Jump to content
PirateClub.hu

MotoGP


grabo
 Share

Recommended Posts

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Talma második lett az első futamon csak úgy mint Rossi én személy szerint örülök Stoner győzelmének de hova tűnt Sete még a sebeit "nyalogatja" tavalyról? :(

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szépen ment Talma 74 ezred másodperccel kapott ki csapattársától aki már az új motort használja ami gyorsabb de nem biztos hogy megbízhatóbb igaz most megbízható is volt :)

De azért szép az a 2. hely :lol:

Ne feledkezzünk meg Tóthról s aki a 250es kategóriában egy magyar csapattal magyar motorral a 19. helyen végzett lesz ez még jobb is :lol:

Link to comment
Share on other sites

azt az 1et nem naon értem h Tóth Imi csapattársa 3ik lett Imi meg 19ik legalább 15be lett volna de majd felpörög :) köv verseny Jerezben két hét múlva asszem ott Talma a pályacsúcs tartó szóval hajrá :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Reméltem bejöm a tippem ! Mint ahogy be is jött ! Talma jött és győzött ! Ez igen ! Megint a régi nagyok jutnak eszembe róla mint Drapál , Szabó 2 és a többiek!

 

Hajrá Talma !

 

Rossi is megint megmutatta a régi motoros még nem öreg motoros ! Remélem neki is meglesz a nyolcadik VB címe!

 

Locatellinek meg kérem az égiek segítségét hogy felgyógyuljon! Jobbulást neki !

Link to comment
Share on other sites

Talmácsi Gábor a második rajtkockából, ám elsőként rajtolhatott Jerezben.

 

Pasini motorjával a felvezető körben problémák voltak, így a mezőny végéről rajtolhatott a tartalékmotorral. A felzárkózást jól kezdte és már az első tíz között volt, amikor egy ütközést követően (Smith) kicsúszott a kavicságyba. Nem sokkal később Corsi bukott, míg Pasini visszatért a boxba és feladta a versenyt.

 

Eközben Talmácsi folyamatosan növelte az előnyét az élen. Pesek felzárkózott és szoros csatákat vívtak egymással. A cseh pilóta többször megpróbálta megelőzni Talmát, aki az utolsó kör elején mindig az élen állt. Pesek azonban mégis megelőzte, de a célegyenesben Talma visszaszerezte a pozícióját.

 

A huszonharmadik kör után elsőként intették le elsőként a kockás zászlóval.

 

Talmácsi Gábor: "Tíz kör után csúszkálni kezdett a motorom. Azonnal benyújtották a számlát a lassabb köridőkért. Lukas Pesek nem akarta elvégezni az élen álló munkáját, pedig elengedtem volna. Pesek manővere az utolsó körben bravúros volt, de az utolsó kanyart túl szélesre vette, így korábban gázt adhattam és a gyorsítási fázisban meg tudtam előzni az Apriliaval a célegyenesben."

 

Lukas Pesek: "Jól sikerült a versenyem. Fel tudtam zárkózni Gáborra. Az előzés után túl szélesre vettem az utolsó kanyart. Ennek ellenére csodálatos verseny volt, nagyon élveztem."

 

Hector Faubel: "Problémák adódtak a motor elejével. Változtatni kellett a stílusomon. Nem éreztem túl jól magam a motoron, de a harmadik hellyel elégedett vagyok."

 

CLASSIFIED:

 

Pos Rider Make Time

1. Gabor Talmacsi Aprilia 41:52.149

2. Lukas Pesek Derbi + 0.014

3. Hector Faubel Aprilia + 5.720

4. Pol Espargaro Aprilia + 6.489

5. Sergio Gadea Aprilia + 6.867

6. Pablo Nieto Aprilia + 9.219

7. Sandro Cortese Aprilia + 19.078

8. Joan Olive Aprilia + 19.133

9. Michael Ranseder Derbi + 19.664

10. Lorenzo Zanetti Aprilia + 28.434

11. Stefano Bianco Aprilia + 28.815

12. Andrea Iannone Aprilia + 28.816

13. Steve Bonsey KTM + 43.699

14. Nicolas Terol Derbi + 46.436

15. S.G.Giorgi Aprilia + 48.081

16. Pere Tutusaus Aprilia + 48.579

17. R.Krummenacher KTM + 51.253

18. Robert Muresan Derbi + 52.160

19. D.Agerter Aprilia +1:11.825

20. H.van den Berg Aprilia +1:13.134

21. Joey Litjens Honda +1:20.289

22. Ivan Maestro Honda +1:23.752

23. Dino Lombardi Honda +1:28.888

24. Daniel Saez Aprilia +1:31.676

25. R.Tamburini Aprilia +1:45.176

26. Bradley Smith Honda +1:45.208

 

NOT CLASSIFIED/RETIREMENTS:

 

Rider Make On Lap

Tomoyoshi Koyama KTM 19

Federico Sandi Aprilia 19

Daniel Webb Honda 16

Alexis Masbou Honda 11

Raffaele De Rosa Aprilia 3

Simone Corsi Aprilia 2

Mattia Pasini Aprilia 1

Esteve Rabat Honda 0

Mike Di Meglio Honda 0

 

Gyönyörű verseny volt :lol:

Szép volt Talma!!!!!! :lol:

Így tovább :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Azért jobb a Tóth csapattársa mert az ő motorja teljes gyári támogatású, míg a Tóthé csak fél gyári támogatottságú!!!!!!

 

Amit nem igazán értek , hogy hogyan lehet ha csapattársak!!!!! :blink:

 

 

Ez már sokszor előfordult, más csapatoknál is!

Jenkner - Talma(Apriliánál), vagy akár Capirossi - Barros(Honda) esete nem ismerős?

Ha a gyár fantáziát lát egy versenyzőben, akkor aláteszi a legújabb fejlesztéseket, vagy ha olyan a helyzet, hogy az egyik pilóta mögött komoly pénzösszeg, netán reklámérték van, akkor úgy is könnyen összejöhet a dolog.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Talma az első edzésen második lett 1ezred másodperccel lemaradva,125ben indul két magyar hölgy is :) 1iköjük 33ik lett másikojuk még nem tudta kvalifikálni magát

Link to comment
Share on other sites

Talma a negyedik helyről rajtol Isztambulban

 

A magyar motoros javított pénteki eredményén, de ez is csak a negyedik helyhez volt elegendő a gyorsaságimotoros-világbajnokság Török Nagydíján.

 

 

Pénteken Talmácsi Gábor jó teljesítményt nyújtott az időmérőn, Pasini azonban az edzés végén megelőzte őt, így a magyar motoros csak a második lett. A szombat nem kezdődött jól a magyar versenyző számára, tíz kört tett meg a szabadedzésen, és csak a 14. legjobb időt érte el.

 

Talma az időmérőn már jobban teljesített, több mint fél másodpercet javított pénteki idején, ám így is csak a 4. lett: Pasini, Corsi és Faubel is megelőzte őt.

 

A vasárnapi rajtsorrend:

 

1 M. Pasini (ITA) Aprilia 2:04.722

2 S. Corsi (ITA) Aprilia 2:05.299

3 H. Faubel (ESP) Aprilia 2:05.319

4 G. Talmácsi (HUN) Aprilia 2:05.372

5 L. Pesek (CZE) Derbi 2:05.386

6 S. Cortese (DEU) Aprilia Emmi 2:06.209

Link to comment
Share on other sites

Nem baj ! De az összetettbeni előnye így is nőtt , plusz lélektanilag is jól jött ki a dologból hiszen Faubel előtt végzett megint ami azt bizonyítja hogy minimum hangsúlyoznám minimum egyenrangú társa a csapatukban ! :)

 

Csak így tovább Talma ! Go Go !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Talmácsi a negyedik helyről rajtol Kínában

 

A magyar motoros javított az idején, de egy helyet így is visszacsúszott a pénteki időmérő után, így a negyedik helyről rajtol a magyar idő szerint vasárnap hajnalban kezdődő futamon.

 

A gyorsaságimotoros-világbajnokság negyedik versenyén a pályafutása 100. futamára készülő magyar pilóta a szombati időmérőn egy helyet visszacsúszott pénteki pozíciójához képest, de így is az első sorból rajtolhat vasárnap a 125 köbcentisek között.

 

A legjobb idő még pénteken született meg, ezt az olasz Mattia Pasini motorozta, míg Talmácsi - bár javítani tudott tegnapi eredményéhez képest, így is - visszacsúszott a harmadik pozícióból a negyedikre.

Az időmérő végeredménye:

 

1. Mattia Pasini olasz Aprilia 2:11,946

2. Hector Faubel spanyol Aprilia 2:12,284

3. Lukas Pesek cseh Derbi 2:12,384

4. Talmácsi Gábor magyar Aprilia 2:12,433

5. Bradley Smith brit Honda 2:12,547

6. Sergio Gadea spanyol Aprilia 2:12,774

7. Simone Corsi olasz Aprilia 2:12,841

8. Kojama Tomojosi japán KTM 2:12,987

Link to comment
Share on other sites

sajna csak 4. lett, összetettben visszacsúszott a 2. helyre

KÍNAI NAGYDÍJ, A GYORSASÁGI MOTORKERÉKPÁROS VILÁGBAJNOKSÁG 4. FUTAMA

125 KCM, EREDMÉNYEK:

1. Lukas Pesek (cseh, Derbi) 42:25.923 p

2. Hector Faubel (spanyol, Aprilia) 42:26.110 p

3. Esteve Rabat (spanyol, Honda) 42:26.404 p

4. Talmácsi Gábor (Aprilia) 42:26.705 p

5. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 42:27.063 p

6. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 42:27.114 p

 

A PONTVERSENY ÉLCSOPORTJA:

1. LukasPesek 71 pont

2 Talmácsi Gábor 69 pont

3. Hecto rFaubel 67 pont

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...