Jump to content
PirateClub.hu

Ki a kedvenc gitárosod?


killergang
 Share

Ki a kedvenc gitárosod?  

194 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Ki a kedvenc gitárosod?

    • Slash (Guns n' Roses)
      35
    • Angus Young (AC/DC)
      32
    • James Hetfield (Metallica)
      34
    • Egyéb (írd le!)
      93


Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...

Húúú,jó téma.

 

Bocsássa meg nekem a világ,de nem egyet,hanem mindjárt 6 kiváló gitáros fogok felsorolni 2 zenekaron belül

 

Man0waR:

 

1.Karl Logan

2.David Shankle

3.Ross Friedman alias Ross The BOSS

 

Mindhárom kiváló gitáros,bárhonnan nézzük!!!

 

Iron Maiden:

 

1.Adrian Smith

2.Dave Murray

3.Janick Gers

 

Ehhez a 3-as felálláshoz pedig inkább no comment,ez már TÖRTÉNELEM

nem is kicsit...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmm... Kirk Hammet egész jól nyomja.. végülis Satriani mester tanítványa volt :D És ha már Satriani tanítványairól beszélünk akkor Steve Vai!ő neki elég egyedi a stílusa, azért szeressük.Akinek még egyedi és bejövős a stílusa az Marty Friedman.

Slash is jó, de ő soha nem tartozott a kedvenceim közé.

Hendrix bá-t persze ne feledjük ki, az ő stílusa nagyon laza :D persze azért a ritmusérzék nem marad el... az imprói nem mindig voltak jók, de amikor nagyon érezte akkor dúrcákat nyomott.Viszont a szólók meg a teljes számok amikert írt azok eszméletlen jók.Pl a Little Wing ..uh az vmi istencsászáratomtuti dalocska :lol: gyakran játszogatom, amikor olyan bluesos kedvemben vagyok.Sőt most vettem új húrokat, elég bluesosan szólnak, úgyhogy gyakran van olyan kedvem :D

Link to comment
Share on other sites

a kedvenc gitáros: Dave Murray - maiden.

A Metallicához meg Kirk Hammettet kellett vna írni, mert hetfried csak ritmust visz

hát halkan megsugom, h hetfield sokkal jobb ritmusban,mint kirk szoloban ;) a folyamatos lefele pengetéseit elég nehézkes jáccani :) kirk viszont elég sok ember véleménye szerint már csunyán nem olyan jo mint régen...

Link to comment
Share on other sites

Angus Young (AC/DC)

és még pár jó gitáros:

Jimi Hendrix

Steve Vai

Eric Clapton.

Ők a teremtők a gitározás nagy és isteni művészetében. Igazi legendák és nagy tiszteletet érdemelnek :)

Még egyet hozzátennék:"Tom Morello" az RATM-ből biztos sokan ismerik, ő is elég szépen pengeti.

 

Szerk.: az előző hsz-em törölje egy moderator legyen szíves szarakodik a netem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A három közül talán leginkább Slash, ő volt az egyik első inspirációm, de a többiek játékát is kedvelem.

Én is leírnék pár abszolút favoritot: Mike McCready a Pearl Jam lead guitaristja, őt méltatlanul elfelejtik és nem ismerik, pedig egy korszakos zseni! Aztán persze John Anthony Frusciante, ő tényleg egy 'moder guitar god' (a'la Rolling Stone magazine) Meg mondjuk Jonny Greenwood a Radioheadből, na ő egy multiinstrumentális állat:D Szeretem még Hendrixet (ki nem) meg Claptont, meg akusztikus gitáron Chet Atkins-t. Lett egy pár és ez koránt sem az összes:D

Link to comment
Share on other sites

Sztem annyit biztos lehet rá mondani, hogy jó gitáros, de sztem semmi extra. SZERINTEM! És mielőtt bárki azt állítja, hogyha nem tartom a legjobbnak a Rolling Stones gitárosát, akkor nem ismerek egy jó gitárost sem, de sztem ő csak vmivel jobb, mint egy jó gitáros.

 

Egyébként lehet volt már említve, de nem biztos, így a gitárosok közé említeném Steve Howe-t, aki főként a Yes együttesben, de még az Asia-ban is játszott, játszik. Amit ő tud, az viszont tényleg nem semmi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...