Jump to content
PirateClub.hu

Túrógombóc tejben sütve


GirlPower
 Share

Recommended Posts

Túrógombóc tejben sütve
 
Eddig mindig forró, enyhén sós vízben főztem ki a túrógombócokat, ezúttal azonban elektromos sütőtálban, a Remoskában, tejben sütöttem meg. Ízesre pirult. A tetejét tálaláskor cukrozott pirított morzsával szórtam meg, azután kanalaztam rá az édes tejfölt.

 

tur_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
hozzávalói ( 6 személyre)
 
A gombóchoz

  • 0.5 kg túró
  • 3 db tojás
  • 2 ek kristálycukor
  • 1 csomag vanillin cukor
  • 2.5 dl búzadara
  • 1 db citrom reszelt héja
  • 5 dkg mazsola

Az öntethez

  • 4 dl tej
  • 3 dl tejföl
  • 1 csomag vanillin cukor
  • 3 ek porcukor
  • 1 db tojássárgája

A tetejére

  • 4 db szikkadt zsemle
  • 10 dkg vaj
  • 3 dl tejföl
  • 2 ek porcukor

Elkészítés

Langyos vízben megmossuk és beáztatjuk a mazsolát. A gombóc készítéséhez szétválasztjuk a 3 tojást. A fehérjét kemény habbá verjük. A sárgáját a cukrokkal habosra keverjük. Belepasszírozzuk a túrót, rászórjuk a darát, a citrom héját, a lecsepegtetett mazsolát. Összeállítjuk. Lazán beleforgatjuk a felvert habot. Hűtőben egy éjszakát, de legalább 2-3 órát pihentetjük, amíg megduzzad a dara.

Egy magas falú, közepes tepsit 2 dkg vajjal kikenünk. A sütőt 170 fokra előmelegítjük. Az öntethez elkeverjük a tejet 2 ek porcukorral, 0,5 csomag vanillincukorral. Állandó keverés mellett éppen csak felforraljuk, majd rögtön el is zárjuk alatta a hőt. Forrón beleöntjük a tepsibe. A darás keverékből apró, diónyi gömböket formálunk, a tejbe csúsztatjuk. Ne érjenek egymáshoz, mert majd jócskán megnőnek.

A tejfölbe keverjük a maradék cukrokat, leöntjük a gombóckákat, és a sütőben megsütjük. Közben többször megrázzuk a tepsit, megforgatjuk a tartalmát. Amíg sül, a zsemléket lereszeljük, vagyis friss morzsát készítünk. Olvasztott vajon megpirítjuk, hozzáadunk 2 ek kristálycukrot, ami a forró morzsában ízesre karamellizálódik, így ropogósan édes lesz a morzsánk. Tálaláskor beleforgatjuk a tejes-túrós gombócokat, porcukros tejföllel kínáljuk. Ízlés szerint gyümölcs öntetet is adhatunk mellé.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...