Jump to content
PirateClub.hu

Mixelés,te hogyan csinálod?


axis
 Share

Recommended Posts

Szia!

 

Én nem ismerem ezeket a virtuális cuccokat, de valószínű, hogy a beállításokban a hangkártyát kell rendesen konfigurálni. Sok helyen azt írják, hogy nem lehet megoldani, csak két hangkártyával, viszont valahol ezt írták:

a Left, és Right Desket, a hangkártya Front hangszóróira kell vezérelni, a Headphones-t pedig a Rear-re

Viszont itt is, mint minden zenei munkálatnál érvényes az, hogy túl nagy csodát nem szabad várni, ha nincs low latency-s hangkártya és jó erős proci. Szaggatás, késés fagyás és egyebek.

De hátha valaki rendesen le tudja írni, hogy mit és hogy kell. Ja egy asio drivert azért tegyél fel.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Szia!

 

Ennek mi köze a keveréshez? :)

Tömören: semelyikkel.

Bővebben: hosszú gyakorlás, tapasztalatszerzés után egy arra alkalmas többsávos szekvenszerrel.

De már a kérdés megfogalmazása is rossz.

milyen programmal lehet egy teljesen új remixet csinálni

Nem győzöm szajkózni, hogy ne mindenki egyből profi zenét, remixet akarjon csinálni, hanem legyen tisztában az alap dolgokkal és legalább egy programnak ismerje a kezelését. Különben nem fog menni. És akkor nem tesz fel ilyen bugyuta kérdéseket. Nem úgy működik, hogy betöltöm a zenét, aztán a program leszedi nekem az akapellát, meg még át is dolgozza.

Szóval, ha valaki remixet vagy bootleget akar csinálni, annak szüksége van azokra a sávokra, amiket fel szeretne használni a zenében. Próbálkozni lehet, külön választani őket, de körülbelül olyan eredménnyel, mintha egy festményről akarnál egy ábrát eltávolítani. Egy már meglévő hanghullámból sem lehet csak úgy kiszedni egy adott hangszert veszteségmentesen. Meg lehet próbálni szűrni, eq-zgatni meg egyebek, de ha a végeredményt hangosan visszahallgatod, akkor rájössz, hogy ez így nem oké. De persze ehhez is érteni kell.

 

De ha megvan az éneked külön, akkor félig nyert ügyed van. Nincs más dolgod, mint felépíteni a zenét és az éneket, mint sávot szinkronba hozni vele. Erre is van pár program, ami hangmagasság változás nélkül képes a zene vagy az akapella tempóját változtatni egy bizonyos határon belül, alig észrevehető minőségromlással, hála a számítógép processzorának. De a legmacerásabb azt megoldani, hogy az ének és a zene tényleg harmóniában legyen. Míg az előző inkább technikai művelet, ez már inkább tapasztalat és hallás kérdése. Gondolok itt a térbeli pozíciókra, effektekre. De persze ez a zene felépítésekor is egy nagyon fontos momentum.

 

Tehát egy többsávos zeneszerkesztővel próbálkozz, pl: Ableton, Cubase, Acid Pro, Sonar stb... amelyik szimpatikus. Sőt már ezekből az újabb verziók is képesek normális time stretch-re, nem biztos, hogy kell külön program erre.

 

Olvasgasd még ezt is, hasznos:

http://www.nagyember.hu/index.php?option=com_easyfaq&task=view&id=19&Itemid=45

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok! Acid-el én dolgoztam régen, de a kezelése...háát nem a legjobb! Én inkább az Ableton live-ot ajánlom mindenkinek, mert annak jó a kezelőfelülete...igaz, minden kezdet nehéz, de van az ableton.hu -n videok tippekről és trükökkről! Jó mixeket, meg zenéket lehet vele csinálni, csak alapok, meg vírtuális hangok (vst) kellenek hozzá! Szinte olyan zenét tudsz vele csinálni, amilyet akarsz, csak fantázia kell, és több év kell ahoz is, hogy az ember normális zenét csináljon! Tapasztalatból beszélek! Már 5 éve nyúzom, de nem az igazi! Amúgy totál egyet értek az silhouette hozzászólásaival, pl ,,zenét tisztelni kell'', meg aki virtual dj-t nyomja, az ne nevezze magát dj-nek, mert akik már tényleg benne vannak a szakmában, azok szerintem elég nagy szánalommal néznek rájuk! Én nekem benne van a véremben a zene, mert zenész családban nőttem fel! A ,,dj'' megszólítást meg nem is használom magamon, már csak a jelentése miat is! Aki tényleg akar akárki valaki lenni ebben a szakmában, annak legyen kitartása, és tanuljon meg mindenki rendes lejátszón keverni! Én is az alapoktól kezdtem és még sok ''lépcsőfokot'' fokon kell végig menni, hogy sokra vigyem, pedig van pár ismerősöm a ''nagyok'' közt is! Ezt mondom én 5 év színtiszta tapasztalat után! White Soul <-ezen a néven megtaláltok myvip-en, van most feltöltve saját zene, meg remix!

Link to comment
Share on other sites

Én 1 éve tolom, haverral, próbálkoztunk remixeket, saját számokat csinálni, remek kis riffek jöttek össze, de egyik se volt az igazi, viszont honaprol honapra jobbak lettek a számok... Megéri próbálkozni, én FL studioval, saját effektezésű szintivel tolom...

http://www.myspace.com/wave0

 

Itt találhatjátok meg a számainkat!

Link to comment
Share on other sites

Háát....sokat kell még neked is fejlődni!!! Van egy-két hang, amit eltaláltatok, de mégsem az igazi....mondom, több év tapasztalat kell hozzá!!!! Még nekem is fejlődnöm kell, pedig 5 éve csinálom már!!!! Egysszer majd mutatok egy rövid kis anyagot az egyik zenémből...........!!! White Soul

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem olyan gondom volna,hogy mp3-as mix albumot szeretnék trackekre feldarabolni avagy indexeket az albumba illeszteni úgy,hogy autós dvd lejátszóval folyamatosan lehessen lejátszani az albumot,viszont a trackeket avagy az indexelt részeket léptetni lehessen. Persze az mp3 formátumot megtartva!

Van valakinek ötlete,hogyan lehetne ezt kivitelezni?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Én már próbáltam Pc-n és lemezjátszókon is a zenélés tök mindegy mind a kettőn tudok. A mixelés titka nagyon egyszerű:

 

Amikor B számot szeretnénk A-ra keverni:

1. B csatorna hangerő potiját vedd le nullára.

2. B csatorna Gain potiját vedd le nullára.

3. Nyomd meg a PFL gombot a B csatornánál. Bizonyosodj meg róla, hogy az A csatorna PFL gombja kikapcsolt állapotban van.

4. Állítsd a Gain-t amíg a maximum hangerőt el nem éred torzítás nélkül. Ne állítsd a hangerő potit, mert a hallgatóság még a végén meghallja, hogy miben mesterkedsz!

5. Most változtasd meg az EQ-t, ha szükséges. A legtöbb számnál ez nem fontos, inkább a régebbieknél. Figyelj oda, hogy az equalizert ne állítsd túl élesen..

6. Az EQ után maximalizáld a Gain-t megint. Ha vágtál a frekvenciákbólm a gain nem lesz ugyanaz.

7. Most kezdődhet az igazi munka, keress egy jó rész az átkeveréshez.

8. Amíg lekevered az A csatornát, hangosítsd fel a B-t!-

 

én így szoktam.

A zenék összhangjára a Mixed In key Harmonizert használom

 

És konzollal szoktam nyomni de lemezeknél is ugyanígy meglehet csinálni. A mai számoknak az eleje meg a hátulja is dob meg basszus ezeket könnyű átkeverni de viszont régi diszkózenével(italo disco) meggyűlik a bajod.

Link to comment
Share on other sites

Mit szeretnél elkezdeni, keverést vagy zeneszerkesztést? Mert nem derült ki egyértelműen.

 

Én már próbáltam...

 

Hackerman, ezzel a fajta a technikai résszel szerintem mindenki tisztában van. Remélem nem tévedek. Habár mindenki másképp csinálja, és inkább a rendelkezésre álló eszközök és lehetőségek függvénye a "hogyan".

 

Ami inkább számít, és hiányzik a legtöbb újdonsült dj-ből:

 

-a hozzáállás: attól, hogy össze tudok hozni két zenét, még nem gondolom azt, hogy profi vagyok; minőségi zenét hallgatok, ezért minőségi zenét is szolgáltatok....

 

-elméleti rész: legyenek helyükön a stílusmeghatározások, alapfogalmak, kultúrák kialakulása, fejlődése stb...

 

-egyéni stílus kialakítása, akár zenei akár technikai. Nem muszáj azt játszanom, mint amit mások játszanak (most például electro-s szemetet), csak mert ez a trendi. Technikailag is lehet fejlődni. El lehet lesni néhány apró trükköt a tapasztaltaktól, és azt tovább fejleszteni a saját stílusunknak megfelelően.

 

-egyéb technikai dolgok: kötözgetés, hangrendszerek, D/A konverzió stb...

 

Nagyon tömören, ha ezekkel valaki tisztában van, akkor nem marad parasztdiszkós szinten, és ezzel a pozitív hozzáállással megtiszteli a hallgatóságát is. Akik nem hülyék, és észreveszik a diszkóson, ha valami újat próbál bemutatni. Persze ez megint csak igény kérdése, és jön a másik véglet. Ha a közönségnek nincs igénye, akkor nincs is miről beszélni. De a diszkós eldöntheti, hogy melyik utat választja.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Nem sértődtem meg, csak tudod az FL-t próbálgatva meg manualokat olvasva olyan elég sablon témákat sikerült kreálnom. Az én stílusomnak eléggé használhatatlannak tűnt így az első pár használat során és megkérdeztem hogy nincs e még valami hasonló program amit kipróbálhatnék! Nem fikáztam az FL studiot!

 

Csá. 3 éve használom az FL studiot.... Azért bocsásd meg a programnak azt, hogy nem a te zenei stílusod van beleprogramozva :D Kell leszedni hozzá CST-ket hangokat effekteket, hogy a te műfajodat meg tudd csinálni... Ez olyan mint amikor járni tanultál... Elsőre nem ment, gyakorolni, próbálgatni, kiegészíteni, és összejön ;)

Link to comment
Share on other sites

Mit szeretnél elkezdeni, keverést vagy zeneszerkesztést? Mert nem derült ki egyértelműen.

 

 

 

Hackerman, ezzel a fajta a technikai résszel szerintem mindenki tisztában van. Remélem nem tévedek. Habár mindenki másképp csinálja, és inkább a rendelkezésre álló eszközök és lehetőségek függvénye a "hogyan".

 

Ami inkább számít, és hiányzik a legtöbb újdonsült dj-ből:

 

-a hozzáállás: attól, hogy össze tudok hozni két zenét, még nem gondolom azt, hogy profi vagyok; minőségi zenét hallgatok, ezért minőségi zenét is szolgáltatok....

 

-elméleti rész: legyenek helyükön a stílusmeghatározások, alapfogalmak, kultúrák kialakulása, fejlődése stb...

 

-egyéni stílus kialakítása, akár zenei akár technikai. Nem muszáj azt játszanom, mint amit mások játszanak (most például electro-s szemetet), csak mert ez a trendi. Technikailag is lehet fejlődni. El lehet lesni néhány apró trükköt a tapasztaltaktól, és azt tovább fejleszteni a saját stílusunknak megfelelően.

 

-egyéb technikai dolgok: kötözgetés, hangrendszerek, D/A konverzió stb...

 

Nagyon tömören, ha ezekkel valaki tisztában van, akkor nem marad parasztdiszkós szinten, és ezzel a pozitív hozzáállással megtiszteli a hallgatóságát is. Akik nem hülyék, és észreveszik a diszkóson, ha valami újat próbál bemutatni. Persze ez megint csak igény kérdése, és jön a másik véglet. Ha a közönségnek nincs igénye, akkor nincs is miről beszélni. De a diszkós eldöntheti, hogy melyik utat választja.

 

Mivel faluról származom nálunk itt nincs olyan nagy igény, minden dj a megszokott electrohouse-t játsza. És sokszor észrevettem bulikon ,hogy lódobogáshoz hasonlóan zenél egy-két dj és a fiatalok ,partyarcok így is szeretik, nemérdekli őket csak az ,hogy pörgős muzíK mennyen.

 

Itt a környéken egyáltalán nem láttam még a szabványos dj szett felálláson kívül bármien eszközt is. Pedig már kezd elterjedni az mp3/laptop korszak és a konzolok és különböző effectgépek használata.

És én nemértek olyanokkal eggyet akik a hagyományos lemezeket, meg cd-ket részesítik előnybe és szarozzák az mp3-at. Szerintem egy Allen&Heath + KaossPad-el sokkal nagyobb és élvezetessebb bulit lehet összehozni ,mint egy hagyományos szettel. Persze feltéve ha a dj tudja is kezelni ezeket a csodamasinákat. És még a cd/vinyl tárat is othon hagyhatom mivel az összes zene amit a bulin szeretnék játszani elfér egy usb-n.

 

Persze abban nagy igazság van hogy legyen a dj-nek stílusa egyénisége és persze a stílusokkal is tisztában kell lennie. Én pl: kiskoromtól a 80-vanas évek megszállottya voltam és elmondhatom ,hogy még vagyok is de már kezd rajtam is kitörni az electrohouse láz és szivesebben forgatok egy electrohouse vállogatást a kezeimben mint egy Italo Discót. A mai fiatalokat már nem érdekli és nem igénylik az Italo Discót erre rájöttem és ugy döntöttem váltok és trendi zenéket fogok játszani ,de persze az italót sem hagyom el mivel jómagam is jobban szeretem, pl egy retro/múltidéző buli keretén belül fogom játszani ,és persze saját zenéimmel megpróbálom a trendit nyújtani egykis italós hangzással ötvözve. Nekem ezek a régi zenék sokkal inspirálóbbak mint a mostaniak. Sokat lehet belőlük tanulni és ötleteket meríteni de nem ellopni.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok!

 

En meg Hip_hop eJayel kezdtem aztan Virtual DJ (mindkettovel megvoltam elegedve) es most kb 4 honappal ezelott vasaroltam 2 turntable-t meg 1 mixert es mar eleg jol meg a house electro house keveres (igaz 4/4-es egyszeru utem konyu keverni) es szeretnek mar rap zenet is keverni de eleg nehezen megy es szeretnek segitseget kerni valaki olyantol aki igazan ert hozza es a szarnyai ala venne es egy kicsit segitene. (nem PC DJ-t keresek).

 

Es olyan segitseget is jo lennha nagyon jo tutorialos oldalakat mondanatok nemgond ha nem magyar angol is eleg jol megy.

 

Felszerelesem:

- 2x Stanton T62 Direct Drive Turntable

- Numark X6 Mixer

- MixVibes DVS7 U46MK2 Virtual Vinyl System

- Pacard Bell EasyNote TJ68:

- Intel processor T4200

- 15.6" 16:9 HD LED LCD

- 250 GB HDD

- 4 GB Memory

- DVD-Super Multi

- DL Drive

- Multi-in-1- card reader

- Webcam

- Windows Vista

Speakers:

-Wharfedale 2.1 HDMI DVD Home Cinema Kit 2x 25watt satellite es 50watt sub

 

 

Elore is koszonom a segitseget!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kezdőknek milyen zene programot ajánlatok?

egyelőre még csak néhány számot szeretnék egymásba keverni, illetve egy olyan lejátszót, ami automatikusan megáll a CD szám végén...

van ilyen egyszerű program free-be?

vagy bárhogy...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

halo

 

hat ha mar tenyleg csak igy akarod akkor akkor probald a virtual dj-t az free de gondolom itt talasz megoldast a nem free programokra is :D

 

nemtom hogy ezek menyire ingyenesek de a demo is eleg arra amit te akarsz asszem de jobb amit en szerettem az a traktor de ma mixvibes a mixvibesot nagyon szeretem jo kis progi legalabbis ami nekem van

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Hali! Nekem az a kerdesem lenne a korabbi postokhoz kapcsolodoan, hogy kezdeskent a nyaralasra szeretnek egy kis mixet osszehozni mp3-akbol es a problemam, hogy ehhez mar nincs tul sok idom, hogy kitanulmanyozzak egy komolyabb progit. Ehhez a Virtual dj megfelelo lenne egy rovid attekintes utan?

Koszi!

Link to comment
Share on other sites

Mindenféleképpen! :) Egyszerű, könnyen használható program, és szerintem nem kell hozzá áttektintés, rájön az ember magától is, főleg, ha magyar nyelvűként töltöd le!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Egy ilyen mixet pl. ableton Live-al is el lehet készíteni. De ahhoz hogy jól is hangozzék a mix sok próbálkozás szükséges... pl Shane 54 eszt a mixet abletonnal csinálta...

 

http://www.youtube.com/watch?v=QMwW4OGPdyw

 

Ha kiváncsi vagy hogy részletesebben hogyan készült akkor:

 

http://ableton.hu/index.php?pg=products&id=21&cat_id=24

 

Remélem tudtam segíteni. Sok sikert..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Oké most szegezzük le tudom, hogy ott a Google a barátod wiki a barátnőd....meg, hogy ott erre a Virtual Dj én nem ilyenre gondolok hanem olyanra ahova be tehetem a számot tudom vágni össze illeszteni stb... Mert Virtual Djhez nem értek nem is akarok nagyon érteni most jelenleg hozzá :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...