Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
JarvanIV

Kémprogram elleni védelem

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Malwarebytes régen nem volt rosz program, hatékonynak mondták. Most ujra elgondolkodtam hogy előfizetek egy hatékony kémprogi elleni védelemre, ti melyiket ajánlanátok? Még mindig a malwarebytest? vagy van esetleg ennél jobb is már?

Megjegyzem, van Kaspersky, ez mellé szeretnék egyet...

Már nem olyan pörgős a fórum, mint Pl 10 éve, de azért remélem kapok választ, hasznos választ, a remény hal meg utoljára! :)

Hozzátenném, hogy az ilyen ranglistázásban nem bízok azok ált. meg vannak véve.

Minek kéne még egy védelem, ha már fut a Kaspersky? Bőven elég az.

Ha elég lenne, nem kéne még egy...

Tudnál esetleg ebben a témában érdemben nyilatkozni?

Vagy esetleg valaki más tudna?

Érdemi nyilatkozatom az, hogy bárhol utánaolvasol, azt fogják javasolni, hogy két aktív védelmet ne futass egyszerre, mert összeakadhatnak.

Igaz ez a vírus írtókra! Két vírus írtót egy gépen futtatni nem szabad, ezt én is tudom évek évtizedek óta!

De kémprogram keresőkre nem igaz! De csak arra nem! Én azt hittem vagy olyan tapasztalt, hogy ezt tudod.

Ma már nem igazán van olyan, hogy csak vírusirtó, meg csak spyware védelem (tűzfal). Feltételezem, hogy Kasperskyből sem a sima antivírus verziót használod, hanem vagy az Internet Security-t vagy a Total Security-t. Az általad említett Malwarebytes is vírusirtó is egyben. Azaz ugyanazt tudja, mint minden másik védelem (értve ezalatt, hogy ugyanazt fedi le, nem feltétlen azt, hogy ugyanolyan jó).

Igen, látom a malwarebytes vírus írtó is egyben, igazad van, és ha ez így van, akkor nem fér össze a kasperskyvel. Viszont ugy emlékszem, hogy régen, pár évvel ezelőtt,  a malwarebytes csak kém program kereső volt, nem? 

Igen, nem egy sima vírusirtó volt régen. Kémprogram az talán túl leegyszerűsítő, én pl. arra emlékszem, hogy egy adware (random felbukkanó ablakokban hirdetések) eltávolítására használtam. De mára már nagyjából megszűnt ez az elkülönítés. Ha rákeresel a legjobb malware vagy spyware védelmekre, mindenhol olyan programokat ajánlanak, amik teljeskörű védelmet nyújtanak.

Hát így már más a történet! Le is szedtem a malwarebytest, mert jól belassította a rendszert. Akkor marad a Kaspersky...

Köszönöm a tanácsokat! :)