Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

mint mondtam provokáció hogy ide tolja 1 rocker a képét és elmondja nekem mi a baja a rap zenével nem nagyon érdekel h eltudod olvasni v sem de a kérdésemre hol a válasz MI A BAJOD A RAPEL???????????

1. ha nem érdekel hogy el tudja e olvasni, akkor miért várod el hogy válaszoljon a kérdésedre? :D

2. nemtom így 60 oldal után inkább úgy fogalmaznék, hogy te "toltad ide a képedet".

3. igazság szerint ez a topik arról szól hogy az ide írók leírják, hogy melyik műfajt kedvelik jobban, miért, és a másikat miért nem.

 

Ha válaszokat vársz, egy kicsit szedd rendbe a hozzászólásaidat, mert nehezen értelmezhetőek.

Másrész amennyire én tudom sbxslade nem rocker :D

 

Fiero: csekkolom :)

Heheh, nagyon jó kis családias hangulat volt ezen a fellépésen :D Tetszett.

Link to comment
Share on other sites

nem sbxslade irtam csak beugrot a csevelybe de elmondom még1szer első hozászolásom az PROVOKÁCIÓ tudjátok mi az 2. hozászólásom burkoltan utaltam arra hogy semmit nem tudunk egymásról csak amit hallunk látunk ezután felszolitotam 1 gyengéd csevelyre , hogy mondja el mi a baj a rapel az pedig ,hogy nem kell mocskolodni ugy gondoltam én is befejezem meg ti is és MONDJA MÁR EL VKI MI A BAJ A RAPEL? nem biztos hogy egybefüggőek a sorok mert gyorsan írok ennyi kész lezártam a sátánistás kijelentésem után irtam is hogy 1 sztereotip kép a rockerekről SZTEREOTIP elfogult kép a közveleményben igy él igy van jellen erre mindenki irja ,hogy hogy ne általános képet használjam a rockerekre de irtam h ez 1 SZTEREOTIP kép.na vágja most már vki hova akkarok kilyukadni??

Link to comment
Share on other sites

Sztem a 2 hsz-edet egybe kellett volna foglalnod, nem 2-3 ember hozzászólása után, ugyanis te lehet nem úgy gondoltad, ahogy írtad azt a piszkálódós hozzászólást, de én személy szerint arra reagáltam, utána meg jöttél te, hogy nem is úgy gondoltad, ahogy írtad. Csak ezzel félrevezetsz mindenkit. Gondolom érted mi a probléma.

Link to comment
Share on other sites

Ja vágom ez volt a félre értés mert rap vs rock reggeltől estig veszekedhetnénk. Csak mondom egymás stilusát mocskoljuk de senki nem tud a másik stilusról semit végül is erre akartam kijukadni. (végre vki vágja a dolgot) Mondanak itt mindent a rapről hogy csak "beszéd"

érted akkor a rock meg kiabálás érted mire célzok szoval a lényeg veszekedhetünk akkár meddig a vége ugyanez.Azért irtam igy mert rávezetésnek szántam csak elkezdtek irogatni teljesen eltértem a végcéltól vagyis mégegyszer:egymás stilusát mocskoljuk de senki nem tud a másik stilusról semit végül is erre akartam kijukadni. a félre értések elkerülése véget a cimzet:Horty.911 :D

Link to comment
Share on other sites

Az igazat megvallva sztem a beszédet itt többen is az előadás módra értették, függetlenül attól, hogy ismeri-e vagy nem az adott stílust. Tehát énekről nem igazán beszélhetünk. Szerintem nem rossz indulatból mondták, és volt olyan ember, aki ezt el is fogadta, mert van benne igazság, és itt beszélhetünk a legjobb vagy legrosszabb rap-erről.

Ugyanígy a rock-ban is van olyan, amit nem lehet éneknek hívni, ugyanis ott az az alap, azok viszont ordibálások, persze a hangos éneklés és az ordibálás között is van különbség, hiszen suttogva nem lehet egy keményebb számot előadni. Tény, hogy a rock és metal stílusban az éneknek több formája van, de azért azokat is az ének kategóriába lehet sorolni, az egy dolog, hogy mondjuk eltorzított (nem gépileg, hanem emberileg) hangon adja elő az adott számot az énekes, de éppen azt követeli meg a szöveg és a zene.

Lényegébe az van ;):D

Link to comment
Share on other sites

Már meg akartam említeni korábban. A rapperek is tudhatnak énekelni, aki ismeri Arjen Lucassent és az Ayreont nevű projektjét legalább annyira, mint én, akkor az tudja.

 

Az említett projekt legutóbbi lemezén ugyanis énekelt többek között egy holland rapper, Wudstik is. És egyáltalán nem szerepelt gyengén, pedig a rock műfajának talán legjobb énekesei mellett kellett bizonyítania.

 

Akit érdekel: Ayreon - E=Mc^2

http://www.youtube.com/watch?v=qjFQH2KAAHg

 

 

Ez mondjuk igaz megfordítva is. A rock/metal stílusain belül is akadnak olyan énekesek, akik rappelnek is. A Pain of Salvation-nek pl. van egy komplett rap száma is, bár ezzel ők épp az amerikai mainstream rappet kritizálják, de ők amúgy is híresek arról, hogy gyakran használnak rapre hasonlító énektémákat.

Link to comment
Share on other sites

OFF:

Magnetik, azért ilyen helyesírással nem égetném itt magamat.Még akkor sem ha általad hasonló szívhez szóló hsz-ekkel bombáznám a jó népet. (Tudom, hogy a mangák egy idő után butítanak na de akkoris.)

 

Pl.:

 

kijukadni = allyaly ez nem lyó

 

semit = semmit?

 

rapről hogy = rapről, hogy

 

akkár = akár?

 

szoval = szóval?

 

cimzet = címzett?

 

A hosszú Í betűkről meg ne is beszéljünk.

 

:OFF

Link to comment
Share on other sites

nem nyelvtan órán vagyok nem érdekel a helyesírás amúgy nem nézek animéket nem olvasok mangat a dragon ballt néztem nemrég meg más aneme cucc nem érdekel kösz a figyelmeztetést veszek nyelvtanból 1 2 magán leckét a hálám örökre üldözni fog lehet ez megváltoztatja örökre az életemet örök hálám

Link to comment
Share on other sites

Másrész amennyire én tudom sbxslade nem rocker :D

én se vallanám magam rockernek, de igencsak a rock zene áll hozzám a legközelebb, elég régóta a kedvenc műfajomnak tartom, ezt hallgatok a legtöbbet :) emellett nagyon sok rap és hip-hop előadót hallgatok, ezek között is vannak kedvenceim, melyeket hangulattól függően bármikor meg tudok hallgatni, illetve ha olyan kedvem van, akkor pár nyugtatóbb elektronikus zene is simán elmegy nálam :)

 

mint mondtam provokáció hogy ide tolja 1 rocker a képét és elmondja nekem mi a baja a rap zenével nem nagyon érdekel h eltudod olvasni v sem de a kérdésemre hol a válasz MI A BAJOD A RAPEL???????????

csak b4m kollégát tudnám ismételni :) egyrészt szerintem is te toltad ide a képedet, másrészt ha értelmesen akarsz csevegni, vitázni, mittomén, akkor legalább annyira kapd össze magad helyesírás szintjén, hogy elsőre értelmezni lehessen, amit írsz <_<

ja és közlöm veled, hogy a rap-pel, mint műfajjal a világon semmi bajom nincs, a kommunikációs készségeiddel és a stílusoddal már annál több ;)

szerk.: most vettem csak észre, mintha Mortuus is valami hasonlót írt volna :D

Link to comment
Share on other sites

Így egy nagy offolással vegyítve, eléggé megijedtem, mikor először olvastam, hogy Wudstik szerepelni fog az új Ayreonon... :P De nem kellett volna, elég jól énekel, és semmi rap-hez hasonlítóval nem jött elő.

Link to comment
Share on other sites

Srácok az animék szvsz nagyon nem tartoznak ide, úgyhogy ne keverjük bele.(mellesleg én bírom az animéket és ha vki elkezdi őket fikázni akkor nekiállok cáfolni, és nem akarom szétoffolni a topikot :D :D )

 

magnetik: az a helyzet, hogy nem tudod mi ment itt 63 oldalon keresztül.Lehet hogy te nem tudsz semmit a rockról, de honnan veszed, hogy itt senki nem tud semmit az ellenkező műfajról?még aki úgy is jött ide, az is rengeteg dolgot megtudhatott.

 

Szóval sztem még mindig nem felesleges ez a topik, zenei ismereteket bővít :D

Link to comment
Share on other sites

Rap és rock.

Az a helyzet, hogy én nem nagyon tudom magam hova sorolni, mert hallgatok egy csomó rappet pl. Eminem, G-Unit, Snoop Dogg meg sorolhatnám, de rockot is szívesen hallgatok rockot is. pl. Nirvana, vagy Metallica...

Most ez baj lenne? szerintem egyáltalán nem. És hülyeség egymást lehordani mindennek...

Mindenki azt szeret/hallgat amit akar, én rockot és rappet is hallgatok.

Béke!

Link to comment
Share on other sites

papa1111, sztem jól beszél ;):D XD

Lelassított gyors zene, na most akkor ha nullához hozzáadok 10 fokot és elveszek 10 fokot, akkor melegebb nulla fokot kapok? Ez még rejtély, de lehet deriválni kell vagy egy differenciál függvényt kell felírni. De lehet csak magasra tettem a lécet :D

Erre csak annyit tudok mondani, hogy semmi többet nem tudok mondani,kérem kapcsolja ki. Teccikéteni?

Csak nekem tűnt fel, hogy nem olvasott vissza fél oldalnál többet?

 

Ennek örömére mindenki hallgassa szeretettel ;)

 

Queensryche - Silent Lucidity

http://www.youtube.com/watch?v=WC444i8tcyc

 

Aki erre azt mondja (mint az egyik nagy prog/heavy metal-t játszó banda), hogy nincs benne érzelem, és idegesítő a gitár meg az ének, akkor az zenét se hallgasson, vagy csak olyat, amit nagyon utál ;):P

Link to comment
Share on other sites

Én progresszív metált hallgatok, de ettől még bőven elfér az ízlésemben minden egyéb stílusú zene, szívesen meghallgatok mindent, ami jó. Sarkított példán keresztül próbálom bemutatni, de így legalább jól fogom érzékeltetni a különbséget: Mozart-ot a világon még jóval nagyobb számban ismerik, mint például Az Ayreon-t vagy a Pain of Salvation-t, és ha éppen nem fekszik nekik ez a fajta zene, akkol joggal mondhatják azt rá, hogy nekik nem tetszik, akárcsak fordított esetben. De azt, hogy rossz, azt nem, hiszen minden zene, ami legalább egy embernek örömet okoz, az jó. Hogy melyik a jobb, ez is egy teljesen szubjektív kérdés, és még ha 1000 az 1-hez arányban mondják azt, hogy a másik rossz, nem lesz igazuk. A zene célja az örömszerzés, ha ez megvan, a többi lényegtelen.

 

Persze a nem megértés oka leginkább az, hogy a legtöbb nyilatkozó egyáltalán nem ismeri a másik stílust, így csak a felületes ismeretei alapján nyilatkozik. Ez pedig bizony elég komoly hiba. Nekem a rock jobban tetszik mert ezt hallgatom és játszom már pár éve, de tudom, hogy a rapről nem tudok érdemben véleményt formálni, még ha szeretnék sem (annyit azonban mondhatok, hogy vannak olyan számok, amiknek a szövegeik több mint kifejezőek, inkább a zseniális címszó alatt keresgélnék, legalábbis én).

Link to comment
Share on other sites

Persze a nem megértés oka leginkább az, hogy a legtöbb nyilatkozó egyáltalán nem ismeri a másik stílust, így csak a felületes ismeretei alapján nyilatkozik. Ez pedig bizony elég komoly hiba.

 

Az, bár én nem szóltam le a rockot hogy "hörgős szar" vagy valami de itt pár hsz-el feljebb pár ember a rap/hh-ra azt mondta hogy "primitív szar" stb. és fogadni merek hogy a média által ömlesztett szennyet hallották azok akik leszólták, de ezt szerintem írtam már.

Link to comment
Share on other sites

Tényleg? Akkor nem értem hogy miért írkálsz ilyeneket:

Heló, sad.gif

 

Én 10 éves vagyok , és a lány pedig 11 ,

(én a horror-filmeket szeretem,ő az állatos-filmeket , én a sokat számítógépezek lövöldözős játékokkal , ő pedig néha számítógépezik és akkor is legtöbbször állatvédő-s oldalakra megy fel)

 

Legyszi adjatok nekem valami tippet ,ti már ezeket nagyon vágjátok !;)

 

! ! ! ELŐRE IS KÖSZ ! ! ! smile.gif

 

Úgy néz ki ezt bebuktad.

De ez már nagyon off, szal end.

 

Szerintem te vmi elel dzsunijort hallottál, de minden estre nagyon el vagy tévedve.

Link to comment
Share on other sites

Ez mennyire illik a topic témájához, hogy te mekkora retardált vagy?

Tényleg 17 éves vagy? Akkor lehetne valami fogalmad a helyesírásról, a fogalmazásról, az emberi kapcsolatokról, vagy egyáltalán a kulturált beszélgetésről/véleménynyilvánításról.

Vedd már észre, hogy csak magadat égeted.

 

Szerk.: Nehéz értelmezni amit írtam? Lesz dolga a moderatornak.

Link to comment
Share on other sites

Valaki bannolja már az ilyen papa1111 féléket!!! Nem kellenek ilyen balfékek, akik tönkrerakják az ostoba hsz-eikkel a kellemes esti böngészgetésemet :(

 

Az ilyen csak töltögesse a jó kis filmjeit, igya a szódavizét, verje a blattot, és maradjon kussban!!! MINDENKINEK, még magának is jobbat tenne ezzel...

 

És nem vagyok kíváncsi senki véleményére, hogy mekkora paraszt vagyok, de ezt már ki kellett magamból adni. Sry.

 

Azért lehet itt értelmesen is társalogni, műfajtól függetlenül. Erre is volt a 64 oldal során bőven példa. Aki nem képes megütni azt a szintet, az menjen a csudába!

Link to comment
Share on other sites

De hüle ez a papa1111 :D

Akkor sem mond igazat, amikor kérdez ;)

De az biztos, hogy rock-hoz sincs sok köze.

Ha tudsz válaszolni a következő kérdésemre, akkor van vmi sejtésed a rock-ról ;)

Mikor jön ki John Bonham, nagyszerű gitáros új lemeze? ;)

Hogy vmi értelmeset is mondj, bár kétlem, hogy tudsz olyat ;)

Aztán ne lepődj meg, ha valaki egyszer veled cseszik ki... ;)

Link to comment
Share on other sites

OFF:papa1111-et már jelentettem.Bírom amikor 10 évesek osztják az észt és a végén meg beírják, hogy 18 évesek.Ha meg lebuknak utána elkezdenek hazudozni, hogy csak vicc volt.Szerintem aranyosak,élvezet őket olvasni.Amúgy meg benne van a szabályzatban, hogy egy felhasználó nem írhat egymás után 2 hsz-t tehát ezért valószínűleg nem 1 warn jár. :D :OFF

 

 

Kérdezek egy egyszerűbbet papa1111-től.

 

Ki Angus Young és Keith Moon???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...