Jump to content
PirateClub.hu

Metallica


FeERi
 Share

Recommended Posts

Én is leszedtem, meghallgattam, kicsit csalódtam benne...

 

Többet vártam. Főleg 5 év után. Első hallásra, mintha a Master Of Puppets karambolozott volna a Load-dal.

A kezdés elég ígéretesnek tűnt, de nem fogott meg, nem mondtam egy részre se, hogy "milyen k*rvajó". De ez igaz az album egészére is.

 

Az Unforgiven III, amire a tracklist bejelentése óta áhítattal vártam, az az.. valami borzalmasan pocsék sz*r lett. Mondjuk van benne minden, ami az eddigi számaikban tetszett (Enter Sandman dobtéma, Nothing else matters-hez hasonló szóló), de abszolút nem Unforgiven érzés. Nincs az a folyamatos ritmus, nincs az a fura atmoszféra, ami az előző két "testvérében" megfogott engem.

 

Egyelőre azt kell mondjam, hogy csalódtam a srácokban. Mondjuk a loadnál meg a st. angernél mérfölddel jobb (legalábbis metallica-sabb) lett, de akkor se erre számítottam.

 

Azért ez a két szám tetszik az albumról: Day that never comes, The end of line. De aztán lehet, hogy a többi is beérik, és csak a pillanatnyi lelki állapotom miatt ítéltem meg így ezt az albumot.

Link to comment
Share on other sites

wowww hátt :D

furcsa, az tény, de nekem bejön

talán van 1 -2 szám amit túl hosszúra csináltak pl suicide & redemption, max 5 percet adtam volna egy instrumentálisnak, pedig szeretem a hosszú szólókat ^^

 

that was just your life : nekem nagyon bejön, olyan igazi metallica

the end of the line: a kezdő riff nagyon ismerős vhonnan de nemvágom honnan :P ez a szám is nagyon tetszik, főleg a szólója, ez a legjobb az albumon sztem

broken, beat & scarred: nemrossz, viszont van ennél jobb is, de a refrén nagyon tetszik

the day that never comes: tetszik :D

all night long: egyelőre nemjön be, csak a szóló

cyanide: nem tetszik, hugy

unfo 3: tetszik :) jó hogy vannak benne új témák, nem követi az előző 2 unforgivent

the judas kiss: naggyon tetszik :))

suicide & red.: túl hosszú

my apocalypse: címe alapján jobbra számítottam :((

 

szóval vannak benne hibák de nekem bejön az új album :) megérte rá várni ,olyan igazi metallica

Link to comment
Share on other sites

Gondolom innen ismerős a The End of the Line:

 

http://www.youtube.com/watch?v=hwsbUUEOT9g

 

Eléggé megváltozott azóta :D

 

 

Amúgy nekem annyira nem jön be. Egy két szám tetszik, de a többi lemezt úgyse érik el többé szerintem. Már nem olyan mint a régi, valahogy... nem olyan dallamos, vagy nem tom. Az Unforgiven III se olyan jó, mint amire számítottam, az intro nagyon nem metallicás. Nem mintha nem tetszene a zongora hangja, de ide akkor se kell szerintem. A The Judas Kiss viszont az iszonyat jó, az tetszik a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

Nekem tetszik az album, bár vannak hibái, de a St. Anger után nem hittem volna, h ilyen jó albumot fognak kidobni. :) Amúgy a The End of The Line régebbi verzióját (ami Death is Not The End néven terjedt el a neten), amit tomiguy is mutatott, nagyon vártam az albumra, tökre örültem, mikor elkezdődött a riff az elején, de kicsit csalódtam a folytatás hallatán. :( A régebbi jobban tetszik, de most már mindegy.

Link to comment
Share on other sites

Gondolom innen ismerős a The End of the Line:

 

http://www.youtube.com/watch?v=hwsbUUEOT9g

 

Eléggé megváltozott azóta :D

 

 

Amúgy nekem annyira nem jön be. Egy két szám tetszik, de a többi lemezt úgyse érik el többé szerintem. Már nem olyan mint a régi, valahogy... nem olyan dallamos, vagy nem tom. Az Unforgiven III se olyan jó, mint amire számítottam, az intro nagyon nem metallicás. Nem mintha nem tetszene a zongora hangja, de ide akkor se kell szerintem. A The Judas Kiss viszont az iszonyat jó, az tetszik a legjobban.

 

 

és tényleg mostmár vágom :D egyszer láttam ezt a videót mégis mennyire megragadt bennem

Link to comment
Share on other sites

Hozzáteszem, 3 hallgatás után megállapítható, hogy nem egy rögtön ütős lemezről van szó. Sokat kell hallgatni, hogy beérjen... De pont az ilyeneket nem lehet megunni.

 

Az Unforgiven3-mal nem vagyok kibékülve még mindig... Ha azt a címet adták volna, hogy forgive me, akkor ok, jó szám meg minden, de így nem az. Teljesen azt vártam, hogy a rövid, 1 másodperces beuszó trombitahang után egy DM-kes, tipikus témát lassítva behoznak intrónak, utána jó kis trashes gitár fölött szólna Hetfield és az elsőre értelmezhetetlen szövege, utána lenne egy unforgiven free vagy mittudomén szójáték, mint az unforgiven 2-ben az unforgiven too... De így ez a dal nem méltó a névrokonaihoz.

 

A többi dalt meg el lehet hallgatni :)

Link to comment
Share on other sites

tomiguy3 amit küldtél Youtube-s videón elszakadt Robi (Robert Trujillo) basszusgitárjának egy húrja már annyira tépte ... :D azért nem semmi :)

Egyébként én is hallottam a "The Day That Never Comes"-t nekem az egész szám nagyon tetszett de föleg a vége fele mikor már begyorsul ez az igazi Metallica :rolleyes: Megrendeltem Headbanger-ből a "Death Magnetic"-et már nagyon várom ;)

Link to comment
Share on other sites

Nos emberek, szerintem a Justice óta a legjobb albumokat rakták le az asztalra, nekem elhihetitek! :DLetöltöttem torrentről akarom mondani legálisan hozzájutottam valahogy, és már az első szám hallatán örömmel konstatáltam, hogy itt szó nincs p*csölésről, az a jó kis kemény thrash megy, ami régen nagyon jól ment nekik. Így kell ezt csinálni. RESPECT! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...