Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

most nemazért... ez a topik,azért nyílt,hogy a rap és a rock zene "fanjai" összegyűljenek... oké,hogy már alapból a név versus (vs) cím. már arra utal,hogy azért nemezlesz a "legsimább" topik :) de most ahogy nézem igazából itt nemis a zenéről beszéltek... hanem a rockerek és a rapperek legaljáról... :) megmondjuk össze se lehet hasonlíttani a 2 műfajt... szóval szerintem értelmetlen itt " osztani " a másikat, dehát ahogy gondoljátok :)

 

mégmielőtt meggyanusíttatok én rap párti vagyok :D de nemlátom értelmét,hogy leszóljam a másik műfajt... oké,van 1-2 furcsa rocker arc az tény.. de most a rocker szempontjából ugyanaz a rapper mint nekem a rocker... :D remélem ez érthető... szóval felfogás kérdése...

 

további szépestét puszipááá

Link to comment
Share on other sites

És mit gondoltok, miről szól egy ilyen topic?

Ez a topic ilyen...

De gondolom te tudod miről beszélek, amikor azt mondom, hogy össze lehet hasonlítani? Egyébként volt már hasonlítás nem sokkal korábban, de biztos olvastad már a topic minden oldalát.

Össze lehet hasonlítani, csak talán azért van kevesebb ezekből a hsz-ekből, ugyanis a rap-ben nincs meg az a számú zenére jellemző elem, amit akár a rock-ban megtalálhat az ember, így hát nincs is olyan sok beszélnivaló róla. ;)

Link to comment
Share on other sites

Azok jönnek állandóan szítani a tüzet, normális embert nem láttam még trágárkodni és ócsárolni a másikat, csak azért mert másik fajta zenét hallgat. Vagyis, aki normális, az érvekkel, tényekkel támasztja alá a mondanivalóját, persze ő is egy vita része, mert erről szól a topic, de ő nem is vágyik arra, hogy személyesen oldja meg a helyzetet, ugyanis nem keresi a balhét, és aki nem érti meg a gondolatait, azt inkább lesajnálja és nem foglalkozik vele ;) Vannak dolgok, amiket nem kell kivinni az utcára, mert azt meg lehet beszélni, talán... Az itt lévők többsége már nem is azon agyal, hogy meggyőzze a másikat vagy ráeröltesse az adott stílust, hanem mondjuk a téves gondolatokat próbálja kijavítani és azt a bizonyos fát akarja kivágni, ami miatt nem látja a másik az erdőt.

Link to comment
Share on other sites

De gondolom te tudod miről beszélek, amikor azt mondom, hogy össze lehet hasonlítani? Egyébként volt már hasonlítás nem sokkal korábban, de biztos olvastad már a topic minden oldalát.

igen, a topicot a legelső hsz-től figyelemmel kísérem, elég régóta kommentelek is ide :)

 

Össze lehet hasonlítani, csak talán azért van kevesebb ezekből a hsz-ekből, ugyanis a rap-ben nincs meg az a számú zenére jellemző elem, amit akár a rock-ban megtalálhat az ember, így hát nincs is olyan sok beszélnivaló róla. ;)

igen, ilyesmit is sokszor olvastam már, nem csak itt, de én ezt nem tartom összehasonlításnak. a rap kevésbé zenei és nem olyan összetett - ezt mindenki tudja, aki kicsit is képes túllépni azon, hogy kapjátokberockakirály ;) szerintem egy zene nem attól lesz jobb, hogy több munka van benne, jó példa erre a klasszikus zene, amit asszem épp te boncolgattál itt b4m kollegával... én ugyanúgy tudok élvezni egy szar rap szövegelést mint egy pörgős rock számot, ez főleg hangulatfüggő :)

 

mondjuk az ilyen általad írt hozzászólásoknak legalább van értelme és nem tartoznak abba a 90%-ba amit már említettem, de a topic így se ilyenekkel telik meg, hanem anyázással...

Link to comment
Share on other sites

deha jóltudom a konfliktust nem neten kell lerendezni... :D bár valakinek ez jó menedékhely ugye... :D

áááh ember, ennek a topiknak nincs köze a verekedéshez, csak néhány nagyokos beképzeli magának, hogy itt döntetik el, hogy ki a tökösebb :lol:

és akkor jönnek, először trágár módon bemutatkoznak a topikban "fúúj szőrös, büdös, zsíroshajú rokkerek, erőszakolódjatok meg a gitárszaggatós zenétekkel együtt.féldollár a király" (csúnya szavak helyettesítve XD ) vagy "ostoba repperek, a prostituált anyukátokat, szlipknát az igazi zene nem a ti kakátok"

és akkor vagy bannal vagy önként távoznak.

 

szvsz a topik zenei összehasonlítás céljából jött létre, vagy ha nem úgy jött létre, az lenne az egyetlen értelmes célja ennek a topiknak.azért nem arról beszéltünk a legtöbbször, mert nagyrészt azzal ment el az idő, hogy magyaráztunk az IQbajnokoknak, hogy mégis milyen az az igénytelenség, meg a zenei alap dolgok, meg az általánosítás is nagyon nagyon sokszor feljött.amikor jött a békésebb időszak, és az alacsonyabb intelligencia mellőzte a topikot :D (ez kicsit arrogáns volt XD ) akkor kerültek szóba a zenei szempontok.

Link to comment
Share on other sites

elfeledkeztetek arról, hogy voltak olyanok, akik először benyőgtek valamit, aztán az idő elmúltával meglepően értelmes hozzászólásokat kezdtek el írni, de ez ritka, mint a fehér holló.

 

(emlékszem, még Neszton név alatt volt egy pár csőlátású hsz-em, több, mint a mostanival, bár néha most is elszalad velem a lóláb.)

Link to comment
Share on other sites

Jaja. Látom kezd higgadni a nép. ;) Én úgy vagyok vele, hogy ha felkapom a vizet, akkor elég rondán vagyok képes írni... és mivel a zene az életem, azon föleg gyorsan kapom fel. Nagyon idegesít, mikor zeneileg teljesen hozzá nem értö emberek jönnek ide osztani az észt - szerencsére az ilyenek nem sokáig maradnak meg. :P

Link to comment
Share on other sites

Hát például lehetne egy autós játékot és egy lövöldözőset is összehasonlítani, mert mind a kettő játék, de nem teszik (akik értelmesek....), mert 2 külön ág. A rap és a rock is zene, de nem ugyan azon az ágon. Ha egy death metalt kellene mondjuk nu-metallal összehasonlítani, akkor lenne értelme :)

 

Az pedig, hogy ki mit gondol a másikról, az a saját dolga. Aki csöndben marad, az itt is jobban jár, mint az életben :)

Link to comment
Share on other sites

Dehogynem, egy FPS és egy Autós gémben is vannak közös pontok, ami alapján dönteni lehet, hogy melyik a jobb játék.Gondolj csak bele, hogy a gémermagazinok milyen szempontok szerint osztályoznak minden egyes játékot, legyen az akármilyen játék.

Ugyanígy a rap és a rock között is vannak közös szempontok.

Link to comment
Share on other sites

szvsz a topik zenei összehasonlítás céljából jött létre, vagy ha nem úgy jött létre, az lenne az egyetlen értelmes célja ennek a topiknak.azért nem arról beszéltünk a legtöbbször, mert nagyrészt azzal ment el az idő, hogy magyaráztunk az IQbajnokoknak, hogy mégis milyen az az igénytelenség, meg a zenei alap dolgok, meg az általánosítás is nagyon nagyon sokszor feljött.

én az ilyen szerencsétlenek beszólásaira már jó ideje nem is reagálok, szerintem másnak sem kéne, esetleg modinak lehet szólni, ha nagyon irritál, aztán ban ;) az effélékre fölösleges odafigyelni, úgyse érdekli a mi véleményünk és nem képes elfogadni, hogy nem neki van igaza :\

tudom, van kevés kivétel, akik egy idő után normálisak lesznek, de ők általában maguktól, mert észreveszik, hogy milyen hülyeséget beszélnek, szóval ők szintén nem szorulnak kioktatásra...

Link to comment
Share on other sites

Egyenlőre nem mertem rákattintani a linkre, ugyanis kicsit gyanúsnak tűnik, van köze a topic-hoz vagy vmi hüe reklám, esetleg vmi vírus?

Arra figyelj, ha ilyen linkeket nyomatsz be egy topic-ba, akkor legalább írj róla vmit, mondjuk azt, hogy miért raktad be a topic-ba ;)

 

Ja, és itt sokan szeretik, hogyha a linket CODE tag közé teszed, ez neked is jó meg másoknak is ;)

Link to comment
Share on other sites

igazából messze nem verekedésről beszéltem,depersze a netkukacok 1ből azt szúrják ki... mondjuk ez ám a szánalmas,hogy "jólmegfogalmazott" mondatokkal akarjátok lejáratni a másikat... mert ahogy itt olvastam jó néhány oldalt csak ez megy... meg miaz,hogy bebüfögő hülyegyerekek...? lehet az a bebüfögő hülyegyerek 3x értelmesebb mint te.... :) dehát csak magamat tudom ismételni,ha nektek ez egyfajta szórakozás akkor csak hajrá =) és most még nekem írjatok pár szép mondatot :)

Link to comment
Share on other sites

Nos igen, mert sajnos lassan az igényes mondatmegfogalmazás olyan kincs lesz, ami kikopik az emberek értékeiből, hála a fogyasztói társadalomnak és a multicégeknek, amelyek legfőbb érdekes a társadalom legteljesebb lebutítása. :(

 

Sajnos egyre több ilyen "trollra " számíthatunk, mindegy, melyik korosztályból.

Link to comment
Share on other sites

Ezek a hülyegyerekek, akik csak 50 fillért éltetik olyanok is..... nem hiszem, hogy hallottak rendes rap zenét, ami nem arról szól, hogy "vigyük a rib**cokat és raboljuk a bankot" <_< Ez 90%-ban így van..... ezt éljük.

Link to comment
Share on other sites

igazából messze nem verekedésről beszéltem,depersze a netkukacok 1ből azt szúrják ki...

igen, akkor mire céloztál a konfliktusok elrendezése alatt? :) mellesleg nem tudsz semmit senkiről, sem a témáról, mégis osztod itt az észt, nem gondolod hogy kicsit arrogáns vagy?netkukac XD

Link to comment
Share on other sites

Nekem nem esik nehezemre normálisan írni, de ha már ez is baj... Nem elég, hogy rock zenét hallgatok, de még normálisan is szólok vissza... Lehet el kéne gondolkozzak ezen? Lehet csak azért tudunk itt néhányan jól megfogalmazott mondatokban beszélgetni egymással, mert nem akarunk lesüllyedni mások szintjére? Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy mi nagyon értelmesek vagyunk, de talán közelebb vagyunk azokhoz, mint a trágár, ékezeteket, írásjeleket, nyelvtant nem nagyon ismerő emberkék. Vagy nem?

Most ki a szánalmas, az aki tud fogalmazni és tartalmasan, kulturáltan üzeneteket írni vagy a másik tábor?

Link to comment
Share on other sites

mondjuk ez ám a szánalmas,hogy "jólmegfogalmazott" mondatokkal akarjátok lejáratni a másikat...

ők legalább úgy csinálják.. tudod vannak akik nem csak felvágásból, megeröltető gondolkodás árán fogalmaznak kulturáltan, hanem alapból ilyen stílusban kommunikálnak ;) miért baj az, ha valaki a magyar nyelvtan szabályai szerint ír? mert ez egy fórum? ja az mindjárt más

 

meg miaz,hogy bebüfögő hülyegyerekek...? lehet az a bebüfögő hülyegyerek 3x értelmesebb mint te....

igen, ilyenre is volt már példa.. nagyon kevés :) a legtöbbről utólag mind kiderült, hogy primitív 12-13 éves kisgyerek, akinek fogalma sincs arról, mi az a saját vélemény és jó zene ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...