Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Szerintem maga a szavazás értelmetlen. Nem nagyon lehet 2 teljesen önálló zenei stílust összehasonlítani, valakinek az egyik tetszik valakinek a másik, valakinek mindkettő... úgyhogy én nem szavazok mert egyébként is az old school rock (már ha nevezhetem annak pl Guns and Rosest meg társaikat) nekem bejön, sőt szinte minden zenen a 80-as évekből tetszik :)

Tehát szerintem értelmetlen a kérdés, és méginkább értelmetlen ezen vitázni.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem maga a szavazás értelmetlen. Nem nagyon lehet 2 teljesen önálló zenei stílust összehasonlítani, valakinek az egyik tetszik valakinek a másik, valakinek mindkettő... úgyhogy én nem szavazok mert egyébként is az old school rock (már ha nevezhetem annak pl Guns and Rosest meg társaikat) nekem bejön, sőt szinte minden zenen a 80-as évekből tetszik :)

szerintem össze lehet hasonlítani és igazad van, a 80as évek zenéi a legjobbak :P

Link to comment
Share on other sites

Ihar, szerinted hogy lehetne összehasonlítani? Teljesen mások az elemek, más az ütem, a ritmus, a tempo, más kúltúra, teljesen más az egész. Legalábbis ilyen alapon hogy melyik a jobb nem lehet összehasonlítani, ez olyan mintha a "melyik a jobb: rally autó vagy forma 1-es" mert mindkettőnek vannak előnyei a másikkal szemben. Egy műfajon belül viszont összelehet hasonlítani a többit. Remélem érthető amit mondok :)

Link to comment
Share on other sites

Itt sztem magának a stílus kialakulásáról van szó, melyik igényel több munkát, zenei hozzáértést, tudást és tapasztalatot, mert ugye zenéről beszélünk, ha ezeket a szempontokat nézzük, akkor máris összehasonlítható. És a tempó, ütem, ritmus is támadható pont, ugyanis nincs megírva seholsem, hogy egy rock számnak milyen adottságúnak kell lennie a felsorolt jellemzőket tekintve. Más kérdés, hogy rap-nél nem sok változatosság van, talán azért is emelted ki ezt a 3-4 jellemzőt.

 

cargo01: te saját magadat állítottad kérdés elé ugyanis az, hogy "egyértelműen RAP, ez nem kérdés" mondat még rendben van ok, de a következőkben pedig "És hogy miért? Nem tudom.", tehát mégis kérdés, ugyanis megindokolni nem tudod vagyis nem nagyon ismersz mást sztem.

 

És végül maradt bajusz3 kolléga, aki azt állítja, hogy rock-ban a Kárpátia a jó, akkor nagy sz@rban lenne az országunk (bár legalább meg tudtál nevezni egy rock együttest :D ), ha ez lenne A jó zene, sztem elsősorban rock-nál nem magyarokkal kezdeném, mert ha azt mondom, Omega vagy Republic, akkor mindenki csak bambán nézne és mondaná, ugyan kit érdekel ez az ősrégi sz@r banda...Omega... csak azt az egyet nem kell elfelejteni, hogy ez az ősrégi sz@r banda a Rolling Stones-szal együtt ketten a legrégebben műkődő zenekar a világon és ha valakik, ők tudják mi a rock, mégha mindenkinek a Petróleum lámpa és a Régi csibészek jut eszébe.

 

Most egy hsz-ban ősszefoglaltam 3 választ, de jó :D

Búcsúzóul mára, hogy azért a Rap kedvelők se hagyják el a fórumot rossz szájízzel :D

 

http://youtube.com/watch?v=BdH987JJDYs

Módosította spirituell
Tilos a direkt link az oldalon! Code tag használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

Réééégiii csibészek, nem ismertek engem meg, néééziiiik mit nézek, aztán tovább .... mennek :D Én soha nem mondtam hogy az omega kaka.... nem is értem azokat akik ezt mondják.. az ilyenek azt hiszik hogy régen nem tudták mi aza rock and roll :D pff

Ja és republic... "nagy esők jönnek és elindulok, elmegyek innen messze" --- olyan számot/számokat írtak amiket még ma is hallhatunk, és sokaknak tetszik bár azt mondják hogy rossz, mert ciki lenne elismerni hogy igazából jó <_< Na mind1 :D

Link to comment
Share on other sites

"olyan számot/számokat írtak amiket még ma is hallhatunk"

És még mindig írnak olyan számokat, amikre ugyanúgy fogunk emlékezni, mint most pl az Aranyalbum számaira, ami csak egy töredéke az ún slágerszámoknak. És egyre többen ismerik meg, járnak koncertjeikre, ami nagy számban ingyenes.

És az Omega egy jubileumi koncertet fog tartani a magyar F1 időmérő után ott a helyszínen. 45 éves fennállását ünneplik majd egy ingyenes koncerttel. Nagy valószínűséggel ptt leszünk, ja és a Republic is év végén az Arénában zenél, lehet, hogy DVD-t is készítenek.

Link to comment
Share on other sites

Én régebb óta hallgatok RHCP-t és az új lemez is nagyon bejön, sztem semmivel nem rosszabbak, mint rég vannak olyan számok, amelyek a régi időket emlékeztetik és vannak modernebb RHCP számok, sztem azért jobb lett, mint a By The Way lemez, már csak azért is mert az kevésbé volt RHCP-s.

Link to comment
Share on other sites

Pedig azért zeneileg nagyon ott vannak és ezért szeretem őket, ha nem lenne egy zseni basszusgitárosuk, dobosuk gitárosuk, akkor nem is hallgatnám őket és nagyonjó zenét nyomnak, persze ettől függetlenül nem a legkedvencebb zenekarom, de szeretem hallgatni, leginkább az utolsó 4-5 lemezüket.

Link to comment
Share on other sites

Részemről Rock a favorit , bár azt nem mondom hogy nincs egy két Rap szám ami jó .. de alapjába véve a rockba sokkal több a tehetség ill izzadás mire összehoz egy előadó egy számot mint a rapben .. :D Ezt tapasztalatból mondom, mert mi a haverokkal csináltunk egy "Rap" számot klippet még egy jó 3 éve :D nagy sikert futott be .. :D Bár mi csak Rap kritikának szántuk .. :D Egy doboz cigi mellet szöveg írás kb negyed óra zene szerkesztés hip-hop eiayba volt kb 3/4 óra .. és a videózás vágássa 7 óra teh az egész cakkom pak megvolt 8 óra altt :D

Ellentétben egy ROck muzsikát már nem olyan könny megalkotni .. Halgassatok meg egy Led Zeppelin számot meg egy Dopman számot látni fogjátok a különbséget .. ezzel persze nem fikázni akarom a rapet .. valakinek az tetszik én maradok a rock mellet .. (nah ez jó hosszú lett ) :D XD

 

Ha érdekel vkit a klip ittvan .. érdemes meglesni XD .. néha még én is megdöbbenek, hogy milyen gyökér voltam 3 éve :D ( hosszú hajú vok )

 és íme : http://www.youtube.com/watch?v=Pff1n0mWT0Y

 

Hozzáteszem .. azóta egy kezdő Rock zenekarba a basszusgitáros szerepét töltöm be :D

Link to comment
Share on other sites

Hát a rapperek védelmében annyit mondanék, bár tuti még megemlítik hogy lehet nem Dopemannel kéne a Zeppelint összehasonlítani :D :D :D Dopeman a rap műfaj legalja, ha egyáltalán még nevezhető az rapnek.Nemtom majd jönnek a szakértők, megmondják :) Míg a Led Zeppelin a rock egyik csúcspontja :D Szóval az arányokkal gond van.Bár úgy gondolom hogy azért egy Zeppelin számban több munka van mint egy igényes rap számban.

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek az előttem szólóval...

Már az is nehéz, hogy összehozz egy bandát, nemhogy még számot hozz össze... Jó tudom, van 1személyes rockzenekar de annak a minőségéről ne beszéljünk... számítógép+gitár meg krákogás az egész.

 

Meg szerintem ha beraksz egy akármilyen svéd metalbandát, azért annak a szövegével jobban tudsz azonosulni mint egy rapszöveggel. Nem őket akarom fikázni de szerintem nekik picit gyengébb üzenetet hordoz

 

(Ui.: én tudom, 1 évig rappelkedtem mert nem hallottam igazi rock- és metalszámot. De ez már kb. 5 éve volt.)

Link to comment
Share on other sites

Neszton!

 

Meg szerintem ha beraksz egy akármilyen svéd metalbandát, azért annak a szövegével jobban tudsz azonosulni mint egy rapszöveggel. Nem őket akarom fikázni de szerintem nekik picit gyengébb üzenetet hordoz

 

1.)én nem hiszem, hogy jobban tud vki azonosulni egy rock szám szövegével, mint egy rap száméval bár ez egyén függő a rap-et fel is kell tudni fogni.

 

(Ui.: én tudom, 1 évig rappelkedtem mert nem hallottam igazi rock- és metalszámot. De ez már kb. 5 éve volt.)

 

2.)sztem te igazi rap számot sem hallottál, a másik meg "1 évig rappelkedtem" ez elég hülyén hangzik akkor most egy ideig rockerkedsz aztán megint váltasz mi?

mert én mikor elöszőr rapet hallgattam azóta azt hallgatok, ez az elsődleges zenei műfaj nálam. Ezenkívül persze még hallgatok mást is bizonyos kereteken belül.

 

mindenkinek:

dopemant, majkát és a Ganxtát felejtsétek el, közük nincs a raphez. Őket ne hozzátok fel ha ilyenről van szó. Nem velük kell takarózni és szidni a rapet.

Link to comment
Share on other sites

"én nem hiszem, hogy jobban tud vki azonosulni egy rock szám szövegével, mint egy rap száméval bár ez egyén függő a rap-et fel is kell tudni fogni. "

 

(ebből nekem az jön át, hogy te meg nem ismersz olyan rock vagy metal számokat, amelyeknek a szövegével jobban lehet érvényesülni, mint egy rakat rap száméval összevéve)

 

Én úgy érzem, hogy az ember aki mondjuk leül pihenés céljából és zenét hallgat, az nem biztos, hogy egy monoton, hadarós, érthetetlen és élvazhetetlen szövegelést akar hallgatni, ráadásul olyantól, aki nem a hangja miatt lett énekes, hanem olyan zenét, amiben esetleg nem is énekelnek, vagy énekelnek, de az folyamatos, érzelemdús és változatosan dallamos, Lehet ez metal, rock vagy esetleg egy komolyabb pop szám, akár egy klasszikus mű vagy pl Az Operaház fantomja. Amikor valaki svéd metalbandát említ, ott nem kell azt hinni, hogy csak zúznak, hörögnek, stb-stb... ugyanis ezek a svéd metál bandák nagyon híresek a szebbné-szebb balladáikról, amelyeknek nem kis munka áll a szövegeik mögött, amik nem feka dumákból és szlengből tevődnek össze, hanem mondjuk a népük története vagy egy szerelmi história, akár valamilyen balladát, tragédiát adnak elő és ezekben az a szép, ha olyanról énekelnek, amik kitalált dolgok, mert akkor csak egy szépen kidolgozott történetre kell odafigyelnünk és nem egy szedett-vedett dadogásra.

 

És éljen a rock meg a metal, na meg más műfajok is... :D

Link to comment
Share on other sites

az a legnagyobb probléma horty h már min. 2x elmondtam h nem hallgatok külföldi előadókat, szal a feka gyerekeket hagyjuk. megint előjön h elvárod mások maximális hozzáértéssel bírálják a rockot te meg a feka senkikkel jösz. általánosítasz ezerrel ejj... tudnék én is tudnék mondani a nagyon "komoly" rockerekről 1-2 dolgot, de persze úgy is kimagyaráznád.

 

"én nem hiszem, hogy jobban tud vki azonosulni egy rock szám szövegével, mint egy rap száméval bár ez egyén függő a rap-et fel is kell tudni fogni. "

 

(ebből nekem az jön át, hogy te meg nem ismersz olyan rock vagy metal számokat, amelyeknek a szövegével jobban lehet érvényesülni, mint egy rakat rap száméval összevéve)

 

vajon hogyan lehet érvényesülni JOBBAN, mert te ezen 'lovagolsz' a rock számok szövegével? mert ugye neked egyértelmű, hogy a rock az mindenben jobb a többi stílustól nem is létezik más ezenkívül, ez a nonplusultra. Nem azzal van a baj hogy ezt szereted hanem azzal hogy msát meg fikázol nem hallgattál meg komolyabb mondanivalóval megáldott rap számokat. csak hallgasd meg pl.: FankaDeli - Álmodtam c. számát. El kéne fogadnod meg a többi okoskodónak, hogy létezik majdnem minden műfajban igényes alkotás. Ez a topic arról szól melyik jobb, melyiket szereted jobban, nem pedig arról, hogy mit utálsz és mit tudsz fikázni hozzéértés nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Én amikor be vagyok fordulva akkor hallgatok ilyen...izé lehet hülyeséget mondok :D underground hiphopot :D vagy ez így jó? mind1... de azok olyanok hogy még nem vették fel stúdióban, csak haverom haverjai házilag felvették...és rohadt jó lett.Nekem tetszik.Majd megkérdezem hogy feltehetem e.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...