Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

"milyen szánalmas létét?"

 

Találd ki.Ha nem megy az már nem az én bajom.

 

"fuu te is a legalját ismered <_< "

 

Ok.

 

------------

 

Látom nem érted, te csak a divat oldalát ismered ennek az egésznek de azért osztod hogy az UG is ilyen. Általánosítasz.

Igazából 61 oldalon keresztül ez ment, jött valaki azt mondta hogy a Rap/Rock a f*sza, akkor az ellen tábor le írta hogy általánosítasz, nem is ilyen stb, zárni kéne ezt az egész topicot, értelme már nagyon nincs szal részemről ennyi.

 

Nem kell itt sírdogálni.Ha nagyon okosnak érzed magad akkor mindenre tudsz megfelelően válaszolni.De te úgyis nagyon erős jellem vagy...

Link to comment
Share on other sites

Szeretnék csatlakozni eme értelmes beszélgetéshez. :D

 

Néhány gondolat:

- Szerintem fura, hogy 2pac-et a legaljának nevezitek. Minden rap-hallgatótól azt hallom, hogy ő a "rap királya". Akkor most mi van? :blink:

- Meg Sugarhill Gang! Pedig ők stílusalkotók voltak.

- Persze hogy a nem rapperek a divatreppet ismerik, mivel az jön mindenhonnan. Amúgy egyetértek, amit a média kiabáltat, félelmetes sz*r.

- SZEMÉLYES VÉLEMÉNY!! Szerintem a rap zeneileg nagyon primitív. SZEMÉLYES VÉLEMÉNY END.

 

Ez tömeghisztériát fog kiváltani, de nem bírtam már, hogy a repperek osztják az észt, hogy milyen sok tudás kell egy rap szám írásához. Semmi, mivel a rap leegyszerüsített valami. Ez tény.

Link to comment
Share on other sites

Ez tömeghisztériát fog kiváltani, de nem bírtam már, hogy a repperek osztják az észt, hogy milyen sok tudás kell egy rap szám írásához. Semmi, mivel a rap leegyszerüsített valami. Ez tény.

Zeneileg lehet, hogy leegyszerűsített valami (habár itt is van kivétel rendesen), de egy igényes rap zene megalkotásában igenis van munka, márpedig abból van szép számmal. EZ a tény! Ja és ezt én osztom úgy, hogy nem vagyok repper, na ehhez mit szólsz? Szégyen, mi? Minden zenei stílusnak megvannak a maga szépségei, de szerinted a rap akkor is csak egy ilyen leegyszerüsített vacak. Elismerésem :)

 

De hisz a szöveg is abból áll, hogy kimondjuk a dolgokat ahogy eszünkbe jutnak! Nem is próbálják lírikusan kimondani!

a szöveg tartalmára kéne odafigyelni, nem arra, hogy elég lírikus-e...

 

Kr@sstheon1y, nem az a baj, hogy csak a híresebb rap előadókat ismered. De ha már ennyire szerény ismereteid vannak arról az oldalról, akkor ne szidd azt az alapján, amit a média ömleszt rád...a másik pedig, hogy válaszolj már konkrétan, ha valaki kérdez tőled, és ne térj ki a válasz elől! Persze lehet, hogy elég konkrétan válaszoltál, csak én vagyok ilyen gyökkér, és hiszem azt, hogy a kérdésekre adott válaszaidnak jelentéstartalma nincs...

Link to comment
Share on other sites

Minden zenei stílusnak megvannak a maga szépségei, de szerinted a rap akkor is csak egy ilyen leegyszerüsített vacak. Elismerésem :)

Lehet, hogy van benne szépség, de akkor hívják beszédnek, ne zenének - van olyan, hogy egy jó beszédtől elsírják magukat az emberek. Amúgy köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Ezt már én is szerettem volna így megfogalmazni :D

De azt hiszem már írtam hasonlót, ugyanarról vannak dalok, szövegek, számok a rock zenében, mint a rap-ben, csak ott énekelnek, van benne vmi emberi forma, emberhez közelálló dallam, ha a szöveg megköveteli akkor melegség, suttogás, nyugalom, vagy ezek ellenkezői, így talán a rock kifejezőbb, mint a rap, talán ezért is áll minden szavazásnál a rock magasabb számmal. Viszont ha a szöveget nem nézzük, kivesszük a jellemzők közül, akkor a rap megszűnik létezni ellenben a rock-kal, ahol születnek olyan számok és albumok, amelyek instrumentálisak, amelyek önálló életet élnek énekes nélkül, mégis tudnak érzelmeket közvetíteni, hiszen azért készültek, gondoljatok csak egy klasszikus zenére, viszont nagyon sokszor a rock vagy metal zenékben támaszkodnak a klasszikus zene alapjaira, jellemzőire. Valahol olvastam olyat, hogy instrumentális rap, lehet van ilyen, de az ellentmond az instrumentális kifejezéssel, ugye ami azt jelenti, hogy csak hangszer, kicsit furcsának találtam.

 

 

 

 

szerk: az első mondat erre volt a folytatás:

De hisz a szöveg is abból áll, hogy kimondjuk a dolgokat ahogy eszünkbe jutnak! Nem is próbálják lírikusan kimondani!
Link to comment
Share on other sites

a szöveg tartalmára kéne odafigyelni, nem arra, hogy elég lírikus-e...

Már bocsánatot kérek, de én jobban szeretem, ha kicsit gondolkodnom is kell a szövegen (meg a zenén is), ne csak odaadják nekem, hogy tessék, ezt mondom.

Link to comment
Share on other sites

Teljesen ugyanaz a helyzet most az UG rappel mint a punk zenével.Én szeretem a punk zenét is, megtalálom benne a számomra bejövős dolgokat, de sokan fikázzák az egyszerű, lényegretörő szövegei, és a nem túl bonyolult zenei szerkezete miatt :D

Hát ízlések és pofonok :D van olyan UG hiphop amit haverom csinált és az nekem tetszik.De nem hallgatok sok ilyet.Tényleg csak akkor lehet ezt érteni ha találsz benne vmit ami megfog.Ez nem olyan mint a rock.A rock ha király akkor az király, király a szövege, király a dallama, király minden :D Van energetikus, melankólikus, agresszív meg sorolhatnám még... ezért szeretem jobban.Meg azért amit Horty leírt.Idézem:

Viszont ha a szöveget nem nézzük, kivesszük a jellemzők közül, akkor a rap megszűnik létezni ellenben a rock-kal, ahol születnek olyan számok és albumok, amelyek instrumentálisak, amelyek önálló életet élnek énekes nélkül, mégis tudnak érzelmeket közvetíteni, hiszen azért készültek,
Link to comment
Share on other sites

Már bocsánatot kérek, de én jobban szeretem, ha kicsit gondolkodnom is kell a szövegen (meg a zenén is), ne csak odaadják nekem, hogy tessék, ezt mondom.

Én azért mindig örömmel nézem, amikor költői esteken a versek mellett egy-két hazai ug reppes is feláll a színpadra, és az érett, értelmiségi közönségnek előadja azt, amit alkotott. Egyszerű, nyers szövegek lennének? Hát a populárisabbak lehet. Azt nem kell értelmezni, és a gyerkőcök könnyen befogadják.

 

Valahol olvastam olyat, hogy instrumentális rap, lehet van ilyen, de az ellentmond az instrumentális kifejezéssel, ugye ami azt jelenti, hogy csak hangszer, kicsit furcsának találtam.

Azzal az instrumentális rap-el azt akarta mondani, hogy élőhangszeres kísérettel történő reppelés. Van ilyen. Nem is kevés. Ezzel meg akkor megbukik a "csak szinti és program kell a repphez" elv.

Link to comment
Share on other sites

Viszont hogyha azt a rap-et instrumentális rap-nek hívják, ahol hangszeres kíséret van, akkor a sima rap-et nem a zene kategóriába kellene sorolni, hiszen az élő hangszeres kíséret hivatott a zenét képviselni, de hogyha a többi rap számnál nincs ez a körítés, akkor az nem zene.

Nagyjából érthető mit akartam kifejezni? Ez is lehet többeknek ellenségeskedés (na jó, hát nem is a teljes egyetértésemet magyaráztam vele :D), de csak megpróbáltam levezetni a rap és az instrumentális rap közötti különbséget.

Hogy vmi jót is mondjak, a rap-nek lehet zeneisége, talán a dallamok miatt, a rímek miatt, hiszen ha csak ezt a 2 elemet nézzük, akkor ez meg volt a több 100 évvel ezelőtti vallási énekekben vagy pl amikor a királyoknak szónokoltak az apródok :D és lényegébe azt is zenének hívták, így ez, bár kicsit modernizálva, ugyancsak a zenébe sorolható.

Ezzel viszont saját magam ellen szóltam, de úgy gondolom mind2 meglátásban van igazság. Na és akkor végül is hol az igazság? :D

Link to comment
Share on other sites

Már bocsánatot kérek, de én jobban szeretem, ha kicsit gondolkodnom is kell a szövegen (meg a zenén is), ne csak odaadják nekem, hogy tessék, ezt mondom.

 

Hallgass meg egy Kezdet számot, vagy csak olvasd el a szöveget... azon egy napig gondolkozhatsz.

 

Élőhangszeres előadó pl. Suhancos, Pazta...

Link to comment
Share on other sites

A "hangszermentes technot" is zenék közé sorolják :D mielőtt szétoltanának a technosok ezt nem az egész technora értettem, hanem egy részére.

 

Kösz phZ, megnézem.

 

Két számot hallgattam meg, többre most nincs időm.Az egyik a Suhancos - Békét: egész jó, bár pl egy fellépésen nem csodálkoznék, ha a zongorás bealudna, az ő része nem lett túl változatos.

A másik Suhancos - Jól: az elején nem vágtam mi fog belőle kisülni.Aztán szállt be a rap is.Egész jó, a gitárban éreztem egy kis jazz filinget, a dallamoknak olyan "keserű íze" volt, meg egy kicsit szokatlan volt a fülnek.De ez kb olyan mint egy félszűkített akkord.Önmagában eléggé nem stimmel vele vmi, de ha körbe van véve más akkordokkal akkor már jól hangzik.

Link to comment
Share on other sites

Én azon a véleményen vagyok hogy aki nyáron 40 fokban acélbetétes bakancsba flangál télen meg torna csukába azoknak igen csak csend legyen, eddig amit levágtam az hogy a rap csak beszéd rendben legyen így akkor rock vajon mi mondjuk legyen..... talán ,meg van elmebeteg ordibálás és 1 2 gitár széttörése egymás fején, most lehet gondolkozni a válaszon de hozzám a médiából ennyi jutott el. Hozzád a rapről mi? Nyilván vmi ilyen véleményen vagy nem?Szerintem ez nem rap 50 cent , P.didy(gyengébbeknek puff dady) ez nem rap ez hip hop méghozzá a populáris fajtából a rap az pl: run dmc ,sugar hill gang,jezzy jef, jam master jay, de gondolom a rocknak is lehetnek "rétegei" , mint a rap hip hop kúlturának mert ez már nem csak zene hanem mondhatnám , hogy 1 élet stílus pl rapnél: grafiti,break tánc a rocknál meg:hosszú haj , fekete ruha,lucifer a sátán gyermekének imádása szoval ilyen kis apró eltérések különböztetnek meg minket igy hát mindig szembeköpjük egymást az utcán én biztos így teszek.vége

Link to comment
Share on other sites

eddig amit levágtam az hogy a rap csak beszéd rendben legyen így akkor rock vajon mi mondjuk legyen..... talán ,meg van elmebeteg ordibálás és 1 2 gitár széttörése egymás fején

Mert a rapben nem a beszéd a lényeg?Mert ha a zene akkor elég primitív műfaj :huh:

A rockban nem csak a szöveg a lényeg,hanem a szöveg + a zene.Elhiheted hogy még az "elmebeteg,ordibálós" rész (pl. black metal) is élvezhető,csak te túl szegényes vagy ahhoz hogy fel tudd fogni.

 

lucifer a sátán gyermekének imádása

Ez megint csak hülyeség,mivel ez a tény nem mondható ki az egész rocker társadalomra,kizárólag a sátánistákra.

Link to comment
Share on other sites

Már bocsánatot kérek, de én jobban szeretem, ha kicsit gondolkodnom is kell a szövegen (meg a zenén is), ne csak odaadják nekem, hogy tessék, ezt mondom.

A rap lényege éppen ez, általában elgondolkodtató és érdekes szövegeik vannak, az meg egy dolog, hogy a tévében és a rádióban ilyet egyáltalán nem hallasz...körbe lehet nézni a fórumon, van bőven igényes rap zene...

 

Sbxslade, ilyen zérószinten lengedező topikban szerintem nem várja el az ember, hogy bármiféle válasznak mélyre hatoló jelentéstartalma legyen.

az nem nagy elvárás még ebben a topicban sem, hogy ha kérdeznek tőled valamit, akkor arra konkrét választ adj, de te még ennek se tudsz megfelelni, csupán ennyi a bajom ;)

nem tudom feltünt-e, de itt tízből legalább nyolcan értelmes válaszokat és hozzászólásokat írnak, csak mindig jön egy ilyen okostojás, mint te, aki szépen felforgatja a dolgokat és mindenkiből kivált egy kis agressziót...

már ne haragudj, de rád és erre a "stílusodra" itt senki sem kíváncsi <_<

 

pl rapnél: grafiti,break tánc a rocknál meg:hosszú haj , fekete ruha,lucifer a sátán gyermekének imádása szoval ilyen kis apró eltérések különböztetnek meg minket igy hát mindig szembeköpjük egymást az utcán én biztos így teszek.vége

te is egy észkombájn vagy :D na mindegy, sok szerencsét a szembeköpködéshez, de azt ne itt csináld ;)

Link to comment
Share on other sites

na látod ezt vártam hogy vmi hasonlót ir vki nem vágod mire céloztam én anyit tok a rockrólmeg a rockerekről amit médiában hallok látok te se tudhatsz többet a rappröl ha csak nem hallgatsz a kép a rockerekről ez amit leirtam ismétlem 1 sztereotip kép enyi.szöveg igy meg gitár szóló úgy nekem nem mega a rock zenével van bajom de ha vmiről nemtok semmit akkor nem azt kell mondani hogy primitiv meg sz.r normális keretek közöt ellehet mondani ezért irtam hogy sátánisták a rokerek 1 kis provokáció had tudjak veszekdni erről a témárol 1 kicsit vkivael na akkor tisztázuk neked miért nem tetszik a rap normálisan ha kérhetem nem kell primitiv meg sz.r jellző mert ha ezzen kivül más nen tudsz mondani akkor ki itt a primitiv kérdem én?

Link to comment
Share on other sites

Én azon a véleményen vagyok hogy aki nyáron 40 fokban acélbetétes bakancsba flangál télen meg torna csukába azoknak igen csak csend legyen, eddig amit levágtam az hogy a rap csak beszéd rendben legyen így akkor rock vajon mi mondjuk legyen..... talán ,meg van elmebeteg ordibálás és 1 2 gitár széttörése egymás fején, most lehet gondolkozni a válaszon de hozzám a médiából ennyi jutott el. Hozzád a rapről mi? Nyilván vmi ilyen véleményen vagy nem?Szerintem ez nem rap 50 cent , P.didy(gyengébbeknek puff dady) ez nem rap ez hip hop méghozzá a populáris fajtából a rap az pl: run dmc ,sugar hill gang,jezzy jef, jam master jay, de gondolom a rocknak is lehetnek "rétegei" , mint a rap hip hop kúlturának mert ez már nem csak zene hanem mondhatnám , hogy 1 élet stílus pl rapnél: grafiti,break tánc a rocknál meg:hosszú haj , fekete ruha,lucifer a sátán gyermekének imádása szoval ilyen kis apró eltérések különböztetnek meg minket igy hát mindig szembeköpjük egymást az utcán én biztos így teszek.vége

Magnetik, lenne egy kis eszed, intelligenciád, akkor rég túlléptél volna ezen a rock = sátánista, ordibáló, fekete, büdös (egy koncerten, ahol 2ésfél órát zenélnek és mozognak is közben, nem valószínű, hogy nem izzadnak le, mert a sportolók is jó illatúak a meccs után?, de igénytelenek ők is), stb dolgon, mert már lejárt lemez és csak a HÜLYÉK jönnek ezzel állandóan. Már nekem is elegem van az ilyenekből, akik mást nem tudnak kitalálni és ragaszkodnak a jól bevált módszerhez, hogy előveszik ezeket a jellemzőket. Nem nagyon szoktam így kikelni magamból, de most már eljött az ideje. Ha csak a médiából jött át neked milyen a rock, vagyis az "álrock", amit a médiában látsz, hallasz, akkor ne is várd el, hogy mások mélyebben fognak belemászni a rap elemzésébe, legalábbis amikor szembe mennek veled az utcán.

Link to comment
Share on other sites

na látod ezt vártam hogy vmi hasonlót ir vki nem vágod mire céloztam én anyit tok a rockrólmeg a rockerekről amit médiában hallok látok te se tudhatsz többet a rappröl ha csak nem hallgatsz a kép a rockerekről ez amit leirtam ismétlem 1 sztereotip kép enyi.szöveg igy meg gitár szóló úgy nekem nem mega a rock zenével van bajom de ha vmiről nemtok semmit akkor nem azt kell mondani hogy primitiv meg sz.r normális keretek közöt ellehet mondani ezért irtam hogy sátánisták a rokerek 1 kis provokáció had tudjak veszekdni erről a témárol 1 kicsit vkivael na akkor tisztázuk neked miért nem tetszik a rap normálisan ha kérhetem nem kell primitiv meg sz.r jellző mert ha ezzen kivül más nen tudsz mondani akkor ki itt a primitiv kérdem én?

tejóisten :D :D :D írásjelek hiányában háromszor olvastam végig, mire megértettem miről prédikálsz :D

 

szóval te kicsit vitatkozni akarsz, ezért provokálod a másikat úgy, hogy egy általad nem ismert stílusról hülyeségeket beszélsz, ráadásul ezzel te tisztában vagy :blink: és emellett még azt kéred, hogy a te stílusodról ne primitíven, hanem normálisan beszéljünk? ezek után te vagy a primitív

Link to comment
Share on other sites

mint mondtam provokáció hogy ide tolja 1 rocker a képét és elmondja nekem mi a baja a rap zenével nem nagyon érdekel h eltudod olvasni v sem de a kérdésemre hol a válasz MI A BAJOD A RAPEL???????????

Link to comment
Share on other sites

Egy embernek a saját véleményét miért kell rehörögni vagy meghazuttolni ? Ezt nem értem... Jólvan az tényleg hülyeség ha valaki csak annyit ír hogy rap a király vagy rock a király de ha nekem van egy minimum 2 mondatos kommentem a témával kapcsolatban akkor azt az emberek többsége megakarja változtatni ami nem is lenne baj de ha én ezt meg ezt gondolom a stílusokkal kapcsolatban akkor had legyen már az az én saját véleményem mégha rossz is mert mindenki a saját maga feje után megy és a saját igazát mondja.... Tisztelet a kivételnek mert azért hála isten vannak akik nem csak savazni jönnek ide :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=-jPHPdV3MI4

Link to comment
Share on other sites

@ Horty

Én elég nagy reppszeretőnek vallom magam és mégis egyetértek veled. Ezek a repetatív sablonszámok alulról se súrolják a zene fogalmát. Sajnos ma az emberek többsége nem is ismeri a rap-et... mert amiről beszélünk az nem rap. Ismernek valamit, amit annak titulálnak, de az csak egy korcs. A rap eredetileg komoly témákat boncol és az előadásmódhoz is kell egy fülbemászó flow. Ami pedig elengedhetetlen, az a megfelelő zenei kíséret.

 

Maga az instrumentális rap megnevezés nem hiszem, hogy létezik. :) A rap az rap. Valamelyik előadó az igazi hangszereket preferálja, valaki az FL Studióban kattintgat.

 

@ b4m

Ha már kérted és phZ megemlítette a Suhancost, akkor tessék. Bár nem a legjobban szemléltető videó, de ezen az eseményen jelen voltam. :D

http://www.youtube.com/watch?v=ixhmo9o4Y1o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...