Jump to content
PirateClub.hu

Mixelés,te hogyan csinálod?


axis
 Share

Recommended Posts

:happy: Örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel! Saját magunk szórakoztatására esetleg "elmegy" a PC (mix téren), de csak az nem ért velem egyet, aki még csak ki sem próbálta az "eredetit" :happy: ! Most már én is csak zenekészítéssel foglalkozok (ami nem remix!!!), mivel sokkal joban ki tudom élni a kreativitásomat és jobban le is tud kötni. Egyszer majd beújjítok két lemezjátszót is a keverőmhöz (DJX700), de egyenlőre mellékvágányon van a project, mivel első a ház. :) Addig is a "kattingatósoknak" további jó kattingatást (de próbáljátok ki magatokat bakeliten), a "pörgetősöknek" meg jó pörgetést ;)
Link to comment
Share on other sites

Sok jó dolgot olvastam itt a hszekben,amivel én is egytértek ;)

Tényleg 100x jobb ha valaki bakelitről nyomja a zenét,annak a legjobb a feelingje :)

Mondjuk én tudok 1-2 ember-t,aki gépen csinált zenét és tényleg jó :)

De mégis csak bakelit az igazi,mert bakeliten nevelkedtünk :D

B)

Link to comment
Share on other sites

A végére egész jól megértjük itt egymást :D Én a PC-hez még azt mondom, hogy minimum egy 2 sávos kis keverő, ami manapság már nem pénz:

http://bolthely.hu/djborze/id/13422_Numark_DM950

http://bolthely.hu/djborze/id/12965_ESO_BEAT_KEVERO

Persze csak annak, aki élvezni is szeretné, hogy milyen az "igazi" mixelés ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A haverokkal összeáltunk és zenélgettünk egy helyi klubban.

Nem volt pénzünk lemezjátszókra, de volt egy ESO BEAT keverőm+PC.

Hatalmas bulikat csaptunk, a közönséget nem érdekelte hogy miről zenélünk!

És nekünk ez is volt a cél, hogy a közönség jólérezze magát.Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy miről zenélsz!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok

Egy olyan programra lenne szükségem amellyel több számból tudok egy mixet csinálni.Tehát lehet vele kivágni,összefüzni,és effekteket hozzáadni.Hasonlót szeretnék mint a nagy hazai házibuli lemez.

Aki készitett már ilyet annak segitségét várom.

köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hy!

 

Az mitől van ha Virtual Dj -be miközben megy a zene elkezd sisteregni?????????????????????????????

 

akadozni rosszabb esetekben ....

 

 

vagy esetleg valami MP3 codecs nem teccik neki amit használ?????????????

 

vagy buffert kell álítani?????

 

vagy nagy falat neki a kb.: 15-20MB -os MP3 ,,persze original mixek iesmi

 

 

(((((Jó volna egy Cd - játszó párban,,,egy szerényebb kategória is jó lenne PL: Pioneer DVJ-1000))))):D XD

 

előte is kösz a HELP-et!!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Változnak az idők :) Most már így:

 

 

Sokkal jobb mint a PC ;) ;)

 

 

Hy!

 

Látom mások is vannak még Trance style-osok :D

jó Dj set,,,, egykor énis úgy gondoltam hogy egy behringer djx700 - ast kéne szereznem de nem volt ráá :P

csak dm2050-es numark-ra futotta de nekem egyenlöre megfelel :D

 

nem rossz Gramofonok XD

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Változnak az idők :) Most már így:

 

Sokkal jobb mint a PC ;) ;)

 

a szívem megszakad ahogy látom ezeket :(

karácsonyra megajándékozom magam én valami hasonló set-el :)

én ezeket néztem magamnak:

http://bolthely.hu/galaxisdiszkosbolt/id/00090_Numark_TT-1610
http://bolthely.hu/galaxisdiszkosbolt/id/00204_Numark_DM-950
vagy
http://bolthely.hu/galaxisdiszkosbolt/id/00202_Numark_DM-1050

ha valakinek van hasonlója az légyszi mondja már el hogy megéri e megvenni

 

meg lenne egy kérdésem is

valaki tudna nekem mondani/linkelni olyan programot amivel teljesen külön lehet választani a zenei alapot az énektől?

meg esetleg valami olyan progit amivel lehet ütemet dallamot készíteni mert én csak ijen hammer head-et találtam ami még elmegy nekem de az se valami nagy durranás

 

előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Ez egy teljesen alap felszerelés, szerintem otthoni zenélgetésre tökéletes. Az ára is elég barátságos. A Numark név is garancia. Én megpróbálnék még a helyedben nézelődni, hátha találsz olcsó, dirket drive-os lemezjátszót. Azért mégiscsak jobb, mint a szíj. Természetesen csak, ha ki lehet próbálni. A keverő már kicsit macerásabb, mert egy kívül csilli-villi cucc lehet, hogy már le van strapálva. Potik sisteregnek, amin egy kontakt spray átmenetileg segít, de előbb utóbb feladják a harcot, és az nem olcsó mulatság. Szerintem nézz szét, sok dj palánta van, aki beruházott, aztán rájöttek, hogy a gatyájuk rámegy a lemezekre, és inkább eladják a felszerelésüket. :) Nem muszály használtat venni, de érdemes átgondolni.

 

Én ezt venném inkább, szerintem az az 1-2 ezer forint megér plusz egy csatornát:

 

00203.jpg

 

http://bolthely.hu/galaxisdiszkosbolt/id/00203_Numark_DM-2050

 

Az általad említett program nem létezik, akárki akármit mond. Próbálkozások vannak, de kevés sikerrel.

Amiket ki lehet próbálni, viszont más-más eredménnyel, és kérdés, hogy mire van szükség, acapellára vagy intrsumentálra.

1. Vannak ilyen karaoke effektek, pl. a Sound Forge-ban, ha jól emlékszem.

2. A stereo sávon az egyik oldalból kivonod a másik oldalt, ez csak akkor működik, ha az ének pontosan középre van pozícionálva, amire kevés az esély az effektezés miatt.(asszem az előbbi módszer is ezt csinálja)

3. Ha megvan a szóban forgó zene acapella verziója és a vele száz százalékban megegyező acapella, akkor a két sáv egyszerre történő lejátszása és az egyik sávon történő fázisfordítás után az eredmény a két sáv különbsége.

4. Ha megvan a zene jó minőségű midi-je, akkor egy szekvenszerben a csatornákon elhelyezed az eredetire leginkább hasonlító hangmintákat, hangszereket.

5. Elkéred az előadótól, hátha odaadja a neked kellő verziót.

 

Jópár zeneszerkesztő program létezik, amivel dallamot, groove-ot tudsz készíteni. Le van itt írva a fórumban pár helyen. Érdemes őket kipróbálni, mindenkinek gépe, füle, igénye válogatja, hogy melyikkel dolgozik

Link to comment
Share on other sites

huh nagyon köszi a választ :)

 

én mindenképp bakelit-es lejátszót akarok de lehet itthonra jobb lenne egy sima cd lejátszó is mind1 nekem a bakelit az istenkirály :D és mindenképp újan akarok venni ilyen cuccokat ha lesz majd úgy pénzem akkor majd veszek azt is de mindenképp bakelit a tanácsodat megfontolom hogy kicsit többet adok ki a keverőre és plusz egy csatornával több lesz

 

a programot nem mondta senki hogy van ilyen csak én reméltem :)

köszi hogy ezt is elmagyaráztad :)

Link to comment
Share on other sites

Csákó! Olyan jellegű problémám lenne, hogy Orion Platinumot használok, és tegnapi napig kb működött, meg boldog vtam, de egyszer csak lefagyott és vmi hibaüzenetet kiírt... Gondoltam nem gáz, csak a vindóz szokásos hülyesége... Újra indítottam a progit, és itt kezdődik a probléma: van egy olyan tulajdonsága ennek a proginak, h ha nincs alindítva a lejátszás, akkor is hallható a keyboardra kattintott hang a szerkesztés menüben. Namármost, a hibaüzenet óta ez a funkció nálam nem működik és már mindent megpróbáltam... Újra lett rakva a progi is párszor, skin lett rajta cserélve, kimenet bemenet át lett állítva meg vissza, a létező összes módo megpróbáltam, de nem használt:(. Mellesleg a főkönyvtár törlése után is vmilyen csoda folytán a hátteret amit átállytottam előzőleg, azt szerencsésen megjegyezte... Ez a problémám jelenleg, remélem vki tud segíteni! Előre is köszi!!

 

Szerk:Ezt nem hiszem el!!!! most meg jó lett!!! :lol: beszarás...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hello. Virtual DJ-nél beállitottam igy a sound configot: hangfalak + fejhallgató, és 2 hangkártya(1. Creative Audigy - ezen vannak a hangfalak, 2. ez meg egy integrált az alaplapon - ezen van a fejhallgató.) És nem tudom mért, de az 1. deck-en olyan 20 mp-ig szól a zene, aztán beakad.... Mi lehet itt a probléma???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello Axis! Hello mindenki!

Az az igazság hogy pár honapja elkezdtem virtual DJ-zni,jól megy meg minden, de szeretnék saját zenét gyártani! Olyan !féle zenéket, hangzásokat mint a justice, szoval ilyen torzitott meg hasonlo dolgokat mivel lehet csinálni? FL-t kiprobáltam, de nem igen tetszik! Köszi

 

Ákos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Remélem nem sértődsz meg azon, amit most írok, de ha igen, az sem baj.

Ne haragudj, de ilyen hozzáállással, hogy szeretnél zenét gyártani, meg a Fruity-t kipróbáltad, de nem tetszik...

Először is, tanuld meg tisztelni a zenét, tiszteld az olyan embereket, mint Beethowen vagy Mozart. Ez nem vicc. Ők sem gyártották a zenét, hanem komponáltak. Igaz nekik könnyebb dolguk volt, mert a vérükben volt.

A másik meg, hogy ha csak kipróbáltál egy szoftvert, miért mondod rá, hogy nem tetszik? Nem lehet, hogy te vagy a béna? Mert hidd el, hogy nagyon sok zenész stúdiójában ott figyel a Fruity. Lehet, hogy elsőre bonyolultnak tűnik - még ha egyébként az alapokat nagyon könnyen el is lehet sajátítani - de elhiheted, hogy ennél csak bonyolultabbak vannak. De ha nem vagy hajlandó tanulni, energiát áldozni, akkor mégis mit szeretnél így elérni?

Jó lenne, ha megtanulná minden tini, hogy a dj-zés, nem a VirtualDJ-nél kezdődik, a zenélés meg nem ott, hogy leülök a gép elé és összedobok valami rágógumi zenét.

De, hogy ne csak ugassak: próbálj ki egyet az e-jay sorozatból, azt szerintem neked találták ki. Aztán ha úgy érzed, hogy érdekel komolyabban a téma, akkor vedd elő megint az FL-t, és rájössz, hogy nem is olyan rossz az a program. Most adhatnék tippeket, hogy az általad említett hangokat, hogy tudnád előfacsarni a hangszórókból, de gyanítom, hogy egy szót sem értenél belőle, úgyhogy azt inkább hagyjuk.

Tehát amit javasolnék, csak pár szóban:

-zeneelmélet

-hangtechnika ismeretek

-kitartás

-tisztelet (nem csak az idősek iránt)

 

Még egyszer elnézést, remélem nem sértettelek meg. De sajnos az ilyen "egyik napról a másikra dj leszek, zenét akarok gyártani" felfogással már tele a zsákom.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Nem sértődtem meg, csak tudod az FL-t próbálgatva meg manualokat olvasva olyan elég sablon témákat sikerült kreálnom. Az én stílusomnak eléggé használhatatlannak tűnt így az első pár használat során és megkérdeztem hogy nincs e még valami hasonló program amit kipróbálhatnék! Nem fikáztam az FL studiot!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hali!!!!

Lenne 1 kérésem!

Hogy tudom megoldani pl atomix mp3-ba hogy hangszórón is szóljon a zene és a fülhallgatón meg bele tudjak hallgatni a következő zenébe és normálisan beállítani mindent hogy egybe szóljon?

alaplapi hangkártyám van, alaplap típus asus p5kc!

Remélem tudtok segíteni!!

üdv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...