Jump to content
PirateClub.hu

9 éves gépre nem megy fel az XP


Satyr
 Share

Recommended Posts

Sziasztok

 

A problémám a következő: Adott egy USB-s XP telepítő, amit rufussal készítettem. Biosba beállítok mindent ahogy kell, a telepítő el is indul, de vagy nem jön be a liszensz szerződés, és emiatt F3-mal lehet csak kilépni a telepítőből, és emiatt esélyíem sincs telepíteni! Ha pedig olyan kedve van a telepítőnek, akkor bejön a liszensz szerződés, abban az esetben formázom a partíciót, majd elindítom a telepítést. El is indul, de mikor magától újraindul a gép, a fekete képernyőm megjelenik a boot from usb stick felírat, na itt nem szabad nyomni semmit, mert megszakad a telepítő, és előről kezd mindent! Na, itt elakad az egész, nem lehet csinálni semmi! Tehát nem folytatódik a telepítés, hanem ezt a képernyőt lehet látni, el se lehet nyomni. Agyhalál, komolyan mondom! Lassan egy teljes napja szórakozok vele, de mindig megakad az említett két hely valamelyikénél. Amit már csináltam: 1. másik XP-s telepítővel telepítettem, CD-ről telepítettem, BIOS-ba átállítottam, reseteltem, de nincs változás, ugyanezeknél akad el mindig!

 

Konfigom: 1. gép: Giga GA MA 770 UD3 2.1, 4X1GB Corsair XMS2 DDR2 800-as ram, AMD PhenomII X2 550 Black Edition(nincs húzva), 200GB IDE HDD(100/100-as HD Sentinel), 8800 GTX

 

2. gép: Giga GA MA 770T UD3 2.0, 2x2GB Corsair Dominator 2000 Mhz ram, AMD Phenom X2 550 Black Edition(nincs húzva), 200GB HDD, majd 120GB-os SSD(mindkettő 100/100-as HD sentinel), 8800 Ultra

 

Szóval mind a két gépen ugyanez a hibajelenség.

 

Van ötletetek, mi a francért nem tudom feltelepíteni az XP-t?

 

Ja, és nem én vagyok béna! Anno jópárszor telepítettem XP-t, annyira jópárszor, hogy mind az SP2 mind az SP3 CD kulcsát elmondom fejből, ha álmomból felébresztenek, akkor is! Pedig minimum 7 éve nem telepítettem XP-t :D

Link to comment
Share on other sites

nekem olyan gyanúm van mintha nem látná a telepítő a winyot,aktiv a rendszer particÍó,hogy van jumperelve?AHC vagy IDE módra állítva a BIOS-ba van sata driver winyohoz adat kábel nem sérült vagy tápegység jó? ad elég áramot a winyonak nem haldóklik?Egyenlőre ennyi tippen van,és sok sikert kÍvánok mert nagyon megtudja az ilyen régi gépek szívatni az embert saját tapasztalatból tudom mert nekem is van egy 2002-es és 2004-es gépem amire win 98 win xp mehet.

Link to comment
Share on other sites

Előtte Win 7 volt rajta, kb 3-4 évvel ez előtt. Négy felé volt particionálva, ugyanis két oprendszer futott a gépen, plusz volt hozzájuk C meghajtó is. Viszont én az egészet visszaállítottam, és megformáztam, majd újra particionáltam C és D meghajtónak. De így sem akar települni.

 

Amint írtam, a biosban is mindent jól állítottam: Elsődleges volt a CD ROM vagy USB HDD, mikor melyikrül telepítettem, másodlagos pedig az a HDD, amire akartam telepíteni, az összes többi HDD-t + SSD-t lehúztam a gépről. A telepítést pedig IDE módban végeztem, ráadásul a jumpereket minden egyes lehetőséggel kipróbáltam. AHDD tuti nem hibás, ugyanis próbáltam másik HDD-re, majd SSD-re telepíteni, de semmi változás. A táp, alaplap, vagy kábel tuti hogy jó, ugyanis ha nem lenne jó, akkor a Win 7 sem futott volna rajta

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Ha elfogadjuk, hogy jó a merevlemez, jó a telepítő lemez, azon gondolkodom, létezhet e, hogy esetleg az XP valamelyik alkatrésszel nem tud mit kezdeni.

 

Manapság ugyan már nem olyan egyszerű megoldani, de egy másik gépen a használni kívánt merevlemezre felrakott alap XP véget vethetne a jelenlegi kínlódásnak. Tulajdonképpen egy lenne a lényeg, hogy egy működő rendszerrel egyszerűen lelehetne tesztelni, képes e XP életre kelteni az adott vasat

Link to comment
Share on other sites

Települ rá a Win 7, minden probléma nélkül!

 

kfhazi: Ha feltelepítem másik gépről, akkor nem valószínű, hogy az enyémről probléma mentesen be fog tölteni. Gondolom az eltérő chipset, memória és processzor miatt ez lenne a helyzet. Bár akkor egy próbát megér.

Link to comment
Share on other sites

Hát figyelj az már szerintem legjobb esetben is vinyocsere azért egy 9éves gép.. kitudja hányszor lett telepitve, plusz lehet bele is szaladtán néha egy két virusba, vagy a rosszab áramszünet, le fel kapcsol a gép.. 9év üzemben azért hosszu idö egy gépnek, akkor kell már aggodni mikor bekapcsolod a gépet és 2-3 percet vesz igénybe még abszolut használatba veheted a gépet még rendesen betölt.. na akkor már gondok vannak.. nem tudom mennyi lehet az üzemorája egy vinyonak de nem 9év az biztos :D

Link to comment
Share on other sites

am amugy csak tényleg félhangon minden kötözködés nélkül mi a ráknak akarsz 2018ban win xp telepiteni rá 20éves operácios rendszer lassan 5éve már abszolute semmi frissités nincs hozzá, csak a gond van akár filmet nézel vele akár játszol, többi dologrol meg már ne is beszéljük, javascript és egyéb nyalánkságok.. szerintem zuzd vissza rá a win 7-et!!

Link to comment
Share on other sites

1. írja, hogy egy autódiagnosztikai program miatt kell.

2. azt is írja, hogy HD sentinel szerint teljesen jó a merevlemez állapota.

 

Én még mindig ott tartok, hogy nem maradhatott e meg pl. a W7 rejtett partíciója és bekavar. Valószínűleg ránéznék egy particionáló programmal a merevlemezre ennyi vergődés után hogy mit lát. Illetve megpróbálnék utánanézni, biztos nincs e olyan alkatrész amit esetleg az XP nem ismerhet fel, pl. az alkatrészgyártók honlapján, van e XP driver, vagy rákeresni az interneten alkatrésztípus + XP kapcsolatra esetleg más osztott e meg ezzel kapcsolatban valami hasznos információt, és utoljára még valami, valószínűleg kerítenék egy másik, az eddig próbálttól teljesen független telepítőlemezt.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

nem csak hogy nincs hivatalos aktiválás, évek ota nincs frissitése az xp-nek biztonsági frissitésekre gondolok anno igen én is szerettem szép és jo volt jo is op rendszer, de keresztet rá keresni kell ujabbat.. ennyi kár veszödni vele

Link to comment
Share on other sites

Az windows operációs rendszerek között 4%-os a részesedése( 2018.07. ).

 

Még él és használható....

 

És van hozzá patch,amivel látja a 64 Gb RAM-ot is.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...