Jump to content
PirateClub.hu

Karbon


Speedo
 Share

Recommended Posts

Hogyan készítsünk karbonozott motorháztetőt ?

 

1. Nyissuk meg a képet, és a Polygonal lasso tool (L) segítségével kijelöljük azt a területet, amit karbonozni akarunk.

1. kép

 

2. Nyomunk egy Ctrl+J-t, amivel a kijelölt területet új "layer"-be illeszti. Utána deszaturdáljuk (Ctrl+Shift+U) a réteget, azaz fekete-fehér lesz.

2. kép

 

3. A karbonmintához többféle módon is hozzá lehet jutni. Az egyik, talán a legegyszerűbb, ha egy meglévő képről szerezzük az anyagot.

Én ezt használtam: Kellék a carbonozáshoz

 

4. Nyissuk meg a mellékelt képet és a képen látható módon jelölljünk ki egy nagy darabot.

 

5. Aztán Ctrl+C/Ctrl+V paranccsal kimásoljuk, és beillesztjük a másik képbe. Majd a réteg "normal" módját "overlay"-re állítjuk, így átlátszó lesz. 5. kép

 

6. Ctrl+klicket nyomunk a "layer 1" feliraton, így most a fekete-fehér rész ki lesz jelölve. Utána jobb-egér-gomb -> "Select inverse" és egy Ctrl+X. Így már kezd jó lenni. 6. kép

 

7. Ha túl világos a motorháztető akkor menjünk az Image -> Adjustments -> Brightness/Contrast menüpontra, és a "Brightness"-et állítsuk sötétebbre. 7. kép

 

8. Még látszik a "carbonozáshoz" használt kép a lámpán és a karosszéria többi részén ezt úgy tudjuk megoldani, hogy

rákattintunk a Layer 2-re és a Histroy Brush-al letöröljük a nem kívánatos részeket (nagy felbontásban ajánlott csinálni és kb 1.2 px-eles History Brushal)

 

9. Végül a rétegek összeillesztése van már csak hátra Ctrl+Shift+E.

Végeredmény

 

Remélem sikerül összehozni ! Ha valami kérdésetek lenne nyugodtan írjatok !

Link to comment
Share on other sites

Nekem nem igazán jött össze valami. Addig megy hogy beillesztem a másik képbe. De ha kiválasztom, hogy átfedés (nekem magyar verzió van)

akkor ráolvad a kocsira.

Ha véletlenül jól csiáltam akkor a jobb klikkel mire kattintsak?

 

 

 

[attachmentid=196]

 

 

 

U.i.:Mondjuk nem ezt a kocsit akarom tuningolni, csak ennek nagy a motorházteteje, így jobban lásd a problémám.

post-7402-1131456574.jpg

Link to comment
Share on other sites

Amikor beileszted akkor a réteg1 legyen kijelölve! Annál a karbonmintánál nagyobbat vágjál ki a felesleget úgy is simán el lehet tűntetni és utánna a Réteg 2-őt állítsd átfedésre és késsz !

Jobb klikk után meg Fordított kijelölés! (de ne felejtsd el előtte kijelölni a Ctrl+Click -el a Layer 1et) Remélem mostmár sikerül

Link to comment
Share on other sites

ezer köszi biggrin.gif

remélem még csinálsz ezzel kapcsolatos leírást smile.gif

THX

 

már csak 1 dolog nem tiszta:

rákattintunk a Layer 2-re és a Histroy Brush-al letöröljük a nem kívánatos részeket.

hol van az a Histroy Brush?

 

 

És meg tudnád nekem mondani, hogy hogy festhetem át a kocsim más szinüre?

Link to comment
Share on other sites

History Brush = Előzmény ecset , de a radírt is használhatod !

A kocsi átfestése (legegyszerűbb mód):1. kijelölöd hosszú aprólékos munkával a kocsi karosszériáját és nyomsz egy Ctrl+J (ezzel új rétegre viszi a kijelölt területet)

2. Ctrl+U és ott elkezded változtatni az értékeket addig amíg olyan színt nem kapsz amilyet akarsz !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

1-2 ala fogás:

 

Hogyan emeld le a kocsit.

 

1.Jelöld ki a kocsit úgy hogy csak az alváz és a kerék fölött menjen a Polygonal Lasso(L),utána már csak a képnek a szélén kell véig menni.Ez azért jó hogy ne mosódjon el a kép és még azért is hogy a kocsinak a rendes helyén ne maradjon fehér.

 

2.Utána megnyomjuk a CTRL-t és lehúzzuk addig ameddig akarjuk.

 

3.Kész is van a leemelés.

 

 

 

--------------------------------------------------------------

 

Lexus hátsólámpa

 

1.Vágd körbe a lámpát

 

2.Nyomd meg az altot és vágd ki azt amit megakarsz hagyni színesnek.

 

3.Menj a Image>Adjust>Colour Balance /(Image/) Channel Mixer Box -ban pipáld be a monochromatic-ot.

 

Kész is vagy.

 

--------------------------------------------------------------

 

Színes első és hátsó lámpa

 

Úgyanaz mint az előzőnél a 2.-ik lépesig

 

(1.Vágd körbe a lámpát

 

2.Nyomd meg az altot és vágd ki azt amit megakarsz hagyni színesnek.)

 

1.Paint Bucket Tool(G)-vel egy tetszőleges színel színezd be.(Vagy amivel akarod)

 

Készen is lennénk!

 

--------------------------------------------------------------

 

Neon lámpa kocsi alá

 

1.Lasso Tool(L)-al vágj egy részt ahova akarsz de megint a kép szélén kell menned és most nem teljesen persze hanem mondjuk csak egy sarokban.

 

2.Válaszd ki a színt amit akarsz,Paint Bucket Tool(G)-al befested.

 

3.Álítsad át átlátszóra(Overlay)

 

4.Eraser Tool(E)-al töröld le azt a részt am nem kell.

 

5.Ha akarod effektezni duplikáld a layert!

 

Ennyi lenne

 

(TIPP:Ha van árnyék akkor csak ott hadjad meg a neon fényt mert úgy realisztikusabb)

 

--------------------------------------------------------------

 

Ablak Tinta:

 

1.Vágd körbe Lasso Tool(L)-al az ablakod.

 

2.Menj a image>adjust>brightness/contras -ba és sötétítsed az ablakot.

 

3.Utána szinezéshez image>adjust>varitaions és itt beszinezed olyanra amilyenre akarod!

 

Na most akor kocsiszinezés jön sajátból(eddig még nem találtam ilyet)

 

1.Vágd körbe Lass Tool(L) -al a kocsit.

 

2.Nyomd le az ALT-ot és vágd ki az amit nem akarsz befesteni.

 

3.Csinálj új layert

 

4.Válassz egy színt majd Brush Tool(-al színezd ki a kocsit(Figyelj,lámpa,ablak,szűrő meg minden bigyó.Ja meg a kerék se legyen benne!)

 

5.Utána Láthatalanná(OVERLAY).

 

PLUS:

 

Ha akarod hogy neonon festék legyen válassz egy másik színt pl.:zöld+sárga.Tűntesd el azt a layert ameikre festettél elötte és fessed be ahogy mondtam más színel ami jólpasszolna egymással.

 

Utána ezt is tegyük láthatatlanná(OVERLAY).

 

És kész is van a neon színünk.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Hogyan tegünk kereketa kocsinka:

 

1.Először szerezz egy olyan képet amin a kerék ugyanolyan íránbya van mint ahova akarod tenni.

 

2.Vágd ki a szélét Lasso Tool(L)-al.

 

3.Megnyomod a CTRL-t és áthúzod a képedre.

 

4.Utána,Edit/Free Transform.Beállítód a méretet a rendes kerékre.

 

5.Utána rákantintasz mondjuk a Brush Tool-ra.

 

6.Utána az ablakon nyomsz egy Apply change-t.

 

7.Hát mostmár csak bámulhatod az új kerekedet a kocsidon.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Hogyan tegyünk text matricát a kocsinkra.

 

1.Csinálj új layert.Írj valamit oda hova akarod tenni.

 

2.Tegyed átlátszóra(OVERLAY).

 

3.Duplikád a layert(Ha nem tetszik a sima átlátszó

Módosította Gabi89
Feleslegesen ne idézd az előtted szólót
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

hi all!

én is rákattantam a virtual tuningra mostanában, igaz, még csak most kezdtem. az lenne a kérdésem, hogy ha van tehetségünk a photoshopzáshoz, akkor csak az számít mennyi is milyen képeket találunk a neten? aj, és ha rárakok egy küszöböt a kocsira, akkor hogy csináljam meg, hogy az összevágás ne látszódjon? mer én elmaszatoltam, de akkor nem maradt meg a metálfénye, és nem lett vmi élethű. tényleg, egy sima festett autóra metálfénxt hogy kell rakni?

előre is kössz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nekem nem igazán jött össze valami. Addig megy hogy beillesztem a másik képbe. De ha kiválasztom, hogy átfedés (nekem magyar verzió van)

akkor ráolvad a kocsira.

Ha véletlenül jól csiáltam akkor a jobb klikkel mire kattintsak?

[attachmentid=196]

U.i.:Mondjuk nem ezt a kocsit akarom tuningolni, csak ennek nagy a motorházteteje, így jobban lásd a problémám.

Szeva én is nyomom a VT-t és ezt úgy kell csinálni hogy megnyomod egyszerre a Ctrl+t és azzal tudod méretezni meg a kivánt felület felé tenni és utána jön csak az átfedés !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...