Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Látom horty911 te csak másnak tudod mondogatni, hogy ha nem ismer vmit, akkor azt ne fikázza.....ideje lenne néha magadat is figyelmeztetni, hogy ha nem ismersz vmit, ne alkoss róla téves képet és oszd az észt....a hozzászólásaidból tisztán lejön, hogy te a 'kirakat-rapperek' alapján ítéled meg a rap-et ráadásul tévesen. Ez sajnos sok emberrel így van. Sok magát rappernek valló egyén is azt hiszi, mert dada ruhákban jár, akkor ő már "repper"... példaképük az 50 gyerek, G-Unit meg Eminem vagy, hogy a magyarok közül is említsek majka és dopeman... na ők azok akiknek sztem közük nincs az egészhez. Ami ma a médiában (TV) elérhető az mind gagyi sz@r... igen nekik a csili-vili dolgokról szól az egész meg a pénzről...akiket én meghallgatok külföldiek közül az 2Pac, Ill Bill, ezen kívül csak magyar rap/hip-hop-ot hallgatok (Majka, Dopeman, Ganxsta kizárva) ...a hadoválásról annyit, hogy egy komolyabb előadónak a rapszakmában egy számának szövege több mondanivalót hordoz, mint a nagyrabecsült rock művészeid egész életműve. Szóval, ha te elvárod mástól, hogy megfelelő ismeretek nélkül ne fikázza a rock-ot, akkor TE se alkoss úgy erről a kultúráról képet, hogy halvány fogalmad sincs az IGAZI RAP/Hip-Hop-ról. Én nem vagyok 'rapper' meg semmi ilyesmi én csak hallgatom és szeretem ezt a műfajt. Félreértés ne essék én is meghallgatok 1-2 rockszámot tehát nem vagyok rock ellenes, persze amiket meghallgatok azokat nem 'divatrock' fajtából valók. Ennyi lett volna az én kis hozzáfűzni valóm a témához többet nem fogok ide írni, nem is akartam, de a hozzászólásod után muszáj volt.

Link to comment
Share on other sites

...a hadoválásról annyit, hogy egy komolyabb előadónak a rapszakmában egy számának szövege több mondanivalót hordoz, mint a nagyrabecsült rock művészeid egész életműve.

 

 

no-no... azért az indulat ne vigyen el ennyire :P azért egy esetlegességet ebbe a részbe belefogalmazhattál volna, mert nem feltétlen igaz/nagyon nem igaz ;):rolleyes:

 

(nyílván mindkét oldalon van mondandót tekintve értékes/kevésbé értékes és értéktelen, azonban egy ilyen kijelentés inkább szubjektív állásfoglalást rejt, mint objektív értékelést :))

 

 

egyébként a metálnak is van nem is akármilyen életérzése.... világszemlélete, szenvedélye, dühe és nagyon komoly mondandója... sőt.. szerintem a két műfaj nem is igazán vethető össze...

Link to comment
Share on other sites

Az a helyzet, hogy én is pontosan azt a mondatot emelném ki, amit Nietzsche is meglátot, sztem is nagyon nagy túlzás, ebből is látszik, hogy azért te sem vagy a rock zene ismerettségének magaslatán. Egyéblént ha elolvastad a rock-ot nem igazán szerető emberek hozzászólását, ők sem tudtak olyan komoly hozzászólásokat alkotni, ugyanis ők is csak a divatrock-ot ismerik, sőt inkább a metal-t, mert amiket ők mondanak a rock-ra, azok nagy részt a metal-ra jellemző, tehát ők abszolut nem is tudják mi a különbség a 2 műfaj között. És ha ők megengedhetik maguknak, hogy ilyeneket írjanak, akkor én miért ne tehetném? + sztem azért itt akad igen sok olyan rap-et halgató ember, aki a te általad divatrap-nek nevezett "zenét" hallgatnak vagy csak azt ismerik, ilyenek kezdik el fikázni az ők szerint rock-nak vélt zenéket és zenészeket.

 

Helóka Nietzsche! Hogy állsz a private mail-ekkel? :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm egyes metál műfajok nem hordoznak mondanivalót, de azok inkább művészet szinten vannak, azoknak általában ilyen fantáziaszövegeik vannak, és azt is szeretem mert marha jól használják az ilyen műfajban a hangszereket.Más metál műfajoknak pl trash metal van komoly mondanivalója, meg a punk zenéknek, bár az utóbbiban annyira nem mennek a hangszerek profi használatára, inkább a szövegen van a hangsúly :) De ott nincs is sok tag, sőt elég elterjedt a gitár/ének, basszus/vokál és dob felállás.Énekelés közben meg elég nehéz egy zúzós szólót elnyomni :D

Lehet már írtam de az ilyen underground rap-eket amelyiknek értelmes szövege van azokat én is meghallgatom, sőt van egy kettő amit szeretek is, és hallgatom amikor ilyen komorabb hangulatom van.Sőt egy haverom meg is kért hogy csináljak a rappelése alá alapot gitárral és tutkó lett.

Link to comment
Share on other sites

RAP 4ever rock az sz*r nem zene csak ordibálnak

remek példa! egy primitív rapper ;)

 

...a hadoválásról annyit, hogy egy komolyabb előadónak a rapszakmában egy számának szövege több mondanivalót hordoz, mint a nagyrabecsült rock művészeid egész életműve.

 

1.nagyon nem igaz

2.mondd az valamit, hogy instrumentális zene?!

pl Joe Satriani egy isteni jó gitáros, instrumentális zenét játszik és mégis órákig képes hallgatni az ember

3.ezzel azt mondod, hogy a zenében a szöveg a lényeg? nem a zene????

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

PxE!

 

Ehhez mit szólsz? "RAP 4ever rock az sz*r nem zene csak ordibálnak", egy előző hozzászólásból idéztem, ja csak ennyi volt a hsz... Most akkor őt kell dicsérni, mert ilyen lényegretőrő volt? Én mondjuk ennél humánusabb és talán nomrálisabb módon mondtam el a véleményem és igen biztos vagyok benne, hogy ez a tag sem hallot még életében rock zenét, sőt még azt is megkockáztatom, hogy igazi rap-et sem.

 

 

Hallgass meg egy Pink Floyd lemezt, Dark Side Of The Moon, vigyázz, mert hangszeren játszanak benne és még énekelnek is, sőt értelmes dolgokat. Még annyit, hogy nem hiszem, hogy bármelyik raper tudna olyan lemezt csinálni, mégha 40 évig is "zenél", ami 741 hétig tudna a leghíresebb lemezlista első helyén lenni.

A zenekedvelőknek ajánlom az imént említett album 5.1-es beszerzését, akinek eddig tetszett, annak most még jobban fog.

És Stariani téleg király, még az új Dream Theater lemezen is részt vesz :D Ja, és elektromos gitár mellet még billentyűsön és dobon, meg még ki tudja milyen hangszereken profin játszani tud. És milyen szarok a rock-erek és a rock zene...

Link to comment
Share on other sites

Namármost! Az mind idióta már bocsánat a kifejezésért, aki nyíltan azt állítja a másikról hogy jaaaaj az szaar! Az nem zene stb.. Nyilvánvaló hogy minden stílusnak van támadható pontja! Én a Rap zenét szeretem de pl egyáltalán nem szeretem ezeket a felkapott szutykokat mint 50Cent meg ilyenek... Aki 50Cent miatt oltja a Rappereket meg hasonló szarok miatt azt megértem hiszen a rádióból TV-ből csak ezek a szarok folynak! Az hogy a RAP igénytelen meg ilyenek az megint hülye kijelentés mivel foggalma sincs annak aki állítja hogy milyen is a jó RAP zene... Testvéreim Rock-ot halgatnak inkább így kikerülhetetlen hogy halgassam és tudjam hogy milyen a rock! Kétség kívül vannak abból is nagyon jó, igényes számok is... ...És néha napján ha ők hallják én mit halgatok bizony rámondják hogy ez azé nem is olyan szar...

 

Szal csak annyit mondanék hogy aki álltalánosít az tudatlan...

Link to comment
Share on other sites

Kedves horty911!

 

igaz megfogadtam többet nem írok, mert ez meddő vita...kb olyan, mint a BMW vagy a Mercedes a jobb... (egyértelmű h a BMW :) )

most mégis szeretnék egy-két dolgot hozzáfűzni tisztelt kollégák...

1.) az ilyen emberek miatt, mint akit idéztél fikázzák a rap-et és ezért gondolják azt a rapperekről, hogy IQ light idióták akik nem tudnak semmiről értelmesen beszélni, vitázni. Igazad van neki valószínűleg fingja nincs a rapről.

2.) már bocs, de én lesz@rom a toplistákat, én nem azért hallgatok vmit, mert mások is hallgatják, hanem mert nekem tetszik. talán kicsit (sőt) túloztam amikor azt mondtam több mondanivaló van 1 rap számban, mint egy rock előadó diszkógráfiájában. Ez erős túlzás volt igaz... viszont azt továbbra is tartom, hogy sokkal több mondanivalót tartalmaz 1 rapszám (adott esetben), mint 1 rockszám. Sokkal elgondolkodtatóbb tud lenni, persze ezt előadója válogatja. Másik közelsem csak a szövegért hallgatok rap-et. Engem eslősorban az összhang fog meg, tehát ha egybe van az egész szám, mint szövegileg, mint pedig zeneileg akkor tuti.

Mára ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Én is egyértelműen BMW-re szavazok, de inkább Audi :D

Egyébként az említett albumot én sem azért imádom, mert mások szeretik, hanem mert tényleg jó és ezt azzal is lehet bizonyítani, többek között, hogy meddig volt lemezlista vezető. És nem slágerlista vezető!!! A másik, pedig biztos (lényegébe 70-80% tuti) van rock számok között is, aminél a szöveg nagyon sokat jelent a zene mellett és itt azért akad zene és szöveg közötti kapcsolat is, enm is kevés... :D Vannak olyanok: Satriani, ahol nincs ének, de annyira szép zenét játszik, hogy nem is hiányzik, mert mindenki odaképzeli azt, amit szeretne hallani, mert valójában a szám szól valamiről, azért is adnak neki címet, csak ugye nem írnak szöveget hozzá.

Egyébként én is megfogadtam, hogy nem írok többet, de még is :D

Link to comment
Share on other sites

Csak nyikorgás XD Elég primitív megfigyelés :D Ennyi erővel a rap meg ennyi: düb düb bla bla bla düb düb XD De nem mondok ilyet mer hülyeség, mint ahogy az is amit mondtál.Komolyan már lassan azt hiszem hogy a mai világban ciki az ha egy zenét hangszerekkel játszanak :blink: Hová fajul ez még?

 

Srácok, én azt mondom hogy inkább fogjunk össze........ és menjünk az emo topikba fikázni az emokat :D :D :D Vicceltem :)

Link to comment
Share on other sites

Jójó tudom, de elég kevés rap koncerten láttam ott a színpadon hangszeren játszó egyéneket :D Coolio koncerten láttam dobost meg basszert.Meg láttam még vhol de ne várjátok el tőlem hogy mindet megjegyezzem.

Link to comment
Share on other sites

"miért szerinted a rap zene alapja, miből épül fel falcsapkodásból?"

kis túlzással, majdnemhogy igen :D De tényleg nem viszik túlzásba a hangszereket, hallott már vki rap koncerten gitárszólót (na jó, itt nem kell rögtön azt az egyet kiemelni, meg példélózni vele, ha létezik is egyáltalán ilyen)? :D Vagy egy jó ízű (mert ezt a zeneértők így havják) és ezek a zeneértők nagyjából minden műfajban otthon vannak, otthon kell lenniük, másképp nem zeneértő, tehát ő nekik lehet hinni, legalább is érdemes) gitár és billentyűs duettet alias: Dream Theater.

Link to comment
Share on other sites

egyszerű válaszom van amiért a Rap:a Rappnek van üteme és hangzása, a rock meg csak nyikorgás :) persze stílus kérdése!

Mikor ezt olvastam, pont az AC/DC-től hallgattma a Highway to Hellt...fura ez a nyikorgás, mintha lenne benne dallam :blink:

Link to comment
Share on other sites

De tényleg nem viszik túlzásba a hangszereket, hallott már vki rap koncerten gitárszólót (na jó, itt nem kell rögtön azt az egyet kiemelni, meg példélózni vele, ha létezik is egyáltalán ilyen)? :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=sFb9UqELX8w
http://www.youtube.com/watch?v=k-hRqN0h9Y8
http://www.youtube.com/watch?v=IPpxxrl0xhM
http://www.youtube.com/watch?v=S_qRYEb8DZU

 

csak hogy példázzak.. :)

Link to comment
Share on other sites

De azt mindneki jól, tudja, hogy nem ez a jellemző a rap-re, míg a rock számok nagy többségére igen. Lényegébe ha nem lenne jellemző a rock-ra, akkor nem is lenne rock, ugyanis a zene miatt hívják rock-nak. Tehát, akad egy-két rap szám vmilyen nem túl bonyolított zenei aláfestéssel, de azért nem lehetne vele Dunát rekeszteni. Én nem kezdek el példálózni, mert akármelyik jóravaló együttes számát megnézi/hallgatja vki, akkor úgyis látni/hallani fogja.

Link to comment
Share on other sites

A rock számok nagy többségére?Mindre :D Rock nincs hangszer nélkül.

 

Amúgy egész jók, csak vmi élő cuccot is linkelhettél volna :) Az elsőtől hallottam sztem már pár számot... nem ennek az egyik klippjében van az hogy a csákó kimegy a ház elé és pogózik?Vagy vmi hasonló és assszem csak álmodja az egészet mer kimegy a családja és nézi ahogy egymagában vergődik :D :D

Link to comment
Share on other sites

és itt van még egy példa!

tipikus rapper :wacko:

 

És ez mi? Kikérem magamnak, én Rapper vagyok de nem fikázok senkit azért mert más a stílusa! Utálom hogy egyes mberek felsőbbrendűnek hiszik magukat olyan dologban ami egyszerűen embertől függ! Nem tom ki hogy van vele, de ez sztem inkább olyan mint hogy valakinek nagy elálló füle van e vagy nem! Így született, hogy inkább az tetszik neki! Ez mitől ekkora gáz?

 

Tipikus rapper? Az milyen? Már nem azért de a Rapperekről kialakult egy kép.. amerikai idióta barmok nagy sapka félretolva beszívva ugrálunk valami szar értlemetlen szövegű szar zenére! De aki ezt látja és emiatt elfordult az egésztől az nem tudja hogy milyen is az igazi!

 

A rockerekről meg az a kép jön le egy ilyen Rapperben hogy hosszúhajú, büdös, szőrős, igánytelen barom.. Akkor az egy tipikus Rocker? Ezt egy rocker sem állíthatja hogy nincsenek iylenek..! Ez mind a kettő a két véglet és ezen vitatkozunk! Szar ez az egész.. ez az erről vitatkozás! Most azzal hogy erről vitáázunk nem fog megváltozni senki véleménye...!

 

Csak ennyit akartam mondani.. Köszönöm a megtisztelő figyelmet :)

Link to comment
Share on other sites

Rap vagyis a Hip-Hop, mert azért van különbség a 2 közt, persze vannak ezek az értelmetlen szövegű számok, amibe össze vissza káromkodnak, hát én olyan nem halgatok, csak az igényes Underground Hip-Hop-ot! Sztem felesleges mind a két stílust fikázni, mki azthallgat ami neki tetszik!

Link to comment
Share on other sites

És ez mi? Kikérem magamnak, én Rapper vagyok de nem fikázok senkit azért mert más a stílusa! Utálom hogy egyes mberek felsőbbrendűnek hiszik magukat olyan dologban ami egyszerűen embertől függ! Nem tom ki hogy van vele, de ez sztem inkább olyan mint hogy valakinek nagy elálló füle van e vagy nem! Így született, hogy inkább az tetszik neki! Ez mitől ekkora gáz?

 

Tipikus rapper? Az milyen? Már nem azért de a Rapperekről kialakult egy kép.. amerikai idióta barmok nagy sapka félretolva beszívva ugrálunk valami szar értlemetlen szövegű szar zenére! De aki ezt látja és emiatt elfordult az egésztől az nem tudja hogy milyen is az igazi!

 

A rockerekről meg az a kép jön le egy ilyen Rapperben hogy hosszúhajú, büdös, szőrős, igánytelen barom.. Akkor az egy tipikus Rocker? Ezt egy rocker sem állíthatja hogy nincsenek iylenek..! Ez mind a kettő a két véglet és ezen vitatkozunk! Szar ez az egész.. ez az erről vitatkozás! Most azzal hogy erről vitáázunk nem fog megváltozni senki véleménye...!

 

Csak ennyit akartam mondani.. Köszönöm a megtisztelő figyelmet :)

Gratulálok! Apró baj, hogy MAISTRONAK ÍRTAM!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...