Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Én inkább rock-ok de a rapp-et sem ítélem el teljesen, mind a 2-nek vannak szar számai

Amúgy minek vitatkozni hogy melyik a jobb? Mindenkinek más és más jön be

Tudjátok mit??? UTÁLJUK EGGYÜTT A TEKNÓT B):DB):DB):DB):DB):D

vagy utáljuk a buta embereket :huh: hja ne, mert akkor TE kiszorulsz a körünkből :(

 

amúgy konklúzió: magyar mainstream kb semmit nem ér. nyomja a média, mert el kell adni az unokatestvér fiának a zenéjét.. érdekes módon a kevésbé sztárolt zenékért is rajonganak a nem divatemberek, mert egyszerűen jó.

Link to comment
Share on other sites

Ja, pl a Republic-ot sem nyomják és mégis 2 hónap alatt aranylemez lett az új album, közben nem biztos, hogy benne van az első 10 kedvenc Republic albumban. Akinek meg van a saját tábora, annak már nem is kell reklám, bár nem mintha őket annyira nyomták volna eddig is. Vagy pl a Bikini, nagyon sokan szeretik, simerik és nem kell hozzá média.

Link to comment
Share on other sites

De engedje már meg a világ egy rocker vallja magát rockernek,egy rapper meg rappernek.

 

te akkor érzed jól magad ha rappernek hívathatod magad? eh... nevetséges... asszittem amúgy hogy elsősorban embernek születtünk, de még ilyen kategóriákba besorolni az embert... LAL

Link to comment
Share on other sites

Embere válogatja, hogy ki vallja magát rock-ernek vagy rap-ernek, én pl nem vallom magam rock-ernek, habár rock-ot hallgatok, azt szeretem, ismerem és néha még gitározok is, de attól én még nem tartom magam rock-ernek. Ma kérdezte az egyetlen rock-er otársam, hogy én is az vagyok-e, és nagy meglepetésére nemet mondtam neki és elmagyaráztam, hogy miért, azt is hozzátettem, hogy lehet többet tudok a rock-ról, mintő, aki rock-er, bár ő nem igazán szokott ilyen szutyok, rock-nak nem nevezhető zenét hallgatni, de azért kedveli a szélsőséges zenéket, főként skinhead és nem kevésbé hazafias zenéket. Persze emellett mást is.

Link to comment
Share on other sites

De miért a rap? ;)

 

 

Szkraccs, te meg minden hsz-dben bebizonyítassz vmit, ha nem veszed észre mit, akkor nem csalódok benned ;) Egyébként senki nem mondta, hogy ne legyél rap-er, legyél nyugodtan, de mint már mondtam, hogy egy nem rap-er vagy rock-er LEHET többet ért az adott műfajhoz, mint ellenkező esetben. Nem? De. Az, hogy nem hallgatsz más műfajú zenét és el is zárod magad tőle, az csak egy dologra utal, méghozzá a szűklátókörűségre, ha mást nem is, de legalább vélemény nyilvánítás erejéig belenézhetnél másba is, lehet hogy megtetszene, megismernél új előadókat, együtteseket, stílusokat, ezzel mintegy bővítenéd ismerettségedet a zene terén és nem lenne okod azt mondani, hogy rap-en kívül nem hallgatok semmit, mert sz@r, bár ez csak a befogadóképességeden múlik és azon, hogy túllépj önmagadon, igenis megismerek új zenéket. Nem baj az, ha rap-et hallgatsz és szereted vagy mi, de nem érdemes leragadni egy stílusnál, mert így sok minden jótol foszthatja meg magát az ember. Én így látom. Manapság tényleg az a menő, ha vki rock-ernek vagy rap-ernek hívja magát, mert azt hiszi, hogy így felnézhetnek rá, és ez nem feltétlen a 20-21 éves korosztályra illik, hanem már egész korán elkezdődik, már 12-13 évesen, tehát sztem igaza volt lollercoaster kollégának ;) Ezért lenne gyökér?

;):D

Link to comment
Share on other sites

Ezzel arra akart rávilágítani, hogy te azt élvezed, hogy rapper lehetsz, ami a mai kissrácok körében nagyon menő.

A másik: szerintem én rocker vagyok, de ha valaki nekem bebizonyítja, hogy nem, mert mondjuk csak az a rocker, aki bandában és rendszeresen zenél, akkor holnaptól nem leszek "rocker" - és ez tudod milyen változáshoz vezet?....nem talált, mert semmilyenhez. Ugyanazt a zenét hallgatnám (ami nincs lekorlátozva rockra) és a stílusomba sem szólna bele. Remélem érthető!

Link to comment
Share on other sites

Ezzel arra akart rávilágítani, hogy te azt élvezed, hogy rapper lehetsz, ami a mai kissrácok körében nagyon menő.

A másik: szerintem én rocker vagyok, de ha valaki nekem bebizonyítja, hogy nem, mert mondjuk csak az a rocker, aki bandában és rendszeresen zenél, akkor holnaptól nem leszek "rocker" - és ez tudod milyen változáshoz vezet?....nem talált, mert semmilyenhez. Ugyanazt a zenét hallgatnám (ami nincs lekorlátozva rockra) és a stílusomba sem szólna bele. Remélem érthető!

 

 

ÁÁÁ.Ez nagyon nem igy van.A kissrácok körében manapság a dizsi a menő,meg minden hétvégén saturészegség.Ezt a műfajt már nagyon kevesen ápoljuk,egyre kevesebben vagyunk.Akik most kis srácok pedig szerintem azt se tudják hogy van ilyen stilus is.Ahol lakom itt is 2-en vagyunk össz-vissz rapperek.(7000ezer fős település pedig).Még szerencse,hogy a szomszédos falvakban és városokban akadnak rapperek és jó kis RH partykat is szerveznek.(Respect a debreceni RH Crewnak)Ezekért a partykért.Amig ezek vannak addig nincs baj nem észlelhető hogy valójában milyen kevesen is vagyunk

 

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy igazad van Horty,de ez nem szűklátókör,hogy mást nem hallgatok meg.Csak nincs rá szükségem,zenei téren a rap mindent megad amit kell.

 

 

De honnan tudod hogy egyáltalán nem tudna újat mutatni egy másféle stílusú zene? hm? NEM TUDHATOD..ILYEN NINCS!!!!Ezzel magadat csapod be..

Link to comment
Share on other sites

De honnan tudod hogy egyáltalán nem tudna újat mutatni egy másféle stílusú zene? hm? NEM TUDHATOD..ILYEN NINCS!!!!Ezzel magadat csapod be..

 

 

Nem tudom,de egyáltalán nincs szükségem rá.Egyáltalán!Rap és semmi más.Van egy-két rocker cimborám,akiki igazi rockernek vallják magukat és ők sem érzik,hogy kellene nekik másfajta stilusú zenét hallgatni.És persze aki azt mondja teszemfel,hogy ő csak hallgatja a rappet vagy rockot de nem vallja magát se rappernek,se rockernek az olyan persze halgasson meg mást is mert szüksége lehet rá esetleg.De aki azt mondja hogy rocker vagyok vagy rapper annak nem kell a másfajta zene.És szerintem ez igy van rendjén.Nevezzétek szűklátókörnek,vagy akárminek.De biztos sokan vannak még rajtamkivül akik ezt igy gondolják.(persze nem itt)

 

 

lollercoaster:te pedig nagy tévúton jársz ha még mindig úgy gondolod,hogy a mai kissrácok körében nagyon menő a rapperség.Ez sajnos egyáltalán de nem igaz.

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tudom, de én is azt javaslom, hogy próbálj meg másokat is hallgatni, ha nem tetszik, nem nagy ügy. Én úgy vagyok, hogy a metál a fő, a rock is jó, reppet is meghallgatom, ha háttérzenének megy, de a technót sehogyan sem tudom elviselni. Sajna ez van.

Link to comment
Share on other sites

Áh szerintem hagyjátok.Ha nem érzi szükségét hogy még több zenét ismerjen, hanem elég neki ennyi, akkor minek mondani neki?Ha ő csak ennyit igényel akkor legyen boldog annyival :D Meggyőzni úgysem fogjátok, hiszen meggyőződése, hogy nincs annál jobb mint amit hallgat.

 

Vannak akik nem ragadhatnak le egy műfajnál, pl ha vki játszik vmi hangszeren, mondjuk dobon és igazán komolyan meg akar tanulni akkor más műfajokban is járatosnak kell lennie, hogy ha előadja magát, akkor érződjön, hogy ő egy dobos aki tényleg tud dobolni, nem csak elkezd csapkodni, és érzi is amit csinál.

Vagy aki gitározik, és tegyük fel, hogy inkább a rockot játszana, akkoris jó ha belekóstol egy kicsit a bluesba például, mert ezzel színesítheti a játékát.

Thát ha vki igazán komolyan gondolja hogy a zenében el akar mélyülni, akkor nem ragadhat le egy műfajnál, de aki csak úgy hallgatja, mert tetszik és jó unaloműzés vagy vmi az sztem akár le is ragadhat egynél, ha nem igényel többet.

Link to comment
Share on other sites

Én nem vagyok rock-er, de attól függetlenül a rock a fő zenei stílus, amit szeretek és ismerek, sztem eléggé ismerem, de emellett mást is ismerek, és szeretek, de lényeg, hogy hangszereken játszanak benne ;) Lehet a rock-erek úgy gondolják, hogy nekik elég a rock is, mást nem akarnak megismerni, ugyanis a rock elég széles skálán mozog manapság, ha vesszük pl a progresszív rock-ot, akkor annak is van kb 20 fajtája és ez csak egy rock stílus, tehát ha vki rock-ot ismeri, az nem biztos, hogy rock-er, de igen sok stílust, alfajt ismer, amik lehet nem is hasonlítanak egymásra, annak ellenére, hogy rock. Egyedül a hangszerek közösek benne, de lehet, hogy ezek számban is eltérnek egymástól, itt egy gitár amott 5, és ez zeneileg is meglátszik, bár ezzel nem lenézendőek az egy gitáros bandák (Rush, Motörhead, Police...) ;):D

 

A rap az a szöveg miatt érdekes, biztosan sok olyan szám van, amelyek érzelemdúsak, nem is ezzel lenne bajom, hanem azzal a monoton szövegeléssel, nincs dallama (biztos van kivétel, de nagy többségben ez a jellemző), ezzel szemben míg meghallgat az ember egy más műfajt, jelen esetben rock, ott is remek érzelemgazdag szövegek vannak, legyen az magánéleti problémát feldolgozó vagy akármi, de mellé még a zenei gyönyörök is kapcsolódnak, amik így teszik egésszé a számokat.

Link to comment
Share on other sites

Azért a rap sem teljesen monoton.Arra azért rájöttem hogy az az állítás, miszerint rappelni bárki tud, nem épp helytálló.Bárki megpróbálhatja, de nem biztos, hogy az jól fog hangzani, vagy egyáltalán az illetőnek megfelelő hangja van e hozzá, mert azért az sem mindegy.Például emlékszem amikor a való világban bement aza dopmen gyerek és csináltak vmi rap szerű számot.Hihetetlenül pocsék volt.Mondjuk maga dopeman stílusa is elég gyenge.Thát nem tud mindenki rappelni, ez már biztos.Na nem mintha tisztán énekelni minden ember tudna, sőt ahhoz azért sztem több is kell.

 

Másrészt a szöveget is úgy kell megírni, hogy lüktessen, mert ha csak úgy elnyom a csákesz néhány mondatot, és még egy normális beatet sem lehet hozzáigazítani, akkor kaka az egész... na nem mintha nagyon értenék hozzá :D én csak ezeket következtettem ki.Gyakran tűnt már fel nekem alliteráció is egyes szövegekben.Thát ezek olyanok mint vmi modernebb versek :D

 

na ennyit a rap védelmében, a részemről.szóval annyira mégsem kéne az embereknek lenézni az igényesebb fajtáját, vagy együtt emlegetni a gagyikkal.

Link to comment
Share on other sites

a rockerkedés is divat :) lásd csak a sok majmot az utcán.. (szimatszatyor, acélbetétes, akela pulcsi)

 

Egyszer találkoztam olyannal szórakozóhelyen ( nem mondom hogy hol,de kb 1999-2000 körül ) , ahol a kiscsaj Sepultura-s ( !! ) pulcsiban + bakancs + satöbbi , nyomatta a dance-t a társaival egy Discoban.Naszóval ez egy igazi nyitott :) zenei hozzáállás,de véleményem szerint egy olyan egyén aki ilyen ruhákat magára ölt,némiképp kizárja saját magát egy Discos légkörből,mégha szívesen hallgat például ' Roni - Még sohasem Láttam a tengert' :) nagy sikerű dance-style mellett egy kis Sepulturát is.

Link to comment
Share on other sites

Nos igen... talán meg is tudom érteni valamennyire, hiszen nincs minden hétvégén koncert meg ha van koncert az sem biztos hogy jó.Nemtom melyik városban volt, de én nem sok olyan helyet ismerek ahol (szerintem) jó zene megy, ezért érthetően hiánya van az embernek, miközben akik discoba járnak, és azt a zenét szeretik, azoknak mindig van zene mert az olyan szórakozóhelyekből van sztem a legtöbb.

De én nem adnék ki pénzt azért, hogy olyan zenét hallgassak hajnalig amit egyáltalán nem kedvelek... egyszer követtem el ezt a hibát :D

Link to comment
Share on other sites

Szűk látókörűséggel kapcsolatban:

Vannak "a rap-hez nőtt" stílusok, amik valahol kapcsolódnak hozzá. Ilyen pl. az R&B, ami a durva szöveget felcseréli egy "költői" szövegre, fő témája a szerelem és hasonló érzelmek. Továbbá kapcsolódik a rap-hez a soul is, a funk-ról nem is beszélve, na meg a p-funk...

 

Konkrétan:

R&B-ből meghallgatom a 112-t, Montell Jordan-t, vagy a Blackstreet-et, sőt egyenesen szeretem őket, de a Barry White-féle R&B se rossz. Az Akon-féle R&B-t inkább hagyjuk...

Soul zenékből az újabbak nem igazán tetszenek - gondolok itt Beyoncé-ra pl., a régiek közül viszont számos. A jobbakat kiemelve: The Gap Band és soloban Charlie Wilson, Stevie Wonder, Kool & The Gang, Rick James, James Brown.

Funk: na igen, hatalmas kedvencem a Zapp (Band), és soloban Roger Troutman (R.I.P.). Aki ismeri pl. 2Pac-tól a California Love-ot, és felfigyelt arra az érdekes hangra a refrénben, akkor most már tudhatja, hogy ő bizony Roger. A Zapp hozta be ezt a torzítást (ma már a chicano-k körében pl. egy Fingazz nevű pali színesíti így a kemény gangsta rap számokat), engem teljesen lenyűgöz, mind a Zapp és Roger lemezeken, mind pedig rap és R&B számokban, utóbbit nagyon tudja színesíteni (pl. a California Love, de rengeteget lehetne felsorolni). A funk zene a hetvenes-nyolcvanas évek disco-világát hozza vissza, fő témája a tánc, a party-k, na meg a szerelem. Egyszerűen csodálatos! A Zapp mellett kiemelném Ronnie Hudson-t. Sajnos sokra nem vitte, de a West Coast Poplock remek szám lett. California Love elődje, ezt dolgozta fel 2Pac... igen, feldolgozta. Nem saját szerzemény, legalábbis nem 100%-ig.

P-Funk: Parliament Funkadelic. Innen a p-funk koronázatlan királya jöhet szóba: George Clinton. Továbbá a hozzá szorosan kötődő P-Funk All-Stars. Nagyon egyedi stílust képvisel, na meg George megjelenése is nagyon egyedi. :D

Továbbá kiemelném a korábban már említett metal + gangsta rap kombinációt, a Body Count-ot, ezen túl még Michael Jackson-t is meghallgatom, különösen ilyen számokat, mint a Beat it, vagy a Jam.

Link to comment
Share on other sites

Az ilyen emberekből kéne több :)

 

Amúgy kifelejtettem a kedvencekből a filmzenét (főleg ha monumentális), a bluest, a reggae-t (ne nézzetek rám olyan csúnyán, jó zene az! nem a dancehall, hanem a rasta változat). Rapről meg bővebben, hátha valaki félreértette a mondanivalómat: ha nagyon muszáj, mert még az mp3 lejátszómat is túlüvölti a rep, akkor meghallgatom, am nem szeretem. Viszont amit nagyon utálok, ha valaki nagyon szűklátókörű. (nem szkraccs, nem rád gondoltam, hanem azokra, akik pl. csak azért mennek el koncertre, h lerészegedjenek).

Link to comment
Share on other sites

Hűha jó érzelemdús fiatalember lehetsz te. :)

 

Érzelmek nélkül csupán vadállatok lennénk - bár lehet, hogy te azt a szintet sem ütöd, lenn vagy valahol az amőbánál. De az előttem levő hozzászólás is helytálló rád nézve (súgok: sekélyes, paraszt életmód).

Amellett aláírtad, hogy azért hallgatsz rappet, mert attól érzed magad keménynek. Sejtésed sincs a stílusról. Aki Zapp-et megszólja, az egy 2Pac lemezt fel ne merjen tenni, elfelejthet és jó pár rap alkotást, mert hát ezek az előadók nem egy rapszámnak adtak alapot. De minek is írom neked a Zapp-et, mikor azt se tudod, hogy eszik-e, vagy isszák...

 

Na, de hogy tanulj valami újat is, hogy miknek adtak alapot:

 

Zapp - Computer Love:

Bloods & Crips: Piru Love

Big Wy: Piru Love 3000

The Click: Scandalous

 

 

Zapp - More Bounce To The Ounce:

EPMD - You Gots 2 Chill '97

Rodney O & Joe Cooley - U Don't Hear Me Tho' (Street Only)

 

 

Zapp - Be Alright:

South Central Cartel - U Gotta Deal Wit Dis (Gangsta Luv)

2Pac - Keep Ya Head Up

 

 

Zapp - So Ruff, So Tuff:

Ice Cube - How To Survive In South Central

 

 

Zapp - I Can Make You Dance:

AllFrumTha I feat. Mack 10 & Soultré - Make You Dance

 

Ez csak egy pár, amit Zapp-ék nélkül talán nem is lenne.

Jaaa, hogy hozzácsapjam Ronnie Hudson-t:

 

Ronnie Hudson - West Coast Poplock (zeneszerző: Zapp, szövegíró: Roger Troutman):

2Pac - California Love

2Pac - California Love Remix

(illetve '96-ban) Zapp - California Love

 

 

Csak bámulsz, mi? Megnézném, mit sikerült felfognod belőle. De majd jelét adod egy értelmes hozzászólással. Na meg arra lennék kíváncsi, hogy hány új előadót fedeztél fel ebben a pár sorban, akikről soha nem hallottál...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...