Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Egyszer már én is leírtam vmelyik topic-ban, hogy annak ellenére, hogy néhányan igénytelennek tartják a hörgős zenét, attól még nem az, bár én nem vagyok nagy híve a stílusnak, de pl az Opeth biztos benne van a top 15-ben, mert azért elég sok kedvenc együttesem, előadóm van egyébként, de ők vmit tudnak, emellett még az Amon Amarth, az az együttes, ahol el tudom viselni, érett hangon teszik, ha akkor jó is az, tehát nem sikítás, károgás, visítás, vonítás, stb, hanem olyan hang, amit mondjuk Mikael Akerfeldt-nél jobban vagy egy szinten kevesen tudnak, és persze nem a vak világba csinálja, van alapja, amiért... Ha jobban megfigyeljük, a tényleg igényesek északról származnak, folk, viking, vagy egyszerűen csak death metal, és ezek mögött mindig van mondanivaló. És mivel viking, ezért nem énekelhetnek lágy, szelíd hangon pipacsmezőkről, ahol kislányok szaladgálnak, hanem harcokról, dicsőségről, halálról, erőről, büszkeségről, stb, ami a történelmük része, ami nagy szó, át tudják ültetni a mai világ ilyen történetekbe, Amon Amarth "énekese" nyilatkozta, hogy hülyeség lenne konkrétan mai témákat direkt szövegbe ültetni, mert elvesztené a banda a varázsát, értékét. Mind2höz kell tehetség, ahhoz is, hogy szövegelj meg ahhoz is, hogy énekelj, de mivel az ének dallamosabb, jobban kifejezőbb, amellett hogy a szöveg is fontos, mivel ha nincs szöveg, nincs ének ;)

Nem akarok újabb példát felhozni videó formájában, mert nem fog tetszeni úgy se, akinek meg igen, az meg úgy is tudja miről beszélünk :D

 

Lehet kihagytam vmit, de most ennyi jutott eszembe :D

Link to comment
Share on other sites

hát...mondjuk a szövegíráshoz kell tehetség. De ahhoz, h azt valaki felolvassa... Mert, ha énekről van szó, akkor azt mondom, h kell hozzá tehetség, mert ki kell énekelni. De ha megnézi valaki a viking meg folk metált, ott elég gyakran (legalábbis ensiferumnál mindenképpen) váltja egymást a tiszta énekhang és a hörgés, és ezek a váltások is elég sokat tesznek hozzá a zenéhez. De ez igaz a melodic death-re is, lásd Norther... Meg ha az Opeth-albumokat megnézed, a damnation az végig tiszta énekhangon megy. Ehhez azt hiszem azért kicsit több tehetség kell. De aki az igénytelen "rokkereket" akarja látni, annak hiába mondja ezt az ember. Mert kiindulnak a "Dísztraktorból", meg a "fostartályból", amik elég primitívek és a bányász béka valaga alatt vannak színvonalilag. (ugye a magyarok tudnak alkotni -.-") Viszont ugye azt vagdossák a fejünkhöz, hogy igénytelen állatok vagyunk...De kérdem én, mi számít igénytelenségnek? A hosszú haj? (az elég sok rappernek is van, csak fonva, tehát akkor ők is igénytelenek?) vagy a fekete szín előnyben részesítése az igénytelenség? (mert én ezt egyéni ízlés dolgának tartom, h milyen színű ruhákat veszek fel) Vagy az, hogy esetleg valaki egy szakadt farmert vesz fel? (a diszkósok divatból hordják a "gyárilag" szakadt koptatott farmereket...) De mondjuk ennél miért lenne igényesebb egy olyan farmer, aminek a térdénél van az ülepe? Meg az alkoholt szokták még felhozni, mint olyat a "rokkerek" ellen. Erre azt tudom mondani, hogy van aki iszik, van aki nem...(de most egy példa, a hip hop-os osztálytársak, meg rappergyerekek jártak érdekes módon szinte minden nap lerészegedni a felkapott és "menő" kocsmába, és jajj de menők voltak...szóval akkor hogy is van ez?) És akkor egy kérdés...tegyük fel, h isznak. De nem drogoznak. Nem kerülnek a bulvársajtóba olyanokkal, h illegális fegyvertartásért bevitték őket a sittre, vagy nem lövik halomra egymást azért, mert valaki beszólt valakinek. De persze rám lehet fogni, hogy beszűkült látókörű "hülye rokker" vagyok, és ezért látom ezt...

Link to comment
Share on other sites

Annak ellenére, hogy totál igazad van, tök fölöslegesen magyarázod ezt. Mindig jön valami gyökér, aki direkt kötekedni akar, mondhatsz neki akármit, akkor se fog egyetérteni veled. Leír egy rakás hülyeséget, aminek valóságalapja nincs, de legalább jól beléd köthet, mert ugye "kiba..... rocker" vagy. És amikor rájön arra, hogy neked volt igazad és ő hülyeséget írt, akkor nem bocsánatot kér vagy ilyesmi, hanem "kapjátokbemindannyianköcsögrockerek" felkiáltással elhúz a fórumról. Csak ugye az ilyenek a valós életben lapítanak és ezért undorodom az ilyen szégyen emberektől <_<

 

De mondom, amit leírtál, azzal abszolút egyetértek :)

Link to comment
Share on other sites

alap a rap.... rappelni nem mindenki tud..ez hülyeség... kíváncsi lennék rá aki ilyet mond az tud is -e vagy csak azért írja, hogy írjon valamit..amivel megsértheti a rappereket vagy beszólhat, de a rockerek miért is gyakorolnék a rappelést??? xD .... nem ellenzem a rockot..de rosszul vagyok néha tőle... a stílusától...meg az elváltozott fajtáitól... ENNYI :D

Link to comment
Share on other sites

igen arra gondoltam .. de én nem kötök bele egyik műfajba sem.. :D

mindenki azt kedveli, amiben megleli önmagát és ami bejön neki... ezen nem tudnak változtatni... mind2 műfajban van valami ami értékes...csak kinek mi?.... valakinek a kemény szavak rímbe formálva, pörgősen.. az élet "szépségeiről" :)... valakinek a gitár.. néha némi ordibálás..dobszólók... :D

 

 

Azért minden rockernek és rappernek Happy Chrismas utólag is ;)

Link to comment
Share on other sites

én a bizkitet inkább rock-nak mondanám, vannak elég klassz, zúzós számai (tudom, a sanitarium feldolgozása ótvar lett)... habár a legjobb számaik valóban azok, amikben a rap szöveg van túlsúlyban, ezt a fajta összhatást én nagyon szeretem, ezért a limpbizkit az egyik kedvenc együttesem :)

 

Igen, de legalább a rock-nak vannak kül. fajtái wink.gif tongue.gif
na igen, ebből is látszik, hogy a rock változatosabb a rap zenénél... persze ettől még a rap zene is nagyon jó, csak így valamivel kisebb a célközönség
Link to comment
Share on other sites

Ezért is van az, hogy az ilyen szavazások nagy többségét a rock kedvelők vezetik, ugyanis, aki a rock-ot jelöli be, az lehet black metal-t szeret, de a prog rock-ot nem, de mivel a választható lehetőségek rap és rock, így a rock-ot fogja bejelölni, viszont rap-ből biztos nincs olyan sok típus. Tegyük hozzá, hogy aki mondjuk jazz-t hallgat szívesen vagy klasszikus zenét, az is többnyire mind a rock-ot jelölik be.

Link to comment
Share on other sites

én a bizkitet inkább rock-nak mondanám

 

 

Én pedig (nem kötekedésböl) inkább a Nu-metál - ba sorolnám,ezen ne vesszünk össze ;)

 

Saját "köreiben" biztos jó,de egy pár számos ismerettség után sehol sem találtam a rock-metál vonalat, de ez nem azt jelenti hogy nem jók,sööt sokan szeretik öket,ez is azt tükrözi hogy nem lehetnek rosszak,csak nekem nem jön be.

Link to comment
Share on other sites

Én az LB-ve úgy vagyok, hogy annak idején, amikor ismerkedtem a zenei világgal (persze amit faterék hallgattak, az már kedvencek közé tartoztak, Omega, Illés, Deep Purple, Uriah Heep), a LB-et ajánlották, akkor volt menő, hát hallgattam, mert érdeklődtem a zenei stílusok iránt, persze csak és kizárólag a hangszeres zene után. Az LB-ban sztem jó zenészek vannak, persze csak egy szintig, lehet hogyha a tagok új bandát alapítanak, vagy szólóba nyomják majd, még jobban megtetszik a munkásságuk, hiszen akkor csak a saját képességüket fogják csillogtatni, stb... Lényeg, hogy annak idején úgymond megkedveltem, persze akkor még nem elemeztem, hogy most ebben milyen a gitár, milyen az ének, vhogy bírtam, hogy üvöltött az énekes, meg énekelt is, a rap-et se tiltottam el magamtól, legalább is ennél a bandánál, egyébként mai napig nem tudom elviselni, akárki is csinálja, aztán megismertem a Metallica-t, utána Slayer, SOAD, Megadeth, Symphony-X, Nightwish, Dream Theater, Opeth, The Flower Kings, Pink Floyd, stb, rengeteg előadót, együttest, akik nagyrészt a rock kategóriába sorolandók. Így kialakult egy ízlés, amibe a rap nem fért bele.

A LB-t igazából tényleg nu-metal-ba lehet sorolni, de vmit tudnak, amit más nem és talán ki is emelkednek, emelkedtek a nu-metal "megszólításból", valahogy én sem bírom ezt a stílust és kifejezést, mivel olyan semmit mondó, ettől még nem tudja az ember, hogy milyen zenéről is van szó.

Na, asszem ebben a hsz-ben van néhány rész, ami nem igazán csatlakozik a téma ezen részéhez, de vhogy ideterelődtek a gondolataim és olyan jól fogalmaztam, hogy már nem volt kedvem kitörölni és átírni az egészet :D

 

A sok olvasás után egy kis muzsikát hadd ajánljak meghallgatásra ;)

 

Steve Lukather - Ever Changing Times

 

http://www.youtube.com/watch?v=CO7e4bYVvaU

Link to comment
Share on other sites

kinek mi?.... valakinek a kemény szavak rímbe formálva, pörgősen.. az élet "szépségeiről" :)... valakinek a gitár.. néha némi ordibálás..dobszólók... :D

na nem mintha a rock műfajba tartozó zenéknek nem lennének atomzsír szövegei :P:) Pl ott van a SOAD, nekem nagyon bejönnek a szövegeik.Annyi a gond hogy pl ott van a BYOB című számuk... az emberek meghallgatják és a nagy részének annyi jön le az egészből hogy pörög a szám, és ordibálnak benne.az el sem jut az agyukig, hogy vajon mi a fenét mondanak... ha a szövegét megfigyeljük, akkor rájövünk, hogy ezt a számot nem lehet lágyan énekelni.Ez egy dühös, szemrehányó szám, milyen lenne már ha Serj lágyan elkezdené énekelgetni, hogy "ó kedves elnök bácsik, miért nem ti harcoltok a háborúban?"

Szóval a rock zenékben nem csak szavakkal, hanem hangerővel, és éneklési technikákkal is érzékeltetik azt amit érezni kell.Ezért olyan jó sztem.

Link to comment
Share on other sites

b4m

 

Ebben van igazság ,hogy mit hogyan is kell énekelni!pl.egy kivégzésre váró elítélt utolsó gondolatai a Maiden keze közül,hogy csak a NAGY neveknél maradjunk: (hirtelen ez jutott eszembe,arra amit irtál)

 

Szöveg

 

http://www.lyricsfreak.com/i/iron+maiden/hallowed+be+thy+name_20067959.html

 

na és a ZENE!

 

http://www.youtube.com/watch?v=b2za92DQOCw

 

Igazi MESTERMÜ!!!

 

A rap szövegeket futólag,innen -onnan ismerem csak,de amikkel találkoztam eddig azok csak egyszerü rimelések voltak,egyiknek se fogott meg a szövege,pedig alap hogy legyen története a zenének amit hallgatok.

 

 

kito55

ha azzal az 1 hsz.-eddel a LB.-t gondolod punk-rocknak,akkor messze jársz a valóságtól! :P

Link to comment
Share on other sites

anyit mondenék azoknak akik a hiphopot savazzák hogy kurvára nem az rap amit a tvben látnak pl: majka, dopeman,(igen kisbetűvel) 50 cent és barátaik

halgassatok bele ezekbe :

http://www.youtube.com/watch?v=jYtPBl08BVI...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=801W8Tm75Lw...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=v7gbB5EUpBY

http://www.youtube.com/watch?v=SuTj6nAgWUE

ez a magyar hiphop Bloose Broavaz, Wacuum Airs, Kriminal stb

külföldröl pedig : Ol Dirty Bastard (R.I.P.) Ghostface Killah, Gravediggaz , Killah Priest stb

 

ja és valaki irta az elején hogy majd akkor lesz valami a hiphop ha legalább 30 éves lesz :"1973, mint az új kultúra születési éve." from the wikipedia

Link to comment
Share on other sites

qwertz00

 

A hozzászólásod színvonalát kicsit feljebb emelhetnéd és talán írhatnál összeszedettebb véleményeket, plusz nem érdemes kihagyni a code tag-eket, ugyanis ezért is járhat büntetés ;)

 

Az, hogy a wikipedia-ba mi van, nem biztos, hogy garancia, ha akarok, akkor én is írok bele, ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet igaz, amit te mondasz 1973-ról, de ha tényleg úgy lenne, akkor nagyobb emlékek lennének a hip-hop-ról, mint a rock-ról, azokból a korokból. Lehet, hogy nyomokban akkor már létezett a hip-hop vagy vmi kezdetleges formája, de még messze gyerekcipőben járt, sztem 10-15 évig biztos. Hiába is 73, de azokból az időkből nem igazán lehetne sorolni a nagyokat, ellenben a másik műfajból...

De ne félj, 30 év múlva el tudod majd biztosan el tudod mondani, hogy a hip-hop már van 30 éves ;)

Link to comment
Share on other sites

Szóval a rock zenékben nem csak szavakkal, hanem hangerővel, és éneklési technikákkal is érzékeltetik azt amit érezni kell.Ezért olyan jó sztem.

 

Pont ez az: szerinted... Lehet sokak szerint is, de jó pár ember szerint nem. Nem akarok mások nevében beszélni, majd mindenki eldönti kinek mi tetszik és hogy melyik műfajban találta meg. De én azt már kijelentettem, hogy azok az ordibálások nekem nem jönnek be.. na és? neked meg a rap műfaj nem..vagyis vkik szerint annak seh lehetne nevezni..deh mindegyis. Régebben hallgattam rockot deh nem merültem bele..és most már rap..de nem olyan vagyok, hogy csak rap...., ami yó azt meghallgatom ami nem, azt nem. ENNYI

Elismerem van valami abban amit mondasz... de ha rapper lennél, úgyanúgy védenéd a műfajt amit hallgatsz... Nemde? :D

Nah ennyit mára.... szijja :)

Link to comment
Share on other sites

Hallgass megy egy pop-rock számot (feltételezem, hogy nő nemű vagy :)). Azok után is azt állítod, hogy eszetlen ordibálás, akkor csak gratulálok :) A rocknak annyi fajtája van, annyi előadó, hogy nem lehet egyértelműen behatárolni. Épp ezért olyan jó ez a műfaj ;) Metálnak is sok ágazata van, amiben főként ordibálás, hörgés van, az általában a black/death metál.

Hangulatfüggő, hogy mit hallgatok. Van amikor kell a zúzás, van amikor a nyugalom kell. Nem abból áll az élet, hogy egy számnál-előadónál leragadunk :)

 

Tessék itt is van egy:

http://www.youtube.com/watch?v=otxb-ybeL3g

 

Itt egy személyes kedvenc:

http://www.youtube.com/watch?v=bX2xbqWtyJU

 

 

ha rapper lennél

Rapper az, aki mondja a szöveget, nem? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Pont ez az: szerinted... Lehet sokak szerint is, de jó pár ember szerint nem. Nem akarok mások nevében beszélni, majd mindenki eldönti kinek mi tetszik és hogy melyik műfajban találta meg.

Ha jól vettem ki, akkor nem arról volt szó, hogy kinek mi tetszik jobban, hanem arról, hogy a rock hogyan adja át az érzelmeket. Ez egy kötött dolog, itt nem különbözhetnek a vélemények. Nem fogja az egyik azt mondani, hogy harag, a másik meg azt, hogy szerelem. Ugyanarra a dologra legalábbis nem.

 

Attól, hogy az ordibálás (bár nem tudom, hogy konkrétan mire célzol) neked nem tetszik, még mindig az marad az egyik legjobb módszer a harag, a düh, vagy épp a félelem, vagy esetleg a kétségbeesés kifejezésére.

 

De mások véleményét én tiszteletben tartom. Én épp ez okból nem szeretem annyira a rappet. Már nem azért, mert nincs benne ordibálás, hanem mert a rappelésből számomra hiányoznak azok az érzelmek, amiket az énekléssel át lehet adni.

Link to comment
Share on other sites

Igazából az emberi ének a legalkalmasabb eszköz az érzelmek kifejezésére a zenében. Nem tudom, hogy vagy vele, de én a rapben nem találom meg azt a széleskörű érzelmi skálát, ami az énekben benne van.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...