a képfájlt kiírtam neroval,de nem lett jó,nem tudom be bootolni.(Elvileg az ISO-ban benne vannak a bootoláshoz szükséges dolgok,mert ahogy belenéztem vannak benne boot nevű mappa,szóval nem hiszem,hogy az a gond)

 

(Sehol se találtam boot CD kiírásra pontos leírást :( )

Valaki tudja mi lehet a baj?

 

Előre is köszi!

 

(Bocs,hogy az XP-hez írtam , Vistához kellett volna)

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Az lenne a kérdésem,hogy letöltöttem egy vistat és ki akartam/akarom írni cd-re,úgy,hogy belehessen bootolni,ki is írtam egyszer úgy,hogy először az ISO-t betettem daemon tools-ba majd a képfájlt kiírtam neroval,de nem lett jó,nem tudom be bootolni.(Elvileg az ISO-ban benne vannak a bootoláshoz szükséges dolgok,mert ahogy belenéztem vannak benne boot nevű mappa,szóval nem hiszem,hogy az a gond)

 

(Sehol se találtam boot CD kiírásra pontos leírást :( )

Valaki tudja mi lehet a baj?

 

Előre is köszi!

 

(Bocs,hogy az XP-hez írtam , Vistához kellett volna)

Igen simán kiírva az iso val müködnie kellene!

Vagy hiba csűszott a kiírásban , vagy a leszedés rossz ha leszedett , vagy estleg kicsomagolás , vagy maga az alap amrőékészült az iso!

 

Link to comment
Share on other sites

Na Hello!

 

Az a helyzet miután leirtam hogy hogyan jártunk a MAC OS X 10.5.2-vel.Mondtátoka választ hogy iPC.NA hát az most folyamatban van... mondjuk igy. :rolleyes: Aztán Én kis naiv gondoltam akkor már előkészitema terepet és Format c: ! Na igen de a gép a MAC-es vinyót meg a Win-es vinyót nem ismerte fel egyszerre!(Miért is ismerné :D ) Ezért gondoltam Win CD-vel formázom betettem a CD-t ugy hogy azt a winyót amin már Win volt kihuztam és csak az maradt amina MAC volt. Szépen elindul nyomom neki formázd... megcsinálta.Aztán mielőtt még elért volna a telepitő fájlokat másol menü ponthoz kinyomtama gépet mert nem akartam rá Win-t tenni!Igen ám de ezzel megszakitottam a kis folyamatait borult a rendszer...(Windóóóz... :D ) Na aztán megint kezdtem előröl és most már megengedtem hogy a telepitő fájlokat másol cuccot megcsinálja de miután megcsinálta kinyomtam!(alapbol ujraindult volna)Aztán mivel ki volt huzva a Win-es vinyóm igy ezt is C:-re particionálta... Na sebaj de miután ugy kinyomtam visszakötöttem a másik vinyóm gondolva hogy most erröl BOOT-ol! Hát az Istennek se akart arrol BOOT-olni... :D Na modnom kezdem elöröl elkezdem eljutottam odáig hogy formázza na nyomom neki formázd!Erre kiirja hogy nem lehet formázni mert sérült vagy valami jó mondom bekaphatod... Kinyomtama gépet előszeretettel megrugdostam :D aztán bekapcsoltam!Láss csodát a Win-es vinyórol BOOT-olt be.ezzel nem is lenne probléma.Mert utánna bekapcsolt szépen felismerte mint formázatlan vinyót megformáztam aztán leformáztam FAT32 re.És gondoltam kész vagyok.De... Kiveszem a Win CD-t, elteszem,kikapcsoloma gépet.Másnap kapcsolnám be és kiirja hogy tegyem be a BOOT lemezt mert kell neki.Mondom mi a f... ?? és most a következő helyzet áll fenn ha benn a BOOT lemez farankón be BOOT-ol és tökéletesen megy a rendszer és miutána BIOS-os részén tul van nem kell a lemez.De ha Nincs bennt akkor kéri.

 

Mit tudok csinálni most hogy ne kérje a BOOTnál a lemezt?? köszia segitséget! :D Bocsi rosz helyen tettem fel kérdésem éd csak átmásoltam ide hátha tudtok segiteni Előreis köszi a segitséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Windows XP SP3-mal van a gépemen. Az alaplapom GIGABYTE GA-EP43-DS3L. 4 db DDR2-es memória aljzat van rajta és mindegyikbe tettem egy-egy 1Gb-os DDR2-es 1000MHz-es RAM-ot, amikből 2-2-t KIT-ként vettem és a párban vett RAM-okat a megfelelő foglalatba tettem.

 

Mennyire természetes, hogy a gép indulásakor a BIOS 4 Gb RAM-ot ír ki, de a Windowsban, akár a Vezérlőpult-Rendszer, akár más progi csak 3,25 Gb-ot jelez (ha csak 3 RAM-ot teszek be, akkor 3,00 Gb-ot)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...