Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Sziasztok, már egy ideje tagja vagyok az oldalnak, de soha nem tudtam rávenni magam, hogy beleolvassak ebbe a topicba. Végtére is egyrészt bánom is meg nem is, hogy elolvasgattam a hozászolásaitokat. Vannak mindkét oldalon érdekes dolgok bizony, én senkit nem akarok megbántani, de végtére is miért kell két ilyen stílust darabjaira szedni és elemezni vagy ha igen, akkor ugyan már ne ez legyen a topic címe! Sőt hamar felfigyeltem arra is, hogy itt azok a legokosabbak a műfajban, akik pont az ellenkező stílusban jeleskednek, így persze nagyon érdekes, inkább már viccesnek mondható hozzászólásokat olvashatok, de ez nem pozitívum, mikor valaki épp a hozzá nem értésével szól hozzá egy témához. Én amondó vagyok hallgasson mindenki azt amit szeret, de ne szólja le a másik ember ízlését és végképp ne a stílusirányzatot, mert ha egyik vagy másik stílus tényleg olyan gyenge lenne, mint ahogy te beállítjátok, már rég nem létezne! Köszönöm a figyelmet.

Link to comment
Share on other sites

szerintem rappereket se kell leszólni. nekik is kell tudni énekelni (valamilyen szinten igen) és hogyha rapről beszélünk, akkor ne 50fillérről beszéljünk szerintem. vannak nála sokkal igényesebbek is. (igaz nem szeretem, de tudom, hogy igényesebb xP).

 

kottát olvasni meg hát végülis igen. :D de hát végülis nekik beszédtechnikára kell figyelni, hogy pörgős rappet nyomjanak, és ne akadjon össze a nyelvük :) . mert azért elég gáz lenne, ha koncert közbe a szavak felét ki se ejtenék. nekik nem hangszerekkel kell dolgozni, hanem a nyelvükkel. vagymivel ;)

Link to comment
Share on other sites

na akkor ezt most akkor mindenkinek szól (wikipedián találtam):

 

"A rap egy, a 20. században létrejött könnyűzenei irányzat. Jellemzője az elektronikus, monoton zene, és a jellegzetes ének-, és beszédstílus. Korántsem igaz, hogy a rap monoton beszéd lenne, hiszen a ritmika, a rímek, a sebesség és a hangsúlyok sokat számítanak.

 

Rap: Rithmic American Poesis: Ritmikus Amerikai Verselés"

 

fogalmazgatúnk úgyis, hogy egyszerű szöveg, egyszerű alappal, és igen, mégis van aki ezt szereti. el kell fogadni, nem fikázni.

 

rock (történelmileg):

 

"A rock egy könnyűzenei műfaj, mely a II. világháborút követő politikai feszültségek korában tört utat magának, egész kulturális forradalmat indítva. A rockzene társadalmi hatásai közül a legkomolyabb, hogy megnövelte a szakadékot a háború után felnövekvő tinédzserek és szüleik között. Lehetőséget adott a fiatal generációnak a bennük lévő lázadó életérzés kifejezésére, hiszen ez a zene csak nekik szólt, az ő életérzésüket hirdette."

 

rock zenében kezdetben (meg még mostis) nagyobb hangsúlyt fektetnek a politikára, háborúra. rapp zenénnél ezzel szemben a pénz a fő motiváló tényező, mivel a kihasznált, átvert, eltelepített családok elszegényedtek, és ezt énekelték meg iylen formában. hány rock zenében van szó inkább a pénzről, mint a szabadságról / politikáról? ezanagy külömbség. szerintem

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a rap azért lehet zeneileg primitív, mert az elsö elöadók szegény, müveletlen emberek voltak, és nem nagyon értettek a zenéhez, de ezzel a stílussal el tudták énekelni amit éreztek, és ez benne maradt a müfajban. Tény, hogy énekelni nem kell tudni hozzá, de nekem tetszik ahogy elbeszélik a szöveget. Meghallgatnák egy zenét ahol egy igazi, zenei alapra nyomnák. Most kérdezem magamtól hogy ezzel még miért nem próbálkoztam meg?

 

Ahogy a név elmondja, inkább ritmikus költészetröl van szó, mint zenéröl. Nem szeretem, de többre becsülöm mint a legtöbb elektronikus müfajt.

Link to comment
Share on other sites

Ez nem igaz, minden zenei stílust össze lehet hasonlítani. Persze úgy nem, hogyha egyből olyan jellemzőt említünk meg az egyik oldalról, ami a másik oldalról egyértelműen hiányzik, általában így szoktak kialakulni a viták, hogy én a rock-ot hallgatom, mert a rap-ben nincs zene és csak szövegelnek és csak stb, stb, holott nem ezt kérdezték, hanem azt, hogy miért a rock-ot, a rock-ról kell véleményt mondani, ha azt szereted. Ami az összehasonlíthatóságot illeti, mint már leírtam, olyan jellemzőket kell bedobni a közösbe, ami nem e 2 műfaj sajátjai, hanem magára a ZENE meghatározására alkalmasak, tehát ezekből mondjuk 10-et kiválasztasz, majd jobbról balról felírod a rock és a rap szavakat, majd a jellemzőket összekötöd a stílussal és ezek után megkapod az eredményt, hogy melyik áll közelebb a zenéhez, ugyanis meg lesznek a stílusra rámondható jellemzők.

AZ is egy dolog, hogy ennek a két műfajnak nem sok azonos jellemzője van, de nem is feltétlen az azonosokat kell megkeresni, hanem külön-külön a 2-t megvizsgálni, majd eldönteni, hogy melyikre lehet inkább rámondani, hogy ez közelebb áll a ZENE fogalmához.

Vagy nem? :S :D

Link to comment
Share on other sites

ezt csak én nem vágom? mellow.gif kifejtenéd bővebben?

arra célzott, hogy van itt 1-2 kőbuta szájhős, aki fixen vágja, hogy a rock a király és azért a rock a király, mert csak! és ő CSAK azt hallgat, semmi mást, rap-et soha nem hallgat, de attól még tudja jól, hogy a rap egy hulladék műfaj, mert látta a tévében, hogy mit szitkozódik a Snoopdog :) de ez fordítva is ugyanígy jelen van

 

De énekelni se tudnak. Csak valami hülye szöveget mondanak.

az a hülye szöveg a lényeg benne :)

egyébként szerintem a rap sokkal változatosabb műfaj, mint amennyire azt itt néhányan hiszik. például itt a funky, ami hasonló elemekből dolgozik, mint a rap rokonműfaja, a hip-hop, de én még akár a gospel zenét is tudnám kötni ezekhez. és ezeknél már aktív hangszer kíséret is szokott lenni, mégis a szöveg kiejtésén és tartalmán van a hangsúly, ettől lesz rap vagy rap-szerű :)

habár ez egy teljesen szubjektív vélemény, amit pusztán a hangzásra és a szövegre alapoztam.

aki hasonló véleményen van, az tegye fel a kezét, mint a kisiskolások :P

Link to comment
Share on other sites

Sbxslade köszönöm, hogy te is próbálod megértetni az emberekkel, hogy mi is lehet a dolog rejtelme.Én is azért kaptam fel a vizet, mert olyanokat képesek egyes személyek beírni, ami az igazságtól fényévekre áll, és erre még vissza is kérdeznek! Én még mindig azt mondom, hogy hallgassatok rockot, ha nektek az jó, de ha egyáltalán nem vagytok a képben a rapről, akkor felesleges mások előtt kinevettetni magatokat a tudatlan kommentekkel. Végezetül pedig, néhány éve rohamos fejlődésnek indult a hip-hop és mára már az egyik legnépszerűbb műfaj az elektronikus zene mellett. Mielőtt még jönnek a kedves kérdéseitek, ezt nem magamtól írtam, kénytelen voltam utánanézni pár dolognak, hisz magamat hazuttolnám meg, ha csak a saját érzéseimet vetném ide.

Link to comment
Share on other sites

Tisztába vagyok vele hogy a rap most menő. Azért nem nézek zenecsatornát.

 

De én azért a nagy részét betiltanám. Az egész zene pénzről, kábítószerről, gyilkosságról szól.

Szerintem káros a fiatalokra. És nem csak azért mert én nem szeretem.

Link to comment
Share on other sites

Végezetül pedig, néhány éve rohamos fejlődésnek indult a hip-hop és mára már az egyik legnépszerűbb műfaj az elektronikus zene mellett.

most arra gondolsz hogy kezd átmenni tömegzenébe?az nem feltétlenül fejlődés.vagy milyen fejlődésre gondolsz?attól hogy egyre többen vetik bele magukat abba hogy most ők reppelnek és megmondják a frankót, még nem biztos hogy mind tiszta... thát arra gondolok, hogy attól még lehet, hogy sokan arra hajtanak, hogy hírnevet, pénzt szerezzenek, és amit csinálnak nevetséges képmutatás.de vannak jók, nem tagadom.sok műfajban így van, és a hiphopban sincs másképp.

 

Hellion88: te még mindig csak a 50cent féle gengszterrapről beszélsz, de van más is, ezért ne ítéld el az egész műfajt.

Link to comment
Share on other sites

Én is azért kaptam fel a vizet, mert olyanokat képesek egyes személyek beírni, ami az igazságtól fényévekre áll, és erre még vissza is kérdeznek! Én még mindig azt mondom, hogy hallgassatok rockot, ha nektek az jó, de ha egyáltalán nem vagytok a képben a rapről, akkor felesleges mások előtt kinevettetni magatokat a tudatlan kommentekkel.

igen, tök igazad van! olyan idióta dolgokat írnak be ide páran, hogy csak nézek. egyszerűen annyira dühít, amikor látom, hogy valaki abszolút semmit nem ért egy műfajhoz és mégis kegyetlenül szidja, mert a másik műfaj egyszerűen jobb és kész. de ha megkérdezed miért, akkor csak valami mondvacsinált hülyeséget ír ide, mert épp ez az aktuális benyomása az adott műfajról. szánalmas :)

 

Tisztába vagyok vele hogy a rap most menő. Azért nem nézek zenecsatornát.

De én azért a nagy részét betiltanám. Az egész zene pénzről, kábítószerről, gyilkosságról szól.

Szerintem káros a fiatalokra. És nem csak azért mert én nem szeretem.

érted, előtted írja le a srác a lényeget, de te ezt annyira ügyesen megcáfolod, hogy csak döbbenek...

a rap nem "most menő". sokkal régebb óta létezik, mint a rock vagy az elektronikus zene bármely változata. egyszerűen hatalmas tömegeket tud megmozgatni, mert olyan mondanivalója van, ami legalább annyi embert érint, mint a rock zene. és nem, nem a kábítószerről és gyilkosságról szólnak ezek, az egy dolog, hogy te anno ezt láttad a zenecsatornán, gratulálok ;)

igenis van rengetek nagyon kreatív és tehetséges előadó (sokkal több, mint amennyit a tévéből valaha is megismersz), akiknek nem a pénz és a drog az életcéljuk, hanem egyszerűen az életükben adódó nehézségeket vagy élményeket így adják ki magukból. szerintem ehhez is kell egyfajta tehetség, akaraterő és mentalitás, akárcsak a rock zenénél. de szerintem én tök fölöslegesen magyarázok neked, szóval tiltsuk csak be a rap nagy részét...

 

b4m, neked is mondom, nem tömegzene... a rohamos fejlődést úgy értette a srác, hogy egyre több változata jelenik meg a műfajnak, amelyek egyre népszerűbbek és itt nem a média által terjesztett mocsokról és az azt csodáló agyatlan tömegről beszélt :)

ilyen szempontból akár a rock is nevezhető tömegzenének, ott is egyre több silány előadó jelenik meg, egyre több gyengeelméjű rajongóval, akiknek halvány lila gőzük sincs a zenéről, pláne nem a rockról. de ilyen minden műfajban van, mert egyszerűen ilyen sok a buta ember. vannak, akiket csak a pénz érdekel és vannak, akik csak tömegzenét hallgatva tudnak egy társaságban érvényesülni, mindkettő elég nevetséges :)

Link to comment
Share on other sites

Én a zenével úgy vagyok, hogy bármit elhallgatok, ami tetszik, stílustól függetlenül. A kettő közül már inkább a rock, de csak a Motley Crue - Too Young to Fall in Love, az Iron Maiden - 2 Minutes to Midnight, és a Guns N' Roses - You Could Be Mine miatt. Imádom ezeket a számokat. :) 80's & 90's Retrock Powa! ;):)

Link to comment
Share on other sites

Tisztába vagyok vele hogy a rap most menő. Azért nem nézek zenecsatornát.

 

De én azért a nagy részét betiltanám. Az egész zene pénzről, kábítószerről, gyilkosságról szól.

Szerintem káros a fiatalokra. És nem csak azért mert én nem szeretem.

 

Közöd nincs az egészhez de azért osztod hogy miről szól. Szánalom...

Link to comment
Share on other sites

sbxslade: és mondtam én, hogy a rock nem volt tömegzene? :D bár mára már nem igazán mondhatjuk rá... viszont a hiphopra azt mondani hogy nem tömegzene?most, amikor eltűntek az imók, és mindenhol csak baseballsapkás DC csukás tag-elős kölyköket látok?ez azért nevetséges, mert nagyon nyomják, hogy ők most UG hiphopot hallgatnak, és nagy arcok, miközben észre sem veszik, hogy pont úgy viselkednek mint amilyen viselkedést az UG előadók fikáznak.fel sem fogják mit hallgatnak, ők csak egyszerűen menők :D

Link to comment
Share on other sites

és az a vicc, hogy a slipknot elvileg csak poénból nyomja az ilyen sátánista cuccokat, de néhány elvetemült elmebeteg fan vérszemet kap és csinálja az állatságokat.

Hellion88: te nagyon ráálltál erre a gengszter dologra, de mondtam már, hogy nem csak ilyen van :D mind1, úgy tűnik beszélhetek XD

Link to comment
Share on other sites

sbxslade: és mondtam én, hogy a rock nem volt tömegzene? biggrin.gif bár mára már nem igazán mondhatjuk rá... viszont a hiphopra azt mondani hogy nem tömegzene?most, amikor eltűntek az imók, és mindenhol csak baseballsapkás DC csukás tag-elős kölyköket látok?ez azért nevetséges, mert nagyon nyomják, hogy ők most UG hiphopot hallgatnak, és nagy arcok, miközben észre sem veszik, hogy pont úgy viselkednek mint amilyen viselkedést az UG előadók fikáznak.fel sem fogják mit hallgatnak, ők csak egyszerűen menők biggrin.gif

elismerem, ebben igazad van, eléggé felkapott lett manapság :\ de így is rengetegen hallgatják szimplán élvezetből ezt a műfajt és nem pedig divatból :) és szerintem ugyanez ráhúzható a rockra is, elég sokan vallják magukat divatból rockernek.

szerintem minden zenei műfajnak van egy nagy, viszonylag értelmes rajongói tábora, csak ugye az emberek hajlamosak az utcán látottakból következtetéseket levonni. ezek után nem csoda, hogy annyi az előítélet a rock és rap zenével szemben :(

 

sbxlade:

Azért nekem nem lenne pofám mondani hogy a rap elöbb volt mint a rock...

bocsánat, kicsit pontatlanul fogalmaztam :) a mai értelemben vett rap valóban a rock után alakult ki, de a rap alapjai sokkal nagyobb múltra tekintenek vissza, egészen a 19. századig tudtommal. mondjuk ez nem feltétlenül a zenében mutatkozott meg, inkább afféle életérzés volt.

így végül is neked van igazad :)

 

Ja sbxlade, ne írj hülyeségeket..

 

Am. elmennél valamilyen nigger rap koncertre, szanaszét szurkálnának.

mintha téged annyi nigger rap koncerten szurkáltak volna szanaszét. egyszerűen annyira buta vagy és korlátolt, hogy az valami döbbenetes!

és nem hülyeséget írtam, csak ahogy említettem, pontatlanul fogalmaztam.

 

Annyira nem, de megtörténhetnek.

a fenébe már, ha annyira nem gondolod komolyan, amiket ide írsz, akkor miért árasztod el a fórumot a hülyeségeiddel?

Link to comment
Share on other sites

A rap ma már szégyen, csak egy két értékelhető képviselője maradt. Egy igazi rapper nem csak g-unitot meg 50 centet hallgat hanem ilyeneket hogy ol' dirty bastard, mob deep, wu-tang clan, methodman, redman stb ők voltak a jó előadók. Nekem a rockerekkel nincs semmi bajom, sőt egy-két zene még be is jön.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...