Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Proci hűtő valamilyen halk kellene.

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
4 válasz erre a témára

Leki

Leki

Ninja

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2
  • 1710 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Operációs rendszeren túl

Van nekem egy i5 3570 (1155, Ivy Bridge) 3400Mhz processzorom egy Asrock Z77 Extreme 4 alaplappal és gyári Intel hűtővel.

Szeretnék venni egy processzor hűtőt a fent említett géphez ami terhelés alatt is csendes marad. Melyik az a proci hűtő ami ár érték arányban jó vétel (olcsó) és a legcsendesebb.

A gépet az alaplap 4100Mhz-ig tuningolja, ha terhelés alatt van (pl. Youtube videó, stb.), de ekkor a proci hűtő hangja kissé zavaró.

Van olyan hűtő ami megoldás lehet számomra?

• 0

BDaWe

BDaWe

Törzsvendég

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipa
  • 31
  • 412 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Őrbottyán

Be quiet! Pure Rock vagy Pure Rock Slim. Előbbi 11-12 ezer környékén van, utóbbi 8-9K. Az alap pure rock 155 mm-es, lehet, hogy nem fér be a házadba, a kisebbik csak 125.

• 1

Leki

Leki

Ninja

• Veterán
  • 2
  • 1710 Hozzászólás
  • 0 köszönet

Ajánlották még a Noctua NH-L12 is. Igaz, hogy 17e körül van az ára, de egy kicsit elvileg halkabb is 22,5 dB szemben a Be Quiet 26,8 dB-vel szemben. Nem tudom, hogy ez a 4 dB mit jelent emberi fül számára.

• 0

BDaWe

BDaWe

Törzsvendég

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipa
  • 31
  • 412 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Őrbottyán

Én nagyjából hasonló értékeket találtam a kettőre a tesztekben (bár kevés helyen szerepelnek egyszerre). A Noctua igazi prémium márka, talán a legjobb ventiket ők csinálják, de a Pure Rock is a leghalkabbak között van, nekem nem érné meg a felárat. (Mondom ezt úgy, hogy nekem egy NH-D14-em van :) )

Játék alatt a vga-d hűtője elnyomja bármelyik hangját.

• 0

Leki

Leki

Ninja

• Veterán
  • 2
  • 1710 Hozzászólás
  • 0 köszönet

Megvettem egy Be Quiet! Pure Rock-ot, hát mit mondjak, nagyon király, teljesen hangtalan terhelés alatt is. Terhelés alatt kb. 30 fok különbség van a gyári és a Be Quiet! között az utóbbi javára.

Köszönöm a tanácsot nem csalódtam a hűtőben.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó