Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 10


Kr@sstheon1y
 Share

Recommended Posts

Hi All! Win10-et használok de másik (Comodo IS) tűzfallal. Mivel nem kívánok párhuzamosan két tűzfalat használni (amire a W10 is figyelmeztet) ezért megpróbáltam a szolgáltatások közül letiltani a W10 tűzfalát. Na ezután a Posta üzeneteiben a netes linkek nem működtek. Ha újra engedélyeztem a két tűzfal párhuzamos futását akkor a linkek ismét működtek. Miért van ez? Bünti a Mikrofostól?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Segítséget szeretnék kérni.

 

Frissítés után nem nyílik meg  start menü bal gombbal, hanem csak jobb egér gombbal, a számológép nem működik, de nincs is a parancs ikonja a megszokott helyen (Start menüben, és/vagy start menü/programok/kellékek, vagy ott akárhol, össze keresgéltem mindenhol) a system32 mappából indítottam, de nem megy, azt írja ki, hogy "ezen calculator megnyitásához uj alkalmazás szükséges"... a Tálcán a hang ikon sem müködik, hogy állíthassam a hangerőt (szerencse hogy van multi billem)

Az ablak beállításokat sem menti el, ennyit tapasztalatam az elmult 4-5 napban, amióta frissített.

 

Hogyan tudnám ezen hibákat javítani? esetleg valamiféleképpen a win10 dvd-el?

(amugy a microsoft oldaláról származik a w10 op rendszer, azt telepítettem fel.)

 

Bocs az írás hibákért, de nagyon siettem... Go meló :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 sSzisztok!

 

 

Segítségre lenne szükségem. Ugyanis az ms configban elállítódott az indítási beállítások amely normális esetben " szokásos indítást jelent" Jelenleg  szelektív indításra " állítódott..

Olyan hozzáértő személy segítségét várom aki érti a szakma rejtelmeit, ill. találkozott hasonló problémával és sikerült megoldania.

 

Előre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Üdv mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék, Windows 10 licenszel kapcsolatban.

 

w10 teljes Telepítés után Mocrosoft Toolkit 262 -vel aktiváltam a w10 et... minden fasza...

DE! Kb. rá egy hónappal kiírta, hogy a windows licensze hamarosan lejár. (közben a windows aktiválva volt, csak ezt a licensz dolgot írta ki mindig!)  Na mondom sebaj, aktiválom ujra  a tookittel, ami sikerült is, mert nem írta ki ujra.

Most rá egy hónappal megint kiírja ugyan ezt. Ujra aktiválom a toolkit 262-vel, mert más programom nincsen, de valaki nem tudna valami hatékonyabb megoldást kitalálni, vagy orvoslást erre? valaki találkozott már ilyesmivel?

Az is lehet, hogy nem jól csináltam az aktiválást?

 

A rendszer Windows 10 Home.

 

Várom a tanácsokat, segítségeket, tippeket! :)

Módosította JarvanIV
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Sziasztok!

Van a lakásban 3 db Windows 10 Pro 1809-es verziójú asztali gép. Az egyik gépen vannak megosztott mappák amit minden gépnek látnia kellene, de sajnos nem így van. Teljesen random, hogy melyik látja a másikat. Tegnap például mindenki látott mindenkit, ma viszont csak az egyik látja a másik gépeket, azok viszont semelyiket sem.

Próbáltam már az interneten fellelhető minden megoldást kipróbálni.

A hálózat magánra van állítva, a megosztás és a hálózatfelderítés be van kapcsolva a jelszavas megosztás ki van kapcsolva. Tegnap mindhárom gépen alaphelyzetbe lett állítva a hálózat. Utána minden jól működött több újraindítás után is.

Eset Internet Security van mindhárom gépen és ott a hálózat menüpontnál mindhárom gép kapcsolódik a hálózatra. Próbáltam kiiktatni az Eset-et de akkor sem változott semmi.

Amikor Windows 7-es rendszerek voltak minden gépen ez a megosztás atom stabilan működött.

Mi lehet a probléma, mitől függ, hogy a megosztás működik vagy sem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Üdv mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni.

Újra húztam egy w10 et a gépemen Kb. 2 hónapja, és azt csinálja, hogy mindent az OneDrive felhőbe akar elmenteni. Pl. csinálok egy jegyzettömböt, vagy egy excel fájlt, és a végén elmentem, akkor azt nem találom sehol (sem nyilvános dok, sem a felhasználói dokuban sem, mert valahová máshová teszi, és közli hogy a "fájlok készen állnak az OneDrive-ba való feltöltésre" vagy a "Fájlok napra készek" :(

Már próbáltam kikapcsolni de mindig vissza kapcsolódik egy idő után, és én véglegesen ki akarom kapcsolni ezt az OneDrive dolgot.

Hogy csináljam?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Futtatásba beirod: gpedit.msc

Felügyeleti eszközök-Windows sablonok-One drive - one drive fila tárolásra való használatának letiltás- engedélyezés -alkalmaz-ok
Utána

Futtatás: cmd-

A parancssorba beirod hogy: gpupdate s enter

S utána egy rendszer újraindítás!

Link to comment
Share on other sites

Jobb gomb a tálcán a OneDrive ikonján, beállítások. Az első fülön vedd ki a pipát az első opció elől (automatikusan indul a Windows-zal együtt). A biztonsági mentés fülön vedd ki a két pipát, nyomj a biztonsági mentés kezelésére gombra, és kapcsold ki a biztonsági mentést az összes lehetséges mappánál. Az Office fülön szedd ki az egyetlen pipát. Végül a fiók fülön nyomj a számítógép leválasztására.

Link to comment
Share on other sites

hankock, úgy lesz.

 

BDaWe köszönöm!

A végén, amikor a számitógépet leválasztom, akkor kitesz egy One Drive beállítása ablakot, és ott kéri hogy írjam be az email címemet. És akkor fiók létre hozása gombra katt kellene hogy legyen. persze nem csináltam meg. De Ilyenkor leválasztotta a gépet, vagy meg kell adni egy email címet is?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Pár napja vettem egy gépet, amin Win 10 van telepítve. A problémám az, hogy ha csatlakoztatok hozzá pendrive-ot, vagy külső merevlemezt, nem jelenik meg a tálcán sehol az ikon, pedig leválasztásnál azzal kellene kilépnem, nem csak úgy kihúznom ezeket a gépből. Hol kell beállítani, hogy megjelenjen?

Link to comment
Share on other sites

  1. Keresse meg a Hardver biztonságos eltávolítása ikont a tálcán. Ha nem találja, válassza a Rejtett ikonok megjelenítése  lehetőséget. Tartsa nyomva az ikont (vagy kattintson rá jobb gombbal), és válassza ki az eltávolítani kívánt hardvert.

  2. Ha nem találja a Hardver biztonságos eltávolítása ikont, tartsa nyomva a tálcát (vagy kattintson rá jobb gombbal), és válassza a Tálcabeállítások  lehetőséget.

  3. Az Értesítési terület rész alatt válassza A tálcán megjelenő ikonok kiválasztása elemet.

  4. Görgessen a Windows Explorer: Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása lehetőséghez, és kapcsolja be.

  5. Ha ez nem működik, győződjön meg arról, hogy az eszköz minden tevékenységet befejezett, például nem másol vagy szinkronizál. Válassza a Start  > Gépház  > Eszközök lehetőséget. Jelölje ki az eszközt, majd kattintson az Eszköz eltávolítása lehetőségre.

  6. Végül ellenőrizze a hardver gyártójánál az új illesztőprogramokat vagy más frissítéseket.

Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2022 at 6:03 AM, kirusz1 said:
  1. Keresse meg a Hardver biztonságos eltávolítása ikont a tálcán. Ha nem találja, válassza a Rejtett ikonok megjelenítése  lehetőséget. Tartsa nyomva az ikont (vagy kattintson rá jobb gombbal), és válassza ki az eltávolítani kívánt hardvert.

  2. Ha nem találja a Hardver biztonságos eltávolítása ikont, tartsa nyomva a tálcát (vagy kattintson rá jobb gombbal), és válassza a Tálcabeállítások  lehetőséget.

  3. Az Értesítési terület rész alatt válassza A tálcán megjelenő ikonok kiválasztása elemet.

  4. Görgessen a Windows Explorer: Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása lehetőséghez, és kapcsolja be.

  5. Ha ez nem működik, győződjön meg arról, hogy az eszköz minden tevékenységet befejezett, például nem másol vagy szinkronizál. Válassza a Start  > Gépház  > Eszközök lehetőséget. Jelölje ki az eszközt, majd kattintson az Eszköz eltávolítása lehetőségre.

  6. Végül ellenőrizze a hardver gyártójánál az új illesztőprogramokat vagy más frissítéseket.

 

Nagyon köszönöm, követtem, az utasításokat és újraindítás után csatlakoztattam egy külső merevlemez és az ikon megjelent. Remélem, most már működni fog!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...