Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
FeERi

Metallica

Recommended Posts

Én is megyek egyből suli után Headbangerbe :happy:

már egy hete letölthető

A The day that never comes második felének elég erős seek and destroy filingje van.Meg egy kicsi Orion.

Az Unforgiven III egész jó szám lenne, csak az a gond, hogy ez nem Unforgiven.Bár a szám elején még azt hittem.

már egy hete letölthető

És akkor mi van? <_<

Megvan a Limited Edition! :happy: Azt kell mondjam hogy ez egy istenkirály album,lett,megérte a pénzét! ;)

A limited editionben milyen extra van? Mert ha rajta vannak a demók, akkor én is azonnal beszerzem :D

ilyen spéci tokban van,semmi különlegesség.Mégis olcsóbb mint a standard :lol:

Ma 22 éve halt meg Cliff Burton, a Metallica legnépszerűbb és talán legjobb basszusgitárosa. RIP.

Első nézésre/hallásra nem gondoltam, hogy tetszeni fog, de bíztam benne, hogy megváltozik a véleményem, nem is kellett hozzá más, minthogy tudatosan elkezdjem hallgatni a lemezt és láss csodát, még az Unforgiven 3 dallamai is elfeledtették velem azt, hogy miért kellett ezt a címet adni ennek a számnak. Először arra figyeltem fel, hogy minek ide zongora, Metallica és a zongora két külön dolog, de második hallgatásra abszolút pozitívan fogtam fel a dolgot. Jók a szólók, jók a riffek, Lars is odacsap/odarúg :), amikor kell. Nem zavarnak a számok hosszai, már megszoktam a prog rock-nál, ahol 7-8 perc még nem is jelent igazi hosszúságot :D

Jó lett, bár most nem tudom megvenni eredetiben, mert David Gilmour-t vettem és még a Dream Theater új koncertjét is be kell szerezzem, de hogyha megvettem a St. Anger-t, akkor ha másért nem is, de kárpótlásként ezt is be kellene szerezzem... :D

R.I.P. Cliff!

Nyugodj békében Cliff! És ma este Debrecenben Metallica tribute koncert van, úgyhogy lassan elkezdek készülődni :D

Hú.. játszani fogják az Oriont, alig várom már :)

nekem teccenek a számok, sztem jo az unforgiven, de ez a névválasztás nem volt tul szerencsés, mert mindenki ösztönösen az előző kettőhöz hasonlitja, holott mind a 3 más ;)

a hangzás viszont hagy némi kivánnivalot maga után... azt hallottátok h peticiot nyujtottak be, hogy ujrakeverják az anyagot? :) ez egy ien zenekarnál kicsit gáz sztem... lehet is hallani h recseg, és tul van vezérelve. meg amugy is, pergő jol szol, cinek alig, meg ienek. mért nem lehet mindent megcsinálni rendesen?

Jah, ezt én hallottam... Meg olvastam, hogy a keverő muksó, aki CDre keverte az anyagot, azt mondta, hogy hozzá már így érkezett a hanganyag. Viszont itt felvetül bennem a kérdés: akkor a GuitarHero-ban miért szól minden perfektül? Elvégre ugyanarról a szalagról származnak, nem?

Majd a 25 éves jubileumi kiadást újrakeverik :D

El tudjátok képzelni, hogy az az ember, aki mondjuk hetekig, hónapokig gyűjtögetett az új lemezre, vagy aki megvette a 25ezer forintos díszdobozos kiadást, az megint költeni fog rá? Persze van olyan, aki igen, ebből is millióan vannak, de hülyén nézne ki a dolog.

Persze ha csereakciót ajánlanak ;):D

Jah, ezt én hallottam... Meg olvastam, hogy a keverő muksó, aki CDre keverte az anyagot, azt mondta, hogy hozzá már így érkezett a hanganyag. Viszont itt felvetül bennem a kérdés: akkor a GuitarHero-ban miért szól minden perfektül? Elvégre ugyanarról a szalagról származnak, nem?

Ez csak egy egyszerű parasztvakítás, szoktak ilyet csinálni az emberek, ha ki akarnak bújni a munka és a kontárság megmagyarázása alól.

nekem teccenek a számok, sztem jo az unforgiven, de ez a névválasztás nem volt tul szerencsés, mert mindenki ösztönösen az előző kettőhöz hasonlitja, holott mind a 3 más ;)

hm a 2ben megvolt az előző rész filingje, AZ Unforgiven filing :D de a 3ból hiányzik.Ezért lóg ki a 3 a sorból.Sajnos akárhogy nézem nekem nem fekszik ez az album. :( a The day that never comes is tele van a saját számaik koppintásaival.

hát igen, aki jobban figyel és ismeri a metallicát az felismeri a koppintásokat... viszont ha azt nézed, hogy a stangerhez képest sokkal hallgathatobb és "metallicásabb" ez a lemez akkor mindjárt más a helyzet. de ugye megint itt van a hasonlitgatás. viszont hetfield megmonta a frankot vmeik interjuban, az volt a lényege, h ne hasonlitgass, hanem döntsd el, h teccik-e vagy sem. és itt a 10 pont ;)

Viszont itt felvetül bennem a kérdés: akkor a GuitarHero-ban miért szól minden perfektül? Elvégre ugyanarról a szalagról származnak, nem?

Ott a pont.Ezt nem értem én sem hogy miért van ez így :huh: A Guitar Heros verzió teljesen korrekt,csak mintha a gitárok kicsit háttérbe szorultak volna.

hát ja sokan fel is teszik netre a gitárhiros verziot, mert az sokkal jobb. nem tom miért ien :mellow:

Szerintem a Guitar Hero verziója újra fel lett véve, vagy újra lett keverve.Azért mert külön kell szedni belőle a szólógityót amit a játékban a játékos nyom.Ennyi az egész.Biztos hogy nem ugyanaz a felvétel szól a játékban.Az ilyen gitáros játékok úgy működnek, hogy külön van egy hangsáv amin a dob, basszus, ritmusgitár, és ének van, egy másikon pedig csak a szólógitár.Amikor a játékos elront vmit, akkor a szólógitáros hangsáv leáll, és elindul vmi hang ami olyan mintha melléfognál a gityón :D aztán amikor jól folytatja a játékos megint bekapcsolódik a szólógityó sáv.

Ahhoz elég csak szétválasztani a sávokat, és úgy keverni... (külön maszterelni a dob+bassz+ritmus+éneket és külön optimalizálni a szólógityós szólamot)

Tuti nem játszották fel az egész albumot egy játék miatt. Csak más és másképp keverte a játékra szánt verziót. Engem csak az akasztott ki, hogy a "keverősrác" Rick Rubinra kente az egészet, hogy eleve ő vette fel torzul a szólamokat.

Szerk: Nekem igazából a torz verzsön is tetszik az albumtól, mert csak mp3 lejátszón hallgatom és ott majdnem hogy mind1... Itthon meg másféle zenéket hallgatok FLAC-ben :)

Ki mondta hogy a Metallica játszotta fel a gitár hírós sávokat? :D Vagy külön zenészek, vagy elkérték legalább az éneksávot.Itt az a lényeg hogy a GH -s verzió nem egyezik meg az album verzióval.

A gitárhősös cuccból csak részleteket hallottam, szóval ennyire nem hasonlítottam össze :D De feltételeztem, hogy a stúdióanyagból vagdossák össze a Gityóhíró verzsönt...

Nekem sincs GH-m :D csak jútúbon hallottam sok számot belőle, és némelyiknél elég jól hallatszott, hogy nem az eredeti verzió szól.Szóval a lényeg még mindig az, hogy tuti nem ugyanaz a mix szól a GH-ban mint az albumon :)

Akkor ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy más emberek (+Hetfield mint ének) játszották fel a GH 3-ra a Death Magneticet, míg a sima albumot meg maga a zenekar? Akkor ez bizony ez átverés, de most nem szeretném szidni a 'Talicskát, ugyanis a Justice album óta nem hallottam tőlük ilyen jó zenét (bezony, nekem már a fekete album sem tetszett.)

Nem biztos hogy a Metallicát mások játszották fel, de az biztos hogy más változat.

Szóval semmiben nem vagyok biztos ami a felvételt illeti, csak a jtáék működési elvében, és ezáltal abban hogy tuti nem azt csinálták a készítők, hogy megvették a metallica albumot kirippelték a CD-ről mp3ba és belerakták a játékba :D

Cliff_Burton-12391.jpg

IN MEMORIAM CLIFF BURTON!!!!!!!!!

http://anonym.to/?http://www.quart.hu/cikk.php?id=2867

Érdekesség. Nyugodtan keressetek rá a neten a Guitar Pro-s verzióra, hiszen az is Metallica, csak sokkal jobb minőségben ;)

Nyugodtan keressetek rá a neten a Guitar Pro-s verzióra

Mármint Guitar Hero-s verzióra, nem? :)

Szerk: Meg van nekem a DemoMagnetic. Töltsem fel? Van rá igény?

Nekem is megvan,van pár érdekes dolog a demokban :)

Ja, Hero-ra gondoltam, csak többet volt a Guitar Pro a kezem ügyébe :D