Jump to content
PirateClub.hu

Meglepi a óra alatt!


skaterpunktomi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vagány...az ilyen nagy dögökkel nekem mondjuk különösebb bajom nincs, mert ha emberkedik, akkor hamar le lehet állítani, de a kicsik...amúgy meg nem para leszedni egy ilyenről az órát...

megfogod és leemeled. Ha a falon marad ok, ha meg akar támadni, akkor meg úgyis eldobod órástol, mindestől... amúgy egy adag jól irányzott chemotox és kész...bár ezekre lehet kéne egy fél palack darabonként...

Link to comment
Share on other sites

Idegesített, úgyhogy utánanéztem. A témaindító hozzászolásban lévő pók angol neve "huntsman spider". A kép hamis, ez egy műpók. Ezek a pókfajták maximum 5 cm nagyra nőnek. A harapásuk nem veszélyes emberre, és nem is aggresszívek. Mindemellett félénk állatfajról van szó, ami nagyon gyorsan képes futni, tehét az első képsor itt is megbukott. Ha leemelik az órát, ebben a helyzetben, a pók menekülne.

 

Más. Kiruka képe. Ez a pók az ún. "camel spider" (Magyarul ugye tevepók, de nem biztos, hogy ez a magyar neve.)

Innentől saját felelősségre olvassatok tovább. (ergo, aki fél a pókoktól, annak valószínűleg 2 hétig nem lesz erekciója, ha meglátja ezeket.)

Kiruka képe szintén nem eredeti. A történetek ezekről a tevepókokról kb 1990 környékén kezdődnek, amikor megkezdődtek a harcok a Közel-Keleten. Ezeknek a többsége nem igaz. Egyrészt ezek a pókok nem veszélyesek az emberre, másrész pedig ezek a pókok szintén félénkek, és nehéz őket észrevenni. Ezek a fajok maximum 15 cm nagyra nőhetnek meg.

 

Akit érdekel

http://www.camelspiders.net/

És egy video. Ezzel a gyengébb idegzetűek bánjanak óvatosan.

http://www.youtube.com/watch?v=NXbwi1XFPXo

Link to comment
Share on other sites

a "camelspiders.net"-en láttam azt a képet amit én szúrtam be,én nem tudom hogy igazi-e vagy sem,de a csávó karját az marta meg? a kis videóban pedig hasonlít az az állat ehhez,de hogy nőtt meg akkorára?más képet is láttam már ilyen óriási pókról,egy csaj tartotta KÉT tenyerébe,de úgy hogy oldalra még lelógtak a lábai.Azért köszi hogy ezeket leírtad.De még ugyanúgy félek az összes póktól :)

Azért remélem hogy ekkorák tényleg nincsenek...

Link to comment
Share on other sites

Én szeretem az állatokat, a kis boragakat mindig kimentem a szobámból ha idetalálnának, de a pókok kivételek. Azokat módszeresen irtom :) Az idegesit bennünk hogy mérgük van, meg hogy goyrsan futnak, meg olyan visszataszítóan néznek ki :)

Link to comment
Share on other sites

Utánanéztem mégegyszer, és (visszatérve az első képhez) most azt találtam, hogy egy huntsman spider lehet akár ekkora is. Tehát lehet, hogy valódi az a pók ott. Sőt, ugyanez a képsor megtalálható a pókfajt ismertető wikipédia oldalon.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d0/Clockspider.jpg

Link to comment
Share on other sites

És ez a huntsman spider egészben nyel le vagy először megrág? :D Na de komolyan ez ugye nem magyarországi kép? :unsure: be is sz@rnék ha egy ilyennel aa pofánmon ébrednék :wacko: Egyébként meg nem tudom ki írta elsőnek hogy pókot eszünk,de én úgláttam a Discoveryn hogy Egész életünkben eszüönk meg 7-10 pókót :o Szép álmokat és jóétvágyat ! :)

Link to comment
Share on other sites

És ez a huntsman spider egészben nyel le vagy először megrág? :D Na de komolyan ez ugye nem magyarországi kép? :unsure: be is sz@rnék ha egy ilyennel aa pofánmon ébrednék :wacko: Egyébként meg nem tudom ki írta elsőnek hogy pókot eszünk,de én úgláttam a Discoveryn hogy Egész életünkben eszüönk meg 7-10 pókót :o Szép álmokat és jóétvágyat ! :)

Amit egy korábbi postomban írtam le, még mindig érvényes. Tehát, hogy a harapásuk nem veszélyes emberre, és nem is aggresszívek. Mindemellett félénk állatfajról van szó, ami nagyon gyorsan képes futni.

 

Magyarországok, ha minden igaz, élnek ugyanilyen pókok, de sokkal kisebbek, mint ez. (A legnagyobb alfaj, a Heteropoda maxima, akár 250–300 mm lábfesztávolságot is elérheti, de ezek csak Laoszban élnek, Mo-n nem)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Most gondolj bele, nagyba elvagy nyugiban, azt megnézed mennyi az idő. Odanézel az órához és átod hogy valami izék lógnak ki alóla. Hát kíváncsi leszel azt odamész megnézni hogy mi lehet az. Leveszed az órát, és meglátod mi az. Hát, huhh, nem is tudom szerintem úgy megijednék hogy kirohannék a világegyetemből is. :lol: És azért ez nem egy kis példány.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Az a kamelspájder éppen vedlik.

Amúgy csalóka a kép, mert kibbaszott nagynak tűnik, de igazágból nem az, mert az emberi agy nagyon könnyen átverhető. A képen látható katona lábához viszonyítja az agyunk a fent említett állatot, de igazából nem nagyobb 6-8 cm-nél a pók. Sőt, lehet hogy sokat modnok, mikor azt mondom hogy 6-8 cm. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...