Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Légyszi rapelj már nekem egy ütőset Olyan siska freestyle félét te is össze tudsz dobni, gondolom bármikor

 

Hogyne, de csak miután te lenyomsz nekem (nekünk) egy technikás szólót, olyan Slah-es November Rain-et, gondolom ez viszont neked nem okoz gondot...

Remelem érzed benne az iróniát? IQ zero!

Link to comment
Share on other sites

Hogyne, de csak miután te lenyomsz nekem (nekünk) egy technikás szólót, olyan Slah-es November Rain-et, gondolom ez viszont neked nem okoz gondot...

Remelem érzed benne az iróniát? IQ zero!

 

Ezzel csak az a baj, hogy akit leosztottál nem mondta egy szóval sem, hogy gitározni bárki tud :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Annyira szeretem hogy mindenki lemarad Slashnél Valami tényleg technikásat mondjunk már... pl egy Stratovarius szóló már igazán technikás.

Petrucci megfelel morti? Aztmondtam Slash félét...

 

 

Ezzel csak az a baj, hogy akit leosztottál nem mondta egy szóval sem, hogy gitározni bárki tud

 

Szövegértés...ha ő gúnyolódhat azzal hogy "na nyomj egy freestyle-t" (mert biztos vagyok benne hogy ő nagy májer) akkor én miért ne kérhetném a mestert hogy gitározgasson.

Link to comment
Share on other sites

Tisztázunk egy fére értést a Rockban nincs üvöltözés és hörgés. fogalmatok sincs mi az a Rock ....Rolling stones vagy a modern együttesekből pl Papa Roach, Tankcsapda ,Green Day...ti rapperek azt se tudjátok miről beszéltek sőt még ezzel rengeteg rocker sincs tisztába hogy az ordítozás és Hörgés a Metál zene alpjai mint pl a zúzás is . sokan mondják hogy pl a Slipknot rock (amúgy NU METÁL!!!!és mellékesen a Nu Metál hip-hop-al rap-el kevert metál zenei stílus így Slipknot egy falyta hip-hop-os metál zene ) ha régen hallottam volna ugyan ezt nem hittem volna el mert én is olyan volt de már kolmoly metál fan vok és észre vehető hogy a Slipknot vlójába hip-hop metál de ezt ellehet mondani a Rammstein-re ,Ill Nino-ra stb .......

Link to comment
Share on other sites

Petrucci megfelel morti? Aztmondtam Slash félét...

Már ne haragudjál meg, de szerintem Petrucci meg Slash nem egy kategóriában vannak, Petrucci "kicsit" jobb.

 

 

metal4ever : A Green Day sem rock hanem punk lol :D

szerk.: na jó, lehet punk rock is.

Link to comment
Share on other sites

Metal4ever: Rammstein mióta Hip-Hop-os? :huh:

 

Eyeless-t hagyjuk, az emberke stílusával vágott vissza. Én őszintén megmondom, nem tudom kicsoda/micsoda ez a siska :D Lehet, nem ez az etalon.

Link to comment
Share on other sites

igen Robinho11 bár a hip-hop kicsit tulzás de elektronikus zenei alapon fut mert a következő a stílusuk : Industrial metal

 

és itt a leírás a stílusukról(wikipedia-ról):

 

Zenei stílus amelyre a kemény, "ipari" hangok jellemzőek. Egyik fontos eleme az elektronikus zene is. Erre a műfajra a kemény, katonás tempó jellemző, de ez nem kritérium, ebben a stílusban is több fajta van.

 

A legfontosabb industrial metal bandák: Rammstein, Marilyn Manson, Ministry, KMFDM, Emigrate, Deathstars, Gothminister, Celldweller, Count Nosferatu Kommando, Die Krupps, Unheilig, Rob Zombie, White Zombie.

 

 

 

 

 

 

a következő a NU METÁL(Slipknot) LEÍRÁSA :

 

A nu metal (más néven nu metal, new metal, aggro metal, nü metal) zenei irányzat az 1990-es évek közepén kialakult, a grunge és az alternatív metal zenei hagyományait a hip hoppal, az elektronikus zenével és más metalirányzatokkal ötvöző könnyűzenei műfaj. Éppen e műfaji átjárhatósága okán a nu metal stílusjegyei nehezen meghatározhatóak.

 

Története [szerkesztés]

 

A nu metal születése az 1991-ben induló Lollapalooza zenei fesztiválhoz köthető, melynek köszönhetően szélesebb körben ismertté váltak a hagyományos metalzenét egyéb műfajokkal ötvöző zenekarok (Primus, Fishbone, Rage Against the Machine, Marilyn Manson stb.). Napjaink legismertebb nu metal-zenekara a Slipknot,a System of a Down,a Linkin Park, a Limp Bizkit, a Korn, a Deftones és a Soulfly. A műfaj képviselőine legfőbb zenei rendezvénye az utazó Ozzfest fesztivál.

 

Kurt Cobain halálát tartják az alternatív rock hanyatlásának kezdeteként, teret adva a nu metál együtteseknek, melyek a thrash metalból (például Metallica) és az alternatív metálból nyernek inspirációt.[1] Ross Robinson producert tartják a műfaj „keresztapjának”: az ő nevéhez fűződnek többek között a Korn albumai, melyeket tipikusan a nu metál legjobb megtestesülésének tartanak. A Korn első albuma 1994-ben jelent meg, de az áttörést az 1998-ban kiadott Follow The Leader korong jelentette. Ugyanebben az évben óriási sikert alatott a Family Values Tour nevet viselő turné, melyen a Kornon kívül részt vett a Limp Bizkit, az Incubus, az Orgy, az Ice Cube és a Rammstein is. A rádiók és az MTV is egyre több adásidőt szentelt az új irányzat képviselőinek. Az irányzat terjedéséhez hozzájárult az MTV Return of the Rock műsora, melyben a Korn és a Limp Bizkit is szerepelt.

 

Az irányzat a századfordulón már ún. mainstream sikereket is elkönyvelhetett; a nu metal fogalma elterjedté vált, az ide tartozó együtteseket pedig úgy írják le, hogy általában a hagyományos metal műfaját más műfajokkal (például hip hop-pal vagy elektonikus zenével, rap-pel) ötvözik.

 

A nu metal pontos meghatározása szinte lehetelen, mivel a legtöbb, nu metal kategóriába sorolt együttes sokféle más stílust is felhasznál. A hagyományos metált kevdvelők általában elutasítják a meghatározást, miszerint a nu metal a metál műfajok közé tartozik.

 

 

Csak a tisztán láttás érdekében :)

 

Link to comment
Share on other sites

Már ne haragudjál meg, de szerintem Petrucci meg Slash nem egy kategóriában vannak, Petrucci "kicsit" jobb.

Nem haragszom. :happy:

Relatív, Petrucci technikás, de a szólói unalmasak, Slash nem olyan tanult manus (zenileg), de el kell ismerni hogy tud az alak. (utána lehet nézni, a világ legjobb gitárosai között van) ;)

 

Eyeless-t hagyjuk, az emberke stílusával vágott vissza. Én őszintén megmondom, nem tudom kicsoda/micsoda ez a siska Lehet, nem ez az etalon.

 

Mond csak brádá, mióta vagy te itt mindenki tanácsadója, ügyvédje? Hm...?

Már írtam ha nem tetszik amit írok, vagy ahogy teszem, nem veszel figyelembe. Ha parasztnak gondolsz, nem is járhatsz meszebb az igazságtól (alap hiba, amibe szinte mindenki beleesik), de ez a te privát problémád. Megitélsz, de magad ismered be hogy nem ismersz. Akkor míről beszélünk? <_<

Ha "stílus"-t használtam volna akkor az így nézett volna ki, hogy:

Te apám, egy fontoskodó f*szfej vagy, aki az inteligenciáját csillogtatná, de ezzel az erővel akár egy vagon majmot is megkupakolhatnál... De nem így tettem. Nem értem hogy az irónia és a cinizmus, mióta számít bunkósagnak, de tudod mit, te biztosan jobban tudod.

Remélem akkor ezt, meg is beszéltük.

Link to comment
Share on other sites

figyelj nem tudodom mennyit halgattad a Rammstein-t de ha jól fülelsz hallható:

 

elektronikus zenei alap : meg van hiszen szintis van a bandába aki ezt nyomja alá

katonás tempó: szintén ha zeneileg meg figyeljük a gitár témákat stb tisztán halatszik

 

szóval ez nem csak elméletben industrial :D:) meg mi lehetne más hiszen más stílusban nincs elektronikus zene benne max Nu Metál....

 

 

sok metál zenét hallottam már és valamilyen szinten betudod sorolni őket :):)

Link to comment
Share on other sites

Horty, izlések és pofonok...bár szerintem te elfogult vagy, és így az objektivitás már szóba sem jöhet ;):D

 

Így van!

Industrial metal is a musical genre that draws from industrial music and heavy metal, using repeating metal guitar riffs, sampling, synthesizer or sequencer lines, and distorted vocals.
Link to comment
Share on other sites

Ezt úgy mondod, mintha Te lennél a megtestesült objektivitás. Vagy mintha zeneileg felsőbbrendűbb lennél mindannyiunknál...

 

Zenében túl sok objektivitás nem lehet... Nem is lenne sok értelme. Akkor mindenki ugyanazt hallgatná, ugyanazt istenítené, ugyanazt érezné.

 

És szerintem se unalmasak Petrucci szólói. Liquid Tension Experiment FTW!

 

A Rammstein meg Neue Deutsche Härte, ami magában foglalja az Industrial-metal stílusjegyeit is. De az "ortodox" indu-metálhoz képest jóval poposabb, könnyedebb.

Link to comment
Share on other sites

Vagy mintha zeneileg felsőbbrendűbb lennél mindannyiunknál...

Itt a másik...pfff...semmi rossz szándék nem volt abban amit írtam. Nah mindegy.

 

És szerintem se unalmasak Petrucci szólói. Liquid Tension Experiment FTW!

Maganvélemény. Jó lehet az enyém is az, de akkor magyarazzátok már meg, miért érzem az,t hogy elfogultak vagytok mindketten Horty-val?

Link to comment
Share on other sites

Itt a másik...pfff...semmi rossz szándék nem volt abban amit írtam. Nah mindegy.

Én nem mondtam, hogy rossz szándékaid lettek volna.

 

Maganvélemény. Jó lehet az enyém is az, de akkor magyarazzátok már meg, miért érzem az,t hogy elfogultak vagytok mindketten Horty-val?

Mindenki elfogult. Te is. Innentől fölösleges is ezen rágódnod, hogy Slash vagy Petrucci.

Ha most mi élvezzük Petrucci játékát, akkor miért mondjuk azt unalmasnak? Meg a G3-ba se hiába választották be hatszor.

 

Akkor most miért is érne többet a Te magánvéleményed a miénknél?

Link to comment
Share on other sites

Itt a másik...pfff...semmi rossz szándék nem volt abban amit írtam. Nah mindegy.

 

 

Maganvélemény. Jó lehet az enyém is az, de akkor magyarazzátok már meg, miért érzem az,t hogy elfogultak vagytok mindketten Horty-val?

Figyi neked minden postodban van valami oltás. Minden postodban van okoskodás, jogosan érezheti azt az ember hogy te mindenkinél okosabbnak hiszed magad (ami nem kis eséllyel így van) .

Link to comment
Share on other sites

Én azt mondom, ha unalmas lenne, akkor nem hallgatnám Petrucci számait és még a Dream Theater-t sem, bár ott vannak más zenészek, akik ugyancsak nem unalmasak, ellenben pl az új lemezt szinte Petrucci vitte újra az igazi Dream Theater hangzáshoz, stílushoz. De különben Slash-sel sincs bajom, mivel szeretem a G'N'R-t, mivel jó zene és ebben a jó zenébe a gitár egy alap dolog, abszplut felismerhető a gitárjátéka Slash-nek, de az is biztos, hogy ő nem az a gitáros, aki minden szólót ugyanúgy játszik a koncerteken. Ezért gondolod, hogy Petrucci unalmas szólókat nyom, mert mindig ugyanazt játssza, hangról hangra, viszont ezt a stílus megköveteli, de nem csak a gitárostól, hanem a többi zenésztől is. Ennyi...

Link to comment
Share on other sites

Előszöris ezt nemtom miféle csóka írta: "Industrial metal is a musical genre that draws from industrial music and heavy metal, using repeating metal guitar riffs, sampling, synthesizer or sequencer lines, and distorted vocals." de hogy az industrial metálban én még semmi heavy metal féleséget nem vettem észre az biztos.

Ha az industrial metal a rob zombiet, mansont, meg a rammstein féléket jelenti akkor sztem a műfaj egy nagy kaka.bocs akinek vmelyik közel áll a szívéhez :D de szerintem ezek inkább kereskedelmi termékek, mint zenekarok.

Amúgy szerintem is vannak benne hiphop elemek.

 

A Slash-es témához: nekem sincs bajom vele, de szerintem nincs olyan jó mint amilyen felkapott.Egyszerűen jól nézett ki, és egy sikeres bandának a gitárosa volt, tudott is valamit, szép pózokat vágott be, szóval gitáristennek titulálták.Nincs Gánzenróziz, és most Slash hol van?Sehol... Velvet Revolver... ugyan már.

Link to comment
Share on other sites

b4m : "Ha az industrial metal a rob zombiet, mansont, meg a rammstein féléket jelenti akkor sztem a műfaj egy nagy kaka."

 

ezzel egyet értek igaz én írtam a vele kapcsolatos dolgokat de ez a stílus eléggéééééééé.............xDDDDDD...........

 

hát ez média Metál vagy Rock ahogy tetszik vagy is divat zene ......egy jó együttesnek nem az az érve hogy a média sztárolja és csak ez által ismerje mindenki .....meg amúgy is gyenge zene mint a reggeli harmat xD

 

ha valaki keményet és igényest akar halgatni ajánlom a következő stílusokat : Black Metál,Death Metál,Viking Metál,Thrash Metál vagy ami talán kicsit light-os de még is igényes és jó az a : Folk Metál , Goth Metál ......a többi divat műfajú zeneék és együttesek fosstalicskák :)

Link to comment
Share on other sites

Hozzávenném még a metal típusokhoz a prog és a power meg a sympho, melodic metal-okat is, nem kell ahhoz black metal, hogy keményet akarjon hallgatni vki. Van hogy egy hard rock keményebb, mint vmelyik metal, pl nagyon szeretem a Heaven And Hell (Black Sabbath Dio-val) zenéjét, mert azok tényleg odateszik magukat, bár nem a pörgés jellemző az új lemezre, de ami ott hallható az elég keménynek és súlyosnak, néhol doom-osnak mondahtó.

Link to comment
Share on other sites

hát igen b4m : "Heheh, mondasz vmit Rob zombi sehol nem kemény egy Ensiferumhoz képest ráadásul Ensiferumék nem attól lesznek kemények hogy lehangolnak 1-2 hanggal "

 

nálam az ensferum örök kedvenc ....bár vanak keményebbek is náluk......de nálunk ez nem a keménykedésről szól....pörgős a zenéjük meg minden....de ez művészet amit művelenek....nálunk jobb folk viking együttest sose ismertem őket nem lehet leverni a trónról ebben a stílusban :)

 

ennél még művészibb a volt énekeseük(Jari) együttese a wintersun ......az az együttes olyan zenét csinál annyira művészien hogy azt más együttes csak álmodhatna ......drámai,de még is pörgős...elvont elgondolkodtató egyben......igazi legendák.....én eltudnám sírni magam annyira szép :D

 

jövő hónapba új album :)

azutániban meg az ensinek :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...