Jump to content
PirateClub.hu

Metallica


FeERi
 Share

Recommended Posts

A The day that never comes második felének elég erős seek and destroy filingje van.Meg egy kicsi Orion.

 

Az Unforgiven III egész jó szám lenne, csak az a gond, hogy ez nem Unforgiven.Bár a szám elején még azt hittem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Első nézésre/hallásra nem gondoltam, hogy tetszeni fog, de bíztam benne, hogy megváltozik a véleményem, nem is kellett hozzá más, minthogy tudatosan elkezdjem hallgatni a lemezt és láss csodát, még az Unforgiven 3 dallamai is elfeledtették velem azt, hogy miért kellett ezt a címet adni ennek a számnak. Először arra figyeltem fel, hogy minek ide zongora, Metallica és a zongora két külön dolog, de második hallgatásra abszolút pozitívan fogtam fel a dolgot. Jók a szólók, jók a riffek, Lars is odacsap/odarúg :), amikor kell. Nem zavarnak a számok hosszai, már megszoktam a prog rock-nál, ahol 7-8 perc még nem is jelent igazi hosszúságot :D

Jó lett, bár most nem tudom megvenni eredetiben, mert David Gilmour-t vettem és még a Dream Theater új koncertjét is be kell szerezzem, de hogyha megvettem a St. Anger-t, akkor ha másért nem is, de kárpótlásként ezt is be kellene szerezzem... :D

Link to comment
Share on other sites

nekem teccenek a számok, sztem jo az unforgiven, de ez a névválasztás nem volt tul szerencsés, mert mindenki ösztönösen az előző kettőhöz hasonlitja, holott mind a 3 más ;)

a hangzás viszont hagy némi kivánnivalot maga után... azt hallottátok h peticiot nyujtottak be, hogy ujrakeverják az anyagot? :) ez egy ien zenekarnál kicsit gáz sztem... lehet is hallani h recseg, és tul van vezérelve. meg amugy is, pergő jol szol, cinek alig, meg ienek. mért nem lehet mindent megcsinálni rendesen?

Link to comment
Share on other sites

Jah, ezt én hallottam... Meg olvastam, hogy a keverő muksó, aki CDre keverte az anyagot, azt mondta, hogy hozzá már így érkezett a hanganyag. Viszont itt felvetül bennem a kérdés: akkor a GuitarHero-ban miért szól minden perfektül? Elvégre ugyanarról a szalagról származnak, nem?

Link to comment
Share on other sites

Majd a 25 éves jubileumi kiadást újrakeverik :D

El tudjátok képzelni, hogy az az ember, aki mondjuk hetekig, hónapokig gyűjtögetett az új lemezre, vagy aki megvette a 25ezer forintos díszdobozos kiadást, az megint költeni fog rá? Persze van olyan, aki igen, ebből is millióan vannak, de hülyén nézne ki a dolog.

Persze ha csereakciót ajánlanak ;):D

Link to comment
Share on other sites

Jah, ezt én hallottam... Meg olvastam, hogy a keverő muksó, aki CDre keverte az anyagot, azt mondta, hogy hozzá már így érkezett a hanganyag. Viszont itt felvetül bennem a kérdés: akkor a GuitarHero-ban miért szól minden perfektül? Elvégre ugyanarról a szalagról származnak, nem?

 

Ez csak egy egyszerű parasztvakítás, szoktak ilyet csinálni az emberek, ha ki akarnak bújni a munka és a kontárság megmagyarázása alól.

 

Link to comment
Share on other sites

nekem teccenek a számok, sztem jo az unforgiven, de ez a névválasztás nem volt tul szerencsés, mert mindenki ösztönösen az előző kettőhöz hasonlitja, holott mind a 3 más ;)

hm a 2ben megvolt az előző rész filingje, AZ Unforgiven filing :D de a 3ból hiányzik.Ezért lóg ki a 3 a sorból.Sajnos akárhogy nézem nekem nem fekszik ez az album. :( a The day that never comes is tele van a saját számaik koppintásaival.

Link to comment
Share on other sites

hát igen, aki jobban figyel és ismeri a metallicát az felismeri a koppintásokat... viszont ha azt nézed, hogy a stangerhez képest sokkal hallgathatobb és "metallicásabb" ez a lemez akkor mindjárt más a helyzet. de ugye megint itt van a hasonlitgatás. viszont hetfield megmonta a frankot vmeik interjuban, az volt a lényege, h ne hasonlitgass, hanem döntsd el, h teccik-e vagy sem. és itt a 10 pont ;)

Link to comment
Share on other sites

Viszont itt felvetül bennem a kérdés: akkor a GuitarHero-ban miért szól minden perfektül? Elvégre ugyanarról a szalagról származnak, nem?

Ott a pont.Ezt nem értem én sem hogy miért van ez így :huh: A Guitar Heros verzió teljesen korrekt,csak mintha a gitárok kicsit háttérbe szorultak volna.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Guitar Hero verziója újra fel lett véve, vagy újra lett keverve.Azért mert külön kell szedni belőle a szólógityót amit a játékban a játékos nyom.Ennyi az egész.Biztos hogy nem ugyanaz a felvétel szól a játékban.Az ilyen gitáros játékok úgy működnek, hogy külön van egy hangsáv amin a dob, basszus, ritmusgitár, és ének van, egy másikon pedig csak a szólógitár.Amikor a játékos elront vmit, akkor a szólógitáros hangsáv leáll, és elindul vmi hang ami olyan mintha melléfognál a gityón :D aztán amikor jól folytatja a játékos megint bekapcsolódik a szólógityó sáv.

Link to comment
Share on other sites

Ahhoz elég csak szétválasztani a sávokat, és úgy keverni... (külön maszterelni a dob+bassz+ritmus+éneket és külön optimalizálni a szólógityós szólamot)

Tuti nem játszották fel az egész albumot egy játék miatt. Csak más és másképp keverte a játékra szánt verziót. Engem csak az akasztott ki, hogy a "keverősrác" Rick Rubinra kente az egészet, hogy eleve ő vette fel torzul a szólamokat.

 

Szerk: Nekem igazából a torz verzsön is tetszik az albumtól, mert csak mp3 lejátszón hallgatom és ott majdnem hogy mind1... Itthon meg másféle zenéket hallgatok FLAC-ben :)

Link to comment
Share on other sites

A gitárhősös cuccból csak részleteket hallottam, szóval ennyire nem hasonlítottam össze :D De feltételeztem, hogy a stúdióanyagból vagdossák össze a Gityóhíró verzsönt...

Link to comment
Share on other sites

Nekem sincs GH-m :D csak jútúbon hallottam sok számot belőle, és némelyiknél elég jól hallatszott, hogy nem az eredeti verzió szól.Szóval a lényeg még mindig az, hogy tuti nem ugyanaz a mix szól a GH-ban mint az albumon :)

Link to comment
Share on other sites

Akkor ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy más emberek (+Hetfield mint ének) játszották fel a GH 3-ra a Death Magneticet, míg a sima albumot meg maga a zenekar? Akkor ez bizony ez átverés, de most nem szeretném szidni a 'Talicskát, ugyanis a Justice album óta nem hallottam tőlük ilyen jó zenét (bezony, nekem már a fekete album sem tetszett.)

Link to comment
Share on other sites

Nem biztos hogy a Metallicát mások játszották fel, de az biztos hogy más változat.

 

Szóval semmiben nem vagyok biztos ami a felvételt illeti, csak a jtáék működési elvében, és ezáltal abban hogy tuti nem azt csinálták a készítők, hogy megvették a metallica albumot kirippelték a CD-ről mp3ba és belerakták a játékba :D

Link to comment
Share on other sites

Nyugodtan keressetek rá a neten a Guitar Pro-s verzióra

Mármint Guitar Hero-s verzióra, nem? :)

 

Szerk: Meg van nekem a DemoMagnetic. Töltsem fel? Van rá igény?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...