Jump to content
PirateClub.hu

Linux Mint


Venheidem
 Share

Recommended Posts

Linux Mint

 

A Linux Mint egy modern, elegáns megjelenésű, kényelmesen használható, erőteljes ugyanakkor rendkívül felhasználóbarát operációs rendszer.

Fejlesztése 2006-ban kezdődőtt és mára már a 3. legszélesebb körben használt otthoni operációs rendszer a Microsoft Windows és az Apple Mac OS után.

 

thumb_cinnamon.png

 

Hogy miben rejlik a Linux Mint sikeressége?

  • Egy egyszerű telepítést követően azonnal használható, teljes multimédiás támogatás és rendkívül könnyen kezelhetőség jellemzi.
  • Mindenki számára teljesen ingyenes, nyílt forráskódú operációs rendszer.
  • Közösségi fejlesztésű, vagyis a fejlesztés menete teljes mértékben a felhasználók igényei alapján alakulnak
  • Debian és Ubuntu alapú, közel 30.000 csomag áll a felhasználók rendelkezésére a legjobb csomagtelepítő szoftverrel
  • Használata biztonságos. Az egyedülálló frissítéskezelőnek és a Linux rendszerek erejének köszönhetően alig kell karbantartani a Linux Mint-et (nincs szükség vírus- és kémprogram keresőre sem).

 

linuxmint.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Az ismerőseimnek, akik eddig XP-t használtak, általában Mintet javaslok, pláne, hogy nemrég megjelent a 17.1-es verzió, mely szintén 5 évig támogatott, mint az alapjául szolgáló Ubuntu 14.04 LTS.

A MATE-verziót szoktam telepíteni, rá egy Win7, vagy akár XP téma, és szinte ugyanaz.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Sziasztok! Előre is bocsánatot kérek, ha rossz helyre írom. Feltelepítettem a Debiant egy HP laptopra és egyszerűen nem működik a fényerő állítása. Próbáltam mindenféle opciót, amit a neten volt lehetőség, de egyszerűen nem működik. A Minten minden ment rendesen. Elindítottam a live cd-t és megnéztem a beállítási módokat. Beállítottam a grub-t az initrd.local-ba is írtam, egyszerűen nem működik mégha ugyanazok a beállítások.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Sziasztok!

Nem hiszem el, hogy majd négy éve nem érdekelt senkit a téma.

A win7 támogatásának megszűntével rászántam magam és a Mint lett a választottam. 

Még keresem az alternatívákat a megszokott alkalmazások helyett, tapogatózok, tanulok.

Itt reméltem infókat találni ehhez, de úgy látom behalt a téma.

Nagy kár, még mindig nem hiszem el, hogy másnak nincsenek kérdései, tapasztalatai, amiket megosztana másokkal.

Én például hiába keresek egy a Whereisit-hez mérhető katalogizáló progit, eddig csak silány-fura akármikbe botlottam.

De nem adom fel!

Ha vannak itt hozzáértők és ráérnek egy-két tippre - lenne még itt kérdés bőven...

üdv,

_L_

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Helló. Pedig a Linux Mint-et nagyon sokan használják.

Én is ezt használom, nap mint nap.

Most hogy lejárt a Windows 7, könnyen át lehet térni Linux Mint-re,mert szinte mindent tud mint a Windows 7.

Azelőtt sokat használtam az Ubuntu 16.04-et, kipróbáltam az Ubuntu 18-at is, de áttértem Linux Mint-re,mert szerintem sokkal gyorsabb.

Általában, a Facebook-on vannak Fórumok, ahol sokat beszélnek a Linuxról és annak használatáról, de ha úgy vesszük, akkor a Google segitségével is találunk sok segitséget.

Link to comment
Share on other sites

Szia,

régóta fontolgattam már én is, időnként fel is volt telepítve hol Ubuntu, hol Debian, de a Win. 7  leállás megadta a nagy löketet...

Van egy laptop endless-el, teljesen megfelel a célnak.

Ami a felvetésemet illeti, hogy az ember nem talál megoldást Mintre, ami a win alatt megszokott volt.

Ha vannak is hasonló progik, messze nem érnek fel a megszokottakkal (lásd WhereIsIt) - persze Wine-ból futtatható az is, de valahogy nem az igazi...

Az olyan apróságokra, mint a megszokott módon, egyszerűen fájlnév másolása, rengeteg időt töltöttem kereséssel (lehet, hogy nem kéne annyira megbíznom a DuckDuckGo-ban), magyarul, németül, angolul, mégsem találtam rá megoldást. Adva van az átnevezés/másolás körülményes lehetősége, mást nem találtam.

Persze keresni tudni kell - úgy látszik, nekem nem sikerült.

A Mint eddigi tapasztalataim szerint a leggyorsabb rendszer, amivel találkoztam - az időnkénti összeomlást (talán túlterhelem szegényt néha), amikor a felbontás a lehető legkisebbre állítja a bejelentkezésig, a hardware számlájára írom, amíg jobbat nem tudok. Nem az első ssd lenne, ami megbízhatatlan.

üdv,

_L_

Link to comment
Share on other sites

Helló.

Én új tag vagyok itt, csak nemrég csatlakoztam, mert kerestem egy könyvet, igy találtam erre az oldalra, mely szerintem egész jó és sok mindennel foglalkozik, nem csak könyvekkel.

Égész jól boldogulok a Linuxszal, tekintve hogy annak idején a Mandrake-el kezdtem. De azért még mindig használok Windozt, játékokhoz meg miegymás.

Nekem akkor omlott össze az Ubuntum, mikor nem találta az NVIDIA videokártyámat és újra kellett telepitenem az egészet. A múlt nyáron meg a Linux Mint 19.1-es omlott össze, pont miután frissitettem, igy megint újra kellett telepitenem ezt is. De azóta megy jól a LM, nincs vele gondom.

Wine-t szeretek használni, főleg Windoz játékok indításához Linuxból és a legtöbb kedvenc játékaim jól működnek.

Majd én is megpróbálok feltölteni ide ezt-azt. Szép vasárnapot.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 11 months later...

Üdv mindenkinek!

 

Van olyan konvertáló program, ami a Linux "office" fájlokat átkonvertálja Ms-Office-ra? Szükségem lenne rá.

Válaszokat előre is köszönöm! Milyen Linuxot ajánlotok? Nem vagyok kezdő, a Disk Operating Systemmel kezdtem, előtte a Commodore 62 Basic...

Link to comment
Share on other sites

Szia, én kezdő vagyok, de Mint felhasználó...

Igen, Libre Office, elmentéskor abba mented, amibe akarod, még kőkorszaki Winfos (doc) formátumba is lehet, ha az kéne éppen.

De akár docx-ba is.

Én a pdf-be mentést preferálom, amennyiben nem feltétlenül doc(x) kell legyen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tudom ajánlani a Free Office szövegszerkesztőt: https://www.freeoffice.com/hu/letoltes/alkalmazasok

Ezt használom Windowsban és Linuxban egyaránt. De persze használhatsz Libre Office-t is.

Mindkét program esetében a Linuxos doc filekokat mentsd le (Save as)  DOC vagy DOCX formátumba, igy meg tudod nyitni MS OFFICE-ban is.

Én például nem nagyon kedvelem a Libre Office-t és sok szöveg szerkesztőt kipróbáltam amig megtaláltam a Free Office-t.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ami a Linux distrókat illeti, Én jelenleg Linux Lite-ot használok. Letöltés, telepités itt: https://www.linuxliteos.com/

Linux Lite HUN oldal: https://linuxlitehun.blogspot.com/

de bátran tudom ajánlani a Linux Mint-et is. Letöltés,telepités itt: https://linuxmint.hu/letoltesek

Linux Lite és Linux Mint kezdőknek, haladóknak egyaránt ajánlott.

Link to comment
Share on other sites

https://computerworld.hu/cio/igy-mukodik-a-linux-kernel-a-kovetkezo-windows-10-valtozatban-275988.html

 

Már betojtam, hogy a Win10 mellett nem fut. Állandóan csak a Win7, ill Win8 "oprendszert" olvasom. Nekem operációs rendszer a mikorszoftnál A DOS jelenti, én azzal kezdtem. A cégnél nagyon fújják, hogy az már nincs, de ha alaposabban megnézed az előbbi kiadásaikat, mindenhol ott van, hogy *.dos. (rejtve. vagy nem.) Emiatt is néztem másfelé csak nálam a Murphy törvénye hatványozottan érvényes. Haveromnál először az OS/2-t láttam. Huh. Szenvedett vele pedig programozónak tanult a Számalkon. Ja, meg a karakteres Suse Linux is. Emiatt is idegenkedtem először a Linux miatt. Mekkora az install mérete? Rámegy egy sima DVD-re? Ja az esetleges helyesírási hibákat nézzétek el, hajnali négykor keltem fel.
Jó egészséget Linuxosok (és nem csak azok)!

Link to comment
Share on other sites

Helló.

Igen, ezek a Linux distrók ráférnek DVD-re, vagy ha nincs meghajtod, akkor kell csinálj egy USB telepitőt és arra ráteszed a Linux distrót és onnan telepited a HDD-re.

USB telepitő:  https://ubunlog.com/hu/como-instalar-un-ubuntu-completo-en-un-pendrive-no-live/

Nem használok Win10-et. Nálam még mindig a Windows 8.1 van telepitve és mellé pedig a Linux Lite (vagy Linux Mint).

Windows 10 vagy más verzió mellett simán elfér valamelyik Linux disztribúció is. Nálam is igy van telepitve.

Linuxot használok 90%-ban, a többi 10%-ék Windows (játékok, programozás).

Ha erős a géped akkor simán ráteheted az UBUNTU-t is, például a 18-as változatot. Az utolsó azt hiszem a 21-es. ( https://ubuntu.hu/p/8-letoltesek  )

Ubuntunál, nekem a 16-os változat volt a kedvencem. Na, az gyorsan futott, de már nem támogatott.

Linux Lite és Linux Mint azok amelyek gyorsan futnak 4 GB RAM-al. Nekem ennyi van a laptopomon. 

4 GB RAM-al, például az UBUNTU 18, kicsit nehezen futott, de azért nem volt annyira vészes.

További sikereket.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...