Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

A médiát kár belevonni. Ha azt néznénk, akkor Eminem lenne a világ legjobb rappere, holott én rapper-nek se minősíteném. Sőt lassan Justin Timberlake is rapper-nek számít. Média szerint. Ennek a Timberlake gyereknek meg annyi köze van a rap-hez, mint Uhrin Benedeknek.

Link to comment
Share on other sites

Még 1 értelmes hozzászólás :D

 

 

Az Aerosmith dologról: nekem úgy tűnik hogy ti már lassan ugyanazt állítjátok :D én tényleg mástól is hallottam már hogy ez a szám hozta vissza az Aerosmith-t az élvonalba.A lényeg hogy a médiába valószínű hogy ez hozta vissza, az meg már más kérdés hogy zeneileg mélyponton voltak e.

Link to comment
Share on other sites

Elképzelhető, hogy mélyponton van egy banda. Sokszor előfordult már ez sok bandával. De nekik időt kel hagyni, vagyis maguknak kell időt hagyniuk. Ha jól megnézitek, akkor elmúlt 1-2 évben, idén is, tavaj is a régi nagy bandák vagy összeálltík vagy régóta új lemezt adtak ki. Ez lehet, hogy a médiának is köszönhető, de ha megnézitek, akkor többnyire kiváló anyagok vagy felvételek készültek, ami viszont biztosan nem a médián múlt/múlik. Például: Led Zeppelin vagy David Gilmour, de akár nézhetjük az Eagles-t is, biztos, hogy napjainkban többet szerepelnek a médiában, de ők tesznek is azért, hogy újra méltóak legyenek "régi" nagy hírükhöz ;):D És sztem ami ebből következik/következhet, nem hiszem, hogy az Aerosmith-nak zenei téren lett volnaproblémájuk, mert azt nem rap-erekkel oldották volna meg, ez egészen biztos. De kipróbáltak valamit, ami újnak hatott, a pénz biztos jól jött akkor is és emellett a média...

Tehát lehet, hogy sz@rban voltak akkor, és néztek vmi megoldás után és ez lett belőle, de ha nem ezt a megoldást választják, akkor idővel megint ment volna a dolog és annyi lenne, hogy kevesebb számuk lenne 1-gyel :D

Link to comment
Share on other sites

Részedről inkább a hallgatás lenne a lelke mindennek.

 

Az ilyenek miatt alakulnak ki az olyan sztereotípiák, mely szerint "minden rapper bunkó". Rockereknél is van ilyen. Egy-két igénytelen miatt azt mondják, hogy mind az. És még sorolhatnám a különféle előítéleteket, amiket az ilyenek miatt kapunk. <_<

 

Link to comment
Share on other sites

És mit lehet utálni egy műfajon? Mert oké hogy nem szereted, de mi váltotta ki azt hogy utáld is amiről semmit se tudsz? Meg nem te írtad azt a szöveget, de mivel a te hozzászólásodban volt ezért meg is született mindekinek a véleménye rólad és az értelmi szintedről.

Link to comment
Share on other sites

Nem a magyar rapper arcokat nézi le, hanem azokat akik olyan szöveget írnak mint azok akikről beszéltek :D Amúgymeg nem attól lesz vki rapper (gondolom én) hogy minden suttyót aki rappernek hívja magát elismer.

Link to comment
Share on other sites

Ezzel megint újabb vélemény született rólad ;) Az a baj, hogy sokan rap-ernek vagy rock-ernek tartják magukat, mert ismerik 50Cent-et és tsait vagy a másik odlalon a TCS-t, Linkin Park-ot vagy SlipKnot-ot és ezek szoktak mindig ilyen szövegeket nyomni, amit pl most te is. Aki jobban belemélyedt az általa kedvelt stílusba, az vagy nem szól be vagy ha beszól, akkor érvekkel teszi azt és úgy láttam eddig, hogy intelligensen, talán nem is tarjta magát rap-ernek vagy rock-ernek, mert manapság ez a két megnevezés majdnemhogy sértő, az említett bandák miatt is. Lehet, hogy te vagy az, akit rap-ernek kéne nyilvánítani ;)

Mielőtt lerockerezel vagy raper gyülőlőzöl, előbb vedd észre, hogyha olyan lennék, akkor nem ilyen módon írtam volna le ezt a hsz-t. Igaz nem nekem szóltál be, de úgy érzem, hogy dead-end... van annyira emberi és tud mind2 műfajról véleményt mondani, hogy az ő oldalát képviselem ;)

 

Na, megint egy újabb arc, aki engem nem fog nagyon bírni :D;)

 

Ja, és sztem a rap ismerők és hallgatok esetleg űzők is egyetértenek velem, de ha nem, akkor nem szóltam :D

Link to comment
Share on other sites

Rap-re tettem a voksom (mily' meglepő :) ).

Hozzátenném azoknak, akik a rock-ot pártolják: rapperek valóban vesznek át rock alapokat, rappelnek rockra, ami miatt szidhatjátok is őket, de

(és most azoknak, akik a rap éltetői) az Aerosmith-t a Run DMC hozta vissza a feledés homályából (Rock this way), az Anthrax és a Public Enemy közös munkája (Bring the noize) pedig átütő sikert hozott mindkét bandának, különösen az Anthrax-nak, hogy megjelent egy újszerű stílus a zenéjükben. Osztatlan sikert arattak vele. Ugyanígy a Biohazard és az Onyx közös munkái is ott vannak.

 

Továbbá nem kell megfeledkezni Ice-T bandájáról sem, a Body Count-ról, mely metal zeneként is épp annyira megállja a helyét, mint rap zeneként. A Cypress Hill rock-os próbálkozásai se mondhatók rossznak, bár tőlük jobban hangzik a rap zene.

 

Na egy inteligenciában nem hiányos rapper ritka ám az ilyen.... ^^

 

Egy ismerősöm van még aki ilyen felfogással él mint te és ő is rapper és nem veti meg a rockot sőt ő is ugyan ezt az érveket hozta fel :)

 

És eggyütt szoktuk halllgatni a Rage agianst the machine-t ojeee \../ \X/ (az utóbbi jel a west side-ot akarja jelölni asszem :D )

 

A mostani nagyhírű "rapperek" -ha szabad ezt mondani az 50 centre meg a többiekre- össze kéne állniuk pár rockbandával egy szám erejére...

 

Most jutott az eszembe a korn-twisted transistor videoklipje h az mekkora :D ajánlom mindenkinek :)

Link to comment
Share on other sites

Ronnie nyugi.Fiftyéknek nincs annyi eszük h összeáljanak 1 rock bandával....meg egy kicsit illúzióromboló lenne.....

 

 

Még ha eminem állna össze 1el az még aránylag yo lenne ő alkotott már nem 1 komoly számot....Pl:a bush ellenes szám,meg amit a kislányának írt.....javítsatok ki pls nem tom a számok címét.

Link to comment
Share on other sites

Na ezek még érdekes dolgok.Rock+rap miféle korcsszülemények születnének,ha ilyen emberek össze állnának.Azt most leszögezem,hogy Eminemet és 50-et utálom,divatmajmoknak tartom őket.De engedje már meg a világ egy rocker vallja magát rockernek,egy rapper meg rappernek.Még jó hogy a legtöbb rapper nem igy vélekedik a rapperségről mint ahogy azt többen is gondoljátok.

 

ezek után mit mondjak...

megvilágosodtam!

ezentúl nem fogok hangszeres zenét hallgatni csak rockereket fikázó rappereket. :D:lol:

akkor a Cypress is korcs váááááááá

Link to comment
Share on other sites

Ronnie nyugi.Fiftyéknek nincs annyi eszük h összeáljanak 1 rock bandával....meg egy kicsit illúzióromboló lenne.....

 

 

Még ha eminem állna össze 1el az még aránylag yo lenne ő alkotott már nem 1 komoly számot....Pl:a bush ellenes szám,meg amit a kislányának írt.....javítsatok ki pls nem tom a számok címét.

 

Annak a címe Eminem - Mosh asszem. Onnan tom hogy régen még amikor nagyban hallgattam a Rock against Bush albumokat, a youtube-on ráakadtam erre a számra és a klippje tetszett :D ahogy ott vonulnak, meg télleg sok frankó dolog lehet a szövegben, csak arra már nem emlékszem XD De láttam hogy vmi komolyat akar mondani.Na ezért a számért egy aprónyi kis tisztelet talán kijár neki... de amúgy ritka gagyi zenét nyomat, a mainstream csak úgy viszi magával, ami nem túl szimpatikus dolog számomra.

Link to comment
Share on other sites

Na ezek még érdekes dolgok.Rock+rap miféle korcsszülemények születnének,ha ilyen emberek össze állnának.Azt most leszögezem,hogy Eminemet és 50-et utálom,divatmajmoknak tartom őket.De engedje már meg a világ egy rocker vallja magát rockernek,egy rapper meg rappernek.Még jó hogy a legtöbb rapper nem igy vélekedik a rapperségről mint ahogy azt többen is gondoljátok.

Nem Eminem a divat, hanem Eminemet fikázni a divat. ;) Lehet, hogy nem ő az atyaúristen, de azé szép amit elért. A Marshal Mathers albuma meg még egész jó volt.

 

Szóval szerinted akkor a Jedi Mind Tricks is egy korcs? Ismered őket? Segítek ... repp ez is. Ezért a kijelentésedért téged meg fognak lincselni az utcán drága fiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Az is érdekes mondjuk.Sose fért a fejembe,hogy hogy lehet 2féle műfajt is csinálni.Az biztos hogy a rap zenéiket nagyon szeretem.

 

Talán lehet, hogy sokoldalúak és mondjuk megtanultak hangszereken játszani, bármilyen hihetetlen, ilyen is létezik ;) Sőt, a RATM az egész jó zenét nyom, bár inkább a Chris Cornell-es változatát szeretem (Audioslave) ugyanis abban nem rap-elnek, de a zene hasonlú, mivel az énekest kivéve ugyanazok a zenészek nyomultak mind2 bandában és tényleg jó zenészek ;)

Link to comment
Share on other sites

Még szerencse :lol:

Nem ismered és szarozod a hozzá hasonló zenéket. Szégyen, hogy reppet hallgatsz ;)

 

Sorold már fel kiket szeretsz. Mi a kedvenc számod tőlük. Mikor ismerkedtél meg az előadóval. Nagyon kíváncsi lennék. :lol:

 

Ha meg ízlések és pofonok mondatot mered a szádra venni, akkor ne korcsozz egy zenét se. Mert aki ezt a mondatot komolyan gondolja, az nem fikázza azt a zenét, hanem azt mondja: Nekem ez nem tetszik.

 

Sorold már fel azt is, hány ilyen "korcs" zenét hallottál, ahol rock+rap van, vagy akármi+akármi.

 

Fogtad?

Link to comment
Share on other sites

Először is köszönet azoknak, akik kiálltak mellettem és jó szavakkal illettek meg! :)

 

Másodszor:

Nem vagyok rapper. A rap stílust képviselem, de ettől nem vagyok rapper, nem lesznek lemezeim, nem fogok gettóban élni, és nem fogok drive-by-ban meghalni. :D Rappernek lenni és a stílust képviselni két különböző dolog.

 

Harmadszor:

Előbb szánalmas a magyar hip-hop, mint én. Ez a stílus nem Magyarországra való, de máshova se nagyon. Ez leginkább az USA-hoz illik. Na de hogy kicsit kifejtsem: Magyarországon nincsenek gettók. Van a "nyócker", amit annak neveznek, legyen mondjuk határeset (bár akkor sem az), na de az hogy hangzik, hogy "Sub Bass Monster a gyulafirátóti gettóból", hm? Röhej! Azon túl semmi más nincs meg. A magyarok egyedül a rappet lopták el. Rappelnek a nehéz életről, holott kinn a nigger-ek valószínűleg irigykednek erre az életre (ne a befutott sztárrapperekben gondolkozzunk, hanem a bandatagokban, akiknek ez már nem is stílus, hanem túlélési feltétel). Átveszik az öltözködési stílust, és ha még netalán sikerül is eltalálni a zenét, a szöveg akkor is egy nulla. Na meg magyar underground... Elég azt a szót nézni, hogy "underground". Nem épp egy echte magyar szó.

 

Negyedszer:

Korcs stílus. Ismételten kiemelem, hogy a Run DMC rock-ra rappelt. De még pár példa. Ott a Gang Starr, aki jazz-re küldi, és ott van Dr. Dre, aki feltalálta a g-funk-ot. De ott is mi az alapzene? A funk. Roger Troutman-éknek hála (nyugodjon békében) létrejöhetett ez a remek hangzás, ami szintén nem rap alap. Ott van a (sajons már feloszlott) A Tribe Called Quest az absztrakt rap-pel, vagy a Public Enemy-féle rapcore, aminek szintén része a rock. Így lehet "korcs" stílust csinálni.

 

A Marshall Mathers albumról meg csak annyit, hogy azért lett jó, mert azt még Dr. Dre rakta össze. :)

 

A fentebbi hozzászóláshoz:

xXJoCXx:

Gyűlölöm azokat a tahókat, akik miatt olykor engem is leminősítenek, csak mert véletlenül egy stílust képviselünk. Gyűlölöm őket, mert mást se csinálnak, csak keménykednek, kötekednek, isznak, füveznek, dugnak, (tisztára mint a nyulak), züllenek, mindezt azzal magyarázzák, hogy ez a hip-hop stílus. Aztán sajnáltatáják magukat, hogy hova jutottak, amikor már nincs a stílus, csak egy lecsúszott, összetört, beteg ember, aki semmire se jó. Megérdemlik. (ez lehet kicsit durva volt, de nem tehetek róla, hogy ez az őszinte véleményem)

Szóval, az intelligenciát ne kapcsoljuk össze a rap-pel, ez egyénfüggő, hogy ki mennyire művelt. Amúgy köszönöm a jó szavakat! :)

Link to comment
Share on other sites

Ezt érdekesnek tartom,hogy egy magyar ráadásul rapper gyerek hogy nem szereti a magyar Hip Hop-ot.Furcsa vagy.

Dation:ha már ennyire kiváncsi vagy

Magyar Hip Hop:

Akkezdet Phiai(Pest)

Bobacrome(Pest)

The Steve(asszem ő is pesti)

Fürkésző Elemek(Pest)

Dynasztia(Szolnok)

Deniz(Kazincbarcika)

Mc Gőz(Kecskemét)

Fankadeli(Kecskemét)

Critical Points(Komló)

Raptorz(nem tudom ők hova valósiak)

És még sokan mások.Őket emelném ki legelsőnek,mert őket hallgatom a leggtöbbször,nagyon szeretem a zenéiket és örülök,hogy ennyi fasza rapper van szűk kis hazánkban.

 

Külföldi előadók:

2Pac(R.I.P)az életemet adnám azért,hogy ő visszajöjjön,visszakapja a világ

Naughty by Natures

Dr.Dre

Ice Cube

Xzibit

Busta Rhymes

M.O.P.

Cypress Hill(már csak ritkán)

Onyx

Capone N Noreaga

Franciák(őket is kiemelném,eszméletlen zenéket készitenek ők is):

I AM

NTM

Sniper

Fonky Family

Papaz

Dióhéjban ennyi.Dation igy már megelégszel? :)

Link to comment
Share on other sites

Én továbbra sem vagyok rap-er és nem is szeretem, de az egy dolog, hogy az ember nem hallgat vagy kevés magyar zenét, jelen esetben rap-et hallgat. Vegyük az én példámat, én főként külföldi együtteseket hallgatok, magyarok közül inkább azokat sorolom fel nagy vonalakban, akiket szeretekpl: Omega, Republic, EAST, MINI, Skorpió, Beatrice (inkább egy-kést számot), Bikini, Korál, Illés, Fonográf, Edda (egyre ritkábban), Koncz Zsuzsa, Szűcs Antal Gábor és Tátrai, Charlie, Takáts Tamás DBB, HOBO... (lehet még kimaradt egy-kettő, de nagyjából ez a meghatározó) nagyjából ezeket. Ezen kívüli magyar bandákat nem szeretem, ezeket is azért, mert fiatalabb korom óta ismerem őket és úgymond ezekkel nőttem fel és nem lehet abbahagyni a hallgatásukat, mert annyira jók, de hogy végre a hsz-em lényegéhez érjek, nem szeretem a hungarista zenéket, ezért nem is hallgatok, annyi magyar szenny van az országban, hogy azokat sem hallgatom, egyéb magyar punk vagy rock esetleg metal zenéket sem hallgatok meg, többnyire az idétlen szövegek miatt vagy a gyenge zenei körítés miatt. Nem hallgatok szélsőséges zenét, ami elég sok van itthon. Azt a stílust rég nem művelik már itthon, amit szívesen hallgatnék, ezért inkább külföldi bandák lemezeit hallgatom, ismerem meg. Az igazat megvallva, magyarországon sok jó zenész van, de róluk nem igen hallani. Viszont ezeket a magyar bandákat ugyanannyira tartom és tisztelem, szeretem, mint a külföldi kedvenceket. Nem azért nem hallgatok magyar zenét, mert tagadnám, hogy magyar vagyok, hanem mert már leírtam miért. Tehát ez van ;)

 

Mi a mai felhozatal: LL Junior, Dobberman meg Lajka, Márk, Tóth testvérek, Magna Cum, Hooligans, TCS, Alvin, Hétköznapi.... Ossian... elég szánalom... Ebből válogassak?

Link to comment
Share on other sites

Sztem a régi Ossian jó. :) Legalábbis az Ítéletnap album megvan és azt szeretem, plusz még néhány számot ami nem azon az albumon van.

 

Én sem sok magyart hallgatok, sőt mai zenét alig.A dalok minősége egyre jobban csökken, szóval nem tudnak úgy lekötni mint a régebbiek.Van aki ezt úgy fogja fel, hogy én azt mondom, hogy ami nincs minimum 10-20 éves az nem is jó.Nem, én nem ezt mondom, csak hogy már nem csinálnak annyi és annyira jó számokat vagy egyenesen rosszakat csinálnak.Persze van egy-két kivétel, pl az Echo of Dalriada.Ők nem túl régiek, és szvsz nagyon jó zenét nyomnak.

Amit mostanában hallgatok és magyar az még a Piramis.Kicsit Led Zeppelin filingje van :D Nekem tetszik.Meg még néhány Edda és Bikini szám.

Attól meg senki nem lesz nagyobb magyar, mert magyar zenét hallgat.Nem sok köze van a magyarsághoz, annak hogy ki mit hallgat.Ez egyszerűen ízlés kérdése.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...